Jak krmit muškáty - prostředky pro bohaté kvetení a růst

Tato rostlina patří k nejznámějším trvalkám. Výška, v závislosti na odrůdě, může dosáhnout 50 cm. Světlé květy se shromažďují ve velkých květenstvích a mají neobvyklou vůni. Pro muškáty (pelargoniums) je důležité vytvořit správné podmínky pro růst. Měli byste vědět, jak krmit muškáty v různých ročních obdobích, což znamená, že jsou pro to lepší.

Příznaky, které pelargónie potřebuje krmit

Nedostatek určitých látek se projevuje následujícími vnějšími znaky:

 • Kvůli oslabené imunitě rostlina začne bolet. Nejčastěji je ovlivněna rzí, pozdní plísní nebo hnilobou kořenů.
 • Bledé, pomalé listy jsou také výsledkem nedostatku prospěšných mikroživin.
 • Úplná absence pučících.
 • Pomalý růst pelargónie a zjevná nedostatečná rozvinutost květu.

Vadnoucí druh

Četnost hnojení a dodržování dávkování

Krmení muškátů může být pravidelné, v závislosti na stádiu vývoje pelargonia, a naléhavé. Nouzové hnojení je nutné, pokud se objeví příznaky nemoci.

Minerální obvaz je možné aplikovat 2krát měsíčně. Organické - ne více než 1krát za 2 roky.

Během období nečinnosti je nutné výrazně snížit rychlost hnojení v půdě. Na jaře by se měly aplikovat jednou za 2 týdny.

Na poznámku! Je důležité dodržovat normy pro aplikaci vrchního obvazu na půdu - přebytek může vést ke změně a narušení vývoje pelargónie.

Top dressing muškáty v závislosti na ročním období

Každá sezóna má své vlastní kvantitativní míry oplodnění. Po skončení období nečinnosti - kolem března, by mělo být provedeno první hnojení.

Jaro

Po provedení hygienického prořezávání je nutné rostlinu nakrmit dusíkovými přípravky.

Zavádění komplexních látek do půdy se provádí dvakrát měsíčně. V této fázi můžete také použít vodu s přídavkem jódu.

Rada! Použití speciálních hnojiv určených pro muškáty umožní květině přijímat všechny potřebné živiny.

Prořezávání na jaře

Léto

Během období aktivního růstu a tvorby pupenů se frekvence oplodnění zvyšuje. Pro bohaté kvetení se doporučuje krmit rostlinu jednou za 8-10 dní.

Podzim-zimní období

Po skončení kvetení pelargónie musí být krmení sníženo na minimum. To je způsobeno skutečností, že pelargonium se připravuje na spící období.

Na podzim musí být půda oplodněna maximálně 1krát za 40 dní (2krát po celou dobu). Během hibernace se květina přestane rozvíjet a růst. U rostlin na otevřeném poli se krmení úplně zastaví, u druhů žijících uvnitř se to jednoduše sníží třikrát.

Čím můžete krmit muškáty

Trvalého kvetení lze dosáhnout krmením látkami obsahujícími dusičnany, fosfáty, draslík nebo jód.

Pro komplexní výživu v "dietě" je třeba přidat:

 • přípravky železa;
 • síra;
 • manganistan draselný;
 • hořčíkové látky;
 • vápník.

Příklad! Použití komplexních sloučenin během aktivního vegetačního období umožní, aby byla rostlina vyživována boritovými, vápníkovými a hořčíkovými látkami.

Hotová hnojiva

Hnojicí formulace mohou být kapalné nebo suché. Univerzální koncentrovaná hnojiva Pokon určená pro vnitřní druhy se dokonale osvědčila. Aktivují růst a kvetení pelargónie.

Přidání dusíku pomůže rychle vybudovat zelenou hmotu a vytvoří zdravý kořenový systém. Příliš časté hnojení dusíkem však povede k „výkrmu“ druhu a nedovolí, aby muškáty kvetly.

Použití samostatně připravených formulací umožní nejen vyrovnat koncentraci všech složek, ale také vybrat vysoce kvalitní složky.

Jódový roztok

Jód pro muškáty je skutečně zázračná droga. Složení je následující: 1 kapka alkoholického jódu se přidá k 1 litru vody při pokojové teplotě. Pro jednu květinu stačí 30 gramů roztoku.

Jód pro pelargonium

Vrchní oblékání muškátů pro kvetení jódem a peroxidem by mělo být prováděno od pozdního jara do podzimu. Na 1 litr vody přidejte 1 kapku jódu a 1 ml peroxidu vodíku.

Pozornost! U každého hnojiva je nesmírně důležité dodržovat šlechtitelské poměry. Zvýšený obsah jódu může vést k popáleninám kořenů a smrti květů.

Peroxid vodíku

Pro muškáty by se měl každý měsíc používat vodík. Za tímto účelem se 50 gramů léčiva zředí ve 2 litrech vody. S tímto nástrojem můžete nejen zalévat, ale také stříkat pelargonium.

Kyselina boritá

Použití kyseliny borité v květinářství se používá ke zvýšení koncentrace chlorofylu v pelargónie a stimulaci procesu kvetení.

Během období aktivního vývoje se zalévání provádí roztokem: 10 litrů vody, 10 g kyseliny borité a 1 sklenice popela.

Kyselina boritá

Mléčná směs

Metoda střídání mléčné směsi a zalévání čistou vodou vám umožní upravit objem kvetení pelargónie.

Mléčný roztok se připravuje z půl sklenice mléka a litru teplé vody.

Cukr

Přidáním cukrové vody do substrátu je možné dosáhnout kvetení i v zimě.

Pro referenci! Zalévání přírodním stimulantem se provádí jednou za 7 dní.

Popel

Zavedení dřevěného popela do půdy umožní nejen vytvářet krásné květiny, ale také dezinfikovat půdu.

Proto musí být popel zředěn v následujícím poměru: důkladně promíchejte 40 gramů v litru vody.

Pro referenci! Tento vrchní obvaz se aplikuje každých 14 dní přímo pod rostlinu.

Droždí

Suché droždí zředěné v teplé vodě nejen pomůže druhům dobře se rozvíjet, ale také zlepší jejich masivitu a zdraví.

Kompozice se připravuje podle následujícího receptu: 1 g droždí a 20 g cukru se přidá do 1 litru vody. Je nutné počkat na zahájení reakce a výsledný koncentrát zředit v poměru 1/5.

Zalévání se provádí pouze na jaře. Nedoporučuje se provádět více než 2 obvazy za sezónu.

Ricinový olej

Přítomnost kyseliny ricinolejové v ricinovém oleji umožňuje aktivovat ochranné vlastnosti pelargónie. Ricinový olej urychluje dělení buněk a napomáhá tvorbě nových výhonků. Lék také zlepšuje nadějný proces.

Příprava: 20 ml ricinového oleje se přidá do 1 litru vody. Doporučuje se květinu zalévat, zabráníte tak vzniku popálenin na listech.

Jiné prostředky

Použití cibulových slupek se výborně osvědčilo při tvorbě květenství. Výživová kompozice se připravuje z 30 g cibulových slupek a 3 litrů vroucí vody. Musíte trvat 1-2 dny.

Složení by mělo být před použitím důkladně filtrováno. Zalévání se provádí přímo pod kořenem.

Jak jinak krmit muškáty pro bohaté kvetení? Pro tyto účely někteří pěstitelé používají tinkturu pomerančové kůry.Jemně nasekané citrusové kůry se ponoří do vroucí vody a vyluhují po dobu 20-30 hodin.

Jak zalévat muškáty pro bohaté kvetení doma i na ulici

Milovníci začínajících květin se často zajímají o to, jak zalévat muškáty, aby hojně kvetly? Odborníci doporučují následující možnosti krmení:

 • Vrchní obvaz pro muškáty pro kvetení by měl zahrnovat 20 gramů prosívaného obyčejného dřevěného popela a 1 litr teplé vody. Použití tohoto léku pomůže zvýšit počet květenství.
 • Odborníci také používají jód k tvorbě květinové hmoty. Tento farmaceutický přípravek nejen pomáhá při tvorbě květenství, ale také významně zvyšuje počet a velikost pupenů. Pro roztok musíte vzít 1 ml jódu a zředit ho v 5 litrech vody při pokojové teplotě. U pokojové odrůdy se nedoporučuje injikovat více než 50 ml tohoto produktu. Hnojivo se aplikuje kolem okrajů květináče, aby nedošlo k poškození stonku a kořenů.
 • Mnoho začínajících pěstitelů květin hledá odpověď na otázku: jak zalévat muškáty, aby doma nádherně kvetly? Pro tyto účely se často používají vitamíny. Pokud krmíte muškáty léky patřícími do skupiny B, můžete snadno dosáhnout velkého počtu květů. 1 ampule se zředí ve 2 litrech vody a půda kolem kořenového systému se rozlije tímto produktem. Následné postupy se provádějí za měsíc. Doporučuje se střídání vitamínů: 1. čas - B1, 2. - B6, 3. - B12.
 • Také pro tyto účely můžete použít předem připravený roztok síranu hořečnatého. 1,5 lžíce tohoto stopového prvku se zředí v 10 litrech vody.

Planta zázrak povstání

Jak zalévat muškáty, aby na ulici nádherně kvetly? Použití jakýchkoli organických přípravků pro tyto účely vám umožní dosáhnout rychlého výsledku. Zavedení hnoje nejen zlepší kvalitu květů, ale také pomůže listům získat jas a šťavnatost. Při vaření se 1 šálek humusu nebo hnoje zředí v kbelíku s vodou.

Někteří majitelé tvrdí, že je nejlepší použít speciální hnojivo pro pokoj pelargonium. Vrchní obvaz se provádí dvakrát měsíčně. V zimě je jejich počet poloviční.

Od poloviny jara je nutné do půdy přidávat jakýkoli přípravek obsahující dusík. Je nezbytný pro tvorbu a růst listů, stejně jako kořenové procesy.

Na poznámku! Přípravy na domácí květiny, které se na léto berou venku, se neliší od těch, které rostou na zahradě.

Jak krmit rostlinu během kvetení

Chcete-li získat pupeny a poté květiny pelargonia v domácnosti, je nutné pod rostlinu aplikovat hnojivo obsahující vápník. Lze použít skvělý přírodní lék, drcené vaječné skořápky.

Jak hnojit sazenice pelargónie a mladé rostliny pro růst

První hnojení sazenic se provádí ve "věku" 14-18 dnů. Použití aktivního vermikompostu ze série Planta v této fázi vývoje pomůže muškátům správně se vytvořit. Aplikace do půdy by měla být prováděna jednou týdně. Před přesazením rostliny do nové nádoby se provede sběr.

Po adaptačním období je půda obohacena o ledek a hnojivo typu Kemira. Tento obvaz se také aplikuje jednou za 7 dní.

Suite Kemira

Jak krmit muškáty s různými problémy při pěstování

Jak oplodnit muškáty, pokud listy vybledly a zbělely? Osvědčený lék Agricola pomůže rostlině zachránit. Toto hnojivo obsahuje nejen nezbytné stopové prvky, ale také humát nezbytný pro muškáty.

Agricola pro pelargónie

Pozornost! Je nutné ředit lék přesně podle pokynů, jinak existuje velké riziko spálení kořenového systému.

Změna barvy listí primárně signalizuje nedostatek draslíku a fosforu v půdě. Pokud na spodních listech dojde ke zežloutnutí, je to důsledek nedostatku hořčíku nebo zinku. Pokud vrcholy vyschnou, musí se do půdy přidat mangan a vápník. V této situaci pomůže správný výběr složitých ochranných prostředků.

Vnitřní poddruhy vyžadují pečlivější pozornost než venkovní. Je důležité nezapomenout, že kvetení pro muškáty je silný stres.

Včasné hnojení

Včasné zavedení užitečných a nezbytných stopových prvků nejenže podpoří pelargonium, ale také mu pomůže při tvorbě krásných a bohatých květenství. Časy, kdy květiny doma rostly nezávisle, prakticky bez lidského zásahu, jsou pryč. Moderní odrůdy muškáty jsou schopné potěšit velmi bujným kvetením, ale takové množství je nemožné bez kompetentního krmení.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada