Květina, která vypadá jako hortenzie - jak se tomu říká?

Zahradní hortenzie se často používá jako prvek krajinného designu. Keře se svěžími a zářivými květy vypadají v zahradě nebo na záhonu efektně. Existují také další keře, které, stejně jako hortenzie, mají svěží vícebarevné květenství. Mohou být zasazeny vedle hortenzií pro krásné květinové aranžmá.

Květiny a keře podobné hortenzii

Nejoblíbenější mezi zahradníky a krajinářskými designéry jsou následující keře: pentas, phlox, buddleya, verbena a heliotrop.

Hortenzie zářivá

Pentas

Pentas je krásný vytrvalý keř velmi podobný hortenzii. Roste pozoruhodně v mírném podnebí. Keř dosahuje výšky 50 cm, listy jsou oválné nebo kopinaté, světle zelené barvy. Má svěží květenství velkého počtu hvězd s pěti okvětními lístky různých barev: bílá, červená, světle růžová, šeřík. Období květu je od dubna do října.

Pentas v zahradě

Flox

Phlox jsou nenáročné vytrvalé rostliny z rodiny Sinyukhov. Existuje několik odrůd květu, mezi nimiž jsou panikulární druhy považovány za nejpodobnější hortenzii. Phloxes mají úžasnou vůni a přicházejí v široké škále barev: fialová, červená, bílá, růžová. Květenství se skládá z velkého počtu malých květů, jejichž průměr nepřesahuje 2-4 centimetry. Podle období květu jsou floxy jaro, počátek léta a léto-podzim.

Phlox růžový a šeřík v zahradě

Buddlea

Krásně kvetoucí okrasný keř buddley, původem z východní Asie, Jižní Afriky a Jižní Ameriky, dává přednost růstu v teplém mírném podnebí, ale vydrží teploty až -20 ° C. Nepotřebuje přístřeší. V zimě celá nadzemní část keře zamrzá, ale příští jaro na jaře vyrostou nové mladé výhonky až do výšky 1,5 metru. Větve na keřích jsou tenké, žebrované, zelené. Listy jsou dlouhé (až 25 cm), oválného tvaru a malované tmavě zeleným tónem.

Buddleya tvoří svěží panikulární květenství, které je velmi podobné hortenzii nebo šeříku. Křídla keře rostou 20–45 cm vysoko a sestávají z malých květů. Barva květů je různorodá: jasně fialová, světle růžová, bílá, lila, fialová, červená, krémová. Existují odrůdy, které kombinují několik odstínů najednou.

Bush fialový buddlea

Verbena

Verbena je nenáročná bylina, původem z Jižní Ameriky. Květinu lze také nazvat léčivou verbenou. V ruských zeměpisných šířkách se pěstuje jako roční. Má rovné nebo plíživé výhonky, jejichž výška se pohybuje od 20 cm do 1 m. Listy jsou kulaté nebo oválné, zelené. Vrcholy stonků jsou korunovány deštníkovými květenstvími s panicles různých barev: růžová, bílá, šeřík, světle šeřík, někdy uprostřed je velkolepé kukátko, jako bílá barva. Období květu je červen-říjen.

Keře verbeny bílé a červené

Heliotrop

Heliotrope je kvetoucí keř podobný hortenzi patřící do rodiny Burachnikov. Keř dosahuje výšky asi 70 cm, má kopinaté listy se špičatými okraji a dlouhé vztyčené stopky. Květenství heliotropu má průměr asi 15 cm, skládá se z malých voňavých květů fialové nebo modré barvy. Nejběžnějším v kulturním květinářství je peruánský heliotrop. Někdy také najdete druhy corymbose a stonky.Kvetení nastává od června do prvního mrazu.

Keř jako hortenzie s bílými květy

Keře s nádhernými sněhově bílými květy podobnými hortenzii mohou zdobit každou zahradu nebo místní oblast. Mezi takové rostliny patří alyssum, spirea a rododendron.

Alissum

Alyssum patří k oblíbeným bylinám, lze jej právem nazvat ideální květinou do zahrady. Díky svým velkolepým květinám a úžasné medové vůni je obzvláště oblíbený u květinářů a krajinářských návrhářů. Na stoncích, které dorůstají až do výšky 20–40 centimetrů, se tvoří svěží souhvězdí hlavy, sestávající z malých květů různých tvarů. Začíná kvést v červnu, kvetení pokračuje až do pozdního podzimu. Existuje mnoho odrůd alyssum, mezi nimiž jsou ročníky i trvalky. Zejména kultivar Benthamii má bílý květ a je velmi podobný hortenzii.

Alissum bílé keře

Spirea

Spirea - květina podobná hortenzii, patří k listnatým rostlinám rodiny Pink. Keře jsou různých tvarů a mohou dorůst až do výšky 2 metrů. Spirea lze také nazývat půdopokryvnou rostlinou. Květenství je ve tvaru hrotu, corymbose a paniculate. Zejména panikulární odrůdy jsou velmi podobné hortenzii. Barva květů spirea je bílá, světle růžová a karmínová. Existují odrůdy, které kvetou v květnu, ale netrvají dlouho (asi měsíc), existují ty, které začínají kvést v červnu a kvetou delší dobu (až tři měsíce). Díky mnoha květenstvím a visícím větvím vypadá keř velmi působivě, zejména s bílými květy.

Spire bílá

Rhododendron

Rhododendron patří do rodiny Heather. Má listy různých tvarů a velikostí. Jsou přisedlé nebo s řapíky, střídavé, celé, pilovité a pubertální. Velké květy se shromažďují v kartáčích nebo svěžích květenstvích corymbose, bílé, žluté, fialové, růžové a fialové barvy. Tvar květů je zvonkovitý, trubkovitý, nálevkovitý a kolovitý. Existují odrůdy, které vyzařují velmi příjemnou vůni. Rhododendron kvete do jednoho měsíce.

Bílý rododendron v zahradě

Popis popelové hortenzie

Hydrangea je popelavá nebo šedá, původem ze Severní Ameriky. Výška keře je 1,2-1,5 metru. Mladé stonky jsou mírně pubertální. Listy dorůstají až do délky 15 cm, mají eliptický tvar a na špičkách jsou špičaté. Šedá hortenzie (latinsky Hydrangea cinerea) má na spodní straně listů hustou šedou pubertu. Nahoře jsou listy jasně zelené. Plochá květenství štítné žlázy do průměru 30 cm se skládají ze sněhově bílých velkých květů (do průměru 1 cm). Období květu je červen-září. Roste dobře ve volné, mírně kyselé a výživné půdě. Upřednostňuje dobře osvětlené nebo mírně zastíněné místo. Má dobrou mrazuvzdornost.

Na notu. V závislosti na rozmanitosti rostlin je třeba jim věnovat náležitou pozornost, pak potěší celé období kvetení svými krásnými a voňavými květy.

Video

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada