Rose Black Baccara - popis odrůdy

Chovatelé vyšlechtili mnoho odrůd růží, mezi nimiž vyniká Black Baccarat s neobvyklou barvou pupenů. Dále - informace o pěstování plodin na osobních pozemcích, chorobách a škůdcích, způsoby reprodukce.

Co je Black Baccara

Odrůda byla vyšlechtěna francouzskými chovateli. Hybridní čajová růže, která byla veřejnosti představena na počátku 21. století, si okamžitě získala popularitu v různých částech světa. Black Baccarat je oceňován pro svou neobvyklou kaštanovou barvu s černým odstínem, která je obzvláště výrazná na podzim.

Rose Black Baccarat

Popis, charakteristika

Za příznivých podmínek dosahuje výška keře 1 metr, průměr je 60 centimetrů. Listy jsou tmavě zelené s lehce načervenalým odstínem. Každá květina se skládá z 45-46 okvětních lístků, její průměr v rozpuštění je 10-12 centimetrů. V létě jsou pupeny natřeny kaštanovou paletou, na podzim se barva co nejvíce blíží černé.

Vůně květin je lehká, sotva znatelná. Na stoncích je málo nebo žádné trny. Hybrid má dobrou imunitu, je zřídka ovlivněn chorobami a škůdci. Růže se používá k výzdobě zahrady i ke stříhání.

Dodatečné informace. Olej se vyrábí z růže, jejíž cena je vyšší než cena platiny.

Výhody a nevýhody odrůdy

Rose Black Baccarat je milovníky zahradníků pro následující pozitivní vlastnosti:

 • krásná barva pupenů;
 • opětovné kvetení;
 • nedostatek trní;
 • dobrá imunita;
 • vysoká přepravitelnost;
 • univerzální použití;
 • dlouhodobé skladování květin po řezání.

Mezi nevýhody patří vyjasnění pupenů pod vlivem přímých slunečních paprsků, stejně jako špatná tolerance vůči silným mrazům.

Použití v krajinářském designu

Růže Black Baccarat má velkolepé květy, takže bude vypadat výhodně, když bude zasazena sama. Kromě toho můžete pěstovat odrůdy s červenou barvou, například Schwarzwald, nebo s kontrastní barvou pupenů. Růže poslouží jako krásné pozadí pro zakrslé trvalky s pastelovými květy.

Zajímavý! Baccarat bude působivě vypadat v mixborderu z pivoněk, kosatců, vlčího bobu, máku, daylilies, heřmánku.

Black Baccarat v krajinářském designu

Přistání v otevřeném terénu

Sazenice se nakupují ve školkách nebo zahradních centrech. Musíte si vybrat výrobce nebo distributory, kteří se osvědčili pozitivně. V opačném případě může být zahradník v důsledku toho zklamaný, například barva květu nebude stejná, jak je uvedeno v charakteristikách odrůdy.

V jaké formě se vyrábí

Na místě jsou vysazeny jednoleté nebo dvouleté sazenice. Měly by mít zelené, tvrdé výhonky a dobře vyvinutý kořenový systém. Pokud chce zahradník zasadit růži se semeny nebo řízky, pak se výsev a zakořenění provádí předem.

Čas přistání

Růže můžete zasadit na jaře nebo na podzim.První možnost se používá v drsných oblastech, takže sazenice mají čas zakořenit se dobře před chladným počasím. Při jarním výsadbě by měla být země dobře zahřátá na slunci.

Poznámka! Na jihu lze keře vysadit na podzim, od 15. září do 15. října.

Výběr umístění

Místo je vybráno tak, aby v poledne nebylo osvětleno jasnými paprsky slunce. U stínovaných růží zůstává barva pupenů. Při vystavení přímému slunečnímu záření nebude barva okvětních lístků tak jasná, jak je uvedeno v popisu.

Příprava půdy a květin pro výsadbu

Místo přistání je zbaveno plevelů a trosek. Země je vykopána, v případě potřeby oplodněna. Sazenice vybraná k výsadbě musí mít zdravé kořeny a výhonky bez chorob. Před výsadbou jsou kořeny odříznuty, stejně jako kmeny a listy. Na několik hodin se kořenový systém ponoří do vody, do které lze přidat manganistan draselný.

Namočení kořenového systému před výsadbou

Postup výsadby krok za krokem

Růže Black Baccarat je vysazena následovně:

 1. Vykopejte otvor o hloubce a průměru 40 centimetrů.
 2. Ve spodní části je položena drenáž, která se skládá z expandované hlíny, rozbitých střepů a malých kamenů.
 3. Nalijte vrstvu podkladu.
 4. Uprostřed výsadbové jámy je umístěna sazenice, kořeny jsou narovnány a pokryty zbývající zemí.
 5. Kořenový kruh je lehce podbitý, hojně zalitý vodou.

Důležité! Při výsadbě musíte zajistit, aby se kořeny nelámaly a byly umístěny jejich konci dolů.

Péče o rostliny

Rose Black Baccara vyžaduje pečlivou péči: včasné zalévání, hnojení, mulčování půdy. Aby rostlina znovu kvetla, odřízněte vybledlé výhonky. V severních oblastech musí keře poskytovat úkryt na zimu.

Pravidla zavlažování a vlhkost

Zalévejte růži, jak vrchní vrstva půdy vysychá. Je nutné hojně a zřídka zavlažovat půdu a pod každým keřem rozlití nejméně 2 kbelíky vody. Nedoporučuje se zalévat rostlinu shora, jinak by mohla být zasažena plísňovým onemocněním.

Špičkový obvaz a kvalita půdy

Oplodněte růže několikrát za sezónu. Na začátku jara se k vytvoření zelené hmoty aplikuje hnojení dusíkem. V létě se pro dekorativní kvetoucí rostliny používají komplexní minerální hnojiva. Aby keře snášely zimování, přidává se na konci podzimu draslík.

Prořezávání a opětovná výsadba

Na jaře jsou výhonky dramaticky odříznuty a nezanechávají více než 3 pupeny. Během léta se stonky se vybledlými pupeny stříhají. Na podzim jsou odstraněny větve, které nezrají. Ořezávání se provádí ostrým nástrojem v úhlu 45 °. Keře se přesazují na jaře nebo na podzim do připravených jam.

Funkce zimování květin

Na podzim se z kmene kmene odstraní listí a jiné rostlinné zbytky, pak je keř hnízděný humusem. Hnojivo v zimě zahřeje kořenový systém. V případě potřeby se vyrobí drátěný rám, na který se vrhá krycí materiál. Růže jsou zakryty až po příchodu stabilních mrazů.

Kvetoucí růže

Keře kvetou několikrát za sezónu. Během období květu i po něm je nutná pečlivá péče o rostliny. Se správnou zemědělskou technologií rychle přijde druhá vlna rozkvětu.

Období aktivity a odpočinku

Černá růže kvete v červnu a vydrží 2-3 týdny. Pak přichází krátká doba odpočinku, po které následuje další vlna kvetení. Jakmile vybledlé pupeny začnou mizet, musí být odstraněny. Na zbývajících výhoncích se probudí spící postní pupeny, ze kterých rychle vyrostou nové květy.

Péče během kvetení a po něm

Během kvetení vyžadují keře zalévání, prořezávání, hnojení, mulčování. Ujistěte se, že jste odstranili plevel, který, když rychle roste, může růže utopit. Plevele jsou navíc nositeli chorob a škůdců. Po odkvětu jsou výhonky odříznuty, takže keře rychle začnou znovu kvést.

Co dělat, pokud nekvete, možné důvody

Růže Black Baccara nemusí kvést z několika důvodů, hlavní jsou následující:

 • Bush byl vysazen letos. To je normální: sazenice musí nejprve dobře zakořenit, pak bude hojně kvést.
 • Nesprávné oříznutí. Pokud jsou stonky na jaře zastřiženy příliš nízko, první vlna kvetení nemusí přijít. Budeme si muset počkat na podzim, během tohoto období růže zesílí a pupeny porostou.
 • Nesprávná péče. Pokud keře nejsou zalévány včas, oplodněny a je zabráněno postřiku proti chorobám a škůdcům, růže může oslabit. S obnovením péče rostlina zvyšuje imunitu, začíná kvést.
 • Růst kořenů. Pokud při výsadbě není růže pohřbena 3-5 centimetrů, mohou se začít tvořit výhonky, které z keře odebírají vlhkost a výživu. Pokud se vytvoří, je vyříznut co nejblíže kořenovému systému.

Poznámka! Při práci s růžemi musíte použít ostrý, dezinfikovaný nástroj.

Propagace květin

Růže Baccarat je na webu chována několika způsoby. Nejběžnější jsou: řízky a vrstvení. Šíření osiva je náročné na práci a zahradníci ho obvykle nepoužívají.

Když je chov hotový

Růže se pěstují v červnu nebo červenci. Během tohoto období mají výhonky čas naplnit se šťávami, dozrát. Pokud zahradník neměl čas dokončit postup včas, může odřezky odříznout, uchovat na chladném místě a na jaře je zasadit do nádoby.

Výstřižky

Propagace řízky se provádí následujícím způsobem:

 • výhonky jsou řezány 15 cm dlouhé pod úhlem 45 °;
 • místa řezů jsou práškována v prášku zesilovače růstu;
 • do nádoby se nalije drenážní vrstva, poté úrodná, volná půda;
 • řízky jsou umístěny do země, mírně zalévány, nádoba je pokryta fólií.

Vyrostlé keře jsou na místě vysazeny příští rok.

Vrstvy

Kromě toho může být růže množena vrstvením. K tomu jsou ohnuty k zemi a fixovány sponkami do vlasů. Místo kontaktu stonku s půdou je udržováno mokré. Když se na vrstvě objeví kořeny a mladé výhonky, je oddělena od mateřské rostliny, mladé keře jsou vysazeny samostatně.

Řezy jsou nakrájeny na 15 centimetrů

Nemoci, škůdci, způsoby boje proti nim

Hybridní čajová růže Black Baccarat má dobrou imunitu a může být zasažena chorobami a škůdci nesprávnou péčí a nepříznivými klimatickými podmínkami. Při nadměrném zalévání nebo dlouhodobých výsadbách dešťů existuje pravděpodobnost výskytu černé skvrny, padlí.

Aby se zabránilo chorobám, jsou keře postříkány přípravky obsahujícími měď. Z hmyzu může růže ublížit listovým, mšicím, třásněnkám. V boji proti nim se používají insekticidy. Díky včasné preventivní údržbě bude růže potěšovat svým kvetením po dlouhou dobu.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada