Nejkrásnější odrůdy jsou neustále kvetoucí růže

Neustále kvetoucí růže jsou skupiny odrůd růží, které mají nejdelší období kvetení. Všechny jsou zpravidla výsledkem dlouhé práce profesionálních chovatelů. Existují odrůdy, jejichž kvetení má vlnitou povahu. Během sezóny mohou být tři takové vlny, nebo dokonce čtyři. Další odrůdový segment zahrnuje květiny, u nichž jsou vybledlé pupeny nahrazeny novými od jara do podzimu a zdá se, že keř neustále kvete. Ať je to jakkoli, růže, které drží květinu po dlouhou dobu, byly vždy nejžádanějšími obyvateli zahrad.

Hybridní čaj

King Arthur je velmi úspěšný hybrid starožitné čajové růže a floribundy. Krásná květina je extrémně dvojitá s mnoha malými okvětními lístky až do průměru 10 cm. Bush zřídka tvoří květenství, raději dává jednu květinu na stonku. Barva se může pohybovat od rubínové až po tmavě vínovou. Má ne příliš intenzivní ovocnou vůni. Vyznačuje se nepřetržitým kvetením od poloviny jara do poloviny podzimu.

Nejhojnější růže krále Artuše

Gloria Dei je pýchou sovětského výběru. Jedna květina se zpravidla objevuje na stonku s poměrně významným počtem trní. Je velký, až 16 cm velký. Okvětní lístky mají hedvábnou strukturu a jsou zpočátku žluté barvy. Postupně slábnoucí na slunci získávají krémově růžový odstín. Kvete ve vlnách.

Pro vaši informaci! Díky včasnému odstranění vybledlých pupenů může jeden růžový keř vyprodukovat přes léto až 40 květů.

Ingrid Bergman je velkolepá hybridní čajová růže střední dvojité a tmavě červené barvy. Květina může dosáhnout gigantických velikostí až 16 cm. Keř je nízký, ale šíří se až do výšky 60 cm. Otevřený pupen je schopen zůstat na stonku až 8 dní. Kvete nepřetržitě od začátku května do začátku října. Je důležité včas odstranit vybledlé pupeny, aby nedošlo ke snížení intenzity kvetení.

Aquarell

Aquarell - vysoký, až 120 cm, rostlina se silně vztyčenými výhonky. Tyto dlouho kvetoucí růže mají ohromující barvu: bledě růžová barva okraje okvětního lístku se plynule promění ve žlutozelenou směrem ke středu. Vytváří půvabné květenství 3-4 pupenů. Kvetení, které začíná příchodem stálého tepla, je stálé a poměrně hojné.

Floribunda

Floribunda je skupina bohatě kvetoucích růží. Jsou zastoupeny extrémně širokou odrůdovou odrůdou. Mají vynikající odolnost vůči chorobám a mrazu.

Rose Pomponella

City of London je rozlehlý keř, který může dosáhnout délky 2 ma šířky 1,5 m. Tato růže s až 17 dvojitými okvětními lístky na pupen je namalována v nejjemnější růžové barvě. Listy jsou lesklé, vysoce dekorativní. Květina začíná kvést počátkem června, konec kvetení je v září. Kvete nepřetržitě s dobrou péčí.

Palác Avila - růže nepřetržitého kvetení, které si z nějakého důvodu nezískaly mezi zahradníky velkou popularitu. Ale marně. Jaká jiná odrůda se může pochlubit klasickými jasně růžovými květy, jejichž velikost dosahuje 7-8 cm? Stonka má obvykle jednu květinu najednou, ale někdy najdete květenství tří pupenů.

Důležité! Výhodou této růže je, že květy v plném květu jsou schopny zůstat na stonku až 10-12 dní. Vydávají božskou vůni.

Pomponella je jednou z nejkrásnějších floribund. Liší se vizuální podobností s pivoňkou. Výška pouzdra může dosáhnout výšky 80 cm. To je způsobeno silnou zdvojnásobením jasně růžového květu. Odrůda je odolná vůči chorobám, mrazu a průvanu. Sluneční paprsky však mohou květ vybělit do světle růžové barvy.Kvete ve vlnách od konce května do poloviny září, s 3-4 období kvetení.

Keře

Šlechtitel D. Austin v důsledku dlouhé výběrové práce vyšlechtil celou řadu parkových růží, které se vyznačují jedinečnými vlastnostmi, které jsou vyjádřeny speciální mrazuvzdorností. Žraloci jsou možná nejdelší kvetoucí růže mezi svými druhy.

Polka 91 je velmi neobvyklá froté krása meruňkové barvy se silným zvlněným okrajem okvětního lístku. Horolezecká struktura keře, dosahující délky tří metrů, je schopná kroutit altány a ploty. Kvetení je velmi bohaté, zvlněné a přímo závisí na klimatických podmínkách.

Poznámka! V severních zeměpisných šířkách se kvetení opakuje dvakrát, v jižních zeměpisných šířkách - tři.

Bonica 82 - neustále kvetoucí růžové růže, husté květenství může mít 7-9 pupenů. Keř je díky své výšce jeden a půl metru schopen zkroutit nízké ploty, podpěry a mříže. Liší se tím, že první vlna kvetení je neobvykle bohatá, keř je doslova posypaný květinami. Druhá a třetí jsou méně efektivní, ale přesto jsou také velmi dekorativní.

Guy Savoy - neustále kvetoucí růže, nevyznačující se žádnou zvláštní krásou pupenu. Rostlina je schopna dosáhnout své maximální velikosti (až 1,5 m). Květina je schopná rychle se pohybovat po mříži nebo podpoře. V jednom květenství může být až 20 pupenů jasně zbarvených do růžovo-lila barvy. Charakteristickým rysem této odrůdy je její nenáročnost a nenáročná kultivace.

Rose Bonica 82

Groundcover

Jedná se o nepřetržitě kvetoucí odrůdy růží, získané křížením šípků a popínavých růží. Díky své schopnosti kvést celé léto a podzim až do prvního mrazu si získaly lásku zahradníků po celém světě.

Sunny Rose je nádherná krémová barva, znovu kvetoucí růže s jemnou vůní. Plíživé výhonky dlouhé 60 cm jsou oblečeny do měkkých, jemných zelených listů. Odrůda je odolná vůči suchu, mrazu a škůdcům. Doba květu je dlouhá, až 5 měsíců. Používá se k zdobení obrubníků, parkovacích cest a alpských skluzavek.

Pro vaši informaci! Místem, kde se tato odrůda růží rozšířila, je Sibiř a střední pás Ruska.

Růže od V. Cordes

Jedná se o růže nepřetržitého kvetení. Odrůdy pěstované V. Cordesem jsou působivou skupinou růží, které se vyznačují odolností vůči chorobám, nepříznivými klimatickými podmínkami, zvýšenou imunitou.Může jít o šplhání, standardní, hybridní čaj, půdní kryt, park.

Rosa Izdastes (Easy Does It), jmenovitě její Cordes považovaný za vrchol jeho chovatelské práce, patří k floribundě a mění barvu z červené na světle růžovou. Překvapivě, na samém vrcholu svého kvetení, když je pupen plně otevřen, má květina oranžový odstín. Popis této metamorfózy je obtížné vyjádřit slovy.

Rose Izdastes

Tyto krásné květiny se mohou velmi lišit, ale mají jednu společnou věc: kvetou po dlouhou dobu a hojně, což potěší zahradníky svým vzhledem. Rostliny v sobě soustředily ty nejlepší vlastnosti královské květiny, jaké si dokážete představit.

host
1 Komentář
Elvira

Nerozumím něčemu. Není růže Gloria vyšlechtěna francouzským chovatelem Meillandem? Jaká další pýcha sovětského výběru? A růže Easy daz je to obecně výběr Harkness, ne Cordes. Některé zázraky.

Pokojové rostliny

Zahrada