Herbicidy pro ničení keřů a stromů

Zničení přebytečných stromů a keřů ze zahradního pozemku není snadná práce. Tento proces je obtížné dosáhnout jednou lopatou. Existují však speciální chemikálie pro zabíjení zbytečné vegetace. Jsou schopni se s problémem vyrovnat v krátké době as minimálním úsilím.

Metody používání herbicidů

Herbicidy na ničení keřů a stromů působí přímo na strukturu rostliny a pomáhají jí zbavit se, aniž by ji pokácili. Po působení těchto látek zbývá pouze vykořenit zbývající pařez.

Postřik herbicidy se provádí v ochranném oděvu.

Rychle působící herbicid se nejlépe používá k ničení více keřů najednou. Lze jej použít několika způsoby: ošetřením půdy v kořenech, aplikací na kůru, vstřikováním do otvorů ve dřevě a injekcí.

Přidávání do půdy

Před přidáním přípravku do půdy je nutné půdu zalévat. To podporuje lepší vstřebávání herbicidů. Někdy se do roztoku přidává barvivo k označení ošetřených oblastí. Nástroj se používá k zavlažování půdy kolem kmene.

Látku lze také aplikovat ve formě prášku vyplněním půdy vedle kmene. Je však efektivnější jej zakopat do půdy a zalévat vodou.

Důležité! Při zpracování je nutné zabránit kontaktu chemikálie přímo s kořeny. Musíte také pracovat v ochranném oděvu a dávat pozor, aby se na něj nedostal herbicid.

Aplikace na kůru

Tato metoda pomáhá v situacích, kdy je nutné selektivně ničit zbytečnou dřevinnou vegetaci. Produkt se nanáší na kůru. Tato metoda nefunguje na stromech se silnou kůrou.

Pro dobrou absorpci je přípravek před aplikací smíchán s olejem. Herbicid se aplikuje v několika vrstvách, aby bylo možné absorbovat požadované množství látky do kůry.

Je lepší provést řezy pro nalití roztoku sekerou.

Prostřednictvím řezů

Tato metoda, stejně jako ta předchozí, je vhodná k odstraňování keřů a stromů s tenkými stopkami. Chemie však bude fungovat i na silné kůře, pokud dojde k hlubokým řezům. Výrobek se nanáší na suché dřevo. Je nutné hojně ošetřit řezy řešením.

Injekce

Nadměrná vegetace může být zničena injekcí. Tato metoda šetří poblíž rostoucí rostliny před vniknutím chemikálií.

Nejprve musíte v kůře udělat díry. Do těchto otvorů se vstřikuje herbicid speciálním stříkacím zařízením.

Poznámka! Tato metoda je účinná proti keřům. Pomáhá bodově zbavit se zbytečných stromů, aniž by došlo k poškození těch, které rostou poblíž.

Injekce se provádějí otvory v hlavni

Postřik listí

Zpracování listů je vyžadováno na jaře nebo na začátku podzimu. V horkém počasí účinnost metody klesá. Postup se provádí za klidného počasí. Je nutné listy důkladně nastříkat, nechybí ani jedna oblast. Pokud je vše provedeno správně, listy po krátké době začnou hnědnout.

Ostatní chemikálie pro zabíjení stromů

Kromě herbicidů se ke zničení používají i jiné chemikálie: arboricidy a roztoky, připravované samostatně doma.

Arboricidy pro ničení stromů

Arboricidy jsou herbicidy a jsou zaměřeny na kontrolu nežádoucích keřů na místě. Arboricidy se vyznačují vysokou koncentrací látek působících na vegetaci. Před zahájením léčby se musíte seznámit s dávkováním a bezpečnostními opatřeními.

Důležité! Po ošetření arboricidy by se bobule nebo houby neměly sklízet poblíž.

Arzenál

K vyčištění oblasti od zbytečné vegetace se používá speciální přípravek - arboricid, který se nazývá „Arsenal“. Chemická látka se používá ke zničení listnatých i jehličnatých stromů.

Zátah

Arboricid je široce známý pro ničení plevelů velkých rozměrů zvaných „Roundup“. Používá se na zahradních pozemcích, výsadbách a veřejných parcích. Nástroj si poradí s listnatými i jehličnatými druhy.

 • nelze kombinovat s jinými léky.

Dusičnan sodný

Dusičnan sodný je široce používán k odstranění pařezů. Používá se k ošetření půdy kolem kmene a samotného pahýlu. Pravidelná léčba dusičnanem sodným jej zničí za rok. Úplně vyschne a bude připraven k likvidaci.

Dusičnan amonný

Močovina obsažená v dusičnanu amonném je velmi nebezpečná. Nástroj dobře ničí dřevo. Zpracování půdy zabije kořen, který se poté změní na užitečné hnojivo.

Picloram

Chemické ošetření narušuje proces fotosyntézy v rostlinných buňkách a také zastavuje syntézu bioaktivních kyselin. Rostlina brzy vadne, vysychá a umírá.

Roundup pro zabíjení stromů

Tato chemická látka vyžaduje zvláštní pozornost. Byl vynalezen v Americe, ale získal si popularitu po celém světě. Unikátní účinné složení arboricidu účinně bojuje proti zbytečné vegetaci.

Popis léku

Roundup se prodává ve třech různých příchutích:

 • Normální, s nejnižší koncentrací účinné látky - 360 gramů na litr vody.
 • Maximum - 450 gramů na 1 litr vody.
 • Extra, s nejvyšší koncentrací - do 1 litru vody se přidá 550 gramů.

Složení fondů a zásady činnosti

Složení arboricidu obsahuje povrchově aktivní látku, která zvyšuje lepivost látky, a glyfosát, který zpomaluje růst vegetace.

Po postřiku látka pronikne do rostliny listy a kmenem. Aktivní složky pomáhají zastavit růst. Po týdnu rostlina vyschne a zemře.

Poznámka! Silné složení Roundupu zabíjí všechny rostliny, proto je nutné zpracování provádět velmi opatrně.

S čím plevele bojuje Roundup?

Tento arboricid je určen pro následující druhy plevelů:

 • cereálie;
 • trny;
 • pampelišky;
 • plevele a stromy;
 • zasít bodlák;

Je vhodný také pro jiné jednoleté a víceleté rostliny, které jsou na daném místě nadbytečné.

Jak správně užívat drogu

Zpracování probíhá za klidného, ​​suchého a jasného počasí. Čím je strom starší, tím více drogy se spotřebuje. Při zpracování je nutné nosit ochranný oděv, nezapomeňte zavřít ruce a obličej, aby se na kůži nedostal arboricid. Je důležité dodržovat správné dávkování Roundupu uvedené na obalu.

Roundup je velmi účinný lék s mnoha výhodami.

Výhody a nevýhody Roundupu

Výhody:

 • vysoká účinnost;
 • snadnost použití;
 • nízké náklady;
 • dlouhodobá akce;
 • bezpečnost pro půdu;
 • účinné proti plevelům.

Nevýhody:

 • vysoká toxicita;
 • neopatrný kontakt s jinými plodinami je rychle zničí;
 • nelze kombinovat s jinými léky.

Jak zalévat stromy, aby byly suché

Pokud si nemůžete vybrat z produktu zakoupeného v obchodě, než zalévat keř, abyste jej vysušili, zkuste alternativní možnosti. Budete potřebovat silná činidla: močovinu, silný koncentrát dusíkatých hnojiv nebo benzín. Místo benzínu můžete jako prostředek k rychlému zničení stromů a keřů použít petrolej.

Důležité! Ropné produkty rychle ničí stromy, ale otravují půdu.

Keře jsou dobře zničeny močovinou. Proces bude dlouhý, ale tato látka nebude otrávit půdu. U malých keřů se kyslík překrývá s kořenovým systémem, to znamená, že oblasti blízko kmene jsou vyplněny cementem.

Jak vařit jed pro rostliny doma

Dobrým způsobem, jak se zbavit nežádoucí vegetace, je octový roztok. 100 gramů kyseliny citronové nebo citronové šťávy se přidá do litru 20% octa. Tento roztok se nastříká na horní část rostlin.

Použití soli

Chlorid sodný nebo kuchyňská sůl je nepřítelem vegetace. Chcete-li připravit jed, musíte přidat 4 šálky soli na 4 litry vody. Po úplném rozpuštění krystalů musíte nastříkat pozemní část rostlin.

Ve skutečnosti je zbavování se plevelů a keřů rychlé a snadné. Účinný rostlinný jed můžete připravit doma. Hlavní věcí je kompetentně přistoupit k postupu a provádět ošetření chemickými látkami velmi opatrně, aby nedošlo k poškození "nezbytných" rostlin.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada