Pokojové rostliny a krásné domácí květiny

Ani jeden útulný byt není kompletní bez pokojových rostlin. Některé kvetou násilně a potěší oko, jiné připomínají tropické země a další se zkroutí a propletou vše svou zelení. Jaký druh pokojových rostlin byste si měli vybrat, abyste svému domovu dodali chuť?

Pokojové rostliny lze zhruba rozdělit na kvetoucí a nekvitnoucí rostliny. Nejoblíbenější jsou zástupci flóry, příjemní pro oči svým kvetením. Ne všechny kvetoucí rostliny však mohou zdobit domov po celá léta.

Pokojové rostliny

Po výběru domácích vnitřních květin se doporučuje studovat jejich růstové vlastnosti, režim zavlažování, přítomnost nebo nepřítomnost toxických látek ve šťávě zelené části. Stává se, že hostitelka zvolí pro svůj interiér zelenou krásu, raduje se z vyřezávání plechu a vysokého růstu. Současně s výskytem nového nočníkového nájemníka v domě může jeden z členů rodiny najednou pociťovat záchvat udušení, zvláště když jsou okna zavřená. To je způsobeno skutečností, že některé rostliny v procesu života uvolňují toxické látky, ale přitahují lidi svým vzhledem.

Důležité! Tyto květiny lze bezpečně uchovávat ve větraných prostorách v kancelářských prostorách.

Druhy pokojových rostlin

Z vědeckého hlediska se pokojové rostliny dělí nejen na kvetoucí a vždyzelené. Mohou být klasifikovány podle nejrůznějších kritérií: podle příslušnosti k klimatickému pásmu, typu kořenového systému, způsobu reprodukce a mnoha dalších.

Všechny pokojové květiny jsou rozděleny do tří velkých skupin:

  • dekorativní kvetení (spathiphyllum, anthurium, narcisy);
  • dekorativní kvetoucí rostliny v květináčích (orchideje);
  • dekorativní listnaté (břečťan, fíkus, monstera).

Dodatečné informace! Kaktusy se rozlišují do samostatné skupiny, a to navzdory skutečnosti, že mnohé z nich jsou kvetoucí, okrasné a hrnkové.

Cibulovité rostliny

Cibulovité květy jsou považovány za jeden z nejpozoruhodnějších vzhledem během období květu. Mnoho z nich dokáže po dlouhou dobu potěšit jasnými květinami a bizarními tvary pupenů. Mezi nimi jsou zephyranthes, clivia, amarkrinum, ledeburia, villlota, hemantus. Všechny žárovky milují teplo, světlo a vlhkost. Proto, pokud zástupce této třídy dlouho nekvete, měli byste věnovat pozornost složení půdy, včasnému zalévání a množství slunečního světla, které květina obdrží.

Clivia

Vnitřní stromy

Takzvané vnitřní stromy jsou velmi rozšířené. Jsou to miniaturní kopie divokých obrů, které upoutají pozornost každého, kdo vidí tento zázrak. Nejoblíbenějším zástupcem je strom Bonsai. Exotický vzhled, silný kmen a hustá zelená koruna jsou všechny výhody této čínské rostliny.

Důležité! Pokud chcete do interiéru přidat něco neobvyklého, není nutné zakládat cizí stromy - domácí citronovník má také šťavnaté zelené listy a drobné ovoce je schopné produkovat po celý svůj životní cyklus.

Z dalších stejně známých okrasných stromů lze rozlišit: láhev, fíkus, tlustý strom (strom peněz), růžový strom.

Bromélie

Toto je název květin, hlavně s krátkými kmeny a hromadou listů shromážděných v růžici. Nejoblíbenější lze nazvat ananas. Téměř všichni zástupci této třídy kvetou neobvyklými květy bizarních tvarů, které jim dávají takovou popularitu: bromelia, guzmania, acanthostachis, nidularium, tillandsia, vriezia.

Ampel rostliny

Ampelia jsou domácí květiny s kudrnatými výhonky. Jsou zasazeny do závěsných nádob, které umožňují dlouhé větve volně viset. Vnitřní dekorace ve svislém směru. Cissus patří k ampelous, to je voláno vnitřní hrozny nebo tkaní bříza. Je rozšířený mezi milovníky révy. Cissus nekvete. Existuje řada kvetoucích amélií, mezi nimiž jsou oblíbené petúnie, stejně jako surfinie, hoya a fuchsie.

Sukulenty

Tato třída rozbíjí všechny záznamy odolnosti. Nejnáročnější rostliny zpravidla nevyžadují velké hrnce a pozornost. Návrháři je rádi používají při skládání různých kompozic květin v květináčích, protože hrnec lze úspěšně nahradit skleněnou polokoulí s malým množstvím substrátu.

Velké pokojové květiny

Velké rostliny se často používají k výzdobě kanceláří, prodejních ploch, hal, hal. Obohacují vzduch kyslíkem a poskytují pohodlí nebytovým prostorům.

Velké rostliny

Vnitřní květiny s velkými listy

V bytech se pěstují také velkolisté květiny. Exotický vzhled strakaté velké zeleně vizuálně mění interiér a dodává barvu. V malých prostorách mají dekoratéři tendenci klást jeden nebo dva zelené akcenty. Oblíbené moderní trendy jsou calathea, monstera, aphelandra a kapradina.

Květy s masitými listy

Crassula neboli strom peněz má silné, husté listy. Neroste rychle, ale se správným vytvořením koruny můžete dosáhnout nápadné podobnosti se stromem. Mnoho sukulentů má díky své schopnosti hromadit tekutinu v zelených tkáních silné listy. Zamioculcas lze bezpečně zahrnout do seznamu rostlin s masitými, hustými listy.

Malé pokojové rostliny

Mezi krásnými vnitřními květinami zaujímají zvláštní místo miniaturní zástupci kvetoucího světa rostlin. Byly vytvořeny uměle chovateli a jsou přesnými replikami jejich předků v plné velikosti.

Mini fialky

Vědecký název je trpasličí synpoli. Listy a samotná rostlina jsou několikrát menší než progenitor, ale to nemá vliv na kvetení. Mini fialky kvetou stejně jasně a nezapomenutelně jako příbuzní v plné velikosti.

Miniaturní Kalanchoe

Vylíhnutá miniatura Kalanchoe nevyroste více než 15 cm na výšku. Zakrslost neovlivnila kvetení, tato miminka kvetou krásnými krémovými nebo červenými květy.

Důležité! Dekorativnost a maličkost nekomplikují proces péče o rostliny. Stále miluje zalévání včas.

Mini Gloxinia

Miniaturní gloxinie nevyžadují zvláštní péči a podmínky údržby. Kvete jako letní gloxinie v létě. Po zimním kvetení rostlina přechází do klidového období. Listy odumírají, zůstává pouze jedna hlíza, ze které na jaře vyklíčí nová zelená část, následovaná kvetením.

Mini růže

Hrnkové krásky připomínající jejich zahradní bratrance, i když jsou menší, neztratily svůj růžový rys - typickou vůni. Rostlina kvete stejně krásně, tvar listu je identický s růžemi v životní velikosti.Údržba bytu vyžaduje dodržení teplotního režimu - mini růže umírají při vysokých teplotách. Optimální indikátor pro růst a kvetení je + 18˚С. Již při + 22 ° C se rostlina zahřívá a může zemřít.

Mini růže

Fittonia

Malá vnitřní květina miluje teplo a rozptýlené jasné světlo. Fittonia přitahuje zajímavým vzorem listů - jasné bílé čáry kontrastující se zelení způsobují, že listy vypadají jako křepelčí vejce.

Soleirolia

Vnitřní květina s miniaturními listy má ampelous výhonky. Soleirolia nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Z doplňků pravidelného zavlažování lze zaznamenat postřik během horké sezóny.

Populární pokojové rostliny kvetou

Přes veškerou rozmanitost rostlinného světa, vhodného pro vnitřní pěstování, stále existuje určitá „standardní sada“ květin, které žijí na okenních parapetech a v závěsných květináčích.

Bílá vnitřní květina

Trvalku spatsiphyllum lze vidět, pokud ne u každého, pak u poloviny všech pěstitelů květin určitě. Trvalka, která absolutně nevyžaduje zvláštní pozornost, potěší velkým bílým květem. Chovatelé chovali odrůdy s velkými listy. Spatsiphyllum-obři nejsou rozmarní, kvete ve stejných barvách jako klasický příbuzný.

Spathiphyllum různých velikostí

Hybrid Abutilon

Jedinou rostoucí popularitou je abutilon - rozkvetlý květ stromu. Může překročit výšku člověka. Kvetení, v závislosti na odrůdě, může být červené, vínové, oranžové, korálové.

Pozornost! Aby bylo zajištěno svěží kvetení, měla by být rostlina umístěna na slunné straně obydlí. Abutilone přežije ve stínu, ale nebude ukazovat květiny.

I když je milující světlo, nesnáší teplo. Maximální možná teplota v jarních a letních měsících by neměla překročit 22 stupňů Celsia. V zimě je toto číslo ještě nižší - + 15˚С. Na začátku topné sezóny je rozumnější umístit hrnec s květinou na vyhřívaný balkon, kde bude pohodlně až do jara.

Abutilon lze množit semeny shromážděnými po odkvětu. Pro získání silných rostlin odolných vůči chorobám musí být osivo vytvrzeno. Výsev začíná v únoru - březnu, klíčení může trvat až 3 týdny.

Gloxinia domů

Podobný vzhled jako fialky, gloxinie má významný rozdíl - její kořenový systém je ve formě hlízy a v zimě odchází do důchodu. Po každém zimování je třeba hlízu probudit, aby se urychlil vzhled listů, a ošetřit ji roztokem manganistanu draselného proti možným chorobám a stimulanty růstu pro aktivní probuzení. Aby se gloxinie pomohla vzdát se spánku, hlízy se umisťují na rašelinový polštář, pravidelně se stříkají a udržují při teplotě nejméně + 23 ° C. Pokud hlíza vypadá scvrklá s nerovným povrchem, už není naživu.

Gloxinia kvetou

Důležité! Gloxinia netoleruje přímé sluneční světlo, nedostatek světla donutí rostlinu natáhnout stonky a snížit počet pupenů.

mucholapka

Dravá venuše skutečně loví mouchy, čímž získává další potravu pro sebe, ale to nevylučuje pravidelné zalévání. Je citlivá na složení vody, takže přívod vody jako zdroj pro ni nebude fungovat. Voda musí být nejprve filtrována. Mucholapka je fotofilní, ve stínu nepřežije.

Calathea

Pestrá kráska potěší svými listy po celý rok. Od jara do podzimu vyžaduje hojné zalévání a denní postřik. Nejdostupnější calatheas pro pěstování v bytech jsou Bahema, Veicha, Makoya. Pro zavlažování je vhodná měkká voda bez příměsí solí. Květinu můžete přesadit tak, že ji opatrně přenesete spolu s hliněnou hrudkou a předtím položíte drenáž na dno nové nádoby. Pokud chcete rostlinu rozmnožovat během jarní transplantace, je povoleno dělení keře.Výhonky spolu s kořenem jsou opatrně odstraněny z hlavního keře pro následnou výsadbu.

Pokojové rostliny nekvitnou

Rostliny nejsou vždy pěstovány uvnitř, aby rozjímaly nad pupeny. Mnoho vždyzelených zástupců rostlinného světa, kteří nemají květiny, se zamilovali do pěstitelů květin pro svou neodolatelnou korunu.

Cissus

Stejně jako divoké hrozny dokáže splétat velké svislé plochy.

Ficus

Odrůda Elastica se rozšířila pro tmavé lesklé listy. Roste do poměrně vysokého stromu. Existují odrůdy s tkaními výhonky.

Kapradina

Díky nádherným zeleným listím připomíná tropy a vytváří atmosféru džungle.

Tropické domácí květiny

Tropičtí zástupci flóry ohromují nejen svým neobvyklým vzhledem, ale také nestandardním způsobem péče.

Tillandsia modrá (Tillandsia cyanea)

Jeden ze zástupců nestandardního pěstování - některé z jeho druhů jsou upevněny na desce nebo zádrhel.

Tillandsia modrá

Domácí banán

Za pouhý rok doroste 1 metr do výšky, s dostatečnou vlhkostí a vysokou teplotou může kvést a dokonce přinést ovoce.

Streptocarpus

Důležité! Kvetoucí tropická rostlina, která vyžaduje hojné zalévání a časté postřikování.

Rozmanitost druhů vám umožňuje vybrat si kvetení, které se vám líbí nejvíce: od chrpy modré až po zvonku.

Seznam populárních rostlin abecedně

ALE

Abutilon

Aglaonema

Adenium

Maidenhair

Azalka

Alocasia

Aloe

Anthurium

Chřest

B

Balzám

Banán

Begónie

Bocarnea

Láhev strom

NA

Villot

Washingtonia

Vriezia

D

Gemantus

Hyacint

Ibišek

Hymenokallis

Hippeastrum

Hortenzie

Granát

Guazmania

D

Dionea

Dieffenbachia

Dracaena

F

Jasmín

Z

Zamioculcas

NA

Kaktus

Caladium

Kalanchoe

Calathea

Calla

Kamélie

Kislitsa

Clivia

Codiaum

Coleus

Zvonek

Crossandra

L

Likuala

Citrón

Lithops

M

Mandarinka

Monstera

Spurge

O

Orchideje

P

Pandus

Kapradina

Pakhira

Břečťan

Petunie

Vánoční hvězda

R

růže květina

S

Sansevieria

Saintpaulia

Syngonium

Solyanum

Spathiphyllum

T

Tradescantia

Tillandsia

Tlustá žena

F

Ficusy

Filodendron

Fittonia

Fuchsie

X

Hamedorea

Chlorophytum

Hovea

Hoya

C

Tsikas

Cyklámen

Cyperus

Sh

Schlumberger

E

Aeonium

Epizoda

Eucharis

Ehmeya

YU

Juka

Jacobinia

Důležité! Často se stává, že hostitelka chce vyzdobit domov, objednat si semena nebo sazenice exotických rostlin s dodávkou, které v reklamě prodejce slibují prosperitu a přinášejí štěstí.

Rostliny v květináčích, vodách a umírají. Aby se rostliny mohly rozvíjet, nemusíte být líní, abyste se podívali do encyklopedie a našli odrůdy vhodné pro pěstování, například v Lyubertsy nebo Nizhnevartovsku. Pokud je rostlina milující stín, neměla by být tato vlastnost zanedbávána. Inteligentní přemýšlení o zahradnictví může vytvořit krásnou vnitřní zahradu.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada