Rose Boscobel (Boscobel) - popis a charakteristika kultury

Anglický chovatel D. Austin, vášnivý pro svou práci, v roce 2012 představil milovníkům růží úžasnou rozmanitost, která se vyznačuje neuvěřitelnou krásou květiny a pozoruhodnými vlastnostmi. Níže je vše o tom, jak květina vypadá a jak se o ni starat.

Popis odrůdy

Rose Boscobel (Boscousin) je především úžasné, silně zdvojené květy správného kulatého tvaru. Barvu lze popsat jako korálovou s červeným podtónem. Okvětní lístky stejného tvaru, jejich počet v jednom pupenu může dosáhnout 78 ks. Když je pupen zcela otevřený, můžete vidět žlutý střed. Stejně jako mnoho růží Bush tvoří Boscobel velkolepé shluky 3-5 květenství.

Rose Boscobel

Výška keře je docela působivá a může dosáhnout 1,2 - 1,4 m. Silné pružné stonky tvoří rozlehlé vertikální keře, jehož šířka obvykle nepřesahuje 1 m. Malé trny jsou rovnoměrně rozloženy po všech stoncích a větvích. Má neuvěřitelně příjemnou vůni s ovocnými tóny.

Pravidla pro péči o anglickou růžovou odrůdu Boscobel

Úspěch tohoto krásného růžového keře závisí do značné míry na kvalitě a složení půdy. Tato růže preferuje mírně kyselou, úrodnou, na živiny bohatou půdu s dobrým managementem vlhkosti.

Kromě toho rostlina netoleruje sousedství s plevelem, takže jejich pravidelné odstraňování poskytne další zdroje pro vývoj květu.

Poznámka! Odplevelení a mulčování sníží množství plevelů kolem keře.

Je důležité si uvědomit, že jako mulč musíte použít kůru jehličnatých rostlin, která kromě kontroly plevelů půdu mírně okyselí. Nadměrně vyzrálý kompost, listí nebo hnůj jsou pro tyto účely kategoricky nevhodné, protože se mohou stát zdroji různých druhů chorob.

Osvětlení a napájení

Tyto růže dávají přednost dobře osvětleným oblastem. Květinu potěší, pokud ji přímé sluneční světlo osvětlí po dobu 4 hodin. Pokud jsou sluneční lázně delší, může to vést k vyhoření okvětních lístků a jejich rychlému pádu. Nejoptimálnější umístění závodu bude na západní straně lokality.

Pokud jde o zalévání Boscobel, v letní sezóně se provádí při vysychání půdy. Pokud je to možné, měla by být voda dešťová nebo alespoň dobře oddělená.

Důležité! Množství vody nalité pod základnou pouzdra by nemělo překročit 10 litrů. Čím starší je pouzdro, tím větší je průměr zavlažovacího pokrytí.

V horkých dnech můžete dát růži teplou sprchu. Je však třeba si uvědomit, že přímé sluneční světlo na listech a okvětních lístcích po zavlažování může způsobit těžké popáleniny.

Rose Boscobel

Prořezávání a krmení

Rosa Boscobel potřebuje pravidelné sanitární prořezávání. Provádí se za účelem odstranění mrtvých větví v důsledku poškození chorobami nebo škůdci. Při sanitárním prořezávání jsou navíc odstraněny staré nebo zmrzlé větve. Tento postup se provádí brzy na jaře a je rozsáhlého rozsahu.

Letní prořezávání, které odstraňuje odumřelé pupeny a boční, dovnitř rostoucí mladé větve, stimuluje růst, kvetení a správnou tvorbu růžového keře. Předzimní prořezávání má nápravnou povahu, mělo by se provádět 2-3 týdny před nástupem prvního chladného počasí.

Důležité! Zahradník si musí pamatovat, že pouze použití čistého a dekontaminovaného zařízení může zaručit zdraví rostliny.

Anglická růže Boscobel je jednou z odrůd postřikových růží, které vyžadují pravidelné krmení. První aplikace živin se provádí po ukončení první vlny kvetení. Zpravidla se volí dusíkatá hnojiva. To umožní růžovému keři získat svěží korunu a zlepšit dekorativní efekt keře.

Všechny následující obvazy jsou zaměřeny na stimulaci kvetení a zahrnují kromě dusíku také draslík. Poslední hnojení se provádí krátce před koncem letní sezóny. Postup je zaměřen na posílení imunity rostliny před zimováním. Dusík je ze směsi živin zcela odstraněn. Pokud se takové schéma zdá nezkušenému zahradníkovi příliš komplikované, je možné použít univerzální hnojivo určené pro růže.

Prořezávání růžového keře

Zimní péče

Správný přístup k organizování zimování této růže umožní keři bez problémů přežít chladné období. Než zasáhnou první mrazy, musíte kolem rostliny dát pořádek do pořádku odstraněním plevele, padlých okvětních lístků a jiných nečistot. Dále byste měli ošetřit půdu a základnu keře antifungálními látkami a insekticidy a půdu důkladně uvolnit. Po těchto preventivních opatřeních můžete keř zakrýt zahradním materiálem.

Poznámka! Pokud se růže pěstuje v teplém klimatickém pásmu, pak bude stačit překrýt základnu keře jehličnatou kůrou.

Šíření růže

Šíření růže odrůdy Boscobel lze provést několika způsoby:

  • výstřižky;
  • vrstvení;
  • semena.

Reprodukce vrstvením

Rostlinný materiál lze získat během dalšího prořezávání. Stonka, kterou řezání dá, musí být nejméně rok stará, dobře tvarovaná a silná. Část stonku byste měli opatrně odříznout nůžkami, které mají tři zdravé listy. Před kopáním do půdy je nutné odstranit dva spodní a ponechat jeden horní list.

Místo pro pěstování mladých výhonků by mělo být mírně osvětlené bez přímého slunečního záření a silného průvanu. Je nutné pečlivě vykopat a uvolnit půdu a odstranit nejen samotnou plevel, ale také jeho kořeny. Je nutné zasadit odřezky při dodržení kroku 25-30 cm Po zasazení rostliny do půdy je nutné zakrýt odřezek plastovou zahradní čepičkou, aby se vytvořil skleníkový efekt.

Důležité! Aby zakořeněné rostliny přežily zimní období, je třeba pečlivě zakrýt mladé růže v očekávání nástupu prvního mrazu. Na jaře, když se půda dobře zahřeje, můžete přesadit květiny na trvalé místo.

Nejjednodušší způsob, jak zakořenit růži Boscobel, je použít silné postranní stonky od samého základu a ohnout je k zemi. Místo kontaktu se zemí musí být zajištěno zahradním držákem a posypáno zeminou. Po 12 měsících můžete opatrně oddělit kořenovou stopku od hlavní rostliny a zasadit ji na trvalé místo.

Snad nejnáročnějším bude pěstování této krásné boscobelské růže ze semen. „Boscobel, anglická růže“ - to je přesně to, stejně jako popis odrůdy a pravidla péče by měla být napsána na vaku s osivem. S největší pravděpodobností je výsadbový materiál již stratifikovaný a připravený k výsadbě. Je lepší použít jednotlivé nádoby, ze kterých bude potom vhodné rostlinu extrahovat přesazením na místo.

Poznámka! Významnou nevýhodou této metody pěstování růže je to, že první kvetení nastane za několik let.

Proto je lepší použít řízky a poté mladému klíčku poskytnout potřebnou péči, jak je popsáno výše. A pak vás příští rok květina potěší svými svěžími pupeny.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada