Jak doma přesadit peněžní strom

Peníze strom je běžná pokojová rostlina. S ním je spojeno mnoho přesvědčení a spiknutí o bohatství. Pokud strom roste dobře, majitel se nikdy nedozví jeho potřeby. Jeho smrt a úpadek mohou být špatným znamením pro finanční blahobyt. Tlustá žena rychle roste. Aby se rostlina cítila pohodlně, je pravidelně přesazována.

Transplantace stromů peněz - k čemu to je

Tlustá žena je vrtošivá rostlina, která vyžaduje zvláštní podmínky zadržení, jejichž porušení může vést k jeho smrti. Nejčastěji je nutná transplantace Crassula:

 • Pokud rostlina hodně vyrostla a hrnec se pro ni stal malým. Současně trpí kořeny, což nepříznivě ovlivňuje vývoj tlusté ženy.
 • Pokud listy zežloutnou, získá květ nezdravý vzhled, který signalizuje hnilobu kořenů. V této situaci je nutná nouzová transplantace.

Peníze strom se často pěstuje uvnitř.

Poznámka! Je nemožné okamžitě zasadit strom peněz do širokého a prostorného květináče. Kořenový systém zahájí aktivní růst, což negativně ovlivní celkový stav pozemní části rostliny.

Kdy je nejlepší to udělat, v jaké dny, je to možné na jaře a v zimě

První transplantaci je třeba provést ihned po zakoupení rostliny. Tučná žena v době prodeje je v přepravním kontejneru. Nebude v něm schopná růst. Dva týdny po zakoupení se přesadí do vhodnější nádoby. Květina je předběžně věnována alespoň 14 dní na adaptaci.

Transplantace peněžního stromu je důležitým prvkem zemědělské technologie

Nejlepší čas na přesazení je jaro. Během tohoto období začíná aktivní růst výhonků. Je důležité zabránit tomu, aby na květ dopadalo přímé sluneční světlo. Na podzim a v zimě je v klidu. Transplantace je možná, pouze pokud máte příznaky:

 • rostlina přestala růst;
 • listy padají;
 • vypadá oslabeně.

V takových situacích je nutná nouzová transplantace bez čekání na jaro. Nejčastěji problémy vznikají v důsledku podmáčení, poškození kořenového systému škůdci.

Optimální doba pro přesazení je jaro

Jak často lze provést transplantaci květin?

Zkušení pěstitelé doporučují alespoň jednou ročně znovu zasadit mladé rostliny do nové půdy. Jak rostete, počet procedur klesá. Tříletá květina je transplantována každé 2 roky. Postup přináší rostlině stres, což s sebou nese potřebu zotavení a přizpůsobení novému místu růstu.

Poznámka! Časté transplantace jsou kontraindikovány kvůli křehkosti listů. Během zpracování se může snadno poškodit.

Která půda a hrnec jsou vhodné pro květinu

Hlavním rysem stromu peněz jsou jeho masité listy, které jsou schopné zadržovat vodu. Aby rostlina rostla pohodlně, použijte speciální půdu. Pro kaktusy je přípustné použít hotovou půdu. Pokud není možné jej zakoupit, použijte univerzální půdu pro pokojové rostliny s přídavkem písku v poměru 1: 4.

Hliněná směs pro tukovou ženu se připravuje samostatně.Chcete-li to provést, vytvořte kombinaci:

 • jeden kus písku;
 • jedna část bláta;
 • tři části listové půdy;
 • popel;
 • humus z hlíny čtyři lžíce.

Peníze strom netoleruje nadměrné zamokření půdy. Je bezpodmínečně nutné provést odtok vody, aby voda v hrnci nestála. K tomu použijte:

 • skořápky ořechů (drcené);
 • malé oblázky;
 • rozbitá cihla;
 • keramzit.

Příprava půdy k přesazení

Odborníci nedoporučují používat plastový hrnec. Přednost se dává nádobám z keramiky nebo hlíny. Tyto materiály jsou odolné, protože peněžní strom silně roste a ztěžuje.

Hrnec je vybrán nejen pro stupeň spolehlivosti, ale také pro jeho stabilitu. Je důležité mít široké dno, aby se nádoba pod váhou rostliny nepřevrátila. Vzhledem k tomu, že tlustá žena má povrchní kořeny, je hrnec zvolen mělký. Pokud je nádoba příliš prostorná, rostlina ztratí sílu. Každá následující transplantace se provádí v prostornější nádobě.

Jak správně transplantovat peněžní strom z květináče do květináče, pokyny krok za krokem

Před přesazením peněžního stromu připravte substrát. Půda se nalije do nádoby a kalcinuje v sušárně při teplotě nejméně 80 ° C. Je důležité nepřekračovat tento teplotní práh, aby nedošlo ke zničení prospěšných stopových prvků. Pokud máte v plánu oříznout kořeny, použijte nůžky a zahradnické nůžky, které se umyjí v roztoku aktivního uhlí.

Dodatečné informace! Samotná rostlina potřebuje předběžnou přípravu. Není napojena čtyři dny. Hnojiva se aplikují několik týdnů před přesazením. Po ukončení procedury se nepoužívají, aby nedošlo k přetížení květu.

Pro velkou dospělou rostlinu

Podrobný návod, jak přesunout peněžní strom do jiného banku, se skládá z následujících kroků:

 1. Připravte si květináče na přesazení, jejichž průměr je o 5 cm větší než u předchozí nádoby. Pro další vývoj kořenového systému je zapotřebí většího objemu. Neberte příliš prostorný hrnec, protože se v něm hromadí vlhkost. To způsobí, že rostlina hnije od zamokření. K výsadbě použijte nádobu, ve které je alespoň jeden drenážní otvor.
 2. Sázecí stroj je z jedné třetiny naplněn zemí. Na dno je položena vrstva malých oblázků nebo cihel. Mnoho pěstitelů udělá chybu. Dali drenážní drobky. Tento materiál je schopen chránit kořeny před teplotními extrémy, ale zároveň neumožňuje průchod vlhkosti. EV se pak země stane bažinatou.
 3. Peníze strom je vyňat ze starého hrnce opatrně, aby nedošlo k poškození kořenového systému. Půda podél okraje nádoby je lehce oříznuta nožem. Poté nádobu otočte a rostlinu uchopte za spodní část kmene a opatrně ji vytáhněte.
 4. Po vyjmutí květiny z nádoby pečlivě zkontrolujte její kořenový systém. Pokud existují staré a nemocné výhonky, jsou odstraněny. Řezané oblasti jsou ošetřeny roztokem aktivního uhlí. Pokud tak neučiníte, strom může onemocnět v důsledku pronikání bakterií a hub do sekcí.
 5. Kořeny jsou důkladně omyty z půdy a poté vysušeny. Květina je umístěna v květináčích pokrytých čerstvou půdou nahoře. Nezapomeňte zhutnit půdu.
 6. Peníze strom je důkladně napojena, čeká na čas, aby voda mohla vytéct. Poté je rostlina odstraněna na trvalé místo.

Proces transplantace stromu peněz

Dodatečné informace! Po správné transplantaci rostliny do nového květináče jí poskytnou kompetentní péči. Hnojiva se aplikují nejdříve o tři týdny později.

Za přílohu Crassula

Tlustou ženu můžete zasadit pomocí procesů, které mají alespoň dva listy. Výhonek se odřízne a nechá se několik dní sušit. Poté se výhonek umístí do sklenice vody, do které se dříve přidal Kornevin. V tomto stavu je rostlina ponechána, dokud se neobjeví kořeny.

Naklíčený řez je zasazen do květináče s připravenou drenáží. Hrnce jsou naplněny půdou o čtvrtinu. Místo toho střílím doprostřed. Výsledkem je, že řez je napojen, zasazen do hrnce bez kořenů, ale zároveň pokrytý filmem, aby se vytvořil efekt skleníku.

Péče o strom peněz po transplantaci

Peníze strom patří k sukulentům. Pro ně hraje důležitou roli správné zalévání. V přírodních podmínkách květ akumuluje vlhkost v listech (během období dešťů), aby ji mohl postupně konzumovat v suchém a horkém počasí. Domácí květina žije stejným způsobem.

Tlustá žena nevyžaduje speciální úrodnou půdu. Roste pomalu, a proto bere trochu živin z půdy. Strom je krmen na začátku vegetačního období na jaře a počátkem podzimu. Na jaře se používá draslík, dusík a fosfor.

Důležité! Během odpočinku je rostlina umístěna na tmavém místě doma a v létě je vyvedena na balkon.

Osvětlení a teplotní podmínky

Tlustá žena miluje mírnou teplotu. Pokud bude přesazena na jaře, bude rychle růst. Při letní transplantaci je rostlina vybavena teplotním režimem od +19 do +23 ℃. Během dne je vyveden na balkon a ponechán v částečném stínu. Pro udržení stromu v zimě je optimální teplotní režim od +10 do +13 ℃.

Pravidla zavlažování a vlhkost

Pravidelné zalévání začíná dva týdny po transplantaci. K tomu použijte vodu o pokojové teplotě, která je předem chráněna. Zalévání je nutné, až ornice vyschne. Na jaře je půda navlhčena nejvýše jednou týdně; v létě je zalévání sníženo na dvakrát týdně. V zimě a na podzim, zalévat ne více než jednou za měsíc. Přebytečná vlhkost v zimě může vést k rozpadu kořenů a oslabení imunitního systému.

Hlavní chyby v procesu přesazování stromů

Začínající zahradníci často dělají transplantační chyby, které mohou vést ke smrti rostliny. Tyto zahrnují:

 • častá změna scenérie;
 • výběr velké kapacity;
 • kyselá nebo zásaditá půda;
 • přítomnost průvanu nebo přímého slunečního světla.

Tyto chyby mohou vést k tomu, že se rostlina po přesazení a umírání nedokáže přizpůsobit. Tlustá žena prožívá při změně místa růstu stres. Jsou vytvořeny podmínky pro její zotavení.

Péče o strom peněz je snadná. Pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel, můžete si vypěstovat nádhernou rostlinu, která vyzdobí váš byt.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada