Kouzelný růžový zvonek podobný hortenzii

Mnoho moderních zahradníků se snaží pěstovat v zahradách strom hortenzie Magical Pinkerbell. Kdysi byl vysazen pouze v královských zahradách a byl pojmenován po princezně. Rostlina má jiná jména (fialové slunce, hortenzie), z nichž každá zdůrazňuje charakteristiku krásného kvetoucího keře.

Původ a vzhled

Odrůda Magic Pinkerbell byla vyšlechtěna nizozemským květinářstvím asi před 10 lety, ale rostlina byla patentována v roce 2018. Rostlina má následující vlastnosti: jedná se o stromovitý keř se silnými rovnými stonky, které neopadávají ani po silném bouřka. Listy jsou vejčité a vynikají tmavě zeleně. Na podzim žloutnou.

Kvetoucí keř

 Poznámka! Na internetu najdete hortenzie Magic Tinkerbell, ale to je chyba. Takový druh opravdu neexistuje.

Jak to kvete

Na začátku léta je hortenzie podobný Magical Pinkerbell pokrytý velkými panikulárními květenstvími růžového odstínu na silných stoncích. Když se podíváte pozorně na štětce, uvidíte, že nepopsatelné malé bílo-růžové květy zbělí vedle velkých kulovitých květů.

Pro vaši informaci! Květenství je sterilní, ale vyrůstají z nich malé zelené plody.

Transplantujte po nákupu na otevřeném terénu

Hydrangea Magic Pinkerbell by měl být zakoupen na začátku jara nebo začátkem září. Při výsadbě na jaře je důležité připojit rostlinu před rozkvětem pupenů, ale v mnoha oblastech Ruska je půda v tomto okamžiku stále zmrzlá. V takové oblasti je lepší zasadit hortenzie počátkem podzimu. Zatímco je teplé počasí, prší Magie na novém místě vyroste nové kořeny, které jí umožní snášet zimní zimu.

Co je potřeba k přistání

Výsadba hortenzií má některé zvláštnosti. Nejprve musíte připravit otvor o šířce 50 cm, den před výsadbou se nalije vodou. Poté, co vlhkost úplně zmizí, je třeba na dno nalít 20 cm půdy pro hortenzi, která obsahuje rašelinu, jehly, půdu zpod listnatých stromů, stejné části humusu a písku.

Je také nutné použít hnojiva - 1 polévková lžíce. lžíce superfosfátu draselného a síranu draselného. Vápno, křída, kůra by se neměly přidávat. Tyto komponenty zničí sazenici.

Keř hortenzie spolu s hrudkou země je instalován v jámě, pokrytý půdní směsí a napojen.

Poznámka!Aby se zabránilo odpařování vlhkosti, kruh kmene je mulčován. Za tímto účelem jsou vhodné piliny, jemně nasekaná kůra stromů.

Výsadba hortenzií

Výběr nejlepšího místa

Magic Pinkerbell je hortenzie, která netoleruje jasné sluneční světlo. Na otevřeném místě se jeho růst zpomaluje, kvetení není hojné a květenství je velké. Pro ni je lepší zvolit polostínovanou oblast uzavřenou před větrem. Půda by měla být vlhká, mírně kyselá, ale ne bažinatá. Rostlina je odolná vůči nízkým teplotám, ale je lepší zakrýt keř syntetickým hadříkem. Pokud výhonky zamrznou, z kořene rychle vyrostou nové.

Důležité!Pro hortenzii je lepší připravit opěrný žebřík, protože výhonky ne vždy vydrží těžké květenství.

Proces výsadby krok za krokem

Výsadba hortenzií se provádí následovně:

  1. Měsíc před výsadbou nového druhu si musíte vybrat místo, vytvořit značku a připravit jámu vhodné velikosti.
  2. Jáma musí být napojena a pokryta půdní směsí.
  3. Sazenice se vyjme z nádoby a umístí se do středu jámy.
  4. Je nutné zajistit, aby límec kořene mírně vyčníval ze země, všechny kořeny ležely rovně a volně.
  5. Půda se nalije do kruhu, mírně zhutněná.
  6. Poté, co je jáma téměř plná, vylijte kbelík s vodou, počkejte, až se vstřebá, a na okraj jámy přidejte zeminu.

Zbývá mulčovat půdu, zakrýt rostlinu před sluncem, větrem a pravidelně ji zalévat.

Reprodukce

Odrůda Magic Pinkerbell se může množit mnoha způsoby, ale zahradníci považují řízky za nejlepší.

Propagace řízky

Poté, co se na křoví objeví mladé výhonky, je výsadbový materiál řezán. Odříznou se ne příliš tenké větvičky dlouhé asi 10 cm, které se zpracují stimulátorem růstu a řízky se zasadí do skleníku. Zbývá se o ně postarat a počkat.

Pěstování z řízků

Mnoho zahradníků se na jaře zabývá chovem hortenzií. Jak na to pomocí metody vrstvení:

  • půda pod keřem by měla být vykopána a vyrovnána;
  • je nutné vykopat několik dlouhých rýh, do kterých lze položit roční výhonky a přikrýt zeminou.

Poznámka! Na podzim se na vrstvách objevují nové větve. Poté, co mladé výhonky vzrostly na 50 cm, mohou být odříznuty z mateřského keře a zasazeny na nové místo.

Reprodukce hortenzie

Rozdělení keře

Nejjednodušší způsob reprodukce je rozdělit keř. Chcete-li to provést, musíte vykopat hortenzii, opláchnout kořeny, nakrájet na několik kusů a zasadit výsledné keře.

Péče

Není těžké se starat o keř hortenzie kouzelného Pinkerbella rostoucí na otevřeném poli, ale dodržování agrotechnických pravidel je povinné.

Režim zavlažování

Magic Pinkerbell je velmi náladový. Ačkoli velmi miluje vlhkost, neměla by být nalita žádnou vodou. Musí být teplé a usazené, ale ne stagnující, jinak kořeny začnou hnít. Chlorovaná voda vyvolává chlorózu listů.

Keř by měl být napojen dvakrát týdně a pod dospělý keř nalít až 5 kbelíků vody. Musíte se pokusit dostat proud vody pod kořen. Pokud je kořenový kruh keře mulčován nebo prší, lze zalévat množství.

Top dressing

Aby keř potěšil bujným kvetením, je nutné hnojit dvakrát ročně. Poprvé se hortenzie krmí poté, co půda začne bobtnat. Je lepší užívat roztok močoviny - 2 g na 1 litr vody. Poté, co barva spadne, se pod keř aplikují minerální hnojiva. Odborníci doporučují v létě krmit hortenzii organickým hnojivem.

Vlastnosti péče během období květu

Jakmile se na křoví objeví pupeny, je nutné dobře uvolnit půdu kruhu kmene a aplikovat hnojivo - síran draselný spolu se superfosfátem. Poté musí být keř dobře napojen, ale aby proud vody nespadl na pupeny a květiny.

Důležité! Pokud je suché počasí, musíte květinu často zalévat.

Příprava na zimu

Hydrangea Magic Pinkerbell je nenáročný, ale pokud v zimě zamrzne, pak na jaře byste neměli očekávat svěží květenství. Na podzim musíte odstranit tenké větve a výhonky směřující do středu keře. Spadané listí je třeba sebrat.

Keř by měl být rozdělen na několik částí, stromové výhonky každé části by měly být svázány, ohnuty k zemi a upevněny. Na hortenzi se hodí netkaný materiál, nalije se vrstva suchého listí, položí se film a těžký materiál, který neodfoukne vítr. Pokud budete postupovat podle popisu a uděláte vše správně, pak Bush vydrží zimu bez mrazu.

Brzy na jaře kvetou

Hortensie Magic Pinkerbell je krásná. Při správné péči každé jaro potěší keř svěží kvetení, které vydrží až do poloviny léta.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada