Proč listy Clerodendrum žloutnou a padají

Clerodendrum je mezi vnitřními rostlinami opravdu zázrak. Jeho velké zelené listy, výhonky, které mohou mít tvar stromu nebo liany, doplňují byt tóny tropů, tepla a exotiky. Ale stane se, že květina nechce otevřít své pupeny. Jaký je důvod, níže v článku.

Proč klerodendrum nekvete?

Mnoho pěstitelů věří, že tato květina má dobrou energii a přináší do domu ženské štěstí. Zelený pohledný muž je milovníkem tepla afrických a amerických tropů. Tam jeho réva dosahuje až 4 m na délku, zelené listy pokrývají každoročně celou délku výhonků a během studeného prasknutí spadnou. Výhonky ztuhnou, což umožňuje pěstovat tuto rostlinu jako strom nebo keř.

Kvetoucí kontrastní pohledný

Kvetení nastává od časného jara do prvních podzimních dnů. Doma nejčastěji najdete Clerodendrum paní Thompsonové a Clerodendrum Prospero. U druhů Thomson a Prosperova klerodendra je domácí péče stejná, liší se pouze tvarem a barevnou paletou.

Pokud zůstane rostlina dlouhá, může vytáhnout své výhonky nahoru, vyžaduje podvazek, nebo spadnout ze zavěšeného hrnce.

Podmínky pro udržení vždyzeleného zástupce rodiny Verbenov jsou jednoduché. Nedostatek kvetení je spojen právě s nedostatečnou péčí. Hlavní důvody:

 • nesprávná péče během hibernace rostliny;
 • nesprávný odchod ze stavu odpočinku;
 • nedostatek vrchního obvazu nebo předčasná výměna půdy;
 • nesprávné oříznutí.

Jak kvete Thomsonovo klerodendrum s červenými tyčinkami a sněhobílým Prosperem

Problémy domácí péče

Zvláštní pozornost je třeba věnovat fyto-příteli během období odpočinku a zotavení z něj. S nástupem zimy by mělo být umístěno na místě, kde bude teplota kolem 15 ° C. Zalévání by mělo být omezeno na minimum, ale ujistěte se, že půda v květináči úplně nevyschne.

Důležité! V zimě není možné postříkat, oplodnit nebo umístit rostlinu na teplé místo.

Vzhledem k tomu, že je zalévání omezeno, mnoho pěstitelů zapomíná na svého přítele v interiéru a může jim uniknout vzhled prvních poupat. S jejich líhnutím by mělo začít aktivní období péče o rostliny, to je přibližně na konci února a začátku března:

 • Povinné ořezávání. Délka výhonků by měla být snížena o jednu třetinu. Pokud se vytvoří dlouhé řasy, musíte odstranit minimální délku, pokud chcete vytvořit strom, můžete nechat 10 cm výhonky. Čím menší jsou výhonky rostliny, tím větší a silnější budou její květy.
 • Transplantace nebo obnova ornice. Květina spala v zimě a během aktivního období růstu potřebuje spoustu živin, které by měly být v půdě. Přesazování je zbytečné, pokud kořeny rostliny nedosáhly dna květináče.
 • Po přesazení a prořezání je důležité poskytnout klerodendru teplo a dostatek světla.
 • V podmínkách probuzení potřebuje květina každodenní zalévání s povinným odstraněním přebytečné vody z pánve.

Příklad toho, jak správně řezat klerodendrum

Převod

Každý rok potřebuje transplantaci, protože kořenový systém je velmi rozvinutý a rychle roste. Častěji to vypadá spíše jako překládka než přeprava. Kořeny rostliny jsou velmi jemné, je lepší se jich nedotýkat.

Poznámka! Je nemožné silně zbavit kořeny půdy, protože mohou být poškozeny, což může také způsobit nedostatečné kvetení.

Květina je na půdu vybíravá: potřebujete výživnou, mírně kyselou zeminu. Chcete-li vytvořit tyto podmínky, musíte smíchat stejné části:

 • jílovitá půda;
 • listová půda;
 • rašelina;
 • Hrubý písek.

Poznámka! Před přesazením je půda dezinfikována párou nebo v peci.

Podmínky pro svěží květ

Květinářství, přemýšlející, proč jejich Thompson clerodendrum nekvete, připisují rostlině náladovost a obtížný charakter. A vyžaduje pouze podobné podmínky jako jeho domov: světlo, teplo, vlhkost a hojné zalévání, které nezůstává v kořenech.

 • Nebude obtížné poskytnout světlo, cítí se skvěle na západním nebo východním okně, hlavní věcí je rozptýlené osvětlení. V zimním období odpočinku nepotřebuje dostatek světla. Ale když vyjde ze zimního spánku, může nedostatek světla vyvolat pád poupat.
 • Teplotní režim v létě by měl být 20-25 ° С. Během doby odpočinku by teplota neměla být vyšší než 18 ° C, ideálně 12 ° C.
 • Zvýšená vlhkost by měla být udržována častým stříkáním a vlhkou vrstvou expandované hlíny v hrnci. Při postřiku je důležité, aby voda nekapala na květenství.
 • Bohaté zalévání začíná brzy na jaře po prořezání a opětovné výsadbě rostliny. S nástupem spícího období, spolu s prudkým poklesem teploty, se také zalévá.
 • Komplexní hnojivo pro kvetoucí rostliny poskytne všechny potřebné minerály a stopové prvky během aktivního kvetení a růstu.

Důležité! V podzimním a zimním období není hnojení nutné, protože rostlina může jít do aktivního růstu a přeskočit období spánku, a tím i tvorbu pupenů s budoucími květinami.

Clerodendrum: jak rozkvétat

Existuje jedno tajemství, co dělat, aby vnitřní klerodendrum kvetlo. Kvetení můžete vyvolat jedním jistým způsobem - prořezáváním.

První pupeny na rostlině vypadají kvetoucí a poté listnaté. Pokud je rostlina na začátku března sama neuvolní, měla by být rostlina prořezána. Řezání by nemělo probíhat střídmě, čím kratší, tím lépe. Po ukončení procedury by měla být rostlina přesazena do úrodné půdy. U této metody stažení z klidu se nejprve objeví listové pupeny a začnou se otevírat jeho velké zelené listy a po jejich aktivním růstu květní pupeny.

Proč listy Clerodendrum žloutnou a padají

Proč listy klerodendra zežloutnou a co dělat v tomto případě:

 • Během období jara a léta listy zežloutnou se špatnou zálivkou. Mělo by to být hojné.
 • Pokud listová deska úplně nezezelená, ale objeví se pouze žluté tečky, nejde o zalévání. Toto je příznak chlorózy. Rostlina postrádá železo v půdě a vrchním obvazu, je třeba přidat tento prvek pro obnovení barvy. Někdy dochází k chloróze s prudkým poklesem teploty v různých denních dobách.
 • Pokud se listy klerodendra rozjasní a spadnou na začátku podzimu nebo v klidu, je to pro klerodendrum normální. Připravuje se na zimování a ukládá sílu, proto umožňuje zeleň zežloutnout a spadnout.

Nedostatečná péče vede ke ztrátě zdravého vzhledu

Clerodendrum: správné prořezávání

Prořezávání je důležitým postupem pro tohoto kvetoucího fyto-přítele. Právě na mladých výhoncích se tvoří dobré poupata. Chcete-li vyvolat růst mladých výhonků, musíte odříznout staré. Zkrácení výhonků by mělo být alespoň 1/3 délky.

Pomocí prořezávání můžete vytvořit strom, keř nebo dlouhé vinné révy, které opletou podporu

Ačkoli klerodendrum vyžaduje pozornost na začátku jara, poděkuje mu za tuto péči krásným rozkvětem. Jeho květiny vypadají jasně a slavnostně a vyzařují medovou vůni. To je hodná dekorace pro každý domov.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada