Svokra jazyk květ - domácí péče

Jazyk tchýně neboli ocas štiky je pokojová rostlina, mistr v produkci kyslíku a vstřebávání škodlivých látek ze vzduchu. Je schopen vylučovat antiseptikum, které ničí viry a bakterie. Rostlina je také nenáročná a uvnitř vypadá skvěle. Jak se o něj správně starat?

Popis květina svokra jazyk

Jazyk tchýně je druh vytrvalých rostlin patřících do rodiny Agave. Jeho domovinou je savana a subtropika Afriky a Asie. Existuje asi 60 druhů rostlin. Jeho listy rostou z oddenku. Některé druhy mají stopku. Listy jsou dlouhé, mohou být silné, oválné, ploché nebo široké, většinou tmavě zelené barvy (u některých druhů je barva tmavě hnědá). Listy mají pruhy žluté nebo bílé barvy. Rostou většinou svisle, některé v různých směrech nebo rovnoběžně se zemí. Oddenek se plíží. Rozmnožování květin se provádí listy, semeny, výhonky nebo oddenky.

Jak to vypadá

Pro vaši informaci! Rostlina má mnoho populárních jmen: jazyk tchýně, ocas štiky, indický meč, hadí kůže a dokonce i ďábelský jazyk. To vše díky podlouhlým listím, které vypadají jako dlouhé jazyky.

Vzhled

Vědecké jméno - sansevieria nebo sansevieria - květina přijatá na počest prince R. de Sangra.

Jak doma kvete „jazyk tchýně“

Rozkvět jazyka tchyně je vzácný výskyt. Jeho květy jsou bílé nebo krémové s dlouhými tyčinkami, shromážděné ve střapci na dlouhém tenkém stonku a mají příjemnou vůni.

Funkce péče

Jazyk tchýně je květina, jejíž domácí péče nezpůsobuje velké potíže, milovaná pěstiteli květin pro svou jednoduchost a nenáročnost.

Teplota

V létě se rostlina nebojí žádného tepla a dobře roste při jakékoli teplotě. Nejlepší je udržovat jej kolem 16 ° C. Minimální teplota v zimě je 5 ° C. Jinak kořeny začnou hnít.

Osvětlení

Vlasti květiny je naplněno sluncem, takže v bytě byste si měli zvolit nejslunnější místo. Můžete jej nechat ve stínu, ale při nedostatku světla se rostlina nevyvíjí dobře a její listy ztrácejí barvu.

Zalévání

Kořeny Sansevieria jsou přizpůsobeny k životu na suchých místech, takže rostlina může dělat bez zalévání po dlouhou dobu. Je žádoucí, aby voda byla usazena nebo pršela pokojová teplota.

V závislosti na ročním období se doporučuje květinu zalévat:

 • v létě, v horkých dnech, jednou týdně, zataženo, když půda vysychá;
 • v zimě jednou za 3-4 týdny;
 • na jaře a na podzim je vyžadováno mírné zavlažování, v závislosti na stupni vysychání půdy.

Po 15-20 minutách. po zalévání vypusťte přebytečnou vodu z jímky.

Důležité! Voda by se neměla dostat do výstupu květu, což může vést k jejímu rozpadu.

Stříkání

Není nutné stříkat květinu, zvláště pokud je chována v prostředí s nízkou teplotou vzduchu.

Vlhkost vzduchu

Pro sansevieria je nejlepší vzduch suchý. Listy jsou pravidelně, ale ne příliš často, otřeny vlhkou měkkou houbou, aby se odstranil prach a aby byly navíc nasyceny vlhkostí.

Priming

Abyste zabránili stagnaci vlhkosti v nádobě, stojí za to na spodní straně nádoby vytvořit drenážní vrstvu. Může to být expandovaná hlína, cihlové štěpky, drcený kámen nebo štěrk.

K vytvoření živného média pro sansevieria se trávník, listová půda a písek smíchají v poměru 2: 1: 1.

Důležité! Půda musí být volná.

Priming

Top dressing

Mladá rostlina může být oplodněna nejdříve šest měsíců po výsadbě. Vrchní oblékání se provádí pouze v létě, jednou za měsíc.

Jako hnojivo se používají tekuté přípravky pro domácí rostliny. Najdete je ve specializovaných prodejnách. Hnojiva s vysokým obsahem fosforu a vápníku jsou vhodná také pro sansevieria.

Poznámka! Množství dusíku v krycím obvazu by mělo být minimální, kvůli jeho přebytku může kořenový systém začít hnít.

Nemoci

Sansevieria není náchylná k nemocem, avšak nesprávná péče může vyvolat následující problémy:

 • tmavé skvrny na listech - přebytečná vlhkost při nízkých teplotách;
 • zažloutnutí listů - nedostatek světla nebo příliš těsná nádoba;
 • listy jsou měkké a spadají pod vlastní váhu - nedostatek světla;
 • zežloutnutí a měkkost listů na základně - je možné, že voda vnikla do výstupu květu. To může vyvolat hnilobné nebo plísňové choroby;
 • letargické, zažloutlé, suché špičky listů - nadměrná vlhkost, nedostatek světla nebo příliš nízká teplota vzduchu;
 • vadnutí listů - nedostatek vlhkosti;
 • plíseň nebo květ - nadměrná vlhkost.

Choroba

Důležité! Neodlomujte špičku na špičkách listů, což zhoršuje růst rostliny.

Jak doma zasadit květinový jazyk tchýně

Kapacita je volena široká, ale mělká, protože kořenový systém květu se vyvíjí pomalu a nepokrývá velkou plochu. Ve spodní části by měly být otvory pro odtok přebytečné vlhkosti. Hrnec by měl být vyroben z porézního materiálu propouštějícího vlhkost. Clay nebo keramika budou dělat.

Půda potřebuje kyprou, mírně kyselou. Kromě výše uvedené možnosti půdy budou užitečné následující možnosti půdy:

 • listová a rašelinová půda, humus, rašelina a písek v poměru 2: 1: 0,5: 1: 1;
 • listí a drn přistávají a hrubý písek v poměru 1: 1: 2;
 • trávník, rašelina a písek v poměru 3: 1: 1.

Skladovat kaktusovou půdu je také dobrá.

Do připravené půdy můžete přidat cihlové štěpky, kostní moučku nebo kousky dřevěného uhlí (prodávané ve specializovaných prodejnách).

Polovina výsadbové nádrže je naplněna drenážní vrstvou. Samotná květina musí být zaseta hrudkou země zapletenou do kořenů, aby byly méně zraněné.

Jak přesadit květinu

Počet transplantací závisí na stáří rostliny. Jazyk mladé tchyně je transplantován každé jaro. U starších květů stačí jednou za 2-3 roky. Nádoba na transplantaci by neměla být mnohem větší než ta předchozí, protože kořeny rostou pomalu.

Důležité! Transplantace je nutná, když kořeny zcela obklopují půdu.

Při přesazování je zarostlá oddenka řezána a zasazena do vhodných nádob, které předtím ošetřily řezy dřevěným uhlím.

Správně transplantovaný tchánův jazyk se vyvíjí a dobře kvete.

Za dobrých podmínek oddenky rostou s mladými výhonky. Musí být usazeni. Pokud má výhonek alespoň jeden růstový pupen, může dobře růst sám v samostatné nádobě.

Převod

Znamení a pověry

Sansevieria je zahalena znameními - dobrými i špatnými. Dlouhé listy jsou jako jazyky, které rostlině přinesly mnoho neobvyklých jmen as nimi i víry. Zde jsou některé z nich.

Je možné chovat tchyni květinu doma

Je obtížné posoudit výhody nebo poškození květiny: někteří věří, že jazyk tchyně přináší hádky a nadávky, kvůli nimž se manželství rozpadají. Mnoho psychiků a bioenergetik je zároveň přesvědčeno o opaku. Sansevieria vrací rodině mír a harmonii, pomáhá navazovat vztahy a předcházet konfliktům a účinek jejího působení je ekvivalentní působení květu ženského štěstí.

Jaká je energie květiny

Svokřin jazyk je upírská rostlina.Má tendenci absorbovat energii místnosti, ale zvláštností je, že absorbuje negativitu, hněv a agresi, díky nimž se obyvatelé k sobě navzájem stávají přátelštějšími.

Důležité! Předpokládá se, že jsou to dlouhé listy, které absorbují veškerou špatnou energii a uvolňují dobrou.

Vzhled květů sansevieria je považován za dobré znamení. To předpovídá úspěch v podnikání a vřelou atmosféru v rodině. Pokud však květina v zimě kvete, pak je to naopak špatné znamení. Mohou nastat velké hádky a konflikty, které mohou radikálně změnit váš život.

Podle odborníků ale rostlina začíná kvést, když má pocit, že může brzy zemřít. Důvodem je udržování ve špatných podmínkách, takže sansevieria spěchá s produkcí semen pro další reprodukci. Nenechávejte však květinu bez vody a světla nebo v jejím množství, aby rozkvetla, ale spíše to povede k její smrti.

Důvěřovat značkám nebo zkušeným květinářstvím je záležitost čistě osobní.

Květ

Jak přilákat pohodu pomocí tchýně květinového jazyka

Aby byla sansevieria prospěšná, musíte si vybrat správné místo. Nemusí to být ložnice nebo dětský pokoj. Také nenechávejte květinu na parapetu nebo v blízkosti dveří.

Jazyk tchýně je schopen chránit svého pána. Pokud někdo z vašich známých vzbudí podezření svými úmysly, měli byste dát květinu na křižovatce s touto osobou. Takže rostlina bude chránit před negativními vlivy. Můžete jej také umístit na své pracoviště, abyste přilákali úspěch v podnikání a chránili se před škodlivým vlivem jiných lidí.

Jazyk tchyně je milován zahradníky pro svou krásu a nenáročnou péči. Kromě toho je schopen za určitých podmínek majiteli pomoci. Ale co je nejdůležitější, sansevieria by měla potěšit svého majitele. Pak to přinese maximální užitek a radost.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada