Jak krmit phlox v červnu před kvetením

Zahradníci milují floxy pro jejich nádhernou vůni, vitalitu, barvu a snadnou péči. Přesto musíte znát některá tajemství, abyste prodloužili jejich životnost.

Phlox jsou rostliny, které milují správnou péči a kvalitní hnojení. Díky včasnému hnojení phloxes potěší svými vynikajícími dekorativními vlastnostmi. Pokud provádíte každý rok vrchní obvaz, vodu a mulčování včas, vytrvalé floxy mohou žít na jednom místě až 10 let bez transplantace.

Rostlina začíná růst brzy, takže se o ni musíte starat od časného jara, kdy se sníh ještě neroztaje. Vrchní obvaz závisí především na stadiu vývoje rostlin. Vegetační období floxu je rozděleno do několika fází: růst a vývoj; období tvorby pupenů; konec kvetení a zrání semen.

Flox

Podmínky a pravidla pro krmení floxů

Druhá polovina května je čas, kdy jsou floxy krmeny diviznou nebo ledkem. Podruhé se krmí začátkem června pomocí diviny a ledku, ale s přídavkem draselné soli a superfosfátu. Třetí vrchní obvaz padá na začátku července. Děje se to stejným způsobem, ale je nutné snížit dávku dusíkatých hnojiv. Konec července je časem čtvrtého krmení. Můžete hnojit draselnou solí a fosforem. K dispozici je také pátý vrchní obvaz, ale používá se pouze pro floxy, které kvetou pozdě (fosfor, draslík).

Důležité! Když se u floxů objeví pupeny, je třeba je každý týden krmit. Dobře oplodněná půda poskytne rostlině bohatou zelenou hmotu a bohaté kvetení.

Vrchní obvaz při výsadbě

Jak hnojit phlox při výsadbě. Aby rostlina mohla dobře růst a kvést, je vhodné před výsadbou přidat z listů napůl rozložený koňský hnoj, humus. Rozložený kompost s popelem, kostní moučkou, superfosfátem a ledkem je perfektní. Organická hnojiva se nejlépe mísí s minerálními hnojivy, aby rostlina přijímala více živin. Půda je oplodněna do hloubky nejvýše 20 cm.

Vrchní obvaz při výsadbě

Vrchní obvaz během kvetení

Červen je čas, kdy se tvoří phlox pupeny. Jak v červnu krmit phlox, aby rostlina dostávala další výživu. S tímto úkolem se dobře krmí kuřecí trus, také divizna a phlox. V případě, že tato hnojiva chybí, můžete použít směs dusičnanu amonného a vody (30 gramů na 10 litrů na 1 čtvereční metr). V červenci rostlina kvete a vyžaduje další krmení. Během tohoto období přihnojujte sloučeninami dusíku a draslíku (směs květin, zemědělství). Pokud jsou v zahradě vysazeny pozdně kvetoucí floxy, musíte v srpnu krmit směsmi fosforu a draslíku. Jak správně zalévat phlox na začátku léta? - Přidejte 3 gramy kyseliny borité do každého kbelíku. Toto zalévání zajistí správnou výživu kořenového systému.

Top dressing v květu

Podzimní krmení

Na podzim je rostlina připravena na budoucí zimování. V tuto chvíli je bezpodmínečně nutné provést vrchní obvaz, protože rostlina se po hojném kvetení musí zotavit. Pokud je flox správně krmen na podzim, pak v létě můžete očekávat dobré kvetení a rostlina příznivě přežije mráz.Krmení phloxu na podzim se provádí hnojivy v suché nebo kapalné formě. Například musíte rozpustit jednu lžíci superfosfátu a roztok síranu draselného v 10 litrech vody. Toto množství hnojiva stačí na 1 čtvereční. Phlox je během tohoto období krmen nejpozději do konce srpna.

Příprava na zimu

Začnou připravovat rostlinu na zimu v polovině léta. Léky se aplikují pouze na suchý a slunečný den. Jak krmit phlox v rámci přípravy na zimní období? - Superfosfát, dřevěný popel nasytí rostlinu draslíkem a fosforem. Roztok tekutého popela nasycuje oddenky mnohem rychleji než suchý popel. Lepší je použít první možnost.

Důležité! Po takových obvazech v příštím roce získáte bohaté kvetení.

Oblékání na list

Tyto obvazy jsou účinné, protože navíc krmí phlox. Při listovém krmení dostávají výživu listy i kořeny. Fotosyntéza v listí je příznivá. Tento typ obvazu má dobrý vliv na vývoj rostlin. Na hlavních a bočních výhoncích dochází k intenzivnímu kvetení. Květenství rostlin si zachovává svůj jas a sytost barev, zvláště pokud jsou na konci kvetení napájeny mangan-kyselým draslíkem.

Pro postřik na list se používají pouze roztoky s nízkou koncentrací, aby nedošlo k poškození rostliny.

Dávej pozor! Vysoce koncentrovaný roztok spálí listy a výhonky. V důsledku nesprávného hnojení může rostlina zemřít.

Hnojiva pro phlox

Hnojiva pro rostliny slouží jako další zdroj výživy. Jsou nezbytné pro přípravu půdy, pro výsadbu rostlin, pro celoroční péči. Hnojiva jsou rozdělena do několika skupin: organická a minerální. K dispozici jsou také hnojiva na popel a lidové prostředky. Co jiného můžete krmit phloxem?

Draselná sůl

Organická hnojiva

Hnojiva tohoto typu jsou bohatá na obsah dusíku. Hodí se k minerálním přípravkům. Lze rozlišit několik hnojiv.

  • ptačí trus. Je snadno absorbován phloxem. Obsahuje velké množství draslíku. Trus se zředí vodou. Nelze jej použít v čisté formě. Směs se nepoužívá okamžitě, měla by být nalita několik dní na teplém místě. Takové krmení sníží kyselost půdy a obohatí ji o prospěšné bakterie. Podestýlka se nepoužívá více než dvakrát ročně;
  • divizna. Z kravského hnoje se pomocí vody vyrábí kapalný roztok. Používá se zatuchlý hnůj. Je to užitečné pro krmení kořenového systému. Toto hnojivo obsahuje velké množství dusíku, fosforu, draslíku;

Mullein

  • kostní mouka. Tento vrchní obvaz dobře vyživuje rostlinu. Obsahuje dostatečné množství mědi, železa, jódu, dusíku, fosforu, manganu. Je vyroben z kostí zvířat a ryb. Kosti jsou rozemleté ​​na prášek. V zásadě se kostní moučka používá suchá;
  • květovaná směs. Toto hnojivo se vyrábí na bázi vermikompostu. Obsahuje velké množství dusíku, fosforu, vápníku, železa, hořčíku. Směs zlepšuje barvu květů, stimuluje kvetení, zvyšuje odolnost vůči chorobám. Směs se používá suchá. Pro krmení kořenového systému připravte směs: na 1 litr vody, 10 gramů vrchního obvazu. Směs se infunduje jeden den, teprve poté se použije. Pokud se lék použije na podzim, pak se floxy posílí a budou dobře tříděny. Chcete-li zvýšit nutriční vlastnosti směsi, můžete přidat přípravky obsahující fosfor a draslík.

Minerální hnojiva pro phlox

Mezi minerální hnojiva patří:

  • superfosfát se aplikuje jak na začátku sezóny, tak na konci. Tento produkt je obohacen o fosfor, hořčík, síru, sádru. Používá se jako směs zředěná vodou. Suché v chladném počasí. Krmení bude účinnější, pokud přidáte draselnou sůl. Směs se připravuje v poměru 2: 1, kde 2 je superfosfát. Pokud přidáte zinek a bór, pak taková směs přispěje k aktivnímu růstu rostliny, chrání před škůdci a chorobami a zrychluje kvetení.Superfosfát může být v jednoduché nebo dvojité formě. V obchodech jsou k dispozici prášková nebo granulovaná hnojiva. Jednoduchý superfosfát se používá v jakékoli půdě. Binární obsahuje fosforečnany hliníku a železa. Aby hnojivo neztratilo své užitečné vlastnosti, není nutné ho míchat s křídou, vápnem, ledkem;
  • močovina. Používá se ke stříkání listů a krmení kořenového systému. Tento lék pomáhá bojovat proti mšicím, nosatcům. Ve své čisté formě se lék nepoužívá, je nutné připravit slabé řešení. Neměli byste používat močovinu s jinými produkty obsahujícími dusík, protože je sama obohacena dusíkem.

Dusičnan amonný

  • dusičnan amonný. Jedná se o ekonomický nástroj s nízkými náklady Hnojivo se používá v počáteční fázi růstu phloxu. Obsah dusíku v dusičnanech je až 34%, síra - až 14%. Nepoužívá se v čisté formě, roztok se připravuje v poměru 30 gramů produktu a 10 litrů vody. Toto množství bude stačit na 1 čtvereční. m. půda;
  • síran amonný. Lék je snadno absorbován kořenovým systémem. Agent můžete přidat jako směs nebo v čisté formě. Toto hnojivo je ideální pro zásaditou a neutrální půdu;
  • močovina. Používá se křídou na kyselou půdu. Hnojivo vyžaduje zvláštní podmínky skladování. Pokud balení neuzavřete pevně, pak se amoniak rychle odpaří, hnojivo se slepí do pevné hrudky. Droga se používá na podzim;
  • kyselina boritá. Dobré pro mladé výhonky. Před použitím musí být rozpuštěn ve vodě (3 gramy hnojiva na 10 litrů vody). Pro větší užitek se přidá manganistan draselný spolu s kyselinou (20 gramů manganu na 10 litrů vody).

Ash dressing

Popel ze dřeva je obohacen o draslík a dusík. Jako hnojivo pro půdu, kde roste flox, je perfektní listnatý, hroznový, jehličnatý popel. Popel je bohatý na fosfor, sodík a hořčík. Toto hnojivo se aplikuje na začátku růstu rostlin a na konci sezóny. Na jarní období se připravuje směs v poměru: 300 gramů popela se rozpustí v 10 litrech vody. Směs se nepoužívá okamžitě, protože by měla stát 4 dny. Na podzim se popel nanáší suchý. Hnojivo se šíří na vlhkou půdu.

Popel slouží nejen jako vrchní obvaz, ale také chrání rostlinu před škůdci a hnilobou.

Lidové léky

V obchodě není vždy možné zakoupit hnojiva. K vyživování rostliny můžete použít lidové prostředky. Pokud phlox potřebuje dusík, připraví se infuze kopřivy. Připravuje se jednoduše. Naplňte velkou nádobu nasekanými kopřivy, dolijte vodu a přikryjte. Vyjměte nádobu na teplé místo. Hnojivo je připraveno, když se objeví vůně kvasu a bublin. Nepoužívá se v čisté formě. Nálev se zředí vodou v poměru 1: 5. Další možností je kostní moučka. Kosti ptáků a zvířat se drtí na prášek. V takovém produktu je hodně fosforu. Jako hnojivo se používá posekaná tráva a plevel. Nalijí se vodou a trvají na fermentaci.

Důležité! Rostlina je zalita tímto hnojivem a zbývající tráva je použita pro mulčování.

Lidové léky

Časté chyby při hnojení floxů

Mnoho zahradníků dělá chyby při krmení, po kterých se rostlina špatně vyvine nebo zemře. Když je hotový obvaz, je absolutně nemožné: překročit koncentraci hnojiv; používat čerstvý hnůj v čisté formě; hnojit dusíkem na podzim; na suchou půdu použijte suchý obvaz; provádět vrchní oblékání ve dne; nezakrývejte rostlinu organickými látkami před říjnem.

Nejdůležitější věcí je tedy správné krmení floxů na jaře a v létě. Špatná údržba rostlin nedává phloxu bujný pupen. Pokud není jasné, jak oplodnit phlox, můžete se obrátit na specializované obchody.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada