Proč balzám doma nekvete - hlavní důvody

Mnoho pěstitelů čelí problému, když balzám přestane růst nebo vůbec neroste. Podle pravidel péče se vnitřní květina úspěšně rozvíjí. Když zjistíte, proč balzám doma nekvete, je snadné najít řešení problému.

Kdy by se měly objevit pupeny a kvést

Při použití metody rozmnožování semen se klíčky objeví mnohem rychleji, pokud jsou zasazeny do rašelinových tablet. Aby semena vyklíčila, měla by být umístěna na povrch, aniž by byla pokryta půdou pro lepší osvětlení.

Bezbarvý balzám

Po 10-15 dnech již budou viditelné výhonky, které musí být společně s tabletami přesazeny do malých nádob, posypaných volnou a výživnou půdou.

Na poznámku! Dobře upravená rostlina otevírá své první pupeny na samém začátku jara a pokračuje v kvetení až do podzimu a také kvete téměř po celý rok.

Proč nejsou žádné květiny, ale rostou pouze listy

Nenáročnou rostlinu lze chovat nejen na zahradě, ale i doma. Pokud balzám nekvete, měli byste zkontrolovat, jak jsou vhodné podmínky pro jeho stanoviště.

Pěstování zahradní květiny

Důvodem tohoto stavu mohou být následující faktory:

  • Nedostatek osvětlení. Pokojové rostliny se mohou přestat vyvíjet kvůli nedostatku denního světla. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte uspořádat květináč na dobře osvětleném místě.
  • Porušení teplotního režimu. Balzám nemusí rozpustit pupeny kvůli průvanu v domě nebo náhlým změnám teploty.
  • Suchý vnitřní vzduch. Aby se rostlina rozvinula a rozkvetla, měly by se listy pravidelně stříkat.
  • Nesprávné zalévání. Lidé nazývají květinu „Vanka mokrá“. A jak název napovídá, rostlina miluje vlhkou půdu. Pokud však příliš zaléváte, kořenový systém může hnít. Výsledkem je, že rostlina nejenže přestane kvést, ale brzy také zemře.
  • Hrnec je nesprávně vybrán. Při výsadbě květiny byste měli věnovat pozornost velikosti květináče. S příliš velkou kapacitou během procesu růstu bude balzám utrácet svou energii na tvorbu kořenů, ne na kvetení.
  • Chyby v krmení. Na kvetení má vliv také správné hnojení. Nadměrné hnojení může způsobit zastavení kvetení.
  • Rostlina je postižena chorobou, která ovlivňuje kvetení. Kvůli nesprávné péči se na květině může vytvořit šedá hniloba. Aby se tomu zabránilo, mělo by být zalévání mírné.
  • Vzhled škůdců. Někdy je květina napadena bílými muškami nebo roztoči. Abyste se s tímto problémem vyrovnali, měli byste rostlinu pravidelně stříkat speciálními ochrannými prostředky.

Důležité! Květy balzámu by se neměly stříkat, aby se nepoškodily. To je způsobeno skutečností, že pupeny mají jemnější strukturu než listy.

Co dělat, aby balzám rozkvetl

Pro harmonický růst a kvetení potřebuje rostlina: dobré osvětlení, přijatelný teplotní režim, relativní vlhkost vzduchu, který bude pro danou rostlinu vhodný, správně vybraný květináč a bez škůdců.

Dobře udržovaná rostlina

Pokud budete dodržovat všechna pravidla pro péči o rostlinu, můžete dosáhnout nepřetržitého rozkvětu balzámu a užívat si tento jev po dobu delší než jeden rok.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada