Postřik ovocných stromů na jaře před a po kvetení

Kompetentní údržba zahrady a včasný postřik ovocných stromů na jaře od škůdců a chorob pomůže obyvatelům let získat velkorysou úrodu bobulí a plodů.

Jarní zahradnictví

S příchodem jarního období a probuzením přírody se aktivuje aktivita škůdců stromů: jedí něžné pupeny a mladé listy.

Včasná kontrola škůdců je klíčem k velkorysé sklizni

Housenky a brouci vysávají rostlinné šťávy a způsobují nevratné škody. Pozemek pro domácnost nebude mít dostatečnou úrodu, smrt ovocných stromů je možná.

Proces jarní zahradu provedením následujících postupů:

 • bělení šroubů;
 • vykopávání kruhů téměř stonků - stanoviště škodlivého hmyzu;
 • postřik keřů a stromů.

Včasné zpracování je oceňováno kvůli nedostatku vaječníků a plodů, kde se mohou hromadit toxiny.

V přítomnosti bohatého sortimentu biologických a chemických přípravků účinně působit na patogenní mikroorganismy. Ale většina zahradníků dává přednost lidovým metodám.

Základní postup jarní zahrady

Pro začínající zahradníky je užitečné orientovat se při kropení stromů na jaře a rozdělit péči o jarní výsadbu na několik období. Přidělte přibližné načasování postřiku ovocných stromů v jarní sezóně:

 1. Do poloviny března. Zahradníci se obávají eliminace parazitů, kteří přezimovali v kůře, zvlněných listech a úlomcích, než se pupeny probudí. Pozdní zpracování stromu je plné důsledků pro sklizeň.
 2. Duben - 1. a 2. dekáda. V této době se pupeny aktivně tvoří. Nezaškodí pokropit stromy stimulanty růstu, aby se urychlil vývoj a zabránilo se odpadnutí vaječníků. V dubnu mohou rostliny napadnout plísňové infekce. Problém vyřeší použití osvědčených nástrojů.
 3. Do 15. května. Rozpuštění vybledlých pupenů, stromů a keřů, vzhled vaječníků. Obtížná doba pro ovoce a bobule, protože vysoká zranitelnost vůči chorobám. Letní obyvatelé jistě budou sledovat stav listí a větví.

  Jarní zahradnický kalendář

  Vzhled skvrn nebo změna barvy bude vyžadovat stanovení důvodů a naléhavou ochranu výsadby.

Bakteriální spálení ovocných stromů, kontrolní opatření

Pokud na rostlinách vyschnou mladé větve, objeví se bílý mléčný exsudát, který ve vzduchu zhnědne, plody jsou mumifikovány, mluvíme o nemoci. Při bakteriálním popálení ovocných stromů jsou kontrolní opatření a úspěch určovány fází, ve které je fyto-choroba detekována, a terapií. Použité léky (od jednoduchých až po radikální) závisí na stupni poškození:

 1. Detekce prvních příznaků je doprovázena odstraněním větví a jejich spálením. Místo řezání je ošetřeno síranem měďnatým v množství 100 g produktu na 10 litrů vody nebo 0,7% síranu železa, přičemž na 10litrový kbelík s kapalinou se spotřebuje 70 g.
 2. Účinnost ukazuje Azophos (5% roztok), antibiotika: každá 50 μg / ml - rifampicin, streptomycin, gentamicin, chloramfenikol; 20 μg / ml - kyselina nalidixová, kanamycin. Nařeďte ampulku / 1-2 tablety v 5 litrech tekutiny.Dávka je dostatečná pro 8-10 mladých sazenic. Optimální doba pro zpracování stromů je květen-červen.
 3. Pokud se onemocnění projeví během období pučení, je zahrada ošetřena třikrát tetracyklinem a streptomycinem (1 000 jednotek na 10 litrů tekutiny) s přestávkou 4 až 5 dnů.
 4. Strom je pečlivě ošetřen kapalinou Bordeaux (1%). Přebytek vitriolu je příčinou popálenin zeleň. Četnost postřiku je u činidel obsahujících měď 7-8krát (0,5-0,7%). Používá se také Abiga-Peak. 5 ošetření se provádí koncentrovaným roztokem: 0,3-0,4% - pro jabloň, pro hrušku - 0,4-0,6%. Postřik stromu je účinný na začátku a během kvetení a na konci.

Příprava směsi Bordeaux pro stříkání

 1. S velkou porážkou to jednotlivci vykořenili a spálili. Podobný postup čeká na výsadby v okruhu 5 metrů, navzdory jejich zdravému vzhledu. Hoří na místě, aby se zbavili infekce, a nešíří se po celé zemi. Použité nástroje musí být dezinfikovány formalinem nebo kyselinou karbolovou.

Bakteriálnímu popálení je snazší zabránit než ho vyléčit. Jsou přijímána preventivní opatření:

 • bojovat proti potenciálním zdrojům infekce: divoký hloh a ovocné stromy, vykořenit je poblíž zahradního pozemku;
 • systematicky stříkat zahradu insekticidy, aby zničili škůdce a snížili riziko zavlečení mikrobů zvenčí;
 • pravidelně kontrolujte vrchol stromu, listy, větve a pupeny - diagnostika nemoci v rané fázi ji pomůže porazit.

Jak se vypořádat s strupem

Následující příznaky signalizují strup na ovocných stromech:

 • světle zelené stopy na mladých listech, které se na podzim zmenší a bez ošetření ztmavnou;
 • nezralé plody na stromě;
 • podzimní listí na konci srpna;
 • otok kůry stromů, praskání a loupání;
 • zastavení růstu nemocnými výhonky a odumírání.

Toto onemocnění postihuje téměř celou nadzemní část stromu.

Strup na jabloni a hrušce

Fyto-chorobám se odolává chemickým postřikem, který je vhodný na začátku až do poloviny jarního období, před otokem pupenů, pokud je stabilní teplota nad nulou. Podruhé se nastříká v nadějné fázi. Poté je zpracován, když strom vybledl nebo byl sklizen. Stav stromu určuje postupy.

Následující prostředky úspěšně bojují proti chrastavitosti:

 1. Bordeauxská směs. Postřik stromu se provádí během otevírání pupenů a ve fázi „zeleného kužele“. Pokud je to nutné, po odkvětu proveďte nové zpracování. Proveďte 1-3 manipulace v sezóně. Řešení se úspěšně používá proti monilióze a špinění na jádrových rostlinách.
 2. Baktofit. Během vegetačního období se provádí 3-4 ošetření stromů.
 3. Abiga Peak. Za letní sezónu se provedou 4 postřiky fungicidním roztokem (0,4%).
 4. Achát - 25 tis. Biologický produkt je neškodný pro člověka, užitečný hmyz a zvířata.

Tradiční metody jsou účinné v počátečním stadiu onemocnění. Postřik hořčičným práškem přijde vhod. Roztok se připraví na 10 litrů vlažné vody, kde se smíchá hořčice zředěná v malém množství.

Pozornost! Stromy se zpracovávají do poloviny července - můžete tak zpomalit vývoj strupů.

Zkušení zahradníci doporučují používat manganistan draselný v boji proti chrastavitosti. Po zpracování často na listech zůstávají malé tmavé skvrny, které stromu neublíží a bez povšimnutí zmizí.

Pro postřik použijte solný roztok a bylinnou infuzi přesličky.

Kvetoucí a postřikující stromy

Před pučením jsou stromy ošetřeny na můry, strupy a špinění. Odborníci doporučují použít 70 g Karbofosu, který se přidá do 10 litrů vlažné vody. Lze stromy během kvetení stříkat? Při kvetení květin je postřik do zahrady zakázán. Údržba výsadby se omezuje na kontrolu plevele a uvolňování.

Kyselina boritá pro zdravou sklizeň

Výjimkou je kyselina boritá, která se používá k ošetření keřů a ovocných stromů v množství 15 g drogy na 10 litrů vody.

Na notu. Nedostatek boru vede k nekróze, vylučování listů a deformaci ovoce.

Jak stříkat stromy po odkvětu

Zahradníci se zajímají o to, jak stříkat stromy po odkvětu. Poté, co okvětní lístky spadnou a vytvoří se vaječník, se plantáže postříkají, aby získaly odolnost vůči fyto-chorobám.

Nezapomeňte na zničení klíšťat, která zimovala. Aktivita škůdce se objeví na konci kvetení. Parazit je bojován směsí zahrnující:

 • koloidní síra (70%) - 80 g;
 • dehtové mýdlo - 100 g;
 • voda - 10 litrů.

Postřik se provádí za suchého počasí. V případě potřeby proveďte nové zpracování. Hlavní věc je včasnost. Draselná sůl a močovina jsou užitečné pro ošetření stromů po odkvětu.

Močovina při zpracování webu na jaře

Močovina je univerzální hnojivo, které krmí půdu dusíkem a pomůže v boji proti škůdcům na zahradě a zeleninové zahradě. Postřik stromů a keřů močovinou na jaře je spolehlivá a bezpečná profylaxe.

Když je teplota vzduchu +5 ° C, nastříkejte korunku. Než se pupeny otevřou, spící hmyz je neaktivní a lze jej zpracovat.

Na notu. Močovina není schopna všech škůdců, nicméně úspěšně odolává mšicím, nosatcům, broukům jabloňového květu a medovicovým květům.

Ovocné stromy se postříkají roztokem připraveným ze 600 g karbamidu na 10 litrů horké tekutiny. Spotřeba přípravku - na 10 m² zahrady budete potřebovat 2,5 litru rozpuštěného karbamidu.

Postřik ovocných stromů, které byly v minulém roce nemocné nebo byly napadeny parazity, se vyznačuje produktivitou.Močovina chrání před:

 • strup;
 • monilial hořet;
 • didimelle.

Roztok karbamidu inhibuje vývoj bakterií, které ztrácejí schopnost množení. Včasné postřikování se ocení před rozšířením infekce.

Močovina nebo močovina

Chcete-li chránit stromy před chorobami, budete muset zředit 0,5 kg granulí v 10 litrech kapaliny. Suspenze je vhodná pro postřik opálových listů před zimou, aby byly chráněny stromy a jejich kořenový systém před mrazem.

Síran měďnatý a postřik stromů

Síran měďnatý se používá při ošetřování zahradního pozemku v jakékoli fázi vegetačního období ovocných stromů. Pouze ve fázi kvetení je zpracování stromů zakázáno.

Existují následující koncentrace síranu měďnatého:

 1. Vyhoření. Podíl síranu měďnatého v roztoku je 3 až 5%. Pro přípravu dezinfekční kapaliny se 300 až 500 g prášku síranu draselného zředí v 10 litrech vody. Roztok se používá k dezinfekci půdy na nechráněných postelích nebo ve skleníku, aby se odstranila plíseň na dřevěných konstrukcích. Hořící roztok se nepoužívá k ošetření plodin.
 2. Terapeutické a profylaktické složení obsahuje síran měďnatý (0,5 až 1%). Směs se připraví z 10 litrů vody, do které se zamíchá 50-100 g měděného přípravku. Řešení odolává plísňovým infekcím: antraknóza, skvrny, kokcomykóza, strup, septorie, zvlnění, hniloba. Síran měďnatý se používá k léčbě ran na kmenech a větvích stromu.

  Síran měďnatý v zahradě

 3. Krmná a profylaktická směs zahrnuje síran měďnatý v množství 0,2-0,3%. Pro přípravu suspenze potřebujete 20 až 30 g prášku v 10litrovém kbelíku s vodou. Použití kompozice je vhodné, pokud se objeví příznaky hladovění stromů mědí: chloróza listů, zkroucení špiček, silné odnožování. Droga se používá k profylaktickým účelům pro postřik zahrady během letní sezóny.

Jak odolávat zahradním škůdcům

Spider roztoč

Spider roztoči na stromech žijí na spodní straně listu a vysávají šťávu. V horní části příbalové informace se na propíchnutých místech tvoří nekróza - skvrny umírajících buněk žluté, bělavé nebo hnědé barvy.Kolonie škůdců připomíná plaketu na slané straně listu.

K hubení škůdců používají chemickou metodu. Při léčbě akaricidy se neobejdete bez postřikovače a respirátoru, ochranného oděvu a rukavic, abyste minimalizovali riziko intoxikace. Používejte herbicidy schválené společností Rosselkhoznadzor:

 • Sunmight a Apollo;
 • Flumite a Nisoran;
 • Oberon a Floromit.

Opatření pro postřik stromů akaricidy

Mezi zahradníky jsou oblíbené recepty na bylinné odvarky, infuze pro postřik infikovaných stromů z roztočů:

 1. Pampeliška. Připraveno z 0,5 kg nasekané zeleniny, která se přidá k 10 litrům vody a 4 hodiny se vyluhuje.
 2. Měsíček. Smíchejte 400 g surovin se 4 litry kapaliny, inkubujte 5 dní.
 3. Datura. Na vývar budete potřebovat 1 kg sušené trávy (můžete ji nahradit 3 kg čerstvé), která se nalije do 10 litrů vroucí vody. Vydrží 24 hodin.
 4. Vlaštovičník. Štipka suché trávy se nalije vroucí vodou, trvá to trochu.
 5. Česnek, cibule. Bude to trvat 200 g slupky na kbelík s tekutinou, která se nechá vařit jeden den.
 6. Řebříček. 500 g suché suroviny se vaří s 10 litry vody.

Porazit kůrovce

Pokud jsou kůrovci chováni na hruškách nebo jabloních, je to signalizováno:

 • oválné nebo zaoblené otvory na kůře - letové průchody;
 • hromady hnědé nebo bílé dřevěné mouky poblíž průchodů;

Důležité! Barva mouky svědčí o „dočasné registraci“ kůrovce: hnědá - nedávno usazená, bílá - po dlouhou dobu, pracuje hluboko uvnitř dřeva.

Proti kůrovcům se používají insekticidy, které po odkvětu pronikají hluboko do rostlinných tkání:

 • Confidor Extra;
 • Arrivo;
 • Bitoxibacilin;
 • Pirinex.

Při hlubokém proniknutí kůrovce hluboko do kmene se používá vytlačování. Metoda zahrnuje vstřikování chemikálie do letových otvorů injekční stříkačkou:

 • Tanrek;
 • Confidor Maxi;
 • Calypso.

Injekce roztoku je doprovázena zakrytím otvorů zahradním hřištěm.

Injekční metoda

Aby se zabránilo invazi kůrovců na zahradní pozemek, jsou přijata preventivní opatření:

 • včasnost čištění a správná tvorba koruny ovocných stromů;
 • odstranění ořezaných větví;
 • provádění preventivního postřiku insekticidy po kvetení hrušek a jabloní;
 • vykořenění a spalování postižených stromů;
 • regulace režimu napájení a krmení ovocných stromů;
 • bělení kosterních větví a kmenů stromů;
 • udržovat čisté obvodové kruhy.

Zachycovací pás pro kutily

Zachycovací pás pro kutily odkazuje na účinné prostředky proti škůdcům, kteří nejprve sestoupí do půdy pro zakuklení a poté vylezou na strom při hledání potravy:

 • bílé mouchy a brouci jabloňového květu;
 • nosatci a klíšťata;
 • mšice a housenky;
 • bukarka a husy.

Existují odrůdy loveckých opasků:

 • suchý;
 • jedovatý;
 • lepkavý.

Suché zachycovací pásy

Ukázka je snadno vyrobitelná několika způsoby. Za nejjednodušší zařízení se považuje trychtýřová páska. Konstrukce je podobná trychtýři s efektem zatažení. Škůdci, kteří se plazí do díry, odtud nelezou. Domácí výrobky se vyrábějí jednoduše:

 1. Vezměte papírový nebo lepenkový list, jehož tloušťka je 15-20 cm, zabalte jej kolem kmene stromu ve výšce 0,5 m. Ukázalo se, že je to sukně nebo kuželovitý trychtýř s otvorem obráceným vzhůru nohama. Vstupní ústa pro hmyz jsou široká, konec je úzký.
 2. Horní část sukně je svázána provázkem nebo pokryta hlínou / plastelínou.

Suchý zachycovací pás

Jedovatá past

Připevnění jedovatého zachycovacího pásu na stromy spadne na úpatí kufru. Chemické látky nemohou proniknout do kořenů a dosáhnout koruny. Pás poskytuje 100% účinnost: škůdci, kteří se šplhají dovnitř, jsou hubeni toxickými výpary. Ideální pro jabloně - brání housenkám v plodu. Technologie výroby:

 • vezměte si kus papíru, polstrovaný polyester, pytlovinu, spunbond o šířce 20-25 cm;
 • impregnujte materiál insekticidem a připevněte jej na kmen stromu ve výšce 0,5 m od země, abyste získali sukni;
 • aby se zabránilo erozi jedu, je horní část pásu navíc obalena filmem.

Lepicí pásek

Pás se používá společně s jinými lapači, ale někdy se instaluje samostatně. Dobře se vyrovnává s mravenci, brouky, housenkami. Pro past na suchý zip budete potřebovat:

Lepkavá past

 • kraftový papír pokrývající kmen stromu v kruhu (šířka - 20-25 cm);
 • neusychající lepidlo, dehet / pryskyřice, které se nanáší na stranu pásu;
 • zajištění lapače lepivou stranou nahoru a zakrytí možných průchodů pod a nad lepivým lapačem.

Postřik zahrady brzy na jaře pomůže obyvatelům letních oblastí získat bohatou úrodu bobulí a plodů. Je důležité nevynechat dobu zpracování a používat vhodné herbicidy, biologické přípravky nebo lidové prostředky.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada