Musím při výsadbě zakopat očkování růží

Je obvyklé zdobit osobní spiknutí květinovými záhony s různými květinami. Růžová zahrada je samozřejmě považována za květinovou klasiku. Voňavé keře potěší hostitele po celou sezónu a jistě upoutají pozornost hostů. Ale někdy je květinová zahrada ponechána bez nádherných krás. Růže jsou vybíravé květiny, jejichž pěstování je namáhavá práce: nemají rádi chyby v péči a mohou rychle chřadnout. Abyste tomu zabránili, musíte znát základní pravidla pro výsadbu naroubovaných sazenic.

Výsadba roubované růže

Růže v otvoru musí být umístěna správně

Začínající zahradníky vždy zajímá, jak zasadit naroubované růže? Pro výsadbu takové květiny jsou nejpříznivější podzimní nebo jarní měsíce.

Existuje názor, že keř zasazený na podzim nemá čas zakořenit, ale je chybný: správně zvolené období umožňuje, aby se sazenice zakořenila. Je však třeba připomenout, že standardní nebo vlastní kořeny růží se vysazují výhradně na jaře.

Dodatečné informace. Růže by měla být vysazena na jaře. Počáteční aktivita toku mízy přispívá k dobrému přežití vakcíny.

Správný čas na výsadbu

Léto není nejúspěšnějším obdobím pro práci s růžemi: ​​během tohoto období dochází k vrcholu kvetení.

Ve středním pruhu je nejvhodnější doba pro výsadbu naroubovaného rostlinného materiálu od začátku září do poloviny října. V takovém období před chladným počasím se sazenice zakoření a na jaře začne růst co nejrychleji. Při výsadbě na podzim se výhonky zkrátí na 5-8 cm a listy se odstraní.

Při výběru vhodného času pro výsadbu je důležité zajistit, aby půda nebyla zmrzlá a vlhká. Růže se obvykle vysazují večer, v klidném a oblačném počasí.

Pokud je třeba na jaře vysazovat růže, pak odborníci doporučují zvolit období od konce dubna do konce května.

Důležité! Při přípravě keře na výsadbu odstraňují přebytečné výhonky a poškozené kořeny, zatímco zdravé oddenky jsou sníženy na polovinu.

Časté chyby

Fáze výsadby sazenic

Ne všichni amatérští zahradníci vědí, jak správně zasadit naroubovanou růži. Často dělají špatné akce, které ničí květinu. Nikde na webu nemůžete zasadit sazenici. Musíte pečlivě vybrat místo a poskytnout rostlině dobrou péči, pak vyroste zdravě a bohatě kvete.

Je třeba zdůraznit hlavní chyby při práci s naroubovanou růží:

 • Umístěte květinu na tmavé místo. Růžový keř je rostlina milující světlo, ale některé odrůdy netolerují přímé paprsky a ve stínu se cítí lépe.
 • Růže nebude kvést, pokud bude zasazena ve stínu stromů. Stromy jsou silnější než to a odvedou nejen vlhkost, ale také živiny. Existuje také možnost šíření plísňového onemocnění.
 • Chladný čas pro zemní práce. Roubované růže je nutné vysazovat pouze za teplého počasí. Při poklesu teploty se růst rostlin výrazně sníží.
 • Špatné podíly kyselosti. Růže se cítí dobře v neutrálních půdách, jinak rostlina nebude schopna asimilovat látky užitečné pro ni.
 • Nesprávné prořezávání keře. Je nutné řezat vybledlé květiny, aby se nové objevily dříve. Pokud odříznete nekvitnoucí výhonky, brzy se na nich objeví pupeny.
 • Nedostatečné zalévání.

Mimořádně důležitou roli hraje také předčasné krmení. Pokud se hnojivo s dusíkem aplikuje v podzimních měsících, může rostlina onemocnět nebo dokonce zemřít. Optimální doba pro takové krmení je jaro.

Poznámka! Období vaječníků bud je nejlepší doba pro fosfor a draslík a během období vrcholného kvetení bude správnější zdržet se krmení.

Směs fosforu a draslíku bude dokonale absorbována v druhé polovině září a umožní růžovému keři připravit se na zimu.

Odstraněním všech výše uvedených chyb můžete dosáhnout vynikajícího vývoje růží a užívat si kvetení celé léto.

Jak správně zasadit naroubovanou růži

Je důležité si uvědomit, že při práci byste měli pečlivě prozkoumat keř. Pokud je kořenový systém suchý, musí být ponořen do vody po dobu 2-3 hodin. Všechny poškozené kořeny musí být odstraněny. Také se stříhají nemocné a zlomené výhonky. Po vyhodnocení jejich kvality musíte pro každý silný výstřel nechat 4–5 očí.

Jakmile je keř pohřben a pokryt zeminou a díra je ucpaná, je sazenice hojně napojena. Pro ochranu základny výhonku před vyschnutím a pro zachování půdní vlhkosti je výsadba uzemněna. Pro rychlé přežití rostliny je zalévání velmi důležité; suchá půda nepříznivě ovlivňuje růst růže.

Obecná pravidla pro vylodění

Hilling růže

Při zahájení výsadby růžového keře se vybírají pouze zdravé sazenice, jsou to takové rostliny, které potěší krásnými pupeny a jemnou vůní.

Základní pravidla přistání jsou následující:

 • Výsadbová jáma je připravena těsně před zahájením práce. Velikosti se vykopávají v závislosti na velikosti sazenice. Nejlepší je vyložit dno díry oblázky, poté ji posypat zeminou a umístit tam keř.
 • Do jámy se zavádějí hnojiva (hnůj nebo rašelinový kompost). Takové přísady jako kostní moučka nebo popel ze dřeva se nestanou nadbytečnými, nasytí zemi užitečnými prvky.
 • Při výsadbě je důležité sledovat polohu kořenů sazenice. Hlavním pravidlem zahradníků je, že hloubka otvoru by měla být větší než délka kořenů.
 • Důkladné zhutnění půdy pomůže zbavit se prázdných míst.
 • Dalším krokem je hojné zalévání.
 • Hilling keř je posledním krokem při výsadbě sazenice. To se provádí až do výšky 30 cm, čímž se chrání výhonek před vyschnutím. Pokud se výsadba koná na podzim, pak v této podobě květina zůstane na zimu, na jaře je vyvrtána a napojena.

Musím při výsadbě zakopat očkování růží

Hlavním požadavkem na správnou výsadbu naroubované růže je správně zvolená hloubka výsadby. Mnoho nezkušených letních obyvatel si klade otázku, zda by růže měla být naroubována nebo ne.

Místo očkování je počátkem růstu nového výhonku; nemůže být zraněno ani vystaveno prudké změně teploty. Pokud při výsadbě spadne pod velkou vrstvu půdy, kde je teplota mnohem nižší než na povrchu, pak se růst rostliny zpomalí. Na místě roubování se mohou objevit kořeny a keř bude zakořeněn. Rovněž však nemá cenu přeceňovat místo přívěsku nad půdou. Optimální hloubka je považována za 3-5 cm.

Pokud je zasazena popínavá růže, je štěp pokropen 10 cm pod úrovní terénu. Takto se objeví kořeny na kultivované části keře.

Měli byste vědět, že výhonek na keři se objeví tam, kde sluneční paprsky dopadají nejsilněji, to znamená na podnoži (šípku). Divoký potomek je schopen odnést veškerou životní sílu růžového keře, takže je důležité zakopat jeho kořeny, aby nedaly růst.

Je nutné při výsadbě prohloubit kořenový límec růže

Umístění kořenového límce

Kořenový límec je místem roubování růže. Proto je odpověď na otázku, zda je nutné při výsadbě prohloubit kořenový límec růže, ano - ano, ale do mělké hloubky.

Důležité! Pokud je toto místo na povrchu, pak může vyschnout a sazenice zemře, ale pokud se prohloubí hlouběji, není vyloučena pravděpodobnost zaseknutí.

Aby květina potěšila majitele velkými a voňavými pupeny, musíte dodržovat hlavní pravidlo - vybrat a zasadit přesně ten výsadbový materiál, který odpovídá místu a podnebí.Zkušenosti zahradníků ukazují, že naroubované růže jsou citlivější na péči, často mají slepé výhonky, které je třeba odstranit, jinak oslabí rostlinu a zabrání jejímu rozkvětu v plné síle. Ale všechny starosti s vrtošivou rostlinou nejsou marné - růže je vděčná květina a jistě potěší majitele nádherným vzhledem.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada