Rheo flower: příklady péče o květiny doma

Reo, nebo reo, je květina, která je již dlouho známá a nesmírně milovaná mnoha pěstiteli květin. Někteří to znají podle epického jména, Mojžíšova loď. S největší pravděpodobností je to spojeno s neobvyklým vzhledem a uspořádáním barev. Listeny se obvykle nacházejí ve spodní části listu a připomínají čluny, které jsou shora pokryty listy jako přehozy. Stanovištěm rheo jsou tropické lesy Jižní Ameriky a Mexika. V přírodních podmínkách tato květina preferuje skalnaté břehy řek a vlhké lesy, kde si vybírá dobře osvětlené prostory.

Tradičně nejpěstovanějším z tohoto druhu pokojových květin je Rheo pokryté, nebo, jak se také nazývá, Rheo pestré. Vyznačuje se bohatou fialovou barvou na zadní straně listu. Kromě známé rheo pestré lze dnes nalézt i další odrůdy.

Reo zakrytý

Vše o typech reo

Stripe in Pink, na rozdíl od svého běžnějšího bratrance Rheo pokrytého, má světle růžovou barvu na mořské straně listu a růžově bílou přední plochu.

Poznámka! Aby se tento typ rheo cítil pohodlně a pravidelně kvetl květiny, je nutné jej intenzivně osvětlovat. Na tom závisí jas pruhů na listech.

Vittata se vyznačuje miniaturní velikostí a bohatou fialovou nebo jasnou fialovou barvou na vnitřní straně listu. Na vnější straně jsou žluté nebo krémové pruhy. Stejně jako předchozí odrůda je náročná na vysvěcení. V případě nedostatečného slunečního světla získávají pruhy bledý, špatně vyjádřený odstín.

Havajský Dworf pěstitelé květin milují pro svou zvláštní barvu, sestávající ze světle zelených, bílých a růžových pruhů rovnoměrně rozložených po povrchu listu.

Spathacea Vittata je zvenčí písčitá a na slané straně rheo růžová. Exotická barva květu je také extrémně citlivá na sluneční světlo, v závislosti na jeho intenzitě je jasnější nebo bledší.

Podmínky zadržení

Rheo je pokryto poměrně nenáročným květem a je schopno odolat i těm nejspartánnějším podmínkám. Pokud mu však nevěnujete dostatečnou pozornost, ztratí své kouzlo a lesk. Rostlina se bude cítit dobře doma na parapetu, kde je spousta světla. Přesto stojí za to jej zastínit před přímými paprsky. Nejlepší možností by byla okna s umístěními na východ a západ. Pokud mu sluneční paprsky nestačí, stonky rostliny se postupně začnou táhnout a rostlina bude mít nedbalý vzhled.

Reo doma

Rheo je zpravidla květina, která není příliš náročná na složení půdy. Obvyklý univerzální základ z květinářství nebo supermarketu je pro něj docela vhodný. Někteří pěstitelé však dávají přednost hliněnému substrátu, který si sami připraví. Za tímto účelem je sestavena směs písku, rašeliny a trávníku. Je možné přidat dřevěné uhlí, aby se zabránilo hnilobě kořenů.

Rheo péče

Rio je nenáročná květina. Obyvatel místnosti se bude cítit skvěle při teplotě 20 ° C v létě a minimálně 15 ° C v zimních měsících. Mělo by být chráněno před průvanem a náhlými změnami teploty.

Navzdory skutečnosti, že rheo květina po určitou dobu vydrží nepravidelné zalévání, měli byste rostlině zajistit vlhkost v plném rozsahu.Režim zavlažování navíc přímo závisí na ročním období. V létě by to mělo být prováděno častěji, v zimě by mělo být sníženo množství zalévání.

Poznámka! Postřik je důležitou součástí péče o rheo. Měl by se používat pouze jemný postřikovač, protože pokud na listech zůstanou velké kapky, může to pod vlivem slunečních paprsků vést k popáleninám.

Režim postřiku závisí také na ročním období. V létě je vhodné rostlinu stříkat častěji, zatímco v zimě stojí za to snížit množství zavlažování. Stále nestojí za to úplně opustit postřik v zimních měsících, protože vnitřní radiátory výrazně vysychají vzduch.

Všechny druhy rheos, které jsou chovány doma, jsou extrémně citlivé na kvalitu vody. Mělo by to být měkké, dobře sající. Zalévání dešťovou vodou prospívá také světlému obyvateli parapetu. Ale chlór, který může být ve složení vody z vodovodu, bude pro rheo škodlivý.

Aby se zabránilo tomu, že pokojová rostlina rheo ztratí svůj dekorativní vzhled po celý rok, měla by být rostlina pravidelně hnojena. Počátkem jara by měl být vrchní obvaz aplikován každé 2-3 týdny. Počínaje srpnem by se měl počet obvazů snížit a v zimě úplně zastavit. Není třeba se bát, že v zimních měsících bude reo postrádat živiny. V chladném období rostlina spotřebuje podstatně méně živin, což přispívá k jejich hromadění v půdě. Přebytek hnojiva může být pro květinu škodlivý.

Rheo péče

Transplantace Rheo

Rheo květiny nepotřebují časté přesazování. Bude to stačit, abyste rostlinu znovu zasadili každých několik let. Je však nutné vyměnit ornici jednou ročně za čerstvou, protože v ní nezůstávají prakticky žádné živiny.

Důležité! Při přesazování se používá metoda překládky. Jeho podstata spočívá ve skutečnosti, že stará půdní vrstva není zcela odstraněna, ale částečně zůstává ve formě kómatu, kde jsou umístěny kořeny rostliny. Tato metoda transplantace je pro květinu nejšetrnější a lze ji provádět během jakéhokoli vegetačního období nebo období klidu.

Dva dny před zahájením transplantace byste měli květinu dobře odhodit. Děje se tak, aby se hrudka po vyjmutí ze starého hrnce nerozpadla, a tím nepoškodila kořenový systém rheo. Po odstranění květu spolu s hliněnou hrudkou byste měli pečlivě prozkoumat kořenový systém, zda v něm nejsou shnilé oblasti nebo oblasti poškozené škůdci. Pokud byly nějaké nalezeny, je nutné půdu zcela vyměnit.

Nový hrnec pro rheo by měl být o 2-3 cm větší než ten předchozí, ale měl by mít stejný tvar. Mimochodem, výběr hrnce je způsoben vláknitým (rostoucí šířkou) kořenového systému. Hrnec by měl mít velký průměr, ale ne vysoký.

Na dně nádoby je nutně položena drenážní vrstva. Jako drenáž lze použít keramzit, keramické kousky nebo skleněné kuličky, které se prodávají ve specializovaných prodejnách. Po položení drenáže je nutné umístit novou půdní směs s vrstvou nejméně 1 cm, poté se do hrnce vloží kořenový bal s květinou a posype se zeminou.

Je důležité vzít v úvahu, že po výsadbě a mírném podbíjení půdy by vzdálenost od okraje květináče měla být asi 3 cm. Po skončení transplantace musí být rostlina dobře vyhozena a umístěna na obvyklé místo a staral se jako obvykle.

Transplantace Rheo

Nemoci a škůdci

Květy rheo obvykle nejsou náchylné k chorobám. Při špatné nebo nesprávné péči však kořeny květu mohou hnít. V takovém případě byste je měli vysušit a nelijte je během prvních několika týdnů, dokud nebudou zcela vyléčeni.

Poznámka! Někdy je rostlina ovlivněna moučnou hnilobou. Stává se to proto, že voda stagnuje v paždí listů.Pokud se zjistí problém, musíte okamžitě odstranit postižené listy a ošetřit rostlinu protiplísňovou látkou.

Ve výjimečných případech může navíc rheo napadnout pochvu - extrémně nebezpečný hmyz, který může způsobit poškození a vážně poškodit listy. Protože je hmyz spolehlivě chráněn skořápkou, nebude možné jej zničit pouhým postřikem insekticidem. Budeme muset vzorky sbírat ručně a až poté je ošetřit chemikáliemi.

Pokud listy rheo ztmavly nebo jejich špičky vyschly, pak s největší pravděpodobností došlo k prudkému poklesu teploty nebo průvanu. V tomto případě je nutné analyzovat podmínky zadržení a vyloučit nepříznivé faktory.

Štít

Reprodukce reo

V průběhu času dospělá rostlina rheo roste a dokonce ani prořezávání, které zanechává neatraktivní konopí, není schopno vrátit svůj dekorativní vzhled. V tomto případě je vhodné rostlinu znovu vypěstovat. Existují tři způsoby reprodukce květu rheo - semeny, stonkovými řízky a bočními výhonky.

Poznámka! Teoreticky je možné rozmnožování rheo stonkovými řízky provádět po celý rok, nicméně je vhodné tento postup kombinovat s plánovanou transplantací mateřské rostliny do větší nádoby. Rostlinný materiál lze vzít kdekoli v rostlině mezi pupeny.

Pokud vložíte oddělený proces do vody, objeví se po 10 dnech kořeny. Ale můžete vysazovat, aniž byste čekali na vytvoření kořenů. V takovém případě byste měli nechat řezaný řez jeden den, aby místo řezu vyschlo. Tím zabráníte tomu, aby výsadbový materiál hnil, když je v zemi. Výsadba usušených řízků je velmi jednoduchá: musíte rostlinu prohloubit do půdy nad spodním pupenem, lehce utěsnit půdu a poté zalévat.

K získání rostlinného materiálu lze použít boční výhonky. Obvykle se tvoří na spodní části květu, pokud je oříznut hlavní stonek rostliny.

Šlechtění semen rheo se nepraktikuje, je však docela možné. Krok za krokem to vypadá takto:

  1. na začátku dubna jsou semena zasazena do krabice naplněné směsí rašeliny a písku (je vhodné je rovnoměrně rozložit po celé ploše);
  2. pro vytvoření skleníkového efektu je krabička nahoře pokryta plastovým obalem;
  3. plodiny musí být denně větrány a stříkány.

Sazenice se objevují poměrně rychle a bez problémů rostou. Jakmile zesílí, mladé výhonky by měly být zasazeny do samostatných nádob.

Rheo semena

Výhody a poškození rheo

Málokdo ví, že listy rheo mohou pomoci s některými chorobami, protože mají léčivé vlastnosti. O Mexičanech je známo, že používají listy rheo ke zmírnění revmatických bolestí. Obklady z rozdrcených listů mohou zastavit krvácení a při střevních poruchách se používá odvar. Šťáva z této rostliny je však považována za jedovatou a může způsobit těžkou alergickou reakci ve formě kopřivky, zarudnutí nebo otoku. Je třeba si uvědomit, že metody tradiční medicíny mají také kontraindikace, což znamená, že je nutná konzultace s lékařem.

Věže Mojžíše

Nádherná rheo květina je ideální pro začátečníka, který se chce vyzkoušet jako pěstitel květin. Vzhledem k tomu, že reo je květina, domácí péče není obtížná, můžete své dítě vyzvat, aby vypěstovalo sbírku různých druhů. Při správné péči se květ rheo doma cítí skvěle, což znamená, že tento podnik je odsouzen k úspěchu.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada