Kdy je lepší přesunout phlox na jiné místo

Phlox jsou vytrvalé rostliny, které potěší oko po dlouhou dobu. Mohou mít různé barvy a nejsou příliš rozmarné. Samozřejmě mají své vlastní vlastnosti. Článek bude hovořit o přesazování těchto nádherných rostlin. Důraz bude kladen na to, kdy je nejlepší čas na opětovnou výsadbu floxů.

Transplantační cíle

Phloxová transplantace je povinný postup pro jejich nejlepší kvetení. Zahradní rostliny nemohou růst na stejném místě několik let. Květy se každým rokem zmenšují a blednou a půda, na které rostou, je vyčerpaná a dokonce ani hnojiva nemusí vždy pomoci. Dlouhodobý růst květů na stejném místě také vede k výskytu škodlivého hmyzu.

Flox

Dalším důvodem je prevence různých nebezpečných infekcí, po infikování květiny zemřou. Rostliny nemají dostatek užitečných prvků, takže každých několik let je nutné rozdělit velké keře na několik malých a znovu je vysadit na nová místa. Vzhledem k tomu, že tyto rostliny lze snadno přesadit, nejsou problémy ani pro začínající milovníky květin.

Kdy je lepší zasadit flox - na jaře nebo na podzim

Mnoho zahradníků se o průzkum zajímá: kdy lze phlox přesadit a jak na to? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Transplantace phlox se provádí, když rostlina může lépe zakořenit v nové zemi.

Kdy přesně můžete floxy rozdělit a zasadit? Je možné transplantovat phlox v červnu nebo je lepší to udělat v září? Phlox lze vysazovat na jaře, na podzim a dokonce i v létě. Letní transplantaci lze provést v červnu, červenci nebo srpnu, protože letní měsíce jsou stejně horké.

Důležité! Při letní transplantaci by phloxes neměl být rozdělen, protože pro rostliny je během období kvetení obtížné.

Transplantace na podzim je pro phlox přijatelná, ale v tomto případě bude lepší, pokud proběhne v prvním měsíci. Září je dostatečně teplý měsíc, aby se kořeny zakořenily. Ve středním Rusku je však jaro považováno za nejlepší čas na výsadbu floxů, protože v této době jsou nejpříznivější klimatické podmínky.

Na jaře musíte transplantovat v nejteplejším čase - na konci dubna nebo května. Kořenový systém floxu je docela mrazuvzdorný, ale přesto je lepší ho neriskovat.

Výběr a výpočet výsadbového materiálu floxů

Výběr odrůdy rostlin závisí na požadované barvě květů, výšce keře a době kvetení. Počet zakoupených sazenic závisí na ploše půdy, na které budou růst. Na 10 metrů čtverečních tedy existuje asi 90 sazenic.

Měli byste také určit hustotu výsadby. Chcete-li pochopit, jak zasadit phlox, musíte určit výšku rostlin a délku kvetení. U malých keřů by vzdálenost mezi rostlinami měla být 30-40 cm a mezi řádky asi 35-45 cm. U velkých rostlin je to 50-60 a 40-50 cm.

Vzdálenost mezi postelemi

Příprava a provedení transplantace

Čím úspěšnější místo bude vybráno, tím lepší bude výsledek. Phloxes miluje vlhkost, takže půda by měla být volná, bohatá na organické prvky a dostatečně vlhká. Neměli byste se bát vlhkosti, protože v každém případě toho nebude moc.

Důležité! Najít podzemní vodu poblíž bude jednoznačným plusem.

Z tohoto důvodu je nutné se vyhýbat místům, kde rostou stromy nebo keře, zejména s mělkým kořenovým systémem, protože spotřebovávají hodně vlhkosti. Phloxe milují stín a sluneční paprsky jsou pro ně nebezpečné. Vidíte, že ve stinných oblastech je v zimě hodně sněhu a sníh pokrývá rostliny a chrání je před zamrznutím.

Nejlepší čas na transplantaci je večer, protože v tuto chvíli není žádné spalující slunce. Zatažené počasí během dne je také skvělé. Půda musí být nejprve zbavena trosek a kořenů rostlin, pokud se tam vyskytují, dobře ji zalévejte. Doporučuje se namočit vodou do hloubky nejméně 20 cm, aby měl phlox dostatek vlhkosti.

Poté musíte půdu nakrmit různými minerály, aby byla vhodná pro růst květů, protože záleží na tom, jak bude rostlina vypadat a jak bude zdravá.

Top dressing recept na 1 metr čtvereční:

  1. Vezměte kbelík hnoje nebo kompostu a smíchejte s 200 g nasekaného dřevěného popela.
  2. Přidejte po 30 g dusičnanu amonného a draselných solí a 50 g superfosfátu.
  3. To vše promíchejte s vykopanou zeminou tak, aby byla smíchána s vrchním obvazem do hloubky nejméně 15 cm.

Rostliny by měly být vysazeny ve vzdálenosti 40-50 cm od sebe. Je nutné extrahovat floxy ze staré půdy. Je lepší kopat vidlemi, protože kořeny jsou nejméně náchylné k poškození.

Kořenové dělení během transplantace

Pokud není vidle, pak lopatu uděláte, ale v tomto případě musíte být opatrní, abyste nic nepoškodili. Kořeny by měly být asi 10 cm dlouhé, pokud jsou příliš velké, lze je zkrátit. Také u dospělých rostlin jsou stonky odříznuty. Oddenek je rozdělen na několik malých částí, které z něj odstraňují Zemi.

Dále stojí za to vykopat záhon, v závislosti na velikosti rostliny, a ponořit do něj kořen a zakrýt ho 5 cm zeminy. Otvor musí být hluboký, aby do něj kořen mohl úplně vstoupit, kořeny musí být pod úrovní půdy. Poté bude nutné půdu důkladně zalévat.

Poznámka! Při přesazování je vhodné odlomit všechny vrcholy, protože jinak rostlina vydá spoustu energie na dozrávání semen, ale je třeba ji vynaložit na posílení kořenů v zemi.

Ořezávání vrcholů

Následná péče po transplantaci

Je třeba dbát na to, aby byla půda bez plevelů a aby byla vždy kyprá. Zalévání rostlin je neustále nutné. To je zvláště důležité v horkých dnech.

Půda také potřebuje mulčování. Toho lze dosáhnout pomocí směsi humusu, rašeliny a hnoje. Je užitečné pravidelně krmit půdu tekutými hnojivy.

Pokud najednou některé výhonky zvadly, musí být okamžitě odstraněny, aby rostlina neplytvala prostředky na jejich konzervaci. V případě potřeby jsou výhonky sevřeny.

Samostatně stojí za to mluvit o zimním období. Rostliny se příliš nebojí chladu, ale přesto nemusí přežít zimu. Proto se musíte ujistit, že během zimy jsou pro ně v nejpohodlnějších podmínkách.

Přístřešek na zimu

Prvním krokem je zastřihnout výhonky na 10–15 cm, aby se škodlivý hmyz nemohl na výhoncích přezimovat.

Dále se zpracovává půda kolem floxu. Zpracování se provádí tak, aby se rostlina nenakazila různými infekcemi.

Po 10-14 dnech je půda mulčována a teprve poté je vytvořen úkryt. Vyrábí se z rašeliny, smrkových větví, listí atd. Film je natažen shora a po okrajích přitlačen kameny nebo něčím těžkým.

Film udržuje rostliny v teple a suchu po celou zimu. V teplých dnech musí být rostliny okamžitě uvolněny, jinak budou hnít pod úkrytem a zemřou.

Hlavní chyby při přesazování floxů

Existuje řada chyb, kvůli nimž se rostliny dobře neusazují.

Rostlina se zvadlými výhonky

  • Může se jednat o pozdní odstranění úkrytu během jarní transplantace, což vede k tomu, že rostlina nedokáže odolat teplému a vlhkému podnebí, které se tvoří pod úkrytem.Lidé se bojí, že rostlina zamrzne, ale ve skutečnosti se nebojí malých mrazů.
  • Pokud je flox zasazen příliš pozdě, pak to může vést k tomu, že letos prostě nemají dostatek času na adaptaci a kvetení - to je druhá chyba.
  • Třetí problém je příliš těsný. Když jsou rostliny příliš blízko, jsou stísněné, chybí jim vlhkost a živiny, což ovlivňuje jejich kvetení.

Dodatečné informace! Pokud v blízkosti rostlin spadnou nebo odříznou zvadlé výhonky, musí být okamžitě odstraněny. Koneckonců mohou způsobit nebezpečné infekce.

Rostlina také může onemocnět, pokud nehnojíte půdu a preventivně neošetřujete phlox chemickými látkami. Tekutý fekální obvaz je dobrá volba, ale neměl by se používat na rostliny transplantované letos.

Pokud zahradník dělá všechno správně, pak jeho květiny mohou růst na jednom místě až 6 let. Nemůžete být líní, pokud jde o vylepšení vašeho domova nebo zahrady, protože toto je chrám pro každého člověka a musí vypadat důstojně.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada