Mix růží - co je to za vnitřní rostlinu?

Tato neobvyklá miniaturní květina může být ozdobou každého bytu. Také zahradní pozemek nebo letní chata jsou pro něj ideální.

Rose Mix - co je to za vnitřní rostlinu?

Přitažlivost této květiny spočívá v tom, že je všestranná (vnitřní i zahradní), vypadá velmi působivě a má různé odstíny. Jeho získání rozhodně nebude chyba.

Stručný popis

Předek této květiny je dekorativní růže, která byla přivezena z jihovýchodní Asie. Odtud byl přivezen do Evropy.

Pro vaši informaci! Milovníci květin vděčí holandským chovatelům za vytvoření odrůdy Mix Rose. Kvete hojně celou sezónu a přichází v široké škále odstínů.

Rose Mix

Výhody a nevýhody odrůdy

Výhodou odrůdy je celoroční kvetení a atraktivní vzhled.

Nevýhody odrůdy:

  • často postiženi roztoči pavouků;
  • vyžaduje odlišnou péči v různých ročních obdobích;
  • jemný obsah.

Populární odrůdy domácí květiny

Charakteristickým rysem odrůdy je poměrně vysoká stopka (50 cm) a velké pupeny. Tato odrůda se vyznačuje dlouhým kvetením a dlouhou skladovatelností při řezání. Je oblíbená pro výsadbu na otevřeném terénu, proto se jí také říká zahradní růže Mix.

Poupě

Turbo

Vyznačuje se dlouhým obdobím květu, velkými květy, různými odstíny, stejně jako růže Bau Monde Mix.

Rose Parade Mix (přehlídka)

Vynikající pro výsadbu na otevřeném terénu. Snadná péče, proto je to jedna z nejoblíbenějších odrůd. Kvete několikrát za sezónu a hojně.

Růžový mini mix

Nebo miniaturní růže Mix - odrůda nejvíce přizpůsobená pro zalévání, proto je nejběžnější. Cítí se skvěle jak v bytě, tak ve skleníku. Je to nízký keř s malými pupeny.

Rose Bew Monde (Monde)

Na rozdíl od většiny ostatních odrůd má jeden odstín pupenů - bílý, který dává květině velmi elegantní vzhled.

Poznámka! V závislosti na podmínkách uchování se barva pupenů z bílé může změnit na růžovou.

Rose Oblíbené Mix

Výška keřů je od 40 do 50 cm, květy od 8 do 9 cm, odrůda má podlouhlé pupeny s hustými okvětními lístky. Stejně jako ostatní odrůdy růží má nízkou odolnost vůči různým chorobám.

Hvězdné růže

Rose Star Mix má velké výšky keřů až 60 cm a je něco podobného Cardana, stejně jako velké květy. Keř této růže už nebude vypadat tak kompaktní jako ostatní členové druhu. Rose Star Roses Mix na zahradě bude skutečnou dekorací.

Jak správně transplantovat po zakoupení do květináče

Po zakoupení květu Rose Mix vyvstává otázka, jak se po nákupu starat.

Poznámka! Rašelinový substrát a hrnec, ve kterém se květina prodává, nejsou vhodné k pěstování.

Během přepravy a prodeje to pomáhá udržet vlhkost déle, ale pro domácí údržbu je třeba růži přesadit. Transplantaci lze provést asi dva týdny po zakoupení, aby se rostlina mohla adaptovat.

Výsadba v květináči

Jak připravit půdu a květinu k přesazení

Během adaptačního období je důležité udržovat dostatečnou vlhkost a sledovat další domácí podmínky, jinak květina jistě zemře.

Pokud adaptační období úspěšně uplynulo, můžete pokračovat k transplantaci. K tomu jsou nejlepší keramické hrnce s odtokem. Nový kontejner by neměl výrazně přesahovat ten předchozí na výšku a šířku. Stačí, aby byla o 5–7 cm větší.

Důležité! Půda musí být použita specializovaně, nedoporučuje se připravovat půdní směs samostatně.

Popis postupu přistání krok za krokem:

  1. Před přesazením je lepší pupeny zastřihnout.
  2. Na dno hliněné nádoby položte 3 cm vysokou drenážní vrstvu.
  3. Vyjměte dříve dobře rozlitou růži z hrnce a vložte ji do připravené nové. Je důležité nezničit hliněnou hrudku.
  4. Naplňte stávající dutiny novou půdou a lehce ji utlačte.
  5. Růži postříkejte vodou při teplotě místnosti.
  6. Umístěte na místo chráněné před přímým slunečním zářením.
  7. Den po transplantaci je dovoleno zalévat půdu.

Péče o rostliny

Rose Mix je poměrně jemná rostlina, která vyžaduje dobrou péči. Jinak si nebudete moci plně užít krásu této květiny.

Pravidla zavlažování, vlhkost

Rose Mix, stejně jako všechny ostatní růže, velmi potřebuje zalévání a vysokou vlhkost. V létě je zalévání nutné tak často, jak je potřeba, aniž by půda vyschla. V zimě by mělo být zalévání mírné (přibližně jednou za 2-3 dny, v závislosti na teplotě a vlhkosti v místnosti).

Pro vaši informaci! Obecný postřik vodou při pokojové teplotě, stejně jako vrchní vrstva půdy, má také příznivý účinek na růži.

Optimální teplota pro uchování v létě je 20-23 ° С, v zimě není nižší než 15 ° С. Je nutné pravidelně větrat místnost, ale je zakázáno nechat květinu v průvanu.

Špičkový obvaz a kvalita půdy

Kvetoucí rostlina potřebuje zejména krmení. S nedostatkem živin v půdě bude rostlina špatně růst a kvést méně často a méně hojně. Stejně jako nedostatek živin je příliš mnoho škodlivého, protože vede k růstu bujných listů bez kvetení. Ledek nebo superfosfát se doporučuje na konci léta po odkvětu. Komplexní hnojiva se používají na jaře a aplikují se každé dva týdny.

Důležité! Při užívání těchto léků je nutné přísně dodržovat pokyny pro použití.

Prořezávání a opětovná výsadba

Řezání směsi růží se provádí podle potřeby, když listy a pupeny začnou žloutnout. Chcete-li vytvořit keř, postup bude muset být prováděn častěji. Na začátku jara se doporučuje odstranit všechny slabé výhonky a ponechat asi pět nejsilnějších větví. Je lepší odříznout zažloutlé pupeny s částí stonku dlouhé 4 cm, na podzim je nutné zkrátit větve.

Poznámka! Rostlinu stačí přesadit jednou za dva roky, převalit se a nepoškodit kořeny. V létě jej lze vysadit na otevřeném terénu.

Vlastnosti zimování květiny

Zima mění péči o růži. Transfuze květu by neměla být povolena, jinak dojde k rozpadu. Je také důležité zabránit prudkému poklesu teploty. Jelikož Rose Mix netoleruje suchý vzduch, doporučuje se najít pro něj místo mimo topná zařízení.

Kvetoucí růže

Během období květu Rose Mix nezanechá lhostejnost ani těm, kteří o tyto květiny neprojevují žádný zájem.

Období aktivity a odpočinku

Rose Mix je aktivní na jaře. Začne uvolňovat nové pupeny, probouzí se ze zimního odpočinku. Je nutné postupně zvyšovat zálivku a přihnojovat univerzálním hnojením podle pokynů. Blíže k zimě se růže začíná připravovat na odpočinek.

Pro vaši informaci! Je důležité ji na to připravit snížením frekvence a objemu zavlažování a zajištěním požadované úrovně vlhkosti.

Péče během kvetení a po něm

Pro rozkvetlou růži i po rozkvětu je důležité zajistit v místnosti dostatek prostoru s požadovanou úrovní vlhkosti a příjemnou teplotou. Přísně sledujte zavlažovací režim a kontrolujte napadení škůdci.

Co dělat, pokud nekvete

Nejprve musíte analyzovat podmínky zadržení (osvětlení, teplota, vlhkost, zalévání atd.). Možná tato kráska potřebuje transplantaci nebo oplodnění. Rovněž je možné naopak přetékat hnojivy, ze kterých růže Mix začala dávat bohatou zeleň.

Propagace květin

Tuto květinu lze množit dvěma způsoby: roubováním výhonku nebo vytvořením stopky.

Kdy se vyrábí

Řezy lze řezat kdykoli, ale bude to optimální udělat na konci jara - počátkem léta. Každý by měl mít pupen, květ nebo pupen.

Detailní popis

Stonka musí být umístěna do nádoby s vodou, po chvíli zakoření. Poté je zakořeněn ve vlhké a volné půdě. Vyžaduje vysokou vlhkost a hodně světla bez přímého slunečního záření. Je také možné okamžitě zakořenit v zemi za stejných podmínek.

Pro vaši informaci! Pro urychlení procesu můžete rukojeť pravidelně větrat čirým sklem nebo plastem.

Nemoci, škůdci a způsoby jejich kontroly

Nejběžnějším škůdcem růže Mix je roztoč. Listy růže začnou žloutnout a vadnout a na nich, stejně jako na květináči a parapetu, lze vidět červené, oranžové nebo žluté pohyblivé tečky. Bude také viditelná tenká pavučina, která bude indikovat vzhled těchto škůdců. Spider roztoči nemohou vydržet vysokou vlhkost, takže pravidelné stříkání, teplá sprcha a zvlhčování místnosti pomohou snížit jejich počet. Například insekticidy, Actellic, se ho úplně zbaví.

Spider roztoč

Plíseň je také běžná a objevuje se, když je květina udržována při nízkých teplotách. Toto onemocnění lze určit podle bílého květu na stoncích a listech. Je nutné z něj opláchnout celou rostlinu a každý den po dobu jednoho týdne ji postříkat roztokem sody s použitím 2 čajových lžiček na 1 litr vody.

Navzdory určitým vlastnostem v péči o Mixovou růži je lze snadno sledovat, a pak bude tato kráska po dlouhou dobu potěšena svými pupeny.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada