Proč azalka vrhá listí a co dělat doma

Azalka patří k kvetoucím zástupcům okrasných pokojových rostlin. Ale někdy zařídí skutečný listový list. Je důležité pochopit, proč k tomuto problému dochází.

Listy azalky padají po odkvětu - co dělat

Po skončení období květu je nutné stříhat nejen stonky, ale i vybledlé pupeny. Poté musí být květina přesunuta na tmavé, chladné místo. Doba odpočinku trvá 2 měsíce.

Vnitřní zástupce druhu

Chyby květinářství způsobující pokles listů v azalech

Azalka je velmi rozmarná plodina. Pořád vyžaduje zvýšenou pozornost. Nedodržení pravidel péče povede k padajícímu listí a pupenům.

Klesající listy azalky

Nesprávné zalévání

Doporučuje se zavlažovat rozmrazenou nebo usazenou vodou při pokojové teplotě.

Na poznámku! Přidáním kyseliny citronové nebo kyseliny octové do závlahové vody se upraví úroveň pH.

Hlavním důvodem, proč azalky vysychají a spadají z listů, je zamokření půdy. Z přebytečné vlhkosti mění barvu nejen listy, ale i stonky. Začnou zčernat a vysychat.

Zalévání rostliny

Porušení teploty

Rostlina může vyschnout kvůli nedodržení teplotního režimu. Pokud azalka upustila listy, je nutné urgentně snížit teplotu v místnosti. Nemělo by překročit +18 stupňů. Během vegetačního období musí být snížena na +12 stupňů. Pokud tato pravidla nejsou dodržována, může rostlina odhodit všechny pupeny nebo květiny.

Umístění květiny na špatné místo

Hlavním důvodem, proč azalka vrhá listy, je nesprávné umístění vnitřní květiny. Místo rostliny musí být vybráno osvětlené, ale nesmí na listy spadnout přímé sluneční světlo. Azalea bude nejlépe růst na východní straně. Když je umístěno na jižní straně, může slunce spálit zelené listy rostliny.

Rada! Na podzim je nutné provést další osvětlení azalky.

Nedodržení doporučení pro optimální vlhkost vzduchu

Pokud je vlhkost nedostatečná, listy vyschnou a zožltnou. Postřik by měl být prováděn pravidelně, ale ne v době kvetení. Pokud se na květenství dostane voda, mohou spadnout.

Nesprávný výběr banku

Někdy rostlina odhodí listy kvůli nesprávně vybranému květináči. Pokud azalka vylučuje listy, co dělat? Je nutné přesadit květinu do velké nádoby. Kořenový systém je vodorovný, proto by měl být hrnec široký a mělký.

Květinová nádoba

Nadměrné uvolňování půdy nebo vyčerpání půdy

Azalka může při použití substrátu obohaceného vápnem vadnout a ztmavnout. U tohoto druhu se doporučuje používat kyselou půdu.

Poznámka! Je zakázáno používat hnojiva obsahující vápník.

Uvolňování by mělo být prováděno co nejopatrněji a nejopatrněji. Díky povrchovému umístění kořenů se mohou velmi snadno poškodit.

Nemoci, které vyvolávají vysychání a vylučování listů

Když jsou azalky infikovány rzí, listové desky nejprve změní barvu a poté spadnou. Nejčastěji je to kvůli „špatné“ vodě.

Při nadbytku vlhkosti je rostlina poškozena plísní. Trpí nejen výhonky, ale také květinové listy.

Černění listů nastává, když je rostlina infikována houbovými infekcemi.

Škodlivý hmyz

Invaze škodlivého hmyzu také vede k vylučování listů:

  1. Larvy motýlů bílých doslova sají kapalinu z listů.
  2. Mšice se také živí mízou listů. Kvůli výskytu škůdce může rostlina kvést mnohem dříve než v den splatnosti.
  3. Kvitnutí mladé azalky se může zastavit kvůli výskytu červotoče. Škůdce vyhodí pavučinu a je velmi škodlivý pro květinu.

Jak se starat o azalku doma, pokud upustila listy

Nejprve musíte upravit podmínky zadržení. Například léto je období, kdy květina potřebuje klid. Během období květu nemůžete azalku přeskupit na nové místo. V zimě musí být zařízení vzdáleno od topných zařízení a neustále sledovat úroveň vlhkosti. Na jaře, během transplantace, musíte dodržovat pravidla pro tento postup.

Květina v interiéru

Při správné péči je snadné získat okrasnou rostlinu, která vás po mnoho let potěší svým zdravým vzhledem a krásnými květinami.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada