Jehličnaté keře pro zahradu - názvy okrasných keřů

K vytvoření jedinečného interiéru pro zahradu nebo letní chatu se používá vždyzelený druh jehličnatých keřů. Jsou také nepostradatelné v krajinářském designu parků a uliček. Jehličnaté keře kromě svého čistého vzhledu plní několik dalších funkcí: čistí kyslík, poskytují přírodní půdní hnojiva a terapeutické a profylaktické vlastnosti a zelená města.

Jak používat na zahradu

Pro zahradní a letní chaty se jehličnaté keře mohou stát skutečným všelékem. Lidé, kteří jsou zvyklí pěstovat na zahradě ovocné, bobulové a zeleninové plodiny, se pomocí takových keřů budou moci zbavit většiny škůdců a chorob rostlin. Jehly obsahují mnoho užitečných látek a minerálů; jako hnojivo lze použít čerstvé i jako odvar a nálev.

Složení jehličnatých keřů na osobním pozemku

Použití v krajinářském designu

Trpasličí jehličnany a keře hrají důležitou roli v designu letní chaty. Pokud jsou správně zasazeny, mohou nejen přidat elegantní a eleganci vzhledu, ale také vymezit zahradu do zón. Pokud se místo neplánuje používat k pěstování zeleniny a ovoce, pak pomocí jehličnatých keřů můžete dát chalupě neobvykle estetický vzhled a dítě si může klidně užít procházku v domácím lese.

Poznámka! Ideální jehličnaté keře vypadají při zdobení hřiště a prostoru pro grilování. Cestičky nebo dekorativní jezírko také dokonale zapadají do designu letní chaty. Altán obklopený jehličnatými keři dá pocit pikniku v lese.

Obecná pravidla výsadby a péče

Jehličnaté trpasličí stromy a keře jsou docela nenáročné, snadno se zakoření v jakýchkoli oblastech Ruska: na jihu, Uralu, na Permském území. Aby však mohla být i zima natřena jasně zelenými barvami, je nutné dodržovat základní podmínky a pravidla pro výsadbu jehličnatých keřů a řádně se o ně starat.

Keř a strom s elegantními jehlami lze zasadit kdykoli během roku. Sazenice s otevřenými kořeny se však přidávají po kapkách na podzim nebo brzy na jaře. Místo výsadby je vybráno v souladu s odrůdou rostliny. Většina druhů jehličnatých keřů je nenáročná, ale některé druhy jsou citlivé na sluneční světlo a při pěstování na nestínovaném místě se mohou spálit.

Poznámka! Při výsadbě je nutné udržovat půdu, ve které se nacházejí kořeny rostliny. Po pokrytí půdou musí být hliněná hrudka namočena, aby se keř lépe přizpůsobil.

Pokud je půda, ve které se plánuje zasadit jehličnatou rostlinu, bažinatá, musí se do otvoru nalít drenážní vrstva. Při výsadbě musíte také správně dimenzovat jámu. Hlavní věcí je zajistit, aby se v něm kořeny nacházely volně. Do dříve připravené díry se zavádí vrchní obvaz předem (lepší než minerální složení).

Při výsadbě jehličnatých keřů na podzim se musíte ujistit, že sazenice vydrží zimní mrazy. Za tímto účelem jsou rostliny obaleny krycím materiálem a pokud je oblast otevřená, jsou opatřeny podpěrami.

Schéma výsadby jehličnanů a keřů

V prvním roce po výsadbě jehličnany nepotřebují prořezávání a úpravu větví. Od druhého roku je třeba jehličnany odstranit staré větve a tvar. Při prořezávání si musíte pamatovat základní pravidla:

  • nástroj musí být ostrý a čistý;
  • řez by měl být rovný, bez otřepů;
  • řezy jsou ošetřeny zahradním lakem nebo roztokem manganu, aby nedošlo k infekci.

Poznámka! Kromě toho musíte mít na paměti, že jehličnany a keře okyselují půdu. Proto musíte být opatrní při výsadbě rostlin vedle zeleniny nebo ovocných a bobulových plodin.

Druhy jehličnatých keřů

Typ jehličnatých keřů lze rozdělit podle rodiny a skupiny. Některé keře budou moci potěšit oko zelení po celý rok, jiné, například modřín, spadnou, když nastane chladné počasí. Okrasný jehličnatý keř, dokonce i v jediné verzi, ozdobí zahradu. Abychom však mohli zjistit vlastnosti výsadby a péče, je nutné určit, ke kterému druhu rostlina patří. Ve vztahu k rodům jsou jehličnaté keře:

  • borovice;
  • cypřiš;
  • tis.

Níže je uveden seznam běžných jehličnanů vysazených v zahradních a letních chatkách.

Horská borovice Golden Glow

Jedná se o nenáročný jehličnatý keř používaný k vytváření krajinného designu na zahradních a zahradních pozemcích. Borovice Golden Glow dosahuje výšky 130 cm, větve dorůstají až do šířky 180 cm, bez prořezávání má keř asymetrický tvar. Roste pomalu, nenáročný na typ půdy.

Smrk Maxwelli

Klasický jehličnatý vzorek pro letní chaty a parky. Dosahuje výšky 150 cm a šířky 200 cm. Tvar je kuželovitý, jehly jsou světlé, zelené. Odrůda je mrazuvzdorná a nenáročná na pěstování na všech typech půd. Rychlost růstu je pomalá a pro dosažení symetrického tvaru je zapotřebí prořezávání.

Juniper Blue Chip

Podměrečná trvalka patří do rodu cypřiš. Jedná se o jehličnatou rostlinu, která se plazí po zemi. Výška nepřesahuje 30 cm, průměr koruny je až 1,5 m. Rostlina je nenáročná a mrazuvzdorná. Pro půdu neexistují žádné zvláštní preference. Korunu není třeba tvarovat prořezáváním, ale aby byla svěží, je nutné sevřít mladé větve.

Juniper Blue Chip

Cypress Aurora

Je to druh vytrvalého jehličnatého keře. Tempo růstu je pomalé. Dosahuje výšky jeden a půl metru. Výhonky jsou zkroucené ve vějíři, tvar je asymetrický. Upřednostňuje slunné strany, odolné proti větru. Barva koruny je zlatá.

Jacobsenova mikrobiota s dvojicí křížů

Nenáročný trpasličí jehličnatý keř, ale dává přednost stinným místům, spolehlivě chráněným před větrem. Jehly jsou jasně zelené, ale se snížením konstantní teploty získávají hnědý odstín. Může dosáhnout výšky 60 cm, šířka koruny je až 1,5 m. Obloukovité větve jsou ohnuté nahoru. Dobře snáší úpravy tvaru. Ovoce v malých šiškách.

Microbiota Jacobsen

Mountain Pine Dwarf

Mrazuvzdorná vlhkost milující borovice horská dosahuje v dospělosti výšky 200 cm. Na šířku jsou větve také schopné dosáhnout průměru 2 m. Ostré, husté jehly mají tmavě zelenou barvu. Roste velmi pomalu, roční růst v žádném směru nepřesahuje 5 cm, má pravidelný tvar kužele.

Smrk Glauka Globoza

Tento smrk je odolný vůči suchu a mrazu. Strom může žít až 500 let. První roky po výsadbě má asymetrický tvar s mírně výrazným kmenem. Barva jehel je šedo-modrá. Kužele až 3 cm, poprvé po výsadbě spadnou, aniž by čekali na zrání.

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších odrůd v designu uliček. Dacha s takovými jedlemi bude vypadat elegantně.

Smrk Glauka Globoza

Juniper čínská mincovna Julep

Jehličnatý keř Mint Julep je nenáročná rostlina. Dosahuje šířky 300 cm a má příjemnou vůni borovice a máty. Větve rostou pod úhlem 45 ° od země.Upřednostňuje sluneční světlo, pokud je k dispozici, růst a vývoj keře se zrychluje. Koruna je zvlněná, jehly jsou měkké, jasně zelené.

Tupý cypřiš Rashahiba

Jehličnatý keř má průměrnou rychlost růstu a dosahuje 1 m již po dosažení věku 5 let. Tvar je pravidelný pyramidový. Jehly jsou měkké zvlněné. Mladé výhonky a výhonky jsou jasně žluté, ale s věkem ztmavnou a získají zelený odstín. Rostlina miluje sluneční světlo a vydrží chladné teploty až do -30 ° C.

Tis Elegantissima

Vytrvalý keř dorůstá až 3 m široký, dosahuje výšky 150 cm, dobře reaguje na účes, miluje stinná místa. Nenáročný a vhodný pro jakýkoli typ půdy. V krajinářském designu se používá k vytváření živých plotů a ozdobných jezírek. V šiškách nepřináší ovoce, ale tvoří jasně červený oplodí.

Unikátní design zahrady nebo letní chaty pomůže vytvořit trvalé jehličnaté keře, jejichž názvy jsou rozmanité. Se správnou výsadbou a minimální údržbou bude vaše domácí zahrada vypadat stylově a elegantně po celá léta.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada