Stín milující pokojové rostliny

Vyzdobí interiér domu nebo chaty, rozjasní život a oživí nové barvy vnitřními květinami. Pokud se byt neliší ve velkých rozměrech a dostatečném osvětlení, pomohou vám stínové rostliny. Jsou kompaktní a velké, diskrétní a světlé, kvetoucí a listnatě dekorativní. Vhodný i do zatemněné haly.

Stín milující kvetoucí pokojové rostliny se jmény

V městském bydlení je často nedostatek světla. Proto jsou rostliny, které milují stíny, velmi ceněny. Sciophytes patří mezi květiny, které milují stín v bytě. Bojí se slunečních paprsků, jejich jiné jméno je heliophobes.

Neobvyklé plodiny se pohodlně vyvíjejí v částečném stínu, pokud přímé sluneční paprsky nespadnou. Krása se úplně otevře: zeleň se vyznačuje báječným dekorativním efektem, pro kvetení - okázalost a hojnost.

Jas světla rostlinám neprospěje. Mnoho exotických druhů odolných vůči stínu z nižších úrovní tropů a subtropů se přestěhovalo do domů. Pro ně je lepší umístit na západní a severní stranu parapetů stínované oblasti místnosti s rozptýleným světlem. Přiřaďte plodiny, které nekvetou nebo nemají nenáročné květenství, ale dekorativní listy různých barev. Rozdíl od ostatních rostlin je barevnost květin: jejich luxus a půvab. Každý bude potřebovat náležitou péči a umístění.

Fytodesign v interiéru domu

Ne všechny květiny milující stíny se mohou pochlubit svěžími pupeny.
Ačkoli mezi nimi jsou zaznamenány ohromující pohledy, které vytvoří elegantní kolekci.

Anthurium

Dobrý růst exotiky zajistí částečný stín, začínající na jaře a končící na podzim, stejně jako rozptýlené světlo v období podzim-zima. Vrchol dekorativnosti nastává v dubnu a trvá až do začátku podzimu. Anturiové květenství je orámováno voskovým povlakem.

Budete potřebovat pravidelné, ale ne nadměrné zalévání, udržování teploty +15 ° C, zvlhčování vzduchu.

Anthurium v ​​ceně žen a mužů

Anthurium se nazývá jiným způsobem mužské štěstí. Předpokládá se, že zvyšuje potenciál a libido u mužů. Nenáročnou kulturu množí mnozí.

Pokud se krmiva neprovádějí pravidelně, potěší hostesku pouze 1 květ. Jeho kvetení je doprovázeno výskytem nového pupenu.

Pozornost! Anthurium preferuje místo s rozptýleným světlem - přímé paprsky slunce způsobují popáleniny listů.

Clivia

Potřebuje dobré osvětlení, nepřímé paprsky slunce. Hibernace je zodpovědná za každoroční kvetení. Pro odpočinek je květináč přesunut do chladné a tmavé: teplota je nejméně +12 ° C, zalévání je sníženo a krmení je zastaveno. Pohyb, přesazování, zamokření rostliny je zakázáno.

Systematicky otřete listy vlhkým měkkým hadříkem. Vzhled zvonovitých květů, které se vyznačují červenou, oranžovou, žlutou barvou, je velkolepý a jasný.

Květiny ve tvaru deštníku, které se nacházejí na vysokém stonku, potěší pěstitele květin.

Vriezia

Představuje rodinu Bromeliad. Rostlina se vyznačuje zejména 70 cm květenstvím s bohatými listeny.Nádhera kvetení zajistí teplotní stabilitu v rozmezí + 19 ... + 28 ° C a pravidelnost zvlhčování na výstupu.

Vriezia mix

Vriezia je krásná vnitřní květina s jasným šípem. Květinové šípy mají dlouhou životnost. Náročné na zvýšenou vlhkost vzduchu a pravidelné zavlažování.

Rostlina se množí výhonky (dětmi). Květinářství považuje metodu osiva za neúčinnou.

Na notu. Je důležité, aby uvnitř výstupu z listů byla voda, která se mění každé 3 dny. Zbytky staré vody se odstraní papírovým ručníkem a poté se nalije čerstvá kapalina. Kromě toho by měl být měkký a teplý.

Saintpaulia nebo Usambara fialová

Usambara violet (Saintpaulia) patří k nejběžnějším kvetoucím rostlinám. Na vývoj a kvetení v částečném stínu má vliv vlhkost a teplota v rozmezí + 20 ... + 24 ° C.

Květina roste ve svém přirozeném prostředí v Tanzanii, v pohoří Uzambara. Fialová byla objevena na konci 19. století baronem Walterem von Saint-Paul, díky němu je rostlina známá jako Saintpaulia.

Podle tvaru květu se fialky rozlišují:

 • jednoduchý;
 • hvězdy;
 • zvony;
 • vosa.

Podle stupně zdvojnásobení jsou květy nedvojné, polodvojité, zdvojené.

Rozety se vyznačují průměrem:

 • semi-miniaturní (15-20 cm) a miniaturní (6-15 cm);
 • velký (nad 40 cm) a standardní (20-40 cm).

Bohatství barevné palety a tvaru Saintpaulia

Stín milující pokojové rostliny na chodbu

Mezi hlavní výhody dekorativních listnatých plodin patří výrazná barva listů. Květy jsou malé a neatraktivní.

Sansevieria

Charakteristickými rysy kultury jsou přísné linie. Mezi zahradníky se této rostlině říká štika, jazyk tchýně.

Jedním ze jmen sansevierie je hadí kůže

K dispozici - odrůdová odrůda s různými barevnými variacemi v barvě kožovitých listů. V částečném stínu je zvýrazněna polarita barevných skvrn. Pokud jsou podmínky příznivé během kvetení, jsou sansevieria vyhozeny podlouhlé svíčky bílého a žlutého květenství.

Pro nenáročnost a toleranci vůči stínu je rostlina srovnatelná s chlorofytem. Plastičnost tchýně jazyka se projevuje ve schopnosti žít na jasném slunci a v hlubokém stínu. Chovatelé dostali skvrnité nebo pestré odrůdy. Ve stínu však sytost pestrého vzoru slábne.

Rada. Pro zvýšení variability vzoru se zvyšuje osvětlení v místnosti.

Kapradiny

Rozmanitost barevných pokojových květin, které milují stín, vám umožňuje vybrat si vhodné možnosti pro kancelářské a domácí podmínky. Ideální pro chodbu je kapradina, která nekvete, ale oživuje interiér sytostí barev. Roste dobře, pokud je na stinném místě, půda a vzduch jsou vlhké.

Kapradina v bytovém designu

Tlustá žena (strom peněz)

Rostlina se ve stínu nevyvíjí dobře. Tlustá žena se při slabém osvětlení cítí dobře. Není třeba intenzivního zavlažování.

Peníze strom, stejně jako všechny sukulenty, má rád světlo: rozptýlené a měkké paprsky slunce. Je lepší umístit kulturu na východní parapet. V letní sezóně nebude bolet přesunout tukovou ženu do stinného koutku, aby nedošlo k poškození jemných listů stromu peněz.

Ficus

Nevystavujte choulostivou rostlinu přímému slunečnímu záření. Jako všechny rostliny pomáhá čistit a okysličovat vzduch.

Ficus dává přednost osvětlenému, větranému prostoru. Teplotní režim v létě je maximálně + 25 ... + 30 ° С, v zimním období je + 15 ... + 20 ° С.

Zalévání se provádí podle potřeby ohřátou vodou. Kultura průvanu a teplotních extrémů se bojí. Ficus netoleruje přebytečnou vodu, která by ji mohla zničit.

Dodatečné informace. Rostlina není jedovatá, bojuje proti škodlivým mikroorganismům, dezinfikuje vzduch. Vhodné do ložnice: pomáhá počat dítě, léčí ženské patologie.Při léčbě nádorů dělohy se používají bujóny z čaje a fikusu. Tradiční medicína doporučuje rostlinu na bronchitidu.

Nejednotnost je charakteristická pro přístup k fikusům mezi různými národy. Někteří věří, že fíkus je pro domov prospěšný. Jiní mluví o jeho poškození lidem. Ve starověku Slované věřili, že květina byla příčinou hádek.

Nyní se změnil přístup k fikusům. Recenze o květině jsou pozitivní, je považována za rodinnou květinu, kouzlo krbu.

Pomáhá vytvářet vztahy. Květina absorbuje formaldehyd, který se vyrábí z plastu a v mnoha bytech jej najdete v přebytku.

Ficus Benjamina - vhodná volba pro ložnici

Kompaktní zařízení je ideální pro interiér místnosti.

Sheflera

Je to rozvětvený keř s pružnými výhonky. Rostlina dobře snáší stín, ale preferuje sluneční světlo po dobu několika hodin masitých vzorovaných listů. Chcete-li větvení zlepšit, sevřete konce větví. Mezi funkce péče patří:

 • podpora teplotních podmínek: + 12 ... + 20 ° С;
 • frekvence postřiku na list.

Dodržování agrotechnických technik zaručuje přeměnu šéfkuchaře na silný domácí strom. Chován kompaktní a velké druhy.

Kudrnaté rostliny milující stín

Stěny jsou často zdobené a objemné kompozice jsou vytvářeny pomocí kudrnatých rostlin a vinné révy.

Zajímavý!Pěstování ampelous pokojových rostlin se provádí v závěsných květináčích, koších, květináčích, květináčích.

Filodendronové lezení

Nemá rád přímé sluneční světlo a silné stínování. Nejlepší je umístit do rozptýleného jasného světla nebo na polostínované místo. V zimě špatně zvlhčujte, v létě aktivně a velkoryse.

Tradescantia

V přítomnosti druhové rozmanitosti ampelous rostliny, která se vyznačuje barvami listových desek. Fialové nebo zelené kopinaté listy se stříbřitými nebo světle zelenými pruhy, někdy pubertální.

Nepřímé jasné osvětlení nebo částečný odstín pomáhá zachovat dekorativnost.

Obyvatel amerického kontinentu je zřídka viděn na veřejných místech. Je neprávem zapomenuta. Mezi výhody bylinné trvalky patří absolutní jednoduchost. Hlavní věcí je dostatek vlhkosti.

Tradescantia je hostem z Ameriky

Rostlina vypadá v květináči elegantně. Používá se nejen jako ampelous, ale také jako půdní plodina.

Cissus

Správně na výzdobu volumetrické roviny. Mnoho odrůd vám umožňuje fantazírovat a experimentovat - listy jsou malé i velké, jemné a kožovité, členité a celé. Cissus rychle roste a zdobí místnost.

Vnitřní cissus

Vlastnosti rostlin milujících stín

Dekorativní vlastnosti rostlin odolných vůči stínu se plně projeví, pokud:

 • květiny jsou půl dne ve stínu nebo ve stínu;
 • vývoj není potlačen intenzitou osvětlení: růst se nezpomaluje, barva listových desek nezmizí;
 • sluneční světlo nezpůsobuje popáleniny listů;
 • půda a vzduch jsou dostatečně navlhčené;
 • dodržovat teplotní režim;
 • stín-milující rostliny jsou zřídka přesazeny.

Různé kultury milující stín vám umožní vytvořit stylové květinové aranžmá, které vyzdobí prostor.

Dracaena: milující světlo nebo tolerantní ke stínu

Stromová kultura se vyznačuje kontrastním zabarvením úzkých podlouhlých listových desek. Odrůda určuje výšku dracaena - od 0,7 do 3 m. Pro zachování dekorativních vlastností bude vyžadováno dostatečné, ale ne příliš jasné osvětlení a mírná vlhkost.

Dracaena v interiéru

Ficus: rostlina milující světlo nebo stín

Kultura oblíbená u pěstitelů květin patřící do rodiny Mulberry je chována s malými nebo velkými listy.Druhy s tmavě zelenými listy se dobře vyvíjejí v částečném stínu, pestré jako slunce. Jsou milující světlo a milují teplo, mají rádi vysokou vlhkost. Průvan a podchlazená půda jsou pro fikusy nebezpečné.

Fialky: milující světlo nebo stín

Květina potřebuje dostatek světla, ale netoleruje přímé sluneční světlo - na talířích se tvoří spálené skvrny, barva je bledá a není kvetení. Vhodné pro fialky, umístění ve světlém částečném stínu nebo rozptýleném světle.

Rostlina odolná vůči stínu se bojí slunečního tepla, v létě se cítí skvěle 3-4 m od okna. V zimě, s krátkým denním světlem, je vhodné přemístit Saintpaulia blíže ke slunečnímu světlu. Kultura je ceněna pro bohatost své barevné palety. Sušené květiny jsou okamžitě odříznuty, teplota je udržována minimálně + 15 ° C.

Kalanchoe: milující světlo nebo stín

Ženy v domácnosti, které dávají přednost kvetoucím plodinám, ale zapomínají na jejich zalévání, si určitě vyberou Kalanchoe. Rostlina se může bez vody obejít měsíc, ale to negativně ovlivní kvetení.

Kalanchoe s neobvyklou barvou

Pro květinu jsou lepší teplé dny v létě. Je vystaven na jižním parapetu, mírně zastíněn.

Pokojové květiny, které milují stín a jsou nenáročné na péči, se hodí do interiéru každého domova. Návrh počítá s jejich umístěním v zadní části místnosti a vytvořením zelených míst v bytě. Poskytnou vám pocit klidu a relaxace a snášejí po celý rok omezené sluneční světlo. Které rostliny si vybrat, záleží pouze na preferencích hostitelky.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada