Je možné chovat kapradinu doma

Barva kapradiny je jedním z nejsilnějších ochranných amuletů starověkých Slovanů. Tato rostlina odhaluje čistotu duše, pomáhá při léčení. Amulet je považován za ohnivý kvůli svému patronovi - Perunovi. Perunova barva je jiný název pro kapradinu. Květa má vlastní legendární vlastnosti. Podle legendy každý, kdo najde rozkvetlou kapradinu, dostane neuvěřitelné štěstí a bohatství.

Kapradí na zahradě i doma, můžete si nechat

Stojí za zvážení, zda je možné nechat doma kapradinu, protože poklad pro různé lidi znamená různé věci. Pokud jeden touží po bohatství a slávě, pak druhý tiše sní o rodině. Předpokládá se, že rostlina plní nejvnitřnější sny.

Podle legendy bohatství čeká na toho, kdo najde kvetoucí kapradinu

Exkluzivita amuletu

Symbol vzdáleně připomíná květ. Název odráží veškerou jedinečnost amuletu, jeho exkluzivitu. Nákup květiny není kouzelná kulka, která řeší všechny problémy. Udržování kapradiny doma dává člověku příležitost duchovně se rozvíjet, v důsledku čehož je dosaženo stanovených cílů. To zdůrazňuje druhé jméno amuletu - květ Perun. Perun sponzoroval tvůrce a květina ve starověku znamenala vysokou zručnost a významné úspěchy.

Význam amuletu:

 • přitahuje štěstí;
 • odblokuje potenciál;
 • buduje charakter;
 • chrání před zlým okem.

Rostlina kapradiny doma

Je možné zasadit kapradinu doma

Lidem se doporučuje, aby si koupili květinu, pro kterou není hmotné bohatství na prvním místě. Je důležité ocenit ostatní složky života: rodinu, děti, kreativitu a inspiraci. Pro ty, kteří sní o vůdčí hvězdě, která ukáže cestu k naplnění tajemství, pomůže amulet. Rostlina tohoto druhu je vhodná pro poctivé lidi, kteří v žádném případě nedosahují své hodnoty. Získávají je také kreativní osobnosti, protože sám Perun investuje energii do jejich potenciálu.

Osoba, která má talisman, bude schopna ocenit jakékoli úspěchy, vlastní i úspěchy ostatních. Majitel kapradiny získává moudrost, otevírá se mu cesta duchovního rozvoje, díky níž má člověk správnou prioritu. Předpokládá se, že po zakoupení květiny bude východisko i z nejneřešitelnější situace. Tato květina je převážně mužský amulet. Ve staroslovanské mytologii je spojován s magickým klíčem, který otevírá všechny dveře.

Poznámka! Neměli byste se spoléhat pouze na amulet, protože abyste dosáhli cíle, musíte nejen věřit, ale také usilovat a tvrdě pracovat. Právě vytrvalost, tvrdá práce a víra v sebe samého jsou magické klíče, které otevírají cestu k nejvnitřnějším snům.

Vlastnosti amuletu

Majitelé amuletu ve formě kapradiny by si měli pamatovat, že potřebuje pravidelné čištění, krmení, stříkání listů, jinak jednoduše ztratí svou sílu. Mělo by být pravidelně napojeno, pečlivě pečováno, aby květina nepřestala působit jako talisman pro domov. Je možné chovat v bytě kapradinu? Rostlina může být chována v kterékoli části domu, nejlépe však v oblasti skryté před zvědavýma očima.Zároveň přitahuje méně pozornosti a lépe zvládá svůj úkol.

Fern je více mužský amulet než ženský

Negativní znamení a pověry

Není jich tolik a souvisí s tím, že některé druhy kapradin jsou jedovaté. Musíte pečlivě vybrat správnou odrůdu pro svůj nákup. Předpokládá se, že kapradina funguje jako energetický upír - odebírá energii z domácnosti, což lidem v domě zhoršuje pocit. Tím nechci říci, že v tomto znamení není zrnko pravdy - získání jedovaté odrůdy může mít vliv na zdraví.

Lze pouliční kapradiny vysadit doma?

Některé odrůdy kapradin jsou jedovaté. Neměli by být umisťováni do domovů, kde jsou těhotné ženy, malé děti a zvířata. Nemůžete udržovat kapradinu pro alergiky - množí se spórami, což je alergen. Rostlina v noci spotřebovává příliš mnoho kyslíku. Ráno může majitele bolet hlava. Jedovaté odrůdy:

 • kapradina kapradí;
 • mužská kapradina (mužská kapradina).

Důležité! Při výběru pokojové rostliny se upřednostňují nejedovaté odrůdy. Zbytek věřit v znamení nebo ne je osobní věcí každého.

Udržování kapradiny ve vašem domě může být nebezpečné

Negativní dopad na člověka

Rostlina je prospěšná a škodlivá zároveň. Před zakoupením rostliny je nutné se poradit s praktickým lékařem, homeopatem nebo bylinkářem. Při nedodržení tohoto pravidla může kontakt s kapradinou nebo použití léku vyrobeného z kapradiny způsobit následující příznaky:

 • nutkání zvracet;
 • Silná bolest hlavy;
 • křeče;
 • závrať;
 • ve vzácných případech je možná i smrt.

Pokud se objeví výše uvedené příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a vypláchnout žaludek.

Další kontraindikace

Je kontraindikováno užívat léky připravené na základě kapradinové kapradiny pro tato onemocnění:

 • různá onemocnění ledvin;
 • žaludeční vřed;
 • nemoc jater;
 • tuberkulóza;
 • řada chronických onemocnění.

Pokojová rostlina kapradiny je náročná na péči

Jak pěstovat vnitřní kapradiny?

Rostlina se v koupelně cítí skvěle. Pomůže vám tam vytvořit zvláštní útulnost, pokud vytvoříte podsvícení zářivkou. Rostlina z tropických zemí. Žije ve štěrbinách vápencových skal a dává přednost stínu. V létě je jinan zastíněn před přímým slunečním zářením. Může být kapradina vysazena doma?

Vlasy Venuše milují vlhkost a jejich listy jsou první, které reagují na nedostatek vlhkosti. Vyschnou a zemřou. Ale neměli byste tu rostlinu zahodit. Jeho nadzemní část je odříznuta, umístěna blíže ke světlu a hojně zalévána. Po chvíli se objeví zelené koule - růst nových listů začal. Rostlina nadále žije. Propagujte to rozdělením oddenku. Před a po přesazení je půda v květináči hojně navlhčena. V budoucnu se dvakrát měsíčně krmí jedním z kapalných roztoků minerálních hnojiv.

Poznámka! Maidenhair je běžná domácí květina, která vyžaduje pravidelnou údržbu.

Jaké jsou výhody kapradiny

Kapradinové listy kapradiny používají zemědělci z rozpadu. Veterináři budou využíváni při léčbě epidemických chorob zvířat a ptáků. Pomocí kapradinových oddenků je vlna obarvena černě a různými odstíny žluté. Listy rostliny dávají zelenou a olivovou barvu používanou k barvení hedvábí. Používá se jako repelent proti štěnice domácí, klíšťata, švábi a mouchy.

Zahradní kapradina je nádhernou výzdobou letní chaty

Důležité! Květina dobře udržuje vlhkost, miluje stín. Skvělé pro terénní úpravy zastíněných oblastí na zahradě.

Agrotechnické vlastnosti

Kapradiny jsou jednou z mnoha skupin spór.Jsou odolné vůči velkému množství vlhkosti, plastové a mají různé tvary listů. Existuje rozvinutý systém poboček. Rostliny se množí jak spórami, tak vegetativně.

Typy zimovzdorných odrůd, které lze vysadit na otevřeném terénu:

 • ženský kochedyzhnik;
 • obyčejný pštros.

Nejlepší místo k přistání

Rostliny milují vlhkost a stín, což je důležité při výběru místa pro výsadbu. Jsou docela nenáročné. Nepotřebují krmení. Chcete-li správně vypočítat vzdálenost mezi keři a hloubkou výsadby, musíte v budoucnu znát velikost rostliny.

Osvětlení

Omezte přímé sluneční světlo. Kapradiny mohou růst v úplné tmě. Pro pohodlný vývoj je pro ně nejlepší rozptýlené sluneční světlo.

Půda

Půda by měla být volná, dobře propustná pro vlhkost. Aby voda nestála, přidává se do země písek jako drenáž. Stojí za to zajistit, aby část půdy, ve které předtím rostla, zůstala na svých kořenech.

Dodatečné informace! Když je kapradina přesazena z lesa, je důležité se ujistit, že nejde o jedovatou rostlinu.

Péče o rostliny

Po výsadbě se ujistěte, že je půda vlhká. Každé 4 roky je kapradina ztenčena a poškozené listy jsou podle potřeby odstraněny. Škůdci se těchto rostlin nedotýkají, což usnadňuje jejich údržbu. V prvním roce neustále potřebují vlhkost. Hydratace je nutná nejen pro kořeny, ale také pro listy, které je třeba pravidelně stříkat. Udržujte stálý vlhký stav půdy a dbejte na to, aby voda nestála.

Top dressing

Rostlina se daří bez různých druhů hnojení. Pokud listy začnou žloutnout, do půdy se přidávají minerály a živiny, které se zavádějí spolu s vodou.

Kdy transplantovat

Nejlepší je přesadit rostlinu na jaře. Vykopejte to velmi opatrně, protože kořeny se snadno zraní. Otvor pro výsadbu by měl být mělký. Poté je rostlina napojena. Na podzim si vyberou vhodné keře, nakloní větve a pokryjí je vlhkou zemí.

Zelené kapradiny potěší

Kapradina vyžaduje zvláštní pozornost a péči pouze v prvním roce. Zvláštní pozornost se v tomto období soustřeďuje na stav půdy. Pokud stagnuje, kapradina zemře. Pokud budou dodržena všechna doporučení, bude rostlina nádhernou dekorací pro každou předměstskou oblast.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada