Růže Davida Austina - nejoblíbenější odrůdy

David Austin je jedním z nejslavnějších chovatelů naší doby, původem z Anglie, jeho růže jsou známé po celém světě. Davidova vášeň pro anglické růže se projevila v mladém věku, kdy ctižádostivý chovatel dospěl k závěru, že růže populární v jeho době neměly tak reprezentativní vzhled, jaký by si přály. Nejvíc ze všeho ho přitahovaly klasické druhy anglických růží a začal s nimi pracovat.

obecná informace

Ostinkové růže jsou známé svou okouzlující vůní, odolností vůči chorobám a velkou květinou. To je přesně to, o co se chovatel po celá léta své práce snaží.

Odrůdy jeho růží mají čistý keř, jsou schopné růst v různých klimatických podmínkách a kvést více než jednou ročně. Klasické anglické odrůdy růží nebyly oranžové a žluté, ale to také vylepšil David.

David Austin

Růže Davida Austina mají výhody oproti mnoha jiným odrůdám. Pro ruské klima je to především odolnost proti chladu a mrazu - podle popisu rostliny dobře snášejí zimu. Květy jsou umístěny po celé délce stonku, což vytváří vzhled svěžího kvetoucího keře. Pupeny jsou ve tvaru pivoňky, což je odlišuje od ostatních odrůd. Vysokou třídu „Austin“ potvrzují četná mezinárodní ocenění.

Růže Davida Austina však mají také nevýhody. Jsou nestabilní vůči srážení: dlouhé deště mohou vyvolat hnilobu pupenu a vlhkost způsobí, že se květina slepí a neotevře. Při příliš vysokých teplotách se růže sníží a ztratí jas barvy.

Pozornost! Bohaté kvetení má také nevýhodu: výhonky někdy spadají pod tíhu pupenů.

Nejlepší odrůdy růží od Davida Austina

Níže jsou odrůdy růží Austin, které jsou nejlepší, podle zahradníků:

 • Oslava jubilea Rostliny této odrůdy mají růžové, dvojité květy se zlatým odstínem, průměr asi 7 cm, keř na výšku a šířku o něco více než metr. Vůně je ovocná, s nádechem citrusů a bobulí. Mladá zeleň červeného odstínu, která se nakonec změní na zelenou. Rostlina je odolná vůči infekcím a padlí, kvete od června do září bez přerušení.
 • Jude Obscure. Růže Davida Austina Jude the Obscura mají jemnou broskvovou barvu, velké květy a listy odolné vůči chorobám. Může kvést dvakrát až třikrát za sezónu.
 • Golden Celebration (Golden Celebration). Odrůda je výrazně odolná vůči chorobám, barva je jasně žlutá, až pět květů na stonku. Výška keře je až jeden a půl metru, kvete dvakrát za sezónu.
 • Christopher Marlowe (Christopher Marlowe). Jméno pochází z názvu anglického básníka. Austin Rose této odrůdy má jasně růžovou barvu s oranžovým jádrem o průměru přibližně 9 cm. Listy jsou obzvláště odolné vůči chorobám, s květinami, které se objevují jeden po druhém po celé léto.
 • Lady of Shalott je odolná a mrazuvzdorná odrůda se zlatými květy lososa a vůní jablek. Keř je o něco více než metr vysoký a kvete dvakrát za léto. Lze pěstovat jako lezecký strom, vhodný pro Sibiř.

Zahrada

 • Abraham Darby (Abraham Derby) má světle růžovou barvu a jasně ovocnou vůni, odolnou proti padlí a černé skvrně. Odrůda je nenáročná na péči, ale květiny mohou pod váhou poklesnout. Ideální rostlina pro pěstování v Moskevské oblasti.
 • Molineux (Molyneux) - světle žlutý květ, odolný vůči srážení. V teplém podnebí může výška keře dosáhnout dvou metrů. Kvete v kartáčcích o 3-9 kusech.
 • Wollerton Old Hall (Wollerton Old Hall). Krémová květina s jasnou vůní myrty. Kvete celou sezónu bez přerušení, keře vysoké až jeden a půl metru.
 • Korunní princezna Margareta Keř s velkými broskvovými růžemi. Patří k vytrvalým anglickým růžím a je vhodná pro pěstování v drsných podmínkách.
 • Teasing Georgia (Tizin Georgia) - bílá nebo světle žlutá velká růže s bohatou sladkou nebo ovocnou vůní. Na stonku je několik trnů a průměrná odolnost vůči chorobám.

Výsadba a pěstování

Rostliny se vysazují sazenicemi, na jaře nebo na podzim před mrazem.

U růží je lepší nevybírat místa s vlhkou a hustou půdou, protože jsou náchylné k vlhkosti. Doporučuje se, aby byl keř ve stínu během horké denní doby.

Při přípravě sazenic na výsadbu se doporučuje udržovat je v humátu několik dní. Půda by měla být volná a nasycená kyslíkem, takže do husté půdy je lepší přidat písek nebo rašelinu.

Důležité! Nečekejte na rychlé kvetení keře v prvním roce po výsadbě. Růže potřebují čas na přizpůsobení.

Péče o rostliny

Péče o růžový keř netrvá dlouho.

Zalévání se nejlépe provádí večer, ale voda by neměla být studená. Po dešti je vhodné setřít vodu z pupenů, aby nedošlo k hnilobě. A půdu je třeba pravidelně kypřit.

Pouze růže starší než 1 rok potřebují krmení, takové keře musí být oplodněny od začátku kvetení do poloviny srpna, s intervalem 3-4 týdnů.

 • první vrchní obvaz by měl být z dusíkatých hnojiv;
 • druhý - z organického a komplexního;
 • třetí - z potaše a fosforu.

Jude Obscure

Správné prořezávání umožní, aby růžová zahrada v létě kvetla více než jednou; je třeba ji provádět třikrát za sezónu.

 • První - na jaře, před výskytem mladých listů - odstraňte slabé a nemocné výhonky.
 • Druhé - celé léto musí být výhonky sevřeny, aby se keř stal nádhernějším.
 • A třetí je příprava na zimu. Suché a nemocné větve, suché listy a pupeny jsou odstraněny.

Pokud je třeba růže přesadit, doporučuje se to provést po prořezání, ale přesazení zralých růží může být problematické, protože některé odrůdy jdou více než metr pod zem.

Důležité! Růže na zimu můžete zakrýt zeminou nebo pilinami, poté, co umístíte jed pro hlodavce, aby nehlodali kořeny.

Květ

Období kvetení Ostins začíná v červnu, druhá vlna nastává na konci srpna.

Zvláštností péče během kvetení je chránit pupeny před nadměrnou vlhkostí a spalujícím sluncem. Poté, co růže vyblednou, musí být pupeny odstraněny.

Stává se, že růže nekvete ani ve druhém roce po výsadbě. To může být způsobeno nesprávným výběrem místa nebo prořezáváním, nadměrným růstem nebo nevhodnou údržbou. V každém případě musí být příčina zkoumána podrobněji. Doporučuje se odstranit malé výhonky a keř hnojit draselnými obvazy nebo humátem stopovými prvky.

Reprodukce

Růže lze množit řízky, dělením nebo roubováním.

Nejběžnější a nejspolehlivější metodou je roubování. Koná se počátkem léta, během kvetení. Po zasazení nových řízků je důležité udržovat vysokou úroveň vlhkosti jejich postřikem vodou nebo dokonce jejich pokrytím a na zimu je zakryjte izolačním materiálem.

Nemoci

Austinské růže jsou náchylné k padlí a černé skvrně, takže prevence a ochrana před škůdci je nezbytně nutná.

Hlavní příčinou poškození růží jsou houby. Roztok hydrogenuhličitanu sodného je účinný proti padlí, ale může spálit nemocné oblasti listů, což křoví nepřidá na kráse. Dotčené větve musí být odstraněny a spáleny; nelze je použít jako kompost.

Mistr Austin, jak mu mnozí říkají, radí vysazovat tyto květiny ve vzájemné kombinaci. Austinské růže stojí za námahu a budou ozdobou každé zahrady se správnou péčí. Zároveň je třeba poznamenat, že i začínající milovníci květin si budou moci vybrat odrůdu pro své schopnosti.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada