Sukulenty pouliční trvalky - výsadba a péče

Pozemská flóra je bohatá a rozmanitá. Mezi obvyklými stromy, keři a trávami rostoucími v určitých přírodních zónách existují speciální rostliny, které se liší v vzhledu a způsobu přežití v suchých dobách. Tato skupina vždyzelených masitých stoletých se nazývala sukulenty, což znamená schopnost akumulovat vlhkost v jejich tkáních. Dostatečně vyvinutá skořápka a pomalý proces odpařování během dne zajišťují uchování vody v oteklých listech a stoncích.

Sukulenty - venkovní trvalky

V oblastech s obtížným suchým podnebím mohou přežít pouze rostliny se speciálními tkáněmi schopnými zadržovat vodu. Lidé se naučili pěstovat sukulenty v podpůrném domácím prostředí. Sukulenty na ulici se stále používají jako exotická dekorace. Světlé kaktusové květy a masité listy, neobvyklého vzhledu, zdobí a oživují slunné zahrady. Na ulicích se začaly častěji objevovat neobvyklé kompozice v květináčích, dovedně složené z různých druhů sukulentů.

Hrnkové skladby na ulici

Levisia

Mezi sukulenty zaujímá zvláštní místo nízký keř posetý velkými květenstvími připomínajícími koule. To je levisie. Rostlina se vyznačuje podobností s živou kyticí. Kombinace mnoha barev a odstínů se spojila v malém pouzdru odolném proti suchu.

Omlazený

Mladá květina je ideální šťavnatá pro vytváření alpských snímků, jejich nižší úrovně. Během kvetení je zvláště podobný kaktusu bez trní, který se náhodou nacházel ve Střední uličce. Pěstovat mladé a množit exotickou rostlinu není obtížné, může se zakořenit v jakékoli půdě, a to i bez kořenů.

Bacopa

Bacopa ampelous pěstovaná v závěsných koších vypadá v pouličním designu originálně. Jeho jedinečnost je vyjádřena malými listy a květy různých barev (modrá, bílá, růžová). Tyto plíživé sukulenty jsou schopny vytvořit kořenový systém všude tam, kde výhonky přicházejí do styku s půdou. Nádherná kombinace barev a tvarů se získá v blízkosti jiných květinových rostlin. Zde můžete experimentovat, kolik chcete.

Dorotheanthus

Tato miniaturní jihoafrická rostlina se stala charakteristickým rysem zahradní dekorace. Sukulenty v zahradě v podobě tohoto keře transformují území jasnými květinami a neobvykle vypadajícími výhonky. Mnoho pěstitelů si vybralo tento vzhled, podobný obvyklým sedmikráskám, které začínají kvést v červnu a končí v polovině podzimu. Taková dlouhá doba květu je možná při správné péči. Zelené listy s leskem, pokryté zářícími klky, vícebarevné nebo dokonce dvoubarevné pupeny zdůrazňují neobvyklost stopek.

Aptenia

Jihoafrický a jihoamerický kontinent představil další vždyzelenou rostlinu zvanou aptenia. Zvláštnost je vyjádřena v názvu, což v řečtině znamená, že aptenia kvete v poledne. Jméno je pravdivé. Masité listy jasně zeleného klínovitého tvaru s hladkými okraji jsou uspořádány opačně.Malé kulaté květiny kvetou v jejich dutinách a zvýrazňují se ve všech odstínech fialové.

Pro vaši informaci! Když v zemi dochnou sukulenty, na jejich místě se objeví lusky semen.

Delosperma

Mezi sukulenty vyniká vzhledem neobvyklých krystalů solí na zeleném povrchu, který připomíná ledovou pokrývku na listech. Nízké keře jsou v době kvetení pokryty jasným vícebarevným rozptylem okvětních lístků. Doma rostou jako trvalé sukulenty, pouze některým druhům se podaří přežít zimu v letních zahradních výsadbách.

Delosperma je zástupcem šťavnatého rodu

Spurge myrta

Zahradníci si Euphorbii zamilovali pro její krásu a nenáročné podmínky. Jsou známy odrůdy letniček a trvalek, stálezelené keře a mrazuvzdorné výsadby podobné stromům. Spurge svou dekorativností a originalitou přispívá k designu hranic, květinových záhonů. Používá se na zahradě nebo v parku při vytváření skalní skluzavky nebo skalky. Jsou zde vysazeny různé rostliny spolu s mléčnými riasami.

Starček

Počet kvetoucích odrůd je skvělý, nejpočetnější z nich je rod kříže, který čítá asi 1200 druhů. Některé z nich přitahují neobvyklé stříbřité listy, druhá část má světlé květy podobné známému heřmánku, třetí část zdobí nejlepším způsobem, například pobřeží rybníka dacha. Trávy vystupují z druhové rozmanitosti. Jsou známy planě rostoucí rostliny (africké druhy), keře a liány.

Pro vaši informaci! Některé podobnosti s řeřichou pojmenovaly rostlinu rusky.

Rozmanitost druhů

Groundcover nebo plíživé sukulenty

Zahradníci, návrháři krajiny znají rostliny, které se nazývají půdopokryvné druhy. Jejich podstatou je, že se tyto podměrečné a někdy plíživé sazenice aktivně šíří po této oblasti a zvláštním způsobem zachycují území. Ukazuje se to jako druh koberce plíživých sukulentů.

Rozchodník

Tato nádherná kvetoucí rostlina se dostala do středních zeměpisných šířek, stejně jako ostatní sukulenty, ze suchých amerických, afrických a euroasijských oblastí.

Poznámka! Kromě dekorativních prvků je sedum (jiný název je sedum) známý jako léčivý lék proti bolesti, který léčí popáleniny a rány. Extrakty ze šťávy z rozchodníku jsou široce používány při výrobě léků i pro kulinářské účely.

Přežívá sucho díky své přirozené schopnosti absorbovat a zadržovat vodu v listech. Stonky rozchodníku jsou vzpřímené, až 80 cm vysoké, s květenstvími různých odstínů a tvarů.

Sukulenty na květinovém záhonu

Příroda nezbavila území suchého podnebí s exotickou vegetací. Právě tam se zakořenily trvalky s masitými tlustými listy. Lidé se je naučili pěstovat doma už dávno, na květinových záhonech se začaly objevovat sukulenty, i když je to zatím vzácný jev. Ale slunná zahrada je vhodná pro kultivační podmínky. Můžete zkusit zasadit na malé ploše ve formě letničky.

Terénní úpravy budou těžit pouze z přítomnosti objemných květináčů se vzácnými rostlinami na ulici.

Sukulenty na květinovém záhonu

Jak vytvořit zahradu sukulentů s vlastními rukama v zemi

Z nezkušenosti, z nejušlechtilejších motivů, je mono získat květinový nepořádek z krásného květinového záhonu. Rozhodnutí vyplývající z emocionálního výbuchu jsou zde nepřijatelná. Zahradní sukulenty se v tomto zmatku ztratí, celé jejich kouzlo se stane nevzhledným místem.

Stejně jako v každém vážném podnikání je třeba plánovat, pečlivě přemýšlet o tom, jak rozbít web, jaké sazenice připravit.

 1. Musíte si připravit několik stejných kopií pro výsadbu, každý z nich je výhodnější lichý počet.
 2. Načrtněte, na kterých místech, jaké barevné skvrny budou umístěny.
 3. Udržujte symetrii, distribuujte opakující se barevný takt, to znamená, že musíte nakreslit květinovou zahradu.
 4. Věnujte pozornost uspořádání stříbrně zbarvených rostlin, které dodají harmonii a úplnost plánu návrhu.

Důležité! V případě použití nádob na květiny je třeba poznamenat jejich velké rozměry.

Samorostlá šťavnatá zahrada

Sukulenty pro alpskou skluzavku

Například vaši zahradu v Moskevské oblasti lze vylepšit uspořádáním umělé skalky. Tato akce je odvážná, každý milovník květin může být na svém webu originální. Za tímto účelem se používají pouliční sukulenty. Dobře osvětlený prostor zahrady může sloužit jako ideální místo. Pozadí bude fasáda budovy.

Než však začnete s návrhem, zahájíte návrh zahrady, není na škodu pracovat se speciální literaturou, obohatit znalosti o rostlinném světě.

Sukulenty v zahradě: výsadba a péče

Neobvykle krásná a nenáročná v péči - tak se charakterizují sukulenty. V každém regionu: na Sibiři, Urale a v západních oblastech jsou požadavky stejné. Potřebují dostatek světla, vhodnou nádobu nebo hrnec k pěstování a minimální péči od pěstitele.

Návrh bydlení, veřejné instituce těží z pěstování nenáročných květinových stonků.

Sukulenty venku: jak zimují

Zazimování sukulentů v mírných oblastech je možné díky vášni, vynalézavosti zahradníků a květinářství. Bylo to díky úsilí nadšenců, které kaktusy a další jižní představitelé rostlinného světa vyšli do otevřeného terénu. I když se pro zahradu objevily zimní sukulenty, byly vyvinuty agrotechnické metody pro jejich pěstování na volném prostranství.

Jakou půdu zasadit

Kupodivu to zní, ale je nutné pěstovat sukulenty v otevřeném terénu ve volné, chudé, jílovité až kamenité půdě. Takové podmínky umožňují vlhkosti a vzduchu volně pronikat ke kořenům. Pokud jde o jílovitou půdu, odborníci se domnívají, že tento minerální substrát splňuje základní požadavky:

 • setrvačnost;
 • chemická neutralita;
 • schopnost zadržovat vodu;
 • provzdušňování;
 • síla.

Poznámka! Jako kypřící prostředky lze použít říční písek, jemný štěrk, aktivované, ale nikoli lékařské uhlí.

Nestojí za to překrmovat sukulenty, protože kvete méně často, barva květů vybledne, jehly se nevyvíjejí dostatečně, rostliny během zimování ztrácejí přežití.

Alpská skluzavka na dvoře

Hnojivo

Květinářství by nemělo v zimě často zalévat, krmit černou půdou a sukulenty ohřívat. Zima je čas, kdy je lepší nechat rostliny na pokoji, nikoli hnojit. Přebytek hnojiva vyvolává růst několika ztenčených slabých výhonků.

Na jaře se krmení provádí nejvýše 1krát za měsíc hnojivy s nízkou koncentrací. Speciální minerální doplňky jsou k dispozici v květinářství.

Nemoci a škůdci sukulentů

Krásné nenáročné rostliny si získaly popularitu díky svým bizarním tvarům a snadné péči. Mohou však onemocnět nesprávnou péčí, poškozením hmyzem nebo houbami, hnilobou.

Proto je nutné:

 • dodržovat režim zalévání, doplňování;
 • opatřit dno přistávací jámy drenážní směsí;
 • ve spodní části vázy by měl být otvor;
 • množit vegetativně na jaře a v létě řízky stárnutí před výsadbou na několik dní ve vzduchu, čímž chrání před pronikáním parazitů do řezu.

Distribuce v zahradách, parcích sukulentů je oprávněná. Originalita, jedinečnost přírodního stvoření vytváří dobrou náladu a zušlechťuje území. Hlavní věcí je vybrat správné druhy rostlin a poskytnout jim náležitou péči.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada