Co dělat, když fuchsie doma nekvete

Fuchsia (Fuchsia) je rostlina z rodiny Kypru, která je pojmenována po německém botanikovi L. Fuchsovi. Tento zástupce pokojových květin nevyžaduje velké úsilí při pěstování jak ve formě standardního stromu, tak ampelous rostliny. Při správné péči kvete fuchsie od května do listopadu.

Proč fuchsie nekvete, ale dává pouze listy

Hlavním problémem pěstitelů květin je situace, kdy z nějakého důvodu fuchsie doma nekvete, nevědí, co dělat, pokud květina upustí pupeny a vytvoří pouze listy. Důvody se mohou lišit. Odstranění krátkodobých problémů pomůže letošním květům fuchsie. Systematická péče bude trvat déle. Kompetentní činnost květinářství dává šanci, že rostlina bude vždy kvést.

Fuchsie květiny v květináči

Hlavní důvody, proč pupeny fuchsie spadají a nemají čas na otevření:

 • teplota vzduchu. Pokud v fuchsii chybí květiny, měly by být zkontrolovány podmínky pro dodržování teplotního režimu. Teplo je pro tento objekt flóry destruktivní. Když teplota stoupne nad 30 ° C, rostlina upustí květiny a poté listy. V zimě se teploty mohou pohybovat od 5 ° C do 10 ° C. Mimochodem, keramický hrnec chrání jemné kořeny rostlin lépe před teplem než plastový;
 • vystavení průvanům. Fuchsie miluje čerstvý vzduch, ale vystavení průvanu je pro kvetení extrémně kontraindikováno. Sluneční paprsky snadno spálí jemné listy, a proto neotevřené pupeny spadnou;
 • nesprávné zalévání. Květina rychle reaguje na nedostatek vlhkosti upuštěním pupenů a květů. Jeho zeleň se stává letargickou a klesá ke dnu. Smrt nastává, když je hruda půdy v květináči úplně suchá. Neměli byste dovolit přesycení vlhkostí, protože kořeny budou hnít;
 • špatné osvětlení. Při nedostatku světla výhonky zblednou a protáhnou se do délky. Rostlina oslabuje a je neschopná kvetení. Listy začínají chřadnout a květiny se nechtějí otevírat;
 • nedostatek nezbytného krmení. Pupeny velmi milují fosfor-draselná hnojiva. Bez vrchního obvazu nebo nepravidelného nanášení se zmenší a nechtějí se otevírat. V důsledku překrmování rostlina zvětší opadavou hmotu a ztratí schopnost kvetení;
 • škůdci a nemoci. Co nejdříve stojí za to zjistit povahu onemocnění a zahájit léčbu.

Jiné, neméně důležité důvody:

 • porušení zimování. Při teplotách nad 10 ° C se rostlina roztahuje. Na jaře oslabené podlouhlé výhonky nemají dostatek síly pro kvetení;
 • velká přistávací kapacita. Kvetení nastává po úplném propletení kořenového systému s půdním kómatem v květináči;
 • nesprávně vybraná půda. Lehká půda je vyčerpaná a přesušená, zatímco květina hladoví. V těžké půdě se mladé kořeny vyvíjejí špatně a špatně vyživují stonek vlhkostí;
 • pozdně kvetoucí odrůda. Netrpělivost pěstitelů květin vede k tomu, že keř nekvete. Při nákupu odrůdy rostlin byste měli věnovat pozornost. Pozdně kvetoucí květiny dorostou do určité velikosti, teprve poté zahájí proces kvetení.

Proč fuchsie vrhá pupeny a jak to opravit

Rostlina určitě upustí pupeny, pokud se v okamžiku jejich vzhledu otočí a pohne.

Poznámka! Padání pupenů brání ošetření listové desky plantofolem, zirkonem a epinem.Tyto léky mají pozitivní vliv na hojnost kvetení.

Jak krmit fuchsii pro bohaté kvetení

Charakteristickým rysem rozmarného květu během vaječníků pupenů je potřeba živin. Hnojte každý týden od jara do podzimu. Složení půdy obsahující vermikompost má pozitivní vliv na kvetení.

Každé období růstu rostlin vyžaduje speciální krmení:

 • hnojiva s vysokým obsahem dusíku pomohou zvýšit zelenou hmotu a způsobit růst mladých výhonků;
 • fosfor a draslík způsobí, že fuchsie bude velkoryse kvést a bude otevřená mnoha pupenům.

Poznámka! Zalévání hnojivy se provádí 3 hodiny po zalévání usazenou vodou při pokojové teplotě.

Střídání minerálních a organických hnojiv je nejlepší volbou pro květiny. Z organických pro bohaté kvetení a tvorbu silných pupenů doporučují zkušení květinářství Fertimix. Do 1 litru vody přidejte 20 ml hnojiva a zalévejte jej dvakrát měsíčně. Z minerálních hnojiv se dobře osvědčily následující přípravky:

 • uniflor-bud se používá k zalévání jednou týdně. Chcete-li získat roztok, musíte lék rozpustit v množství 1 ml v 1 litru vody. Tato kompozice přispěje k vývoji velkého počtu květin;
 • účinek je na jaře, růst rostlinného zázraku se aplikuje předem napuštěný na jeden den. Musíte zředit 5 g produktu ve 2 litrech vody. Jednou za sedm dní se rostlina postříká výsledným roztokem.

Whitefly na fuchsii: jak se zbavit

Malý bílý hmyz - molice - se živí mízou rostlin. Při absenci naléhavých opatření ke zničení škůdce květina zemře. Je obtížné najít parazita v malém počtu, ale množí se velmi rychle. Pravidelná kontrola spodní strany listových desek ušetří pokojovou rostlinu před smrtí.

Whitefly se neobjeví během následujících preventivních opatření:

 • systematické větrání místnosti;
 • udržování mírné vlhkosti;
 • výsadba rostlin na dálku;
 • při vysoké vlhkosti a nízké teplotě vzduchu nestříkejte;
 • ošetřete fuchsii přípravky na stimulaci růstu, jako je epin, domácí květina.

Whitefly na fuchsii

Chemické a lidové prostředky, stejně jako pasti a fuminátory, vám pomohou zachránit vaši oblíbenou rostlinu před molem. Chemie, která se dostane dovnitř rostliny, zabije škodlivý hmyz během několika hodin. Za nákup stojí tyto léky: aktara, jiskra, acarin, conifor, atellik. Měly by být používány přísně v souladu s návodem k použití.

Důležité! Dokud se kompozice úplně neabsorbuje, nemusíte se dotýkat a být v blízkosti ošetřené rostliny, protože to je stále chemie.

Lidové léky jsou méně toxické a infikují škůdce a padají na jeho tělo. Jsou bezpečné pro děti a zvířata. Mezi nejosvědčenější účinné lidové prostředky pro boj se zákeřnou muškou patří:

 • roztok dehtu nebo pracího mýdla. Jedna část rozdrceného mýdla se rozpustí v šesti dílech vody. Ošetřete listy pěnou rozšlehanou houbou. Složení se nesmí dostat do půdy;
 • tinktura z česneku. Jak na to: česnek (3 stroužky) vyluhujte 2 dny ve vodě (1 litr) na tmavém místě. Jednou týdně se fuchsie postříká výsledným produktem;
 • cukrový sirup. Složení obsahuje 200 g vody a 2 lžíce. lžíce cukru. Postříkejte postižené oblasti přípravkem jednou za 5-7 dní. Jakmile škůdce zmizí, otřete listy vlhkou houbou z cukru;
 • tinktura z řebříčku pro postřik. Lék je podáván 2-3 dny. Použijte rozdrcené listy rostliny v množství 100 g na 1 litr vody;
 • extrakt z horečky s alkoholem. Pyrethrum (25 g) se nalije alkoholem (100 g) a trvá půl dne. Napuštěný extrakt (20 g) se zředí ve vodě (1 l) přidáním pracího mýdla (5 g). Připravený roztok se postříká nemocnou fuchsií, dokud se škůdci každých 7 dní úplně nezničí.

Fuchsiová onemocnění

Chcete-li pokračovat ve správné eliminaci problému, musíte zjistit příčinu. Mezi běžné možnosti podle předních botaniků patří:

 • výskyt škůdců;
 • špatné světlo;
 • nedostatek živin.

Co dělat, když fuchsie nechává zvlnění

Problém se snížením denního světla lze snadno vyřešit uspořádáním osvětlení v zimě pomocí lamp a v létě musí být květina přenesena na nejvíce osvětlené místo, ale vyloučit přímé sluneční světlo. Z toho listy zežloutnou.

V dobrém světle zvlnění listů a zažloutnutí naznačuje nedostatek makro a mikroživin. Draslík, zinek, molybden jsou hlavním zdrojem květů v případě tohoto problému. Listová deska vám řekne, který prvek chybí.

Poznámka! Listy se kroutí vzhůru s nedostatkem zinku; uvnitř - molybden. Tvar listů se obecně mění s nedostatkem minerálů.

Škůdci a paraziti mohou v mladé rostlině způsobit zvlnění listů. V květinové zahradě housenky podkopávají kořeny a stonky, listy chřadnou a vlní se. Odstranění housenek a jejich ošetření insekticidy květinu zachrání.

Na listech se mohou usadit mšice a hlístice. Jsou neviditelné, protože se kousají do listu. Po ztrátě šťávy se listy zvlní. Kontrolní opatření jsou stejná jako u molic. Preventivní opatření insekticidy zabijí spojku hmyzu v raných stadiích reprodukce.

Co fuchsie miluje a jak se o ni starat

Fuchsie preferuje chlad a světlo. V létě je vhodné přesunout hrnec na balkon nebo na zahradu doma. Ideální je východní nebo severní parapet. Rozmarná kráska nemůže vydržet dusno.

Transplantace se provádí pouze metodou překládky přesně podle potřeby. Pro pokojovou rostlinu je vhodná zakoupená půda, připravená nebo připravená samostatně. Rašelina, písek, humus, listová a rašelinová půda jsou smíchány ve stejných částech. Při přesazování je bezpodmínečně nutné vytvořit drenážní vrstvu.

Fuchsie prořezávání

Fuchsie miluje postup prořezávání. Rostlina je velmi plastická. Majitel, pokud je to požadováno, může dát tvar standardního stromu, keře, pyramidového nebo ampelous. První prořezávání se provádí na konci vegetačního období v říjnu. V tuto chvíli odstraňte všechny stonky, které kvetly, s odstupem 2 cm od spících pupenů.

Korunu tvoří druhé lednové prořezávání. Po akvizici potřebuje rostlina čas, aby se přizpůsobila a zakořenila. Teprve když se objeví nové listy, můžete začít sevřít fuchsii.

Pro vaši informaci! Když se rozhodnete snížit fuchsii téměř na kořen, musíte být připraveni na pozdější kvetení. Ale vytvořený keř bude silný a široký.

Jak zalévat fuchsii doma

Nejdůležitější podmínkou pro udržení fuchsie je mírné zalévání. Proces růstu a kvetení keře závisí na jeho pravidelnosti. Potřeba vody je usazená nebo filtrovaná. Postřik pomůže osvěžit rostlinu v dusných dnech. Květinu musíte zalévat, jak vrchní část půdy vysychá.

Zalévání

Důležité! V okamžiku vadnutí listové desky po postřiku musí být fuchsie uzavřena plastovým sáčkem. Tento postup obnoví pružnost listů.

Fuchsie je považována za rostlinu s pozitivní energií. Pomáhá posilovat rodinné vztahy, rozvíjet intuici a kreativitu člověka. Sladkokyselé plody této úžasné rostliny se používají jako koření k masovým pokrmům.

Fuchsie květiny

Jasná krása, bohatá na různé odrůdy - fuchsie - bude nádhernou výstavou ve sbírce květinářství. Při správné péči vám po mnoho let poděkuje krásným kvetením.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada