Jaké jsou stromy ve střední uličce - listnaté a jehličnaté stromy

Za nejběžnější strom ve východní části Evropy se považuje borovice. Neméně populární jsou smrk obecný a jedle bílá. Většinu území však zabírají listnaté rostliny. Chcete-li zjistit, jaké druhy stromů se nacházejí na území země, musíte se seznámit s jejich druhy a vlastnostmi.

Jaké stromy rostou v lese

To, co stromy rostou v jehličnatém a smíšeném lese, je otázka, která znepokojuje mnoho. V jehličnatých ruských lesích, které zabírají až 70% rozlohy země, jsou nízké teploty a vysoká vlhkost. Proto jsou zde hlavními představiteli smrk, borovice a modřín. V listnatých lesích, které se táhnou od západní části země k pohoří Ural, rostou dub, javor a lípa. Ve smíšených lesích Ruska se nacházejí všechny druhy stromů: topol, borovice, smrk, lípa, dub, jilmový keř.

Strom s rozprostírající se korunou v parku

Pro vaši informaci! Stromy ve smíšených lesích jsou považovány za dlouhověké.

Druhy stromů

Všechny stromy jsou rozděleny na jehličnaté a listnaté. Různé jehličnany mají následující vlastnosti:

  • považována za vždyzelenou, klíčí ve středním Rusku na mírně vlhkých plochách;
  • nejčastěji se nacházejí v severních oblastech země;
  • mít jeden kmen, ze kterého vyčnívají boční větve;
  • mají listy, které vypadají jako jehly;
  • plody jehličnanů jsou šišky, ve kterých se tvoří další semena.

Důležité! Jehličnany jsou považovány za nejdelší na světě s průměrem 500 let.

Výška se pohybuje kolem 50 m. Listnaté stromy v moskevské oblasti a v dalším okolí Ruska se podle evolučních standardů formovaly později než jehličnany. Tvrdá dřeva lze nalézt ve smíšených lesích. Klasifikovány jsou tyto druhy stromů:

  • malolistý;
  • širokolistý;
  • evergreen;
  • opadavý.

Takové rostliny mají kratší životnost, v průměru až 200 let. Jejich velikosti se pohybují do 35 m.

Listnaté stromy Ruska

Mezi listnaté lesní stromy patří lípa, bříza, dub, jilm. Taková vegetace se nachází ve smíšených lesích po celém Rusku.

Lípa

Lípa patří do listnaté skupiny rostlin.

Velká lípa uprostřed pole

Geograficky roste v evropské části země. Výšky dosahují 40 m. Lipová koruna má sférický tvar, v průměru může dorůst až 20 m. To dává stromu majestátnost. Listy jsou uspořádány na dlouhých stoncích v pravidelném pořadí. Listová deska má zubatou strukturu a žlutý odstín. Kvet lipy začíná počátkem července a trvá až dva týdny.

Poznámka! Lipové ovoce, květiny, listy a kůra jsou široce používány v lidovém léčitelství a kosmetologii. Na jejich základě se připravují léčivé odvary a infuze.

Dub

Dub patří do poddruhu Bukovyh. Roste ve východní části Ruska. Rostlina má působivou velikost. Jeho délka dosahuje 60 m a šířka kmene se udržuje přibližně na 2 m. Dub má sférickou korunu, díky níž je majestátní a široký. Kůra stromu má šedý odstín, jak se vyvíjí, zčerná. Průměrná délka života je 500 let.

Dub se vyznačuje systémem taproot, jeho listy mají různé zaoblené hrany a pravidelné uspořádání.

Důležité! Strom začíná kvést ve věku 40 let koncem jara.Plody dubu - žaludy - se objevují počátkem až polovinou září.

Jilm

Jilmy jsou listnaté stromy, divoké, dosahující výšky 30-40 m. V tomto případě se šířka kmene s růstem zvyšuje na 2 m. Někdy se jilm vyskytuje ve formě keřů. Koruna rostliny má nejčastěji válcovitý tvar, ale někdy je také sférická. Jilm může žít až 120 let. V historii byly zaznamenány případy jeho délky života až 400 let.

Bříza

Bříza roste v severní a střední zeměpisné šířce země. Tato rostlina je vhodná pro pěstování v chatkách. Bříza dorůstá až do výšky 40 m, dožívá se až 150 let. Tvar listu rostliny je kulatý se zubatými okraji. Květenství ve formě zploštělých náušnic. Bříza není náročná na podmínky pěstování, takže k její výsadbě lze použít písek, jíl, kameny.

Osamělá bříza uprostřed zeleného pole

Poznámka! Na jaře a v létě rostlina produkuje šťávu, která je široce používána v lidovém léčitelství. Různé odvarky a nálevy se vyrábějí na základě březových listů a pupenů, které pomáhají vyrovnat se s mnoha chorobami. Překližka a dřevěné hračky jsou vyrobeny ze dřeva rostliny.

Jehličnaté stromy v Rusku

Jehličnany zahrnují vždyzelené druhy rostlin: smrk, cedr, borovice, modřín. Jedná se o ruské stromy, které mají jehlicovité listy a plody ve formě šišek.

Smrk

Společný smrk lze nalézt na celém území Ruské federace. Průměrné ukazatele jeho výšky dosahují 35 m. Existují však ještě vyšší rostliny, až 50 m. Smrk má kuželovitou korunu, která začíná téměř na základně. Kmen rostliny má průměrnou tloušťku až 1,3 m. Smrk roste v jehličnatých lesích až 300 let. Zajíci se živí smrkovými kužely; během období květu začínají tančit kolem kmene a sbírat spadlá semena. Smrk je považován za hlavní atribut novoročních svátků; v zimě jsou jeho nadýchané větve pokryty jinovatkou a sněhem.

Strom se vyznačuje zploštělými jehlami, jejichž délka se pohybuje do 4 cm a jejich odstín je zelený. Pokud smrk roste na otevřených plochách, pak jeho větvení začíná téměř na základně.

Důležité! Pokud je strom v uzavřených lesích, pak koruna zabírá horní část rostliny a její kmen se stává holým.

Borovice

Rodina borovic je mezi jehličnany považována za játra (až 800 let). Délka borovice dosahuje výšky 50 m, šířka kmene je až 1 m. Větvení začíná ve vzdálenosti 2 m od základny stromu. Borovice se vyznačuje šedou kůrou pokrytou charakteristickými prasklinami. Koruna má tvar pyramidy. Na větvích jsou trsy jehel, délka každého z nich je až 15 cm, ptáci se v zimě a v létě krmí semeny, aby se dostali ke kořisti, ptáci musí být tiše a opatrně se vydat na zamýšlený cíl.

Borovice se často používá v lidovém léčitelství. Jeho neotevřené ledviny obsahují velké množství vitamínů, éterických olejů a tříslovin. Tyto prvky pomáhají vyrovnat se s mnoha chronickými nemocemi.

Cedr

Cedar je vždyzelená rostlina, která dorůstá až do výšky 40 m. Šířka kmene je až 2 m. Cedr žije v průměru asi 500 let.

Koruna stromu má tvar více vrcholů. Na větvích rostou jehly dlouhé až 16 cm. Cedrové šišky se vyznačují vejčitým tvarem, jejich délka dosahuje 13 cm. Každý kužel obsahuje až 140 plodů cedru. Ptáci se živí zbytky semen. Skladují je na zimu, aby přežili mráz. Lidé také ukládají cedrové ovoce. Pomáhají vyrovnat se s mnoha nemocemi. Aby to udělali, vezmou si větvičku, aby škubala, trochu ji kolísá a sbírá plody, které spadly na zem.

Modřín

Modřín je strom, který lze nalézt na Uralu a v mírných kontinentálních oblastech země.

Zralé plody na větvích modřínu

Výška rostliny 50 m, kuželovitý tvar koruny. Mladý modřín má hladkou kůru, dospělý modřín má praskliny. Průměrná délka života rostliny je 500 let.Jehly modřínu mají šedý povlak; na malých větvích roste ve svazcích.

Jižní odrůdy stromů

Jižní stromy se vyznačují dobrou tolerancí vůči suchu, bohatými srážkami. Tyto rostliny rostou v oblastech s horkým podnebím. Seznam stromů zahrnuje topol, meruňku, cypřiš, škumpu. Rostou v rostlinných školkách nebo v chatkách a předměstských oblastech.

Cypřiš

Cypress je rychle rostoucí stálezelený druh. Cypřiš je vytrvalý strom, který dorůstá až 25 m. Rostlina může mít podobu keře dlouhého až 2 m. Hlavní růst cypřiše nastává v prvních letech jeho života. Dále se každý rok zvyšuje o několik centimetrů. Životnost cypřiše je až 2 000 let. Jeho kmen je rovný nebo mírně zakřivený, kůra je hladká, postupem času získává zvrásněnou strukturu. Listy rostliny jsou šupinaté.

Důležité! Cypress je ve své péči vrtošivý, proto je třeba jej pravidelně oplodňovat, je třeba provádět preventivní očkování.

Akácie

Akácie bílá je rostlina, která patří do rodu luštěnin a roste na jihu. Akát může být křovinatý a dřevitý. Výška stromu je až 30 m, šířka kmene je až 2 m. Akát má širokou korunu, která se rozprostírá přes několik metrů. Listy stromu jsou dlouhé, do 25 cm, zpeřené. Plody rostliny jsou fazole dlouhé až 6 cm, každý z nich obsahuje asi 8 semen. Jejich zrání začíná v polovině konce září.

Topolový pyramidový

Pyramidový topol patří do rodiny Willow. Jeho délka se pohybuje do 40 m a šířka kmene dosahuje 1 m. Topol má pyramidovou korunu, jeho kvetení začíná koncem dubna a začátkem března. Průměrná délka života je 300 let. Topol má hladkou šedou kůru, dobře vyvinutý kořenový systém. Z tohoto důvodu k růstu topolu dochází poměrně rychle. Listy rostliny jsou ve tvaru kosočtverce a její květy jsou spojeny do dlouhých jehnědy.

Popel

Ash je listnatý druh. Jeho výška může dosáhnout 40 m. Tvar koruny je zaoblený, větve stromu směřují nahoru.

Osamělý jasan se sférickou korunou

Hlaveň má válcový tvar. Jasanové listy představují květenství 10-15 malých zelených listů. Plody rostliny, perutýn, dorůstají až 5 cm. Nejprve mají zelený odstín, poté zhnědnou. Kvetení začíná na jaře, po dlouhém zimním spánku.

Důležité! Popel je nenáročný na podmínky pěstování, takže může dokonce existovat v bažinatých oblastech.

Sumac

Jelen-horned sumac má jiné jméno - octový strom. Jedná se o rostlinu, která patří k poddruhu Sumakhov. Poprvé se rostlina podle stromové encyklopedie objevila v Severní Americe. Sumy má podobný vzhled jako palma. Jeho koruna se rozšiřuje, má tvar deštníku, listy jsou členité. Kmen je hnědý. Listy jsou červené.

Důležité! Květenství stromu má fialovou barvu, vzhledem připomíná kaštan.

Rusko je krásná země s různorodou vegetací. Na jeho otevřených prostranstvích najdete jehličnaté, listnaté stromy. Každý z nich má své vlastní vlastnosti, velikost a délku života. Mnoho rostlin se používá v lidovém léčitelství ve spojení s různými bylinami a kosmetikou k léčbě ženských a mužských patologií. Názvy všech stromů v abecedním pořadí najdete ve zvláštních příručkách, kde jsou popsány jejich podrobné charakteristiky.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada