Zahradní hostitelé - triky krajiny

Udržovaná zahrada a přední fasáda jsou snem mnoha zahradníků. Chcete-li toho dosáhnout, musíte začít s terénními úpravami. Nejoblíbenější používané pro zdobení nejen osobních pozemků, ale také parků jsou hostitelé. Tyto dekorativní bylinné trvalky jsou tak populární a nenahraditelné, že bez nich je nemožné si představit jediný kout v zahradě.

Khosta se dříve říkalo funkia, místy jejího hlavního růstu byla Čína, Korea, Dálný východ. Rozmanitost bylinných trvalek zahrnuje více než 60 druhů hosta; je známá ve všech koutech světa. Proč je atraktivní? Listy a jejich barva jsou hlavní ozdobou hosta. V zahradě se krajinné triky designérů projevují v harmonickém sousedství s mnoha kvetoucími rostlinami a vysokými obilovinami.

Existuje mnoho typů hostitelů. Ani klasické vytrvalé keře se zelenými listy nejsou stejné. Kresby na nich mají tmavé a světlé barvy. Okraje, pruhy, bílé pruhy v různých variantách vytvářejí na listech jedinečné kombinace, které mění vzhled rostliny.

Jak krásně zasadit hostitele

Nejnáročnější z rostlin, které jsou vysazeny na osobním pozemku nebo na zahradě, je považována za hosta. Roste i v nejvíce zastíněných oblastech. Mnoho z jeho odrůd se cítí skvěle jak na sluncem zalitých místech, tak v rozích zahrady s rozptýleným, ale jasným světlem.

Různé typy hostitelů

Květinářství doporučuje, abyste určili nejlepší místo pro umístění hosta tím, že ji zasadíte do různých částí zahrady. Příští rok se ukáže, ve které z vybraných oblastí se rostlina cítí lépe. To lze určit podle barvy listů. Poté můžete přesadit pěstovaný keř na vybrané místo. Trvalka je v péči nenáročná a bezbolestně vnímá změnu stanoviště. V případě potřeby lze hostitele pěstovat v kontejneru za účelem úpravy balkonů a teras.

Rada. Je lepší pěstovat vytrvalé rostliny rozdělením oddenku. Zkušení květinářství považují tuto metodu za pohodlnější než pěstování hostas ze semen.

Výsadby této byliny vypadají krásně v designu koberce. Jeho velké listy neumožňují růst plevelů v zahradě. V tomto případě je koberec považován nejen za dekorativní, ale také za užitečný.

Sousedství s jehličnany a jalovcem

Co zasadit vedle hostitelů

S čím je hosta na záhonu v kombinaci? Tyto okrasné rostliny dobře vycházejí se všemi květinami, takže otázka, co zasadit vedle hostitele, nevzniká. Dříve byla tato vytrvalá rostlina zřídka nalezena na záhonech a záhonech. Mezi známými rostlinami a květinami byl považován za něco zvláštního. Moderní odrůdy zdobí záhony a cesty. Vypadejte skvěle uprostřed růží, pivonek, hortenzií, kosatců. Pěkní tandemoví hostitelé na květinovém záhonu s muškáty. Tyto rostliny jsou ozdobou každé květinové zahrady: od slavnostní kompozice až po temný kout v krajinném stylu.

Hostitelé ve společnosti s pivoňky

Tyto atraktivní záhonové rostliny mohou zvýšit atraktivitu blízkých květů. Velké zdobené listy hosta změkčují, uklidňují, vyrovnávají rostliny různého charakteru, zvyšují krásu jejich sousedů, jmenovitě:

 • Záhony s daylilies a hosta. Nízko rostoucí druhy denivka se pěstují na osobním pozemku. Vyrábí hlavně květinové záhony, které vypadají jako alpské kopce. V popředí kompozice doporučují květinářství výsadbu hostitelů s krásnými listy.V závislosti na tom, jaký design je proveden pro alpskou skluzavku, vybírají schéma pro výsadbu keřů a střídají je s denními liliemi, které jsou vhodné pro každou půdu a rozptýlené osvětlení.
 • Záhon s floxy, gejzíry a hostiteli. Šikovná kombinace Heuchery a Hosty s poutavou variací v odstínech jedné a druhé květiny mění místo, ať už je to záhon, trávník nebo alpská skluzavka, a přitahuje pozornost. Obě květiny jsou nenáročné na péči, odolné vůči chorobám, mrazu a suchému počasí. Zahradní rohy zdobené Heucherou a Hostou jsou skutečným vrcholem designu. Na polostíněné zahradě budou vytrvalé floxy vypadat jako světlé místo, které kvete téměř celé léto až do poloviny podzimu. Suchá léta, jako zimní mrazy, nejsou tak citlivá na floxy.

Kombinace heuchery a hostitelů

Hosta v krajinářském designu

Návrháři používají ve svých kompozicích různé hosty. Jsou atraktivní, protože dobře snášejí nízké teploty, jsou mrazuvzdorné, což znamená, že jsou trvalou ozdobou. Tyto trvalky se dále dělí na odrůdy s originálním lesklým, voskovým a matným listovým povrchem. Existují odrůdy s velmi velkými listy, tyto okrasné rostliny se také vyskytují s malými listy. Typ listu je také různý. Jeho struktura je hladká, reliéfní, zvrásněná a zvlněná.

Zajímavý. Existují miniaturní vytrvalé odrůdy, jejichž výška je o něco více než 10-15 cm, objevily se v posledním desetiletí a zakořenily se v domácí květinářství. V zahradní krajině se používá poddruh odrůd hosta.

Vše závisí na výšce bylinných trvalek. Pozemní kryty - mají výšku až 20 cm, obrubníky - od 20 do 30 cm, střední - 30-45 cm a vysoké - od 45 do 80 cm. Pomocí nich můžete pomocí optické iluze oživit nejtmavší koutky zahrady a vytvářejí víceúrovňové kompozice.

Hosta v květinové zahradě

Díky kráse listů jsou bylinné keře nejen ozdobou zahrad. Listy se používají k vytvoření originálních kytic. Tato velkolistá rostlina vypadá krásně, jak roste sama, tak v monoskupinách a vytváří složité kompozice z různých odrůd. Zahradní designéři používají hostitele:

 • při vytváření květinových záhonů;
 • jako obrubníková rostlina zdobící přední okraj kompozice;
 • ve volně rostoucích skupinách;
 • ve skalkách;
 • jako tasemnice nebo velké skvrny na trávníku;
 • v designu pravidelných mixborders a květinových záhonů;
 • v skalkách a zahradách v japonském stylu;
 • při vytváření malých ozdobných rybníků,
 • v rozpadu květinových záhonů na sektory;
 • ve formě koberce nebo zeleného „polštáře“.

Hostitelé na své letní chatě

Květinová zahrada nebo záhon s hostiteli

Bylinkový keř se ve světlé květinové zahradě neztratí. Rostlina vytváří zajímavé kompozice ve vícebarevných květinových záhonech, jejichž originalita získává svou část obdivu. Květinové zahrady oplocené se zeleným okrajem vypadají atraktivněji, zvláště když se hostitel podílí na designu květinových hranic. S pomocí návrhářů si můžete vybrat správné odrůdy s různými barvami listů a jejich uspořádáním v ohraničení. To bude klíčem ke kráse a jedinečnosti květinové zahrady.

Vícevrstvé ohraničení

Obrubník Hosta

Hraniční rostliny se podílejí na tvorbě krajiny poblíž domu na osobním pozemku. Oddělují dekorativní a funkční oblasti. Hosta je považována za nádhernou rostlinu, která se často používá k vytvoření zeleného okraje. Návrháři navrhují skládat kompozice nejméně tří typů s různými výškami a vysazovat je podél cest. Hlavní věcí je kompatibilita vybraných odrůd této vytrvalé rostliny ve tvaru a barvě, čímž se získá jedinečný vzor. Okrajové odrůdy zahrnují miniaturní rostliny Blue Cadet s modrými listy nebo Light Up.

Při vytváření krásného a odolného zahradního designu byste měli dbát na radu krajinářských návrhářů ohledně výběru místa výsadby, osvětlení a sousedství rostlin.

Video

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada