Geranium doma - kde je lepší dát do bytu, do květináče nebo na parapet,

Za starých časů, když viděli v okně svěží kvetoucí pelargonium, řekli: „Zde vládne harmonie.“ Ale ať už je to tak a zda je možné muškáty doma chovat, stojí za to přijít na to. Koneckonců existuje názor, že tato rostlina je schopna způsobit škodu.

Mezi květinářství existují skuteční fanoušci pelargonia. Existují také lidé, kteří jsou podrážděni vůní vyzařovanou muškáty. Lidé se zájmem o magii věří, že tuto rostlinu je prostě třeba chovat v domě. Odborníci na feng-šuej doporučují zvolit pro květinu správné místo.

Výhody a poškození pelargónie v domě

Existuje mnoho druhů pelargonia; pokud jde o dekorativnost, jedná se o skutečnou výzdobu interiéru. Je možné nechat muškáty doma, jak užitečné nebo škodlivé jsou? Existují argumenty ve prospěch a proti přítomnosti pelargonia v domácnostech.

Pelargonium v ​​domě

Užitečné vlastnosti pelargónie

SměrPopis
MikroklimaFytoncidy uvolňované zeleň osvěžují a dekontaminují vnitřní vzduch. To vylučuje nemoc členů rodiny z nachlazení a infekčních nemocí.

Vdechnutí vonné vůně pelargonia uklidňuje nervový systém, zmírňuje podrážděnost. Je to také skvělý lék na bolesti hlavy a nespavost.
Léčivé vlastnostiV lidovém léčitelství se pelargonium používá k léčivým odvarům:

· Od kořene - s epilepsií;

· Z listů - z revmatismu, dny, gastritidy, průjmu;

Ze vzdušné části a kořenů - na kloktání s bolestmi v krku a nachlazením; se stomatitidou a bolestmi zubů.
Kosmetologie domaPro obnovení pokožky s akné a kožními vyrážkami se doporučují masky s použitím drcených listů pelargónie.
AromaterapieEsenciální oleje se ve farmakologii připravují z částí rostliny, které mají tonizující účinek. V malém množství se prostředek používá k léčbě:

Otitis media, rýma, tonzilitida;

· Omrzliny a popáleniny;

· Krevní tlak a nemoci kardiovaskulárního systému;

· Narušení hormonální rovnováhy.

Esenciální olej může pomoci zmírnit menstruační bolesti. Několik kapek přidaných do vody je dobrým lékem na celulitidu, kožní vyrážky a akné.

Důležité! Přípravky z pelargónie by se neměly užívat na lačný žaludek. Esenciální oleje by se neměly používat déle než 3 týdny.

Geraniový éterický olej

Navzdory takovému seznamu výhod může být pelargonium v ​​některých případech škodlivé, pokud:

 • chronická onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • akutní gastritida a vředy;
 • zvýšená viskozita krve;
 • tromboflebitida;
 • těhotenství a kojení.

Starší lidé a děti se nedoporučují užívat léky s pelargoniem uvnitř. Povoleno je pouze vnější použití, s přihlédnutím k absenci alergie na estery pelargónie.

Kam umístit květinu

Po zvážení všech kladů a záporů se zjistí, zda je pelargón potřebný a zda je možné v domě pěstovat rostliny. Pokud chcete vyzdobit interiér zářivě kvetoucím pelargoniem, musíte přemýšlet o tom, kde to bude nejpohodlnější.

Aby rostlina pozitivně působila na domácí energii, zklidňovala nervy a vytvářela radostnou náladu, přistupuje k výběru místa pro pokojovou květinu z pozice Feng Shui.Společnost Science doporučuje vystavovat pelargónie na jihovýchodním parapetu.

Zkušení pěstitelé květin věří, že pelargonium je při výběru místa nenáročné, takže jej lze umístit do jakékoli místnosti bez ohledu na umístění oken. Ale časté přesídlování barvy negativně ovlivňuje její „náladu“.

Poznámka! Pokud rostlina po přemístění začne tvrdě páchnout, je lepší ji nechat na stejném místě.

V soukromém domě je pelargonium v ​​létě zasazeno na záhon. Podle východního učení budou nejlepším místem pro muškáty květináče instalované na obou stranách předních dveří. To pomůže chránit váš domov před špatnou energií. Je žádoucí, aby to byly květiny s červenými okvětními lístky. Jsou viditelné z dálky a podle legend vyděsí přitažlivé lidi.

Rostlina na svém místě

Pokud vezmeme v úvahu funkčnost prostor, pak bude pelargónie všude na místě:

 • v obývacím pokoji vytvoří květ benevolentní uvolněnou atmosféru;
 • v ložnici nastaví manželé romantickou náladu;
 • v dětském pokoji poskytne zdravý spánek a podnítí studenty k tvůrčímu procesu;
 • v kuchyni je pelargónie užitečná pro zlepšení trávení.

Pokud jsou v koupelně a na chodbě okna, pak bude pelargonium vhodné i zde. Po umístění muškátů po celém domě se nemusíte obávat, že rodinu budou otravovat mouchy, komáři a jiný škodlivý hmyz.

Poznámka! Lidé, kteří jsou citliví na pachy, ale nechtějí se rozloučit s pelargoniem, by si neměli nechat květinu v pokojích, kde odpočívají a pracují.

Geranium v ​​květináčích

Existují lidé, kteří rádi pěstují pokojové květiny v limbu. Pelargonium lze také vysazovat v květináčích. Pro tuto možnost jsou vhodné pouze určité odrůdy ze skupiny popínavých (ampelous) rostlin.

Pelargonium v ​​květináčích

Muškáty jsou zavěšeny na nízkém květináči a umístěny co nejblíže slunečnímu světlu, na léto si vybírají východní okno, na zimu převažují na jih.

Geranium pod umělým osvětlením

Ne každý byt má okna směřující správným směrem. Pokud je paní nucena držet pelargonium na severním parapetu, rostlina nebude mít dostatek slunečního světla. Proto bude nutné dodatečné osvětlení fytolampou nebo fluorescenčním zařízením.

Alergenicita

Specifický zápach pelargonia vyvolává u citlivých lidí úzkost. Pro ně je zásadní otázka: alergenní pelargónie nebo ne. Rostlina alergenu stojící na parapetu může způsobit rýmu, bolest v krku a kašel. To platí zejména pro pelargonium s bílými květenstvími. U příliš náchylných lidí může kontakt s květinou v květináči způsobit Quinckeho edém.

Znamení a pověry

Vnitřní pelargonium pelargonium je obklopeno mnoha pověrami. Některé z nich souvisejí s rodinnou pohodou, jiné s duševní pohodou a další s finančním úspěchem. I když je to jen nečinný názor obyčejných lidí, stojí za to jim věnovat pozornost.

Pokud člověk věří v magické vlastnosti rostliny, pak se nedobrovolně naladí na požadovaný výsledek. To ho nutí jednat určitým směrem (někdy nevědomě).

Známky a pověry o lásce a rodinném štěstí

Je vědecky dokázáno, že pelargonium je díky své vůni emitující fytoncidy schopné uhasit výbuchy hněvu. Čím více negativních emocí geranium do sebe vezme, tím nádherněji bude kvést. Signalizace tedy, že v domě vládne mír.

Lidé, kteří nevědí o vědeckém pozadí tohoto jevu, obdařili rostlinu magickými vlastnostmi, čímž změnili příčinu a výsledek v místech. Jsou si jisti, že pokud se v domě objeví muškáty, usadí se tam štěstí. Svědčí o tom lidová znamení, která zohledňují také barevné odstíny.

Geranium a rodinné štěstí

Květinový odstínPověra
RůžovýPelargonium přináší do domu lásku, štěstí a manželství.

Rostlina bude chránit před hádkami a milostnými kouzly zlých soupeřů, což manželům ušetří odloučení.

Růžové pelargónie pomůže muži úspěšně se oženit a dívka nebude sedět v nevěstách. Pokud rostlina rozkvetla, je čas se připravit na svatbu.

Kreativní lidé mají zaručené uznání svého talentu a praktičtí lidé - hodně štěstí v podnikání.
BílýPomáhá vyrovnat se s neplodností. Toto pelargonium se doporučuje umístit do ložnice manželů, kteří se neúspěšně pokoušejí počat dítě. Pokud rostlina získala svěží barvu, očekávejte brzy doplnění v rodině.

Bílá bude chránit nevinnou dívku před zlými duchy a zneužíváním.

Pokud dáte muškáty do školky, dítě bude klidně růst a jeho spánek bude zdravý.
ŠeříkKdyž muškáty nádherně kvetou, počkejte po staletí v domě silné přátelství.

Je to také znamení, že majitel bude obklopen velkou ctí a respektem.
ČervenéTo je symbol věrnosti a pravé lásky.

Mladým je zaručena vzájemnost pocitů. Pomáhá ženatým lidem udržovat jejich krásu a mládí.

Pokud si s sebou vezmete pytel sušených červených lístků, je snadné se s vaším snoubencem setkat.

Symbol nevinnosti

Na základě popsaných pověr lze doufat, že pelargonium jakéhokoli odstínu přiláká do života lásku a učiní lidi šťastnými.

Skutečným bodem je, že pelargónie v domě je atributem aromaterapie. Je to éterická vůně, která vytváří uvolňující a útulnou atmosféru a pozitivně naladí obyvatele.

Geranium marní

Čím bujnější byla rostlina, tím více negativity se jí podařilo neutralizovat. Důvodem je, že pelargonium přestalo kvést a vadne není porušením podmínek zemědělské technologie, měli byste přemýšlet o důvodech:

 1. Dům má příliš závažné problémy, s nimiž se pelargónie sama nedokáže vyrovnat. Majitelé musí analyzovat události posledních dnů (týdnů), které přitahovaly rodinu k negativům.
 2. Možná, že den předtím bylo v domě mnoho hostů, mezi nimi byli špatní příznivci, závistiví lidé nebo lidé se špatnou energií.
 3. Pelargonium je také citlivé na fyzický stav členů rodiny. Zakrnělý stav květu může naznačovat blížící se nemoc, i když je stále v latentní fázi. Červené pelargónie může dokonce předvídat rakovinu.
 4. Geranium může také vadnout, protože se do domu dostala cizí věc, účtovaná za škodu. Pokud je spiknutí silné, je pro Pelargonium těžké se s takovou energií vyrovnat.

Jak pravdivé jsou známky toho, proč pelargonium chřadne, každý majitel se rozhodne sám. Ale nezaškodí analyzovat svůj život, vztahy s ostatními.

Pelargonium zbytečně zmizelo

Užitečné a magické vlastnosti rostliny

Z výše uvedeného je zřejmé, proč je v domě potřeba pelargónie. Realisté v její přítomnosti vidí uzdravující výhody. Lidé, kteří věří v jiné planety, obdarují pelargonium magií, která dokáže nejen udržet v domě pozitivní energii, ale také přilákat hmotné blaho.

Jak přilákat peníze

Za starých časů byly muškáty uctívány obchodníky a bankéři v domnění, že síla rostliny přitahuje bohatství. Chcete-li to ověřit, doporučujeme použít jednu z následujících metod:

 • noste v peněžence nebo náprsní kapse malou plátěnou tašku se sušenými květy pelargónie;
 • můžete vytlačit šťávu z listů nebo koupit éterický olej pelargonium a namazat s ním vnitřek peněženky;
 • pokud se předpokládá důležitá dohoda, doporučuje se den předem prsty pracovní ruky obrousit čerstvý list bílého pelargónie;
 • stojí za to přinést si do podniku květinu a nainstalovat ji poblíž pracoviště; to vám pomůže naladit se na tvůrčí proces a učinit ho produktivním (také v materiálním smyslu); pomáhat pracovníkům v kanceláři s kariérou.

Poznámka! Aby bylo dosaženo vysoké materiální pohody a přilákání peněz do domu, musí květiny vyzařovat vůni. To je možné při řádné péči o pokojové rostliny.

Geranium a znamení zvěrokruhu

Pelargonium je ctěno milovníky astrologie. Předpokládá se, že rostlina, stejně jako Měsíc, má dopad na osud lidí. Geranium ovlivňuje každé znamení svým vlastním způsobem:

 • U Štírů, Raků a Ryb je květina nezbytná pro relaxaci a zbavení se stresu pracovního dne;
 • Pelargonium energizuje Kozorožce, Lvov a Streltsov;
 • Vodnář, Beran, Býk vás naladí na romantickou náladu;
 • Blíženci, Panna a Lev pomohou zbavit se lenivosti.

Bez ohledu na znamení zvěrokruhu bude pelargónie dobrou ochranou proti negativitě zvenčí a talismanem proti zlým kouzlům. Květina pomáhá rozvíjet smysl pro humor, zbavuje se komplexů a dodává sebevědomí.

Azalea - partner pelargónie

Dodatečné informace. Kouzelný účinek pelargonia umocní azalky stojící poblíž - květiny podobné energií pelargónie.

Přínosné vlastnosti

Zda jsou výroky o magických schopnostech pelargonia pravdivé či nikoli, ale skutečnost, že přítomnost květů pelargónie ničí negativa v místnosti, je skutečností. Stejně jako skutečnost, že rostlinu lze oprávněně nazvat „lidovým léčitelem“.

Používají se všechny části keře (kořeny, květiny, listy) obsahující taniny, pektin, cukr, škrob, kyselinu gallovou, gumu a mnoho dalších užitečných chemických prvků. Díky nim má pelargonium baktericidní, antivirové, antiseptické, diuretické vlastnosti. V lidovém léčitelství je rozsah použití pelargónie poměrně velký:

 • s jeho pomocí můžete zmírnit otoky, zastavit krev a zmírnit bolest;
 • pelargonium je dobrým lékem na cukrovku;
 • odvar z pelargónie zlepšuje průtok krve, vodivost srdečního svalu, vytváří rytmus;
 • s hypertenzí stačí ke snížení tlaku připojit list rostliny na zápěstí;
 • přítomnost pelargónie v domě zlepšuje fyzický stav lidí trpících problémy s ledvinami, žlučníkem a gastrointestinálním traktem;
 • drcené listy ve formě obkladu v noci zmírní bolest způsobenou osteochondrózou a radikulitidou;
 • geraniová kaše aplikovaná na zanícenou oblast podporuje rychlé hojení;
 • zředěný čerstvý džus zmírní bolest v zánětu středního ucha a porazí nemoc ve 3-4 postupech;
 • U starších lidí může pelargónie pomoci vyhnout se skleróze, Parkinsonově chorobě a dalším problémům spojeným s duševní a fyzickou aktivitou.

Pokojová rostlina ulehčí utrpení vážné nemoci, pokud vaříte čaj z červených květů pelargónie. Ale nemůžete si vzít více než 1 šálek tohoto produktu za týden.

Pelargonium je skutečné antidepresivum, které uvolňuje nervové napětí. Jeho přítomnost v domě je žádoucí i tam, kde není obvyklé pěstovat květiny. Pokud není alergie na fytoncidy, zásadní pachy nevyvolávají bolesti hlavy, stojí za to dát alespoň jeden hrnec pelargónie v bytě na místo, kde to bude dobře viditelné. Jakou barvu bude kombinovat s interiérem, každý se rozhodne na základě svých vlastních preferencí.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada