Oranžový strom doma - oranžová LED ve Washingtonu

Pomeranč lze pěstovat v bytě. Pokud mu vytvoříte dobré podmínky, začne přinášet ovoce. Ve většině případů se však oranžová pokojová chová kvůli svým krásným listům.

Dějiny vzhledy na kvalitní Domov rostliny

Orange je považován za zástupce rodiny Rutovů, jeho domovinou je východní část Asie. Tento druh citrusů je velmi populární. Jeho historie začíná 4 tisíce let před naším letopočtem na jihovýchodě Asie.

Oranžová v podmínkách bytu

Protože pomeranč roste v nechráněné půdě poměrně špatně, byly pro jeho údržbu vybaveny prosklené skleníky. Potom začali doma pěstovat oranžový strom.

Běžný odrůdy

Jednou ze známých domácích odrůd je oranžová Washington Navel. Vyznačuje se vynikající chutí. Středně velký strom s roztaženou korunou a bohatým zeleným olistěním. Květy jsou bílé barvy, shromážděné v malých květenstvích s příjemnou vůní. Plody jsou kulatého tvaru s pupkem nahoře a jsou velké. Průměrná hmotnost 0,5 kg. Kůže plodu je obecně hladká nebo drsná a dobře se odděluje od plodu. Plody dozrávají na konci roku. Buničina je rozdělena do 13 sektorů přepážkami střední tloušťky a obsahuje velké procento šťávy. Kultura tohoto typu se množí pomocí řízků, zvláště když jsou navlhčeny v látkách stimulujících růst.

Pavlovský. Popis odrůdy je následující: je velmi dobrá pro pěstování v bytových podmínkách. Strom dorůstá až do výšky 100 cm s krásnými, jasně zelenými listy. Květy této odrůdy jsou bílé, shromážděné ve svazcích, s příjemnou vůní. Samotné ovoce je kulaté, s jasně oranžovou barvou. Kultura je chována pomocí řízků na konci zimy, brzy na jaře.

Terapeutický vlastnosti

Oranžové listy obsahují mnoho prospěšných látek, které mají vysoký obsah vlákniny a antioxidantů. Každý šálek čaje připraveného z listů obsahuje železo a mangan. Nálev pomerančových listů se používá jako lék proti zánětu, k normalizaci činnosti kardiovaskulárního systému.

Vlastnosti odcházející za oranžový

Tento obyvatel tropů má rád teplý vzduch, takže je nejlepší ho udržovat v místnostech v jižní části bytu. Domácí pomeranč je velmi vybíravý ohledně okolních plodin.

Důležité! Citrus netoleruje monstera, ibišek, fíkusy s velkými listy a sazenice okurky v bezprostředním prostředí.

Osvětlení

Domácí oranžová miluje dobré osvětlení. Proto musí být hrnec s ním umístěn tam, kde není nedostatek světla, a musí být provedeno dodatečné osvětlení.

Důležité! Neměli byste udržovat strom v přímém ultrafialovém paprsku, můžete listy spálit.

Teplota

Za nejpřijatelnější teplotu se považuje teplota od +24 do +26 ° C v létě a ne nižší než +12 ° C v zimě. Za velmi horkého počasí začnou květiny vysychat a padat a samotný strom přestane růst.

Důležité! Pro pomeranč je charakteristické, že pokud je uchováván uvnitř, nemá čas na odpočinek. Pokud je v zimě umístěn na balkon nebo ve speciálním skleníku, pak jde spát a podmínky pro udržení v této době jsou vyžadovány minimální.

Zalévání

Dobré zalévání má pozitivní vliv na pomeranč, takže by neměla být půda příliš vysychána. Doba zavlažování je stanovena následovně: musíte sebrat kousek půdy v hloubce 4-9 cm a pokusit se jej svinout do koule, pokud se to nepodaří, měli byste ji zalévat.

V létě se kultura zavlažuje každý den, v zimě jednou týdně. Zalijte usazenou teplou vodou.

Stříkání a vlhkost vzduchu

Oranžová má pozitivní skleníkový efekt. Přijatelná vlhkost vzduchu je nejméně 85%. Stříkání musí být prováděno několikrát denně.

Top dressing

Při aplikaci hnojiv není hlavní věcí to přehánět. V požadovaných látkách by měla být rovnováha. Doporučuje se koupit hotové.

Priming

Pomeranče jsou velmi náročné na půdu, takže vybrat ten správný pro ně není tak snadné. Dnes je k dispozici mnoho různých substrátů pro tyto plodiny. Tato půda již obsahuje všechny potřebné živiny a vitamíny.

Vlastnosti obsah v zimě na doba zbytek

V zimě je optimální teplota plodiny + 12 ° C, což v budoucnu zaručuje tvorbu velkého množství ovoce. Zalévání by mělo být prováděno dvakrát každých sedm dní, není nutné hnojení. Vzhledem k tomu, že denní světlo je v zimě krátké, neměli byste zapomenout na další osvětlení. Vzduch by měl být zvlhčován častěji nebo by měly být používány zvlhčovače.

Když a tak jako květy oranžový

Má bisexuální květy, poměrně velké, až 50 mm velké. Květina se skládá z pěti bílých okvětních lístků, ale také se to stává s načervenalým odstínem.

Pohledy a tvar květiny

Květy se shromažďují v květenstvích ve formě štětce, několika kusů. K dispozici jsou také jednotlivé květy, ale jsou vzácné.

Doba kvetoucí

Oranžové květy se obvykle objevují na jaře. Některé domácí odrůdy kvetou po celý rok.

jak péče za oranžový v čas kvetoucí

Aby kultura normálně kvetla, musíte v místnosti vytvořit určité podmínky. Pupeny, které se tvoří na jaře, kvetou při teplotách od +17 do +19 ° C.

Kvetoucí oranžová

Prořezávání dřevo: tak jako že jo tvar na rostoucí na prostory.

Vnitřní strom nelze řezat, musíte pouze odstranit přebytečné výhonky. Obvykle se stříhají s nástupem jara.

jak násobit oranžový sám

Šíření kultury se obvykle provádí třemi způsoby: roubováním, řízky, vrstvením a semeny. Doma je nejběžnější metodou chovu použití řízků. Tato metoda umožňuje získat ovocné stromy po 5 letech.

Zakořenění stonek

Řízky jsou řezány ze zdravého stromu a měly by mít několik normálně se rozvíjejících pupenů. Řízky jsou zakořeněny pomocí nádoby se zeminou, ale můžete to udělat jednoduše ve vodě. Zakořenění probíhá v srpku měsíce.

Výstřižky

Štěp

Očkování se provádí na jaře, v období intenzivního růstu a průtoku mízy. Používají se řízky nepoškozené chorobami. Neřežte místo očkování, ale přímo jej odřízněte. Připojte štěp a pažbu tak, aby se jejich kambiální vrstvy shodovaly. K tomu musí mít průměr řezu stejnou velikost. Nyní větve přitlačte co nejtěsněji a obalte je materiálem. Místo vakcinace musí být zabaleno do polyethylenu, aby se vytvořily podmínky vysoké vlhkosti.

Vrstvy

Reprodukce se provádí následujícím způsobem: z plodiny, která se vyznačuje dobrým plodem, je vybrána nejlepší a nejzdravější větev, jejíž délka je až 0,3 m a tloušťka je 60 mm. Po ustoupení od spodního okraje 100 mm jsou provedeny dva prstencové zářezy ve vzdálenosti 120 mm mezi nimi. Vyříznutá kůra je odstraněna. Veškeré listy, které se nacházejí 50 mm nad a pod tímto místem, jsou odstraněny.

Lehká plastová nádoba je rozříznuta na polovinu a zavěšena na větvi tak, aby řez spadl do středu nádoby. Nyní jsou obě poloviny nádoby svázány dohromady a naplněny umytým pískem nebo mechem, předem ošetřeným párou. Náplň by neměla být suchá, proto se nalije teplou vodou. Po 2–3 měsících můžete větev odříznout a zasadit ji spolu se substrátem do nádoby o průměru nejméně 13 cm. Řez se posype dřevěným uhlím. Po výsadbě se nádoba s vrstvením umístí do zastíněné místnosti a neustále se nastříká.

Semena

Rostlinný materiál se nejlépe odebírá ze zralých plodů.

Důležité! Semena by neměla být malá.

Vybraný sadbový materiál musí být připraven k výsadbě:

  • bez zbytků buničiny a opláchněte usazenou vodou;
  • držte den ve vodě, kde jsou zředěna hnojiva.

Semena se vysazují v samostatné nádobě o objemu nejméně 0,1 litru. Můžete použít sklenice s jogurtem., Musíte v nich udělat otvory, aby odvedly přebytečnou vlhkost a zajistily dobrý odtok. Semena jsou pohřbena nejméně 10 mm hluboko. Půdu lze zakoupit hotovou, nebo si ji můžete vyrobit sami v 1 až 1 frakci zahradní půdy a rašeliny.

Šíření semen

Převod na byt

Každý rok musíte znovu zasadit mladý pomeranč; ten nad 5 let - každé tři roky; zralejší - jednou za 8 let.

Je lepší přesadit pomeranč tím, že jej přenesete do velké nádoby. To vám umožní chránit kořeny před poškozením a nepoškodit samotnou kulturu.

Možné problémy s oranžovým zemědělstvím

Při pěstování pomeranče v interiéru mohou nastat určité problémy:

  • Konce listů suché. To je způsobeno nedostatkem živin. Zejména Fe, N. nedostatek prvního prvku vede ke zežloutnutí žil, druhý ke zežloutnutí celého listu jako celku. Aby se problém odstranil, musí být plodina krmena hnojivy obsahujícími železo. Dusíkatá hnojiva by měla být do plodiny přiváděna na jaře.
  • Škůdci. Oranžová je náchylná ke škodlivému hmyzu, který způsobuje poškození listů, obvykle červů a roztočů. Můžete s nimi bojovat neustálým mytím kultury vodou a použitím insekticidů.

Zralý strom s ovocem

  • Nemoci. Mezi nimi je nejčastěji skvrnitá chloróza, šíří se hmyzem a způsobuje žloutnutí listových oblastí mezi žilkami. Chcete-li bojovat proti tomuto onemocnění, musíte zničit poškozené oblasti.
  • Vystavení nízkým teplotám. Nejnižší teplota, které pomeranč vydrží, je +2 stupně, takže musíte chránit kulturu před vystavením negativním teplotám.
  • Plodina vylučuje pupeny, může to být způsobeno příliš vysokou teplotou, nedostatečným zaléváním a nadměrným hnojením. Chcete-li problém vyřešit, musíte vytvořit příslušné podmínky.
  • Listy zblednou a spadnou. Problém může souviset s rozpadem kořenů. Je nutné zkontrolovat kořenový systém a odstranit poškozené kořeny.

Pěstování pomerančů tedy není vůbec obtížné, stačí vytvořit potřebné podmínky pro kulturu.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada