Květy spathiphyllum a anthurium - společné mužské a ženské štěstí

Populární spathiphyllum a anthurium jsou původem z tropů. Navenek jsou rostliny velmi podobné, dokonce získaly lidovou symboliku jako „mužské“ a „ženské“ štěstí.

Před pěstováním těchto rostlin doma byste o nich měli vědět něco víc.

Jak vypadají spathiphyllum a anthurium

Nejnápadnější rozdíl mezi spathiphyllum a anthuriem je v květinách. První je jemný a lehký, proto je spojován se ženou. Druhá má odstíny od bílé po jasně šarlatovou, hustou na dotek a dokonce trochu tvrdou.

Štěstí žen a mužů

Kvůli takovým rozdílům a vnějším podobnostem vypadají květiny v interiéru neobvykle krásně. Aroma rostlin se také může lišit v závislosti na odrůdě, liší se od jemné, sotva nahrazené, těkavé až po výrazné a dokonce mírně koláče.

Zajímavý. Navzdory skutečnosti, že obě rostliny patří do rodu Aroids, jsou svým vzhledem zcela odlišné.

Znamení a pověry

Obyvatelé tropů spojují Anthurium s odvahou a vášní. Předpokládá se, že po svatbě by mladí měli mít tyto květiny v místnosti po celou líbánky. Anthurium má pozitivní vliv na náladu rodiny, zmírňuje únavu po náročném pracovním týdnu, pomáhá zotavit se z nemoci a dokonce pomáhá eliminovat některé bakterie.

Podle legendy spathiphyllum představila bohyně Astrata obyčejné dívce v den jejího manželství. Bohyně vložila do rostliny štěstí a radost, poté byla květina spojena s „ženským štěstím“. Nyní se věří, že pokud je v domě spathiphyllum, pak bude mít každá svobodná dívka štěstí, nejdůležitější je věřit v sílu květu.

Různé odstíny anthuria

Zajímavý. Právě proto, že mužské a ženské štěstí nemohou být jeden bez druhého, pěstitelé květin zasazují tyto rostliny do jednoho květináče.

Existují víry, že anthurium splňuje některé touhy a poznamená určité události:

 • pokud květina rozkvetla, pak v životě majitelů začíná bílý pruh;
 • to je nejlepší, když někdo dává rostlinu, i když koupil osobně přinese hodně štěstí a radosti;
 • květina je nejen schopna přinést štěstí a vyhladit nedorozumění, ale také vás naučí obcházet ostré rohy v rodinném životě;
 • pokud má někdo v domě srdeční onemocnění, je lepší mít takovou rostlinu, což je obzvláště prospěšné pro zdraví starších rodičů;
 • květina vás nenechá být smutná, přinese domu pozitivní a radost;
 • pokud má muž problémy související s věkem s mužským zdravím, pak je tato květina na parapetu prostě nezbytná;
 • když dívka nemůže najít snoubence nebo se setkat s hodným mladým mužem, pak na pomoc přijde také anturium;
 • dívka s květinou se vdala, pak pro něj musíte naléhavě koupit pár - spathiphyllum;
 • závod pomáhá zvyšovat a udržovat peněžní úspory.

Zajímavý. Nejlepší místo pro anthurium je považováno za noční stolek, v extrémních případech - nejbližší okenní parapet. V blízkosti by neměly být žádné elektrické spotřebiče, které ukradnou veškerou pozitivní energii.

Jemný spathiphyllum

Některé známky o spathiphyllum:

 • dobrý asistent v osobních záležitostech pro ženy;
 • pomáhá najít důstojného společníka;
 • je zajímavé, že pokud má mladý muž rád dívku, ale život s ním nefunguje, a není schopen dlouhodobého vztahu, rostlina ho odradí;
 • u žen v manželství to pomůže, aby byl vztah s milovaným mužem plnější, bohatší, učil respektu a vzájemnému porozumění;
 • pokud chcete porodit dítě, také to přispěje a pomůže.

Důležité! Květina pomáhá pouze těm, kteří věří v její dar, pokud ne, pak ji můžeme považovat za náhodu nebo nehodu, ale stojí za to ji vyzkoušet.

Zda vysadit spathiphyllum a anthurium do jednoho květináče

Související květiny stále vyžadují odlišnou péči, což znamená, že se jejich výsadba do jednoho hrnce nedoporučuje. Stačí jen umístit rostliny vedle něj na parapet. Pokud kvetou současně, pak skutečné štěstí na sebe nenechá dlouho čekat. Příznivé změny jsou na prahu.

Pokud je touha zasadit anthurium mužského štěstí, ženské štěstí spathiphyllum dohromady do jednoho hrnce, pak stojí za to zvolit prodlouženou verzi, ve které existuje možnost vnitřního rozdělení na dvě části. To musí být provedeno, jinak anthurium nedovolí vyvíjet kořeny spathiphyllum a druhá zemře.

Podmínky rostlin jsou podobné, ale spathiphyllum je schopen tolerovat nižší teploty. Kořeny spathiphyllum potřebují v hrnci trochu místa, kvete až poté, co vyplní celý prostor, pro anthurium potřebujete co nejvíce volného místa.

Neobvyklá výsadba spathiphyllum a anthurium

Pokud budou pěstovány společně, nejobtížnějším obdobím bude období zimování. Miluje další osvětlení spathiphyllum bílé "ženské štěstí", anthurium přechází do hibernace od listopadu do února.

Péče o spathiphyllum a anthurium doma v jednom hrnci

Pěstování spathiphyllum a anthurium společně v jednom květináči bude vyžadovat vynikající péči o každou z květů. I když jsou příbuzní, stále existují rozdíly v péči o ně. Správný obsah pomůže vytvořit jedinečný tandem těchto rostlin.

Teplota

Spathiphyllum se bude cítit dobře, pokud se v létě bude teplota pohybovat v rozmezí od + 210 ° C do 220 ° C, v zimě by se měla udržovat v rozmezí + 13–160 ° C. Anturium zase dává přednost vyšším teplotám a v létě se bude radovat, když bude vzduch + 25 - 300 ° C, v zimě - + 16 - 200 ° C.

Pokud jsou ženské štěstí spathiphyllum, mužské anthurium štěstí ve stejném hrnci, bude docela obtížné takový rozdíl pozorovat, budete muset udržovat teplotu na mezních hodnotách.

Osvětlení

Postoj k přímému slunečnímu záření je u obou rostlin zcela jednoznačný - nemají je rádi. Oba bratři dávají přednost rozptýlenému slunečnímu záření, částečnému stínu, zatímco místo růstu by mělo být dostatečně světlé, žádné tmavé rohy.

Důležité! Pokud je anthurium samčí květ, samičí rostlina spathiphyllum je umístěna na tmavém místě, pak jejich listy ztratí svoji přitažlivost, zblednou a nebudou tak svěží.

Zalévání

Zalévání se u těchto dvou květů velmi liší - „mužské štěstí“ miluje mírné zalévání, „ženské štěstí“ je naopak hojné, v létě hojně stříká. V zimě by mělo být anthurium napojeno ne více než jednou za 15 dní, spathiphyllum se převede na mírné zalévání.

Anthurium a spathiphyllum

Stříkání

Anthurium neradi plave, proto je lepší ho nestříkat, zatímco spathiphyllum prostě miluje koupání za slunečného letního dne. Při výsadbě do jednoho květináče byste měli vzít v úvahu zvláštnosti rostlin a postup pečlivě provést.

Vlhkost vzduchu

U obou rostlin je důležitá vysoká vlhkost, protože pocházejí z tropů. Může být udržován zvlhčovačem nebo postřikem vzduchu kolem rostlin.

Priming

Půda pro bratrské květiny je podobná - mírně kyselá s rašelinou a drenáží. Transplantace by se měla provádět nejvýše jednou za tři roky na jaře.U spathiphyllum by měla být vlhká půda, listnatá s rašelinou, stejně jako humusová půda s pískem, umístěna do hrnce, drenážní ke dnu.

Je lepší, aby Anthurium vzal volný jehličnatý substrát s listnatou a rašelinovou půdou. Na dno nádoby položte drenáž, nahoře ji zakryjte mechem, který pomůže udržet vlhkost, a rostlina se bude cítit jako doma.

Top dressing

Vrchní obvaz by měl být prováděn každé 3-4 týdny pro aroidní nebo dekorativní kvetení. Spathiphyllum bude tento postup potřebovat od března do září; pro anthurium bude nejlepší čas na oplodnění léto.

Spathiphyllum samičí květ a samčí anthurium jsou příbuzné rostliny, které spolu vypadají krásně a mají poměrně málo lidových znaků spojených s rodinným štěstím. Tyto rostliny nejen vyzdobí dům, ale také do něj vnesou radost, štěstí a moře pozitivního. S nezbytnou péčí lze rostliny snadno množit pomocí dětí.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada