Rose Louise Bugnet - charakteristika odrůdy

Růže je považována za oblíbený květ většiny žen. Tuto elegantní květinu upřednostňují nejen obyčejní lidé, ale také zahradníci. Dnes existuje mnoho odrůd, které se liší vzhledem a barvou. Jednou z nejunikátnějších a nejatraktivnějších je odrůda růží Louise Bagnet. Květina je plodem práce vědeckých chovatelů, kteří ji chovali v roce 1960. Od té doby se mu podařilo získat řadu srdcí zahradníků a krajinářských designérů.

Rose Louise Bugnet

Krása krásy, jejímž domovem je Kanada, se vyznačuje vytrvalostí a vytrvalostí. Jeho sněhově bílé dvojité květy přitahují pozornost a příjemná a svěží vůně zůstává v paměti po dlouhou dobu.

Kanadská Rose Louise Bagnet

Louise Bagnet, okouzlující růže kanadského původu, vyniká od ostatních svými perlově růžovými, pastelově růžovými a bílými květy. Květ dorůstá do výšky 90 cm, na jednom výhonku se vytvoří 3 až 5 pupenů. Listy květu jsou husté, jasně zelené, lesklé a rovnoměrně pokrývají všechny větve shora dolů. Na výhoncích nejsou prakticky žádné trny, jen příležitostně jsou trny jednoduché.

Popis říká, že na začátku kvetení se na křoví vytvoří jasné třešňově zbarvené pupeny, ze kterých se následně objeví bílé okvětní lístky se zelenkavým odstínem.

Kvetení probíhá ve dvou fázích. První začíná na začátku června. Jeho trvání je asi měsíc, poté je pauza a pak se pupeny znovu otevřou.

Vůně květin je stabilní, ale ne příliš silná, trochu připomínající vůni šípků.

Pro referenci! Někteří nezkušení milovníci květin čtou nesprávně latinské jméno Louise Bugnet - říkají kanadská růže Louise Bagnierová. Z hlediska pravidel pro překlad názvů odrůd je takové označení nesprávné.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody růže kanadského parku Louise Bagnet lze kromě atraktivního vzhledu vyzdvihnout neobvykle vysokou odolnost vůči takovým onemocněním, jako je padlí a černá skvrna.

Kromě toho květina dokonale snáší dlouhodobé a silné deště a má také vysokou mrazuvzdornost. Ve srovnání s jinými růžemi nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Pokud jde o nedostatky, hlavní věc je, že kvetoucí květiny nezůstanou dlouho na stoncích a rychle spadnou.

Použití v krajinářském designu

Šlechtická růže Louise Bugnet dokonale ladila s odrůdou Louise Audier. Dokonale doplňuje a zdůrazňuje její milost. Často se také používá u odrůd, jako je Augusta Louise a kanadská růže Martin Frobisher.

Louise Bagnet v krajinářském designu

Zkušení zahradníci doporučují vysadit květinu poblíž teras, domů a altánů, čímž vytvářejí velkolepé kompozice. Na pozadí můžete vysazovat listnaté, dřevité nebo vždyzelené stromy a také různé keře.

Dodatečné informace! Pro tuto úžasnou květinu je vždy místo. Může být součástí květinové zahrady a také vypadá skvěle sama na pozadí smaragdového trávníku.

Pěstování květin

Růže preferuje růst v dobře osvětlených oblastech, ale zároveň dobře snáší stín.Zdraví a vzhled květu bude záviset na tom, jak správně bude vybráno místo výsadby.

Louise Bugnet Rose Propagation

Růže Louise Bagnet se množí roubováním na šípku nebo řízky, to znamená, že květinu lze zakořenit tím, že si například vezmete stopku z kytice.

V kolik je nástup na palubu

V severních oblastech a ve středním pruhu se doporučuje začít s výsadbou květin na jaře, nejlépe v dubnu až květnu.

Poznámka! Nedoporučuje se zasadit květinu na podzim, protože rostlina nebude mít čas zakořenit se před nástupem chladného počasí.

V jižních oblastech můžete květinu vysadit koncem března - začátkem dubna.

Výběr umístění

K výběru místa pro výsadbu je třeba přistupovat odpovědně, protože na něm bude přímo záviset další vývoj květu.

Nejlepší je rozhodnout se pro dobře osvětlené oblasti s dobrou cirkulací vzduchu. Na nízko položených místech je lepší nezasazovat květinu, protože dochází ke stagnaci studeného vzduchu - květ se nevyvíjí dobře a podléhá chorobám.

Růže může úspěšně růst na hlinitých a písčitohlinitých půdách střední plodnosti. Dokáže přežít i na chudých písčitých půdách, ale neměli byste od ní očekávat hojné kvetení.

Jak připravit půdu a květinu na výsadbu

Jak ukazuje praxe, květina se cítí nejlépe na úrodných a oplodněných půdách, které obsahují spoustu živin. Před výsadbou zahradníci doporučují odvodnění půdy, aby v kořenech nezůstávala přebytečná vlhkost a nehnilo.

Před zahájením výsadby jsou z květu odstraněny části a prvky, které jsou v nepoužitelném stavu, a kořen je také mírně ořezán. Pro výsadbu je nejlepší vybrat rostliny s dlouhými nohami, stejně jako ty, které mají na stonku horní listy. Pokud jsou na něm střední a spodní listy, měly by být odstraněny.

Důležité! Řezy se doporučuje sklízet ze silných mladých keřů po první vlně kvetení.

Postup výsadby krok za krokem

Správně zasazená růže vás nadchne krásným a bohatým kvetením po dlouhou dobu. Postupujte takto:

Řezání růží

  1. Vykopejte výsadbový otvor, jehož hloubka by měla být asi 50-60 cm.
  2. Naplňte drenáž ve spodní části, asi 10 centimetrů.
  3. Porovnejte velikosti výsadbové jamky a kořenového systému.
  4. Hnojte půdu smícháním s humusem a přidejte do ní hrst stromové pryskyřice.
  5. Umístěte růži do země, jemně rozložte kořeny a zakryjte půdou.
  6. Voda hojně, alespoň jeden kbelík vody pod keřem.
  7. Po zalévání je lepší půdu mulčovat, aby po dlouhou dobu zůstalo příznivé mikroklima.

V budoucnu je po výsadbě nutné zajistit, aby byla půda neustále vlhká. K tomu bude stačit rostlinu hojně zalévat u kořene ráno nebo večer.

Péče o rostliny

Navzdory skutečnosti, že růže Louise Bagnet se vyznačuje svou vzácnou nenáročností na podmínky růstu, vyžaduje určitou péči o krásné a bohaté kvetení. Zahrnuje zalévání, kypření půdy, včasné prořezávání a odstraňování plevele.

Zalévání je pro tuto odrůdu růží důležitým a povinným postupem. Zvláště by to nemělo být zanedbáváno během horkých a suchých období.

Poznámka! Květinu nemusíte zalévat studenou vodou. Jeden keř vyžaduje nejméně 15-20 litrů vody. V suchém a teplém počasí by měla být květina zalévána dvakrát týdně, zejména v suchých obdobích. Do konce léta se počet zavlažování sníží na polovinu a zastaví se v září.

Růže se krmí sezónně. K tomu se dusíková hnojiva aplikují na jaře a v létě se hnojí draslíkem a fosforem.

Prořezávání

Prořezávání růží se provádí z hygienických a formativních důvodů. Formativní prořezávání se nejlépe provádí na jaře, jakmile pupeny začnou bobtnat. Pokud je tvar pouzdra zcela uspokojen, lze toto prořezávání zanedbávat.

Pokud jde o sanitární prořezávání, je to nutnost. Na jaře musíte odříznout všechny staré a nemocné výhonky, které nemohly přežít zimu. Na podzim se také provádí sanitární prořezávání, při kterém se odstraňují poškozené, nemocné a zarostlé větve.

Vlastnosti zimování květiny

Rose Louise Bagnet je prořezávána minimálně a odstraňuje pouze problematické a staré větve. Po odkvětu jsou pupeny také řezány.

Poznámka! Protože květina je mrazuvzdorná, nepotřebuje na zimu speciální úkryt. S nástupem chladného počasí stačí pouzdro schovat.

Kvetoucí růže

Kromě své krásy a nenáročnosti vyniká Louise Bagnet také svým zvláštním rozkvětem.

Nejprve se objeví pupeny světlé třešňové barvy a poté z nich přímo bílé okvětní lístky se zelenkavým odstínem. V některých případech i po odkvětu zůstane na okrajích okvětních lístků vínová hranice.

Bageta Rose Blossom Louise

Rostlina kvete po celé léto, i když rozkvetlé květiny nezůstanou na stoncích déle než dva dny. K tomu dochází v důsledku skutečnosti, že se květiny navzájem nahrazují záviděníhodnou konzistencí.

Kvetení růže probíhá ve dvou fázích. První období trvá přibližně měsíc a začíná počátkem června. Poté následuje krátká přestávka a poté se pupeny znovu otevřou.

Péče během kvetení a po něm spočívá v pravidelném zavlažování, nejlépe večer. Během tohoto období by také měly být systematicky odstraňovány vybledlé pupeny.

Co když nekvete? Navzdory nenáročnosti odrůdy může nesprávná výsadba a nevhodná péče vést k tomu, že růže nebude kvést nebo bude kvetení špatné. Abyste tomu zabránili, měli byste pečlivě vybrat místo pro výsadbu a systematicky aplikovat hnojiva a také nezapomeňte zalévat rostlinu.

Poznámka! Neměli byste se nechat unést dusíkatými hnojivy, protože jejich přebytek může způsobit nedostatečné kvetení.

Přílišné prořezávání může být také důvodem, proč růže nekvitne, takže k procesu je třeba přistupovat zodpovědně.

Podle popisů padlí a mšice způsobují růži mnoho problémů. Vzhledu těchto problémů můžete zabránit použitím lidových prostředků. Nebude nadbytečné ošetřovat rostlinu insekticidy.

Z preventivních důvodů je nutné keře včas ztenčit a provést prořezávání.

Rose Louise Bagnet je neuvěřitelně krásná a jemná květina. Jeho bílé květy v květináčích, které se objevují v malých květenstvích, nenechají nikoho lhostejným. Dodají jakémukoli pozemku nebo záhonu elegantní a jedinečný vzhled. U této květiny navíc není nutná žádná zvláštní péče.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada