Peníze strom - jak to vypadá, mohou být uloženy doma

Crassula je symbolem prosperity a růstu hmotných hodnot. A to vše proto, že jeho kulaté silné listy vypadají jako lesklé mince. Mnoho lidí si tu tlustou ženu oblíbilo a péče o ni doma nevyžaduje speciální dovednosti. Pokud znáte jen několik tajemství o obsahu této krásy, můžete ve svých oknech snadno vytvořit skutečný „stav“.

Peníze strom - co je to za květinu

Crassulova vlast je horký a suchý Madagaskar. Rostou také v Jižní Americe. Tato rostlina patří k velkému druhu. Nejsou to jen sukulenty, v jejich rodině najdete bylinné rostliny a keře a dokonce i rostliny pro akvária. Různé druhy se mohou radikálně lišit od sebe navzájem ve vzhledu a metodách růstu.

Oblíbený mnoha květinářství

Zajímavé vědět! Přeloženo z latiny „Crassula“ znamená „tlustý“.

Krátký popis toho, jak to vypadá

Všechny odrůdy Crassula jsou spojeny hustými, masitými listy naplněnými vlhkostí. Jsou zelené a tmavě zelené barvy, někdy je celá listová deska natřena růžovými a vínovými odstíny. Okraje listů často vypadají stejně. Existují pestré odrůdy s bílými a žlutými pruhy a skvrnami. Kmen toho parchanta se postupem času zakrývá hustou kůrou a zhnědne.

Odrůdy tlustých žen

„Rodina“ stromu peněz má asi 500 různých druhů.

Poznámka! Doma se nepěstuje více než 20 druhů a asi 200 jejich odrůd.

Stromový (Crassula arborescens)

Jméno mluví samo za sebe. Tento typ tlustých žen má vzhled malého stromu. Pouze listy rostliny jsou velké a masité. Zelené listy mají červenou základnu a okraj. V pohodlných podmínkách mohou stromoví bastardi dorůst až do výšky 1,5 m.

Kotyledon stromu nebo strom peněz

Cotyledon arborescent má více zaoblené zelené listy se stříbřitým květem. Květina se dobře rozvětvuje, se správným sevřením se vytvoří svěží koruna. Výška stromu je až 1,2 m.

Stříbro (Crassula argenta)

Stříbrný bastard může být také nazýván portulakou, protože vypadá jako tato rostlina. Bush doma může dosáhnout výšky jednoho metru. Listy tohoto druhu jsou úzké a protáhlé, ale zůstávají silné a masité. Barva je šťavnatě zelená se stříbřitým odstínem.

Ovál (Crassula ovata)

Fatty Ovata je nejčastější mezi zástupci bytů. Dobře se rozvětvuje, stonek časem zhnědne. Listy jsou tmavě zelené, lesklé.

Poznámka! Odolný strom bohatství může růst ve stínu a odolávat teplotám až +10 ° C.

Perforata (perforata)

Týká se sloupovitých typů Crassuly.Jeho diamantové nebo zaoblené párové listy se zdají být na stonku navlečené. Velmi neobvyklé a dekorativní. Roste v kompaktním keři. Barva je zelená s namodralým květem, ze slunečních paprsků hranice zčervená. Existují odrůdy s bílými pruhy a segmenty.

Lycopodioides

Tato květina vůbec není jako její kongenery. Chybí jí výrazný kmen a masité zaoblené listy. Světle zelené čtyřboké stonky jsou pokryty šupinami ještěrky. Listy jsou ostré, trojúhelníkové oválné, šupinaté. Výhonky dorůstají až 30 cm, na začátku růstu jsou vztyčené, postupem času se začínají plazit. Používá se jako ampelous nebo půdopokryvná rostlina.

Puffy crassula

Skála (rupestris)

Stonky této krásy se táhnou až 50 cm a nakonec se stávají stromovými. Listy jsou vejčité nebo trojúhelníkové, masité, zelené barvy s červeným okrajem. Skalní odrůda patří k plíživým rostlinám a často zdobí velké květináče palmami.

Srp, nebo falcata

Neobvyklé husté srpkovité listy tohoto druhu dorůstají až do délky 20 cm, listy šedozelené barvy se šedým květem. Na výšku se výhonky táhnou až do 1 m. Tento keř se snadno rozvětvuje a vytváří složité tvary korun. Kvetoucí - jasná, krásná červená lata. Ale doma se to stává extrémně zřídka.

Nealeana nebo Nealeana

Stonky tohoto crassula jsou podobné korálkům, s listy navlečenými na provázku. Délka výhonků je 15 cm, průměr je 2 cm, listy jsou trojúhelníkové, zaoblené, objemné. Barva listové desky je světle zelená, s červeným okrajem a stejnými tečkami. V závěsných květináčích vypadá skvěle.

Tetrahedral nebo tetragona (tetragona)

Tento typ „peněžního stromu“ vypadá jako volumetrické jehly. Tenké, ostré listy jsou velmi podobné jehličím smrku. Vzpřímený keř, dobře rozvětvený. Tmavě zelené sukulentní listy o délce 2-3 cm jsou umístěny proti sobě.

Tlustá žena tetragona

Jak se starat o peněžní strom doma

Crassula se snadno přizpůsobuje životním podmínkám. Miluje světlo a v částečném stínu se její růst poněkud zpomalí, ale to nijak výrazně neovlivní její vzhled. Nelíbí se jí přetečení, veškerou vlhkost ukládá do jejích listů a stonků. Pokud jsou podmínky jeho zadržení co nejblíže přirozeným podmínkám, může tlustá žena dokonce kvést.

Osvětlení a teplotní podmínky

Tlustá žena je fotofilní, díky přímému slunečnímu záření se její zelené začervená. V zimě odhodí část svých listů a odejde do důchodu; umístění na jižním okně přispěje k aktivnímu růstu zeleně. V létě je lepší stínat hrnec před přímými slunečními paprsky.

Crassula miluje hodně světla

Optimální teplota v létě je 20–25 ° C. S nástupem tepla roste Crassula dobře venku na balkóně, lodžii nebo na zahradě.

V zimě, během období spánku, je vhodná teplota 15 ° C. Peníze strom však může také zimovat v obvyklých podmínkách bytu. Hlavní věcí je chránit hrnec před teplem topných zařízení a stojatým vzduchem v místnosti.

Při špatném zimování - příliš horkém a suchém, se rostlina začne rozpadat na velké množství listů. Chcete-li zabránit tomu, aby zeleň vypadla, měli byste přemístit tlustou ženu do chladnější místnosti. Řezání holých větví o třetinu vyvolá růst mladých výhonků s nástupem aktivního růstu.

Pravidla zavlažování a vlhkost

Tuková žena místo stříkání ráda odstraní prach vlhkým hadříkem.

Zalévání je důležitou součástí péče. Dekorativnost a životnost Crassuly v domě závisí na správném zvlhčovacím režimu. Zamokření a nadměrné vysušení půdy jsou pro rostlinu škodlivé. Protože kořen je špatně vyvinutý, měl by být objem rozlité kapaliny malý. Z přebytku vlhkosti začne kultura chřadnout, s nedostatkem vlhkosti bude vylučovat zeleň.

Přibližný plán zavlažování je následující:

  • Jednou týdně - na podzim a na jaře;
  • Dvakrát týdně - v létě;
  • Jednou za dva týdny v zimě.

Půda by neměla příliš vysychat, ale vrchní vrstva by měla být před opětovným zaléváním suchá.

Je důležité vědět! Crassula by neměl být napojen studenou vodou.

Špičkový obvaz a kvalita půdy

Doplňkové krmení se provádí od začátku období aktivního růstu do poloviny podzimu. Jako jídlo se používají komplexní hnojiva pro sukulenty nebo kaktusy. Frekvence procedury je jednou za 2-3 týdny. Hnojiva by měla být aplikována pouze na vlhkou půdu, aby nedošlo ke spálení kořenového systému.

Půda potřebuje lehkou a výživnou půdu s přídavkem písku a rašeliny. Vhodná je směs zahradní a listnaté půdy. Při zakoupení si musíte vybrat půdní směs pro sukulenty nebo kaktusy. Je vhodný pro reprodukci a transplantaci rostlin.

Velikost nádoby na květiny

Kořenový systém se vyvíjí povrchně, bez prohlubování. Hluboké a velké hrnce jsou i přes působivou velikost koruny zbytečné. Velká zemská hrudka přispěje pouze k hromadění vlhkosti a rozvoji hniloby a plísní. Pro pohodlný růst plodin byste měli vzít široký a mělký hrnec.

Hrnec na peněžní strom by měl být vzat široký a mělký

Je důležité vědět! Je lepší zasadit strom peněz sám, takže rychle vytvoří korunu a poroste.

Znamení a pověry

Kolem takového svůdného jména pro květinu se shromáždilo mnoho znamení a pověr. Co vlastně strom bohatství dělá v okně svého vlastníka? Přitahuje nebo odpuzuje jeho štěstí a pohodu. A co je třeba udělat, aby rostlina vytvořila auru hojnosti v domácnosti?

Metody přilákání peněz do domu by rostlině neměly ublížit

Proč si nemůžete nechat peněžní strom doma

Jednou z nejčastějších pověr o zákazu pěstování peněžního stromu je, že pokud strom zemře, člověk zbankrotuje. V této situaci je třeba si uvědomit, že rostlina nemůže žádným způsobem způsobit ztrátu peněžního jmění. Ačkoli mnoho pěstitelů potvrdilo určité materiální problémy v období, kdy květina upustila své mincovní listy. Ale zde je opět možné vysvětlit vše: pokojová rostlina se zbavuje listů během období spánku a když její péče nesplňuje požadavky. Například pokud je v místnosti teplo, neprovádí se ventilace nebo květina stojí vedle radiátoru.

Jediným potvrzeným nebezpečím z Crassuly je arzén ve svých zelených. Proto je zde zákaz konzumace této rostliny. Při pěstování dresu doma je důležité umístit hrnec mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Je možné dát peníze strom z domova

Je možné a dokonce nutné dát dospělou tlustou ženu drahé osobě. Milovníci to přijmou a pověry říkají, že květina z obchodu nenese potřebnou „peněžní“ energii. Pokud se pěstuje speciálně pro dárek, nejen že domu přinese prosperitu, ale také se stane talismanem pro nového majitele.

Pokud je peněžní květina poskytována z domova, je důležité:

  • Darujte ji pouze tomu, kdo chce takový dárek získat.
  • Mentálně děkujte rostlině za pobyt v domě.
  • Dát, popřát člověku znásobení všech jeho výhod.

Nedoporučuje se dávat svou vlastní tlustou ženu, protože je nasycena energií předchozího domu. Pokud vás okolnosti přinutí se zbavit květu, pak by měl být předložen osobě, která se o něj chce postarat.

Kde by měl stát strom peněz, aby peníze šly do domu

Podle praxe feng shui je stranou přitahování hmotného bohatství jihovýchod. Čím více světla v místnosti, tím lépe. Při výběru „peněžního“ místa byste se měli vyhnout červeným tónům v interiéru. Ložnice, obývací pokoj nebo hala jsou dobrou volbou pro umístění stromu.

Je možné vyhodit strom peněz: lidová znamení

Kromě svého peněžního magnetismu má rostlina tu vlastnost, že ukládá energii domu, kde roste.Když člověk hodí kulturu na ulici, rozptýlí svou energii a vyžene ji z domu. Rostlina musí být dána přírodě, proto se nedoporučuje ji jednoduše odhodit: musíte ji kdekoli pohřbít do země.

V případě nemoci nebo ztráty dekorativity se nedoporučuje úplně vyhodit tukovou ženu, která v domě roste déle než jeden rok. Měli byste si nechat jeden výhonek a zasadit ho místo starého stromu. Poté bude veškerá energie shromážděná rostlinou uložena v domě.

Světlý strom s lesklými listy mincí přiláká štěstí, štěstí a bohatství. Rostlina naplňuje vzduch v místnosti dezinfekčními látkami a čistí ji od patogenních bakterií. Strom si zachovává svůj dekorativní efekt po celý rok. Péče o strom peněz doma není obtížná. Hlavní věc je dát mu péči a lásku.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada