Hydrangea Incredible treelike (Incrediball)

Květiny jsou půvabnou dekorací pro váš dvůr nebo zahradu. Ale povětrnostní podmínky jsou často nepředvídatelné, takže zahradníci dávají přednost rostlinám, které snášejí přírodní jevy, které mohou přes noc ničit atraktivní květiny. Z tohoto důvodu dávají přednost rostlině zvané hortenzie stromová Inkredibol.

Původ a vzhled rostliny Hydrangea Incredible

Pokud byla dřívější hortenzie nalezena pouze ve své domovině - v Americe, kde se poprvé objevila na konci devatenáctého století, nyní se téměř každý druhý zahradník může pochlubit svěží výsadbou ve své zahradě a zahradě, ve srovnání s jinými květinami jsou jen zdánlivá souprava.

Rostlina je keř s kulovitými květy

Zajímavý! Hortenzie Neuvěřitelná treelike může být někdy zaměňována se stromem, ale je to keř.

Popis hortenzie Neuvěřitelný květ

Hydrangea Incredible má charakteristické rysy, včetně:

 • rovné dlouhé větve, které se neohýbají pod tíhou velkých květenství;
 • mohutné kulovité květiny o průměru třicet centimetrů;
 • keř dosahuje výšky jeden a půl metru nebo dokonce více;
 • mrazuvzdornost.

Nejcharakterističtějším rysem této rostliny jsou velké květinové deštníky.

Přesazování hortenzie Neuvěřitelné po zakoupení v otevřeném terénu

Pokud zahradník přijde s nápadem zasadit na své zahradě hortenzii, stojí za to přemýšlet o transplantaci rostliny do otevřeného terénu, protože to je nejběžnější metoda chovu.

Co je potřeba k přistání

Při práci na výsadbě je velmi důležité dodržovat základní pravidla při práci na volném prostranství. Je třeba si uvědomit, že hortenzie je na půdu velmi vybíravá, takže byste měli okamžitě opustit výsadbu v alkalické půdě a dát přednost prostředí s mírnou kyselostí. Velikost díry se určuje v poměru k rozlehlosti kořenového systému.

Jak si vybrat nejlepší místo

Výběr místa je nejdůležitějším bodem při výsadbě rostliny. Hydrangea treelike fantastic, v případě, že budete v teplém mírném podnebí, můžete bezpečně vysadit na podzim v oblasti chráněné před sluncem.

Důležité! Při výsadbě na stinném místě se doporučuje izolovat kořen rostliny, aby se zabránilo podchlazení. Místo by nemělo být vyfukováno průvanem. V chladných pruzích jsou odrůdy vysazeny bezprostředně po zimní sezóně v oblasti s dostatkem slunečního světla.

Výběr dobrého místa pro výsadbu je klíčem ke zdravému růstu keřů

Proces výsadby krok za krokem

Proces výsadby je důležitým krokem. Každý detail popisu je proto třeba brát vážně:

 1. Přistávací otvory jsou vykopány ve velikosti půl metru a půl metru.
 2. Kořeny sazenic jsou zkráceny, výhonky jsou prořezávány, pouze několik pupenů zůstává nepoškozeno.
 3. Před výsadbou je jímka předhnojena pevnou vrstvou humusu, živin a minerálů obsahujících fosfor.
 4. Kořenová oblast se nachází na úrovni země.
 5. Po výsadbě, před zhutněním země pomocí jehel, kompostu a pilin, se doporučuje hojně zalévat půdu.

Poznámka! Je přísně zakázáno hnojit půdu vápnem, hnojem, popelem nebo křídou.

Reprodukce hortenzie Neuvěřitelné

Šíření hortenzií je jedním z nejpředvídatelnějších tahů každého zahradníka, protože ušlechtilé květiny vytvářejí představu majitele jako zahradníka, který toho o rostlinách ví hodně. Existuje několik možností pro vývoj událostí:

 • Propagace semeny, kde je musíte zasadit do půdy již v únoru, při klíčení jsou klíčky odděleny a když přijde jaro, jsou zasazeny do otevřeného terénu.
 • Rozdělení keře je další možností, při které je na jaře rostlina rozdělena tak, aby na podzim zesílila.
 • Rozmnožování vrstvením - mladé výhonky jsou pokryty půdou, přičemž zůstává pouze vrchol, a rostlina, která se zakořenila, se oddělí a přesadí příští rok.

Propagace řízky

Vegetativní metoda nebo rozmnožování řízky je ze všech nejdostupnější. Transplantační postup zahrnuje následující fáze:

 1. Od března do června je vybráno několik horních výhonků, jejichž délka dosáhla 15 centimetrů.
 2. Dále se provede řez s výpočtem 90 stupňů.
 3. Řezané výhonky se umístí do vlhké půdy předem ošetřené prostředky na stimulaci růstu kořenů.

Péče o hortenzie neuvěřitelná

Je důležité dodržovat podmínky péče o hortenzii.

Hortenzie vyžaduje pečlivou údržbu

Režim zavlažování

Zalévání rostliny je důležitou součástí údržby, protože hortenzie je extrémně náročná na dostupnost vlhkosti. Musí být napojena jednou za sedm dní - alespoň. Zvýšená teplota může poškodit rostlinu, takže při zalévání je důležité použít studenou vodu, přibližně 20 litrů na každý keř.

Top dressing

Vrchní oblékání se provádí ve třech přístupech:

 • na jaře - s kompostem;
 • v době dozrávání pupenů - s močovinou a síranem draselným;
 • zvýšit období květu - minerálními přípravky.

Důležité: nejpříznivějším obdobím pro hnojení rostlin je léto a jaro. Pokud to uděláte na podzim, začne bohatý růst listů, což je škodlivé pro hortenzii.

Vlastnosti péče během období květu

Období květu je důležitou etapou, a proto je nutné jej kvůli zhutnění půdy systematicky uvolňovat. Nezáleží na tom, kde roste - mezi velkým počtem rostlin nebo ve skvělé izolaci - k zalévání musí docházet neustále.

Velmi důležitou součástí je prořezávání. Úhledně upravené větve potěší oko a pomohou rostlině zůstat v původní podobě co nejdéle. V žádném případě by neměla být hortenzie přesazena během období květu.

Hladce ořezané keře vytvářejí zdání zelené stěny

Vlastnosti péče během odpočinku

V zimním období je rostlina v klidu. Zde je třeba si uvědomit, že i když je rostlina považována za mrazuvzdornou, nebude zbytečné izolovat kořenovou část. Horní část může zamrznout, není tu nic strašného, ​​neměli byste se snažit to také zakrýt, na jaře větvičky okamžitě dorostou a květiny zase potěší svým vzhledem.

Příprava na zimu

Treelike hortenzie - rostlina pátého stupně, silná, mrazuvzdornost. Již dospělé rostliny nepotřebují krytí. Totéž nelze říci o mladých výhoncích, které nedosáhly věku čtyř let a nejsou připraveny na změny počasí. Kořenová zóna mladých rostlin musí být mulčována a keř musí být pokryt smrkovými větvemi, hustou, ale zároveň prodyšnou látkou.

Velké květenství přitahuje pozornost a zdobí každou zahradu

Na začátku oteplování, po zimování, se můžete bezpečně zbavit tkáně, ale za oblačného počasí se může rostlina odstavená od slunečních paprsků spálit.

Stromová hortenzie je tedy vynikající rostlinou, která nevyžaduje nadměrnou péči. Je mrazuvzdorný, což je výhodné pro výsadbu v chladnějších oblastech.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada