Hydrangea Red Angel - popis, výsadba a péče

Hortenzie je jednou z nejoblíbenějších rostlin používaných pro terénní úpravy. Keř je nenáročný na péči, rychle roste a vypadá velmi krásně.

Popis odrůdy hortenzie Red Angel a její vlastnosti

Před zasazením sazenice hortenzie velkolistého Red Angel musíte prostudovat všechny vlastnosti rostliny a vlastnosti její kultivace.

Vlastnosti odrůdy

Hortenzie velkolistá (lat. Hortenzie macrophylla) je keř, který má kompaktní a hustou korunu. Na výšku dorůstá až 1 m. Při pěstování v květináčích nepřesahuje 60 cm. Listy jsou velké, tmavě zelené barvy. Květy krásného, ​​bohatého purpurově karmínového tónu. Jsou shromažďovány v bujných zaoblených květenstvích.

Hydrangea Red Angel

Období květu kultury připadá na červen - červenec. Na loňských výhoncích se objevují květenství.

Zimní odolnost

Mrazuvzdornost květu je průměrná. Při pěstování v oblastech s chladnými zimami je nutné keř zakrýt a omotat kolem koruny.

Výsadba a další péče

Při pěstování květiny musíte dodržovat některá pravidla.

Výběr a příprava místa

Hydrangea Red Angel dává přednost růstu v otevřených, slunečných oblastech, ale ne na přímém slunečním světle. Místo musí být chráněno před průvanem.

Dodatečné informace! Půda by měla být lehká a výživná. Čím vyšší je úroveň kyselosti půdy, tím nasycenější odstín květenství bude kvést.

Místo pro hortenzie

Jak zasadit

Postup výsadby odrůd hortenzie Red Angel:

  1. Vykopejte díru (velikost závisí na tom, jak moc rostl kořenový systém v době výsadby).
  2. Na dno díry nalijte expandovanou hlínu nebo drcenou cihlu.
  3. Umístěte sazenici a zakopejte ji.
  4. Lehce utlačte půdu kolem kmene.
  5. Na konci výsadby musíte půdu poblíž sazenice posypat dřevěným popelem a hojně ji zalévat teplou vodou.

Zalévání a krmení

Podle potřeby zalijte hortenzii. Rostlina miluje vlhkost, ale není vhodné ji příliš zvlhčovat. Pro zavlažování se používá teplá voda.

Hydrangea Red Angel miluje krmení. Můžete použít speciální dlouhodobě působící hnojiva. Efektivní prostředky nápravy - Fertika, Pocon.

Prořezávání

Aby hortenzie velkolistá vypadala dekorativní, musí vytvořit korunu. Tenké mladé větvičky a staré sušené jsou odříznuty. Dvou- a tříleté větve nejsou odříznuty, protože se na nich tvoří květenství.

Příprava na zimu

Před nástupem zimy je půda kolem kmene mulčována a samotný keř je pokryt speciálním agrovolkonem. Větvičky je třeba pečlivě svázat a zabalit do agrofibru.

Keřový přístřešek na zimu

Reprodukce

Nejběžnější způsob chovu je řízky. Koncem léta se stříhají z jednoročních výhonků. Hotové řízky před výsadbou se na 1 hodinu ponoří do Kornevinu a poté se zasadí do substrátu. U této metody se řízky poměrně rychle zakořenily. Mohou být vysazeny v otevřeném terénu po roce na jaře.

Nemoci a škůdci, způsoby, jak s nimi zacházet

Při správných podmínkách pěstování nebude nutné se zabývat škůdci a chorobami. Pokud se však již objevily, je naléhavě nutné zahájit boj. Postřik insekticidy pomáhá škůdcům.S nemocemi se bojuje fungicidy.

Důležité! Nejběžnějším onemocněním je chloróza. Rostlina může být léčena postřikem síranem měďnatým.

Použití v krajinářském designu

Hortenzie vypadají harmonicky jak při výsadbě samostatně, tak s jinými keři. Keř se používá k vytvoření živého plotu.

Odrůda hortenzie Red Angel vypadá na místě velmi krásně díky ušlechtilému stínu květenství. Tato odrůda je nenáročná na péči a vždy bohatě kvete.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada