Proč muškáty nekvitnou - hnojiva pro muškáty

Geranium (pelargonium) je vnitřní nebo letní chata kvetoucí rostlina, nenáročná na péči. Aby váš mazlíček zůstal zdravý a potěšil se velkými pupeny, musíte se o něj starat. K tomu vytvořte požadovaný teplotní režim, sledujte zalévání a vzhled rostliny. Koneckonců, i včasná transplantace může vrátit kvetoucí pelargónie.

Pokud pelargónie nekvete

Existuje několik faktorů vysvětlujících, proč muškáty nekvitnou. Když se po domě nerozšíří příjemná vůně, znamená to, že bylo porušeno jedno z pravidel péče o rostlinu. Nejčastěji je to ovlivněno nedostatkem zimního období, které rostlina potřebuje k posílení a získání síly pro nové pupeny.

Poznámka! V chladném období se muškáty přeskupují v místnosti s teplotou asi 10 stupňů. Zalévání pro toto období je sníženo, světlo je poskytováno s mírou. Rostlina potřebuje sluneční světlo nebo umělou alternativu několik hodin denně.

Kvetoucí pelargónie

Existují i ​​další důvody, které vám pomohou pochopit, co dělat, když muškáty nekvetou.

Sevření keřů

Pelargonium musí být sevřené keře. Postup je vyžadován pro:

 • Zbavte se nemocných listů a větví, které brání muškátům v růstu v plné síle;
 • Urychlete kvetení rostliny a udělejte ji svěží a živější.

Obvykle jsou vrcholy pelargónie zastaveny. Je nutné odstranit listy z větve, přičemž ne více než pět. Pak rostlina nasadí více mladých výhonků a stane se živějším a jasnějším.

Na stonku je nutné najít horní růstový bod nebo pupen a odstranit jej. Odtud pochází většina výhonků. Pokud je stopka tvrdá, můžete ji odstranit prsty nebo nůžkami. Pokud je ponechána, květina se roztáhne nahoru, protože boční výhonky nebudou mít čas na vytvoření. Po odstranění se výhonky začnou po stranách svazovat, takže rostlina bude svěží. V této době muškáty vyžadují hodně tepla a slunce, aby dodaly sílu novým listům a urychlily jejich tvorbu.

Bod rozdělení růstu je zpracován. K tomu použijte:

 • aktivní uhlí rozdrcené na práškový stav;
 • brilantně zelená;
 • alkohol;
 • hořčičný prášek;
 • popel.

To je nutné k dezinfekci rostliny, urychlení hojení a ochraně proti šíření možné infekce.

Poznámka! Po chvíli vykrojený růstový bod znovu vyklíčí. Musíte je pečlivě sledovat a upravit tvar květu tak, aby se neroztahoval nahoru. Sevření se obvykle provádí několikrát za měsíc. Výjimkou je období zimování, kdy se snaží rostlinu znovu nerušit.

Prořezávání rostlin

Prořezávání odstraňuje celé větve muškáty, obvykle ty, které rostou dovnitř. Je nutné najít uzel listu a nad ním vyříznout 3-5 milimetrů. K tomu musíte použít ostrý nůž, dříve dezinfikovaný. Můžete je otřít alkoholem nebo polít vroucí vodou.

Prořezávání pelargónie

Nedoporučuje se používat nůžky na prořezávání, protože by sevřely a poranily větev. Posypte postiženou oblast antibakteriálním přípravkem.

Poznámka! Prořezávání pomůže získat svěží keř, nedovolí mu roztahovat se do výšky, bude bohatě kvést. Po ukončení procedury jsou pupeny obvykle svázány větší.

Musíte stříhat několikrát ročně:

 • V zimě před opuštěním závodu na „hibernaci“.Jedná se o rutinní postup určený k přípravě pelargónie na vegetaci. Odstraňte zvadlé listy, suché větvičky a květiny. Během odpočinku nemusí rostlina vynakládat energii na obnovení zažloutlé koruny;
 • Na jaře připravit muškáty na kvetení. Používá se k získání krásného tvaru a získání více pupenů;

Pamatuj si! Postup inhibuje kvetení a posune jej na pozdější datum, ale květy budou větší.

 • V létě se objevují suché větve a listy, aby se ušetřila síla rostliny a nasměroval je na růst mladých výhonků.

Potřeba transplantací

Předpokládá se, že domácí muškáty nepotřebují opětovnou výsadbu, pokud rostou, kvetou a vypadají zdravě. Ořezávání a sevření je dostatečné. Jsou chvíle, kdy potřebujete přesadit rostlinu. Například pokud se ho po zakoupení nedotknete, hrnec se stal pro květ malý. Pak není dostatek místa pro kořeny a rostlina se nevyvíjí normálně. To může být jedním z důvodů nedostatečného kvetení.

Naléhavá transplantace je nutná, pokud jsou kořeny rostliny viditelné v drenážních otvorech. V tomto případě by velikost hrnce měla být o 2–3 centimetry větší než ten předchozí v průměru. Pokud se pelargónie přemístí do obrovského květináče, kořeny se začnou rychle rozvíjet a odnímají veškerou vitalitu, zatímco koruna nebude dostatečně svěží.

Je také nutné přesadit rostlinu při podmáčení, kdy se nahromadilo velké množství vlhkosti a byl zahájen proces rozpadu. Listy začnou chřadnout a zožltnou. Tomu lze zabránit použitím drenáže lemované na dně hrnce.

Použitý materiál je:

 • keramzit;
 • rozbité červené cihly;
 • střepy keramiky;
 • Polystyren.

Drenáž

Odtok je položen do výšky 2-3 centimetrů. Před přesazením musí být rostlina den před zákrokem hojně zalita. Díky tomu lze muškáty snadno vyjmout z květináče bez poškození kořenů. Spolu se zemí se převádí do nového banku. Pokud jsou postižené oblasti kořenů, jsou opatrně odstraněny ostrým sterilním nástrojem. Poté se nalije půda, která musí být předem navlhčena. Musíte skládat, dokud prázdnota v banku nezmizí.

Dodržování teplotních podmínek

Vlasti muškáty je Jižní Afrika, takže květina je zvyklá na tropické podnebí. Nesprávný teplotní režim ovlivňuje zdraví rostliny, projevuje se nepřítomností kvetení. Na jaře a v létě pelargonium preferuje teploty nepřesahující 22 stupňů. V zimě je v klidu v chladné místnosti. Je důležité, aby teplota byla nižší než 15 stupňů, minimální limit byl 10.

Důležité! Není třeba vytvářet chlad větráním a stříkáním. Geranium netoleruje průvan a v chladném období vyžaduje minimální vlhkost půdy. Listy to vůbec nepotřebují. Nedoporučuje se je ani otřít vlhkým hadříkem.

Jak rozkvétat muškáty

Pokud pelargónie nekvete, není spokojena s podmínkami, ve kterých se nachází, nebo rostlina není zdravá. Nejprve musíte zkontrolovat teplotní podmínky a režim zavlažování. Pokud je rostlina lhostejná k vlhkosti vzduchu, pak hodně závisí na stavu půdy.

Podmínky pro kvetení

Zamokření je pro rostlinu nebezpečné, stojatá voda vede k rozpadu kořenů a smrti pelargonia. Aby se tomu zabránilo, používají se drenážní směsi. Po vysušení ornice polévejte rostlinu. Mladé květiny a výhonky se doporučuje zvlhčit pomocí podnosu, ve kterém je umístěn hrnec. Kromě nadměrného zalévání může hmyz nebo houbové choroby způsobit vážné poškození kořenů rostliny. Jejich odstranění nezpůsobuje problémy; to se provádí pomocí speciálních prostředků k odstranění postižených oblastí rostliny. Pokud byl problém u škůdců, v blízké budoucnosti se pelargonium zotaví a rozkvetne.

Pamatuj si! Kontejner pro výsadbu musí být vybrán v malé velikosti. Je lepší nechat rostlinu mírně stísněnou než příliš prostornou.Pokud pelargónie roste v krabicích, měla by být vzdálenost mezi květinami asi 3 centimetry. Do jednoho květináče můžete zasadit několik keřů, věří se, že pelargonium miluje soutěž. Takové podmínky proto poskytnou impuls pro kvetení.

Jedním z důvodů, proč pelargonium nekvete, je také nedostatek slunečního světla nebo jeho nadbytek. Hlavní věcí je vyhnout se přímým paprskům, ale také nedržet rostlinu ve stínu po celý den. Za takových podmínek rostlina přežije, ale nebude atraktivní, ztratí svůj dekorativní vzhled. Královské pelargónie miluje zejména světlo, které má větší listy.

Geranium v ​​květu

Odborná rada

Odborníci, aby rozkvetli muškáty, doporučují zařídit teplotní rozdíl. Například jej pošlete na chladný balkon nebo vyveďte na zahradu. To platí pro jaro a léto, kdy denní teplo ustupuje chladu v noci. Současně je třeba zabránit mrazu a teplotám blízkým nule, jinak rostlina zemře. Také by neměly být žádné průvany, které by poškodily pelargonium.

Možná, že rostlina není na místě, takže ji můžete přemístit po místnosti a hledat pohodlnou pozici. Pokud pelargónie začne kvést, musíte ji nechat na pokoji.

Nedoporučuje se dávat pelargónie vedle rostlin milujících vlhkost, mohlo by to způsobit zežloutnutí listů a ovlivnit kvetení.

Složení půdy

Geranium preferuje volnou půdu a povinnou přítomnost drenáže. Mladým rostlinám se doporučuje přidat do půdy:

 • písek;
 • rašelina;
 • perlit.

Pokud nepoužíváte půdu vytvořenou speciálně pro muškáty, můžete si koupit černou půdu a smíchat s ní perlit. Zlepšuje kvalitu půdy, absorbuje vlhkost a postupně ji vrací rostlině. Snižuje také přebytečnou kyselost půdy, která může poškodit muškáty, a zajišťuje přístup vzduchu ke kořenům. Doporučuje se přidat do půdy říční písek.

Dodatečné informace! Kvalitu půdy lze zkontrolovat navlhčením a držením v dlani. Pokud se rozpadne, je vhodný k použití; je-li vázán do koule, je lepší ji zlikvidovat.

Používá se také zahradní půda, která se mísí s pískem a rašelinou.

Ideální pro výsadbu muškáty je půda připravená z:

 • rašelina;
 • písek;
 • rašelina;
 • listnatá země;
 • humus.

Perlit v zemi

Volná a porézní půda podporuje růst rostlin a pomáhá jí kvést. Přebytečná vlhkost a zvýšená kyselost mohou naopak muškáty poškodit.

Hnojiva pro muškáty

Použití hnojiv pro muškáty je jednou z fází péče. Vrchní obvaz je nezbytný především pro svěží kvetení rostliny. Hnojiva také zvyšují ochranné vlastnosti pelargonia, které jsou nezbytné pro boj proti škůdcům a houbám. Chcete-li vědět, jak krmit muškáty, je lepší studovat typy hnojiv a jejich vlastnosti.

Pamatuj si! Během vegetačního období rostliny není nutné hnojení. Nemůžete krmit, pokud je květina dlouho na slunci. Teplo je pro něj druh stresu. Proto před procedurou musíte pelargón přenést do stínu a dát mu odpočinek.

Vrchní obvaz s jódem a peroxidem

Před několika desítkami let věděli, jak krmit muškáty pro bohaté kvetení doma. Používali jsme prostředky, které jsme měli vždy po ruce: jód a peroxid vodíku. Roztok by měl být napojen na rostlinu jednou za měsíc, je lepší to udělat ráno nebo večer. Toto je oblíbená metoda, která v průběhu let prokázala svoji účinnost. K vaření budete potřebovat:

 • voda - 1 litr;
 • jód - 2 kapky;
 • peroxid vodíku - 1 polévková lžíce.

Vrchní obvaz s jódem a peroxidem vodíku

Takové krmení nejen stimuluje růst a kvetení muškáty, ale také chrání před škůdci a houbovými chorobami. Po kultivaci se navíc půda uvolní a nasycuje kyslíkem.

Vitaminové krmení

Vitaminové krmení pro muškáty pro kvetení se provádí od začátku března.Rostlina vyžaduje dusík, takže je lepší přidávat hnojiva do půdy, ve které je přítomna. Používají se také vitamíny B. Obvykle jsou obsaženy v ampulích, které musí být rozpuštěny ve vodě. Používají se vitamíny B1, B6, B12. Krmí je střídavě. Po dobu tří týdnů, jednou za několik dní, musíte oplodnit jedním vitaminem a zředit ampulku dvěma litry vody. Poté jsou nahrazeni jiným a jednají podle stejného schématu.

Organické krmení

Organický obvaz se používá jen zřídka. Musí být používán opatrně, pokud nejsou dodrženy proporce, rostlina může zemřít.

Jak oplodnit muškáty pomocí organických produktů:

 • kravský hnůj;
 • ptačí trus.

Suroviny musí být zředěny vodou a zaváděny do půdy. Tuto metodu lze použít nejvýše jednou za tři roky.

Navzdory skutečnosti, že pelargónie je považována za nenáročnou rostlinu, je třeba se o ni starat. Pouze správný režim osvětlení, zalévání a včasná péče pomohou dát pelargoniu rozkvetlý vzhled. Nesmíme zapomenout na rostlinu nakrmit, v případě potřeby ji znovu zasadit, pak se pupeny objeví každou sezónu a listy zůstanou svěží a světlé.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada