Proč se květy spathiphyllum zbarvují zeleně - příčiny a řešení problému

Spathiphyllum je trvalka, která má jiný název pro „ženské štěstí“. Podle legendy je rostlina schopna chránit domov. Květina je doslova nasycena ženskou energií a svým majitelům přináší štěstí a lásku.

Existují odrůdy spathiphyllum, které kvetou zelenými květy

Rostlina spathiphyllum má kromě dlouhého klasu také listeny - „závoj“. Zářivě barevné přehozy se dodávají v různých odstínech. Změna barvy na zelenou je často znepokojující, dokonce i pro zkušené pěstitele. Má to několik důvodů. Je důležité pochopit: proč má květina spathiphyllum zelené květy, co mám dělat?

Spathiphyllum květ

Rostlina spathiphyllum je reprezentována širokou paletou odrůd. V květinářství jsou nejběžnější:

 • Okouzlující. Vyznačuje se tvarem listové desky s nejvýraznějšími žilkami. Květenství je světle zelené barvy. Dodržování pravidel péče vám umožní dosáhnout celoroční kvetení.
 • Bohatě kvetoucí - nejmenší zástupce spathiphyllum. Schopen kvést po celý rok.
 • Chopin je po mnoho let nejoblíbenějším poddruhem. Rostlina je schopna absorbovat škodlivý vzduch a nasytit životní prostředí kyslíkem. Okvětí je bílé se zeleným okrajem. Květinová deska je natřena bílou barvou.
 • Vzácným zástupcem druhu je odrůda Picasso, která je jedním z nejjasnějších spathiphyllumů.

Bohatě kvetoucí odrůda

Na poznámku! U některých odrůd dochází k ozelenění květů „s věkem“. Například odrůda Helikonielistny.

Přirozené příčiny ozelenění spathiphyllum květin

Proč se květy spathiphyllum zbarvují zeleně? Pokud je to důsledek přirozených příčin, pak rostlina zůstane zdravá. V přírodě je jasná listena vytvořena k přilákání hmyzu, který tento druh opyluje. Vzhledem k tomu, že dospělá rostlina má malou šanci na opylování, ztrácí svou barvu a postupně zezelená. Sanitární prořezávání pomáhá zachránit situaci. Podkorenové řezání starých stonků ostrým a sterilním nožem vám umožní omladit spathiphyllum.

Stárnoucí druhy

Poznámka! Když je květina na slunci po dlouhou dobu, závoj nejprve zbledne a poté získá zelený odstín.

Důvody vzniku zelených květenství před a během kvetení ženského štěstí

Rostlina spathiphyllum má zelený květ: proč? Kvetení se zeleným odstínem je často způsobeno nesprávnou technologií hnojení. Tato situace může vzniknout jak z nadbytku, tak z nedostatku živin. Dalším důvodem, proč se květina spathiphyllum změnila na zelenou, je nedostatečné osvětlení místnosti. Pokud jsou květiny, které se právě objevily, natřeny bílou barvou a poté změní barvu, pak je režim osvětlení v místnosti naléhavě upraven.

Klíčem k včasnému rozkvětu je kompetentní péče o rostliny

Někdy zelené květy rostou kvůli nadměrnému světlu nebo přímému slunečnímu záření. Rostlina může zezelenat a přehozy poté odumírají v důsledku prudké změny teploty. K tomu nejčastěji dochází, když teplota klesne na +15 ° C.Nedodržení pravidel zavlažování a nadměrná vlhkost mohou vyvolat ekologizaci.

Příčinou je často přítomnost nemoci. To, že je rostlina infikována, můžete určit podle následujících znaků:

 • druh nezačne kvést;
 • listy suché nebo pokryté černými skvrnami;
 • spathiphyllum přestává růst a vyvíjet se;
 • tvoří malé listy a květy.

Dodatečné informace! Existuje několik onemocnění, při kterých může spathiphyllum kvést zelenými květy: kořenová hniloba, pozdní plíseň, chloróza, gommóza, ukoptěná houba.

Kořenová hniloba

Když je infikován, druh kvete zelenými květenstvími. Ovlivněný kořenový systém je pokryt červenými skvrnami. Listy získávají hnědý odstín. Pokud jsou všechny části květu poškozené, smrt je nevyhnutelná.

Kořenová hniloba

Aby se zachránil spathiphyllum, je naléhavě transplantován do nového substrátu a všechny jeho části jsou ošetřeny roztokem manganu nebo Fitosporinem. Všechny postižené oblasti jsou odříznuty a rány jsou ošetřeny dřevěným uhlím. Musíte přesadit rostlinu do zcela nové a předem vydezinfikované výživné půdy.

Je důležité to vědět! Infikovaná rostlina musí být oddělena od zdravých vzorků. Houbové spory jsou přenášeny větrem a okamžitě se množí. Abyste zabránili opětovnému zamoření, upravte režim zavlažování a pokojovou teplotu.

Pozdní plíseň

Vysoká vlhkost a neustálý přetečení mohou způsobit pozdní plíseň. Plísňové spóry infikují límec kořene, měknou a začínají se rozkládat. Pozdní plíseň je jednou z nejnebezpečnějších nemocí, s níž je téměř nemožné se vypořádat. Aby se zabránilo kontaminaci sousedních druhů, ničí nejen květinu, ale také půdu, ve které rostla.

Pozdní plíseň je nejnebezpečnější nemoc

Chloróza

Porážka má také za následek změnu květinové plachty. K onemocnění dochází v důsledku nesprávné péče a nevyváženého oplodnění. K chloróze dochází, když je kořenový systém poškozen, například během transplantace. Prvními příznaky onemocnění jsou zelené květy a novotvary na listových deskách. Skvrny se rychle šířily. Rostlinu můžete zachránit úplným zastavením krmení a úpravou rychlosti zavlažování.

Chloróza spathiphyllum

Gommoz

Projevuje se to „povrchem“ druhu. Snižují se nejen lišty a stonky, ale i samotné květiny. Listy jsou zasaženy a vadnou a poté úplně vyschnou. S vleklou nemocí spadnou, rostlina není schopna přijímat potřebnou výživu. Výsledkem je, že spathiphyllum umírá. Infekce se nejčastěji přenáší pod tekoucí vodou nebo se přenáší ze sousedních rostlin.

Sazovitá houba

Infekce je důsledkem výskytu parazitů na rostlině. Pokud se na spathiphyllum usadila pochva nebo mšice, je slizká látka, kterou uvolňují, příznivým prostředím pro reprodukci spor. Toto onemocnění vede nejen ke změně barvy, ale také ke vzniku černého plaku. Z tohoto důvodu se proces fotosyntézy zastaví a květina začne intenzivně bolet. Vzhled můžete zachránit roztokem mýdla na prádlo a jakéhokoli insekticidního přípravku.

Co dělat, když spathiphyllum kvete zeleně

Aby se zachovala dekorativnost rostlin, provádí se řada opatření krok za krokem:

 1. Celý zelený květ je odříznut. Odstranění výhonku řapíku umožní spathiphyllum růst nové květní stonky.
 2. Závod je přeskupen na nové místo. Ekologizace je často způsobena nedostatkem světla. Rostlina by měla být na parapetu a měla by mít přístup na čerstvý vzduch.
 3. Pro tento typ jsou vhodné půdní směsi s nízkým pH. Pokud byla květina dříve zasazena do kyselé půdy, může to být důvod pro změnu barvy. V tomto případě je nutná urgentní transplantace do speciální půdy. Použijte univerzální nebo kvetoucí substrát. Je důležité udržovat požadovanou úroveň kyselosti.
 4. Pokud se květiny na spathiphyllum zbarví zeleně, pomůže hnojení situaci zachránit.V průběhu roku se krmení provádí dvakrát za měsíc, v zimě - 1krát za měsíc. Je povoleno používat organická a minerální hnojiva.
 5. Zvlhčování půdy by mělo být systematické. Nesmí se nechat vyschnout horní vrstvu země. Při sebemenším vyschnutí listy začnou mizet a vadnout.

Správné umístění květin

Poznámka! Koncepty jsou pro spathiphyllum extrémně škodlivé.

Jak se starat o spathiphyllum, aby se již neobjevovaly zelené květy

Z preventivních důvodů se doporučuje odříznout již zelené květy. Zalévání by mělo být prováděno pouze tehdy, pokud povrch půdy vyschne. Nedoporučuje se provádět vrchní obvaz častěji 1-2krát za měsíc. Dodržování teplotního režimu a normálního osvětlení zabrání vzniku zeleného květenství. Kontrola úrovně vlhkosti je důležitým aspektem správné péče o spathiphyllum. Rostlina bude vypadat zdravě, když:

 • Pravidelné stříkání. Tento postup je důležité provést, když se objeví suchost špiček listů.
 • Konstantní vlhkost půdy. Spathiphyllum miluje vlhkost, ale netoleruje stojatou vodu.
 • Rostoucí teplota - 20–22 ℃ nad nulou. V zimě je povoleno snížit na +16 ℃;
 • Pečlivé zacházení s kořenovým systémem.

Dodatečné informace! Preventivní opatření spočívají v dodržování pravidel pro pěstování a péči o spathiphyllum.

Kvetoucí spathiphyllum

Nedodržení doporučení může vést nejen ke změně barvy stipule, ale také k houbovým chorobám. Neměli by být zaměňováni s procesem přirozeného stárnutí. Vadnoucí rostlinu lze zachránit prořezáváním proti stárnutí.

Správná péče o spathiphyllum mu umožní dlouho zdobit jakoukoli místnost. Použití rostliny doma pomůže očistit vzduch od možných škůdců a vytvořit příjemnou atmosféru a pohodlí.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada