Nenáročné pokojové rostliny kvetou po celý rok

Většina pěstitelů květin by chtěla pěstovat nenáročné pokojové rostliny. To by usnadnilo jejich péči a oživilo domov. K tomu potřebují vědět, jaké nenáročné rozkvetlé domácí květiny existují a jak je lze pěstovat samy.

Vnitřní květiny, které nevyžadují hodně světla

Vnitřní květiny kvetoucí po celý rok, nenáročné - sen každého květinářství. V ideálním případě by měly růst za špatných světelných podmínek, aby zůstaly v bytě.

Aspidistra

Nejlepší je udělat na aspidistru nápisy označující datum posledního zalévání.

Seznam nenáročných pokojových rostlin zahrnuje mnoho různých kultur.

Aspidistra

Kultura dobře roste i při teplotě +3 ... 5 ° C (ale ne méně). Zalévání je nutné jednou týdně. Transplantace se provádí podle potřeby. Vzhledem k pomalému růstu se tento postup provádí každých 3-5 let.

V létě je lepší květ mírně zastínit před slunečními paprsky. Některé odrůdy se ve stinných podmínkách dobře daří. Je nesmírně důležité, aby nedošlo k přehřátí půdy.

Cissus antarktický

Velká plodina známá jako domácí hrozny. Na přímé sluneční světlo reaguje špatně. Je lepší umístit keř ve slabě osvětlených místnostech.

Cissus je odolný vůči teplotním extrémům, slabě zasažen škůdci. Musí být zavlažováno střídmě, aby se v půdě nevytvořila stagnace vlhkosti.

Sansevieria

Vybíravá rostlina, která je přesazena až poté, co hrnec naplní kořeny. Časté zavlažování ho zabije, takže v létě se provádí každých 6-7 dní, v zimě - každé 3 týdny. Roste nejlépe při teplotě 18 ... 28 ° С, v zimě - při + 13 ° С.

Kultura dobře roste v částečném stínu a na slunci. Vlhkost vzduchu pro ni není důležitá, hnojiva se používají jednou v létě.

Tradescantia

Kultura potřebuje rozptýlené jasné světlo. Jeho nedostatek je špatný pro barvu pestrých odrůd. V létě potřebuje keř pravidelné zavlažování, ale k odstranění přebytečné vody je zapotřebí speciální drenáž. V zimě by měla půda mezi zavlažováním vyschnout.

Tradescantia není příliš náročná na vlhkost. V horkém počasí je však nejlepší listí lehce nastříkat.

Sukulenty

Plodiny z této skupiny v sobě uchovávají vlhkost. Díky tomu jsou extrémně odolné vůči vysokým teplotám a suchému podnebí. Mnoho z nich (kaktusů) roste normálně i v pouštích.

Většina členů této skupiny nereaguje dobře na časté zalévání. Studená voda je pro ně zvlášť škodlivá.

Dracaena

Nenáročná jednoduchá kultura z rodiny Agave. Existují vzorky s jednobarevnými a pestrými listy. První skupina je považována za nenáročnější.

Musí být napojeny každých 3-7 dní. Bez zavlažování může kultura žít 1-1,5 týdne. Dobře snáší teploty v rozmezí + 10 ... 27 ° С. V přítomnosti rozptýleného světla bude dracaena dobře růst. Nepotřebuje časté transplantace.

Nenáročné kvetoucí pokojové rostliny

Nenáročné domácí květiny by měly být v domě každého pěstitele. Potěší oko hostitele a hostů. Nenáročné vnitřní květiny se snadno pěstují, nejsou s nimi žádné potíže.

Clivia

Stín milující kultura je dobrá pro rozptýlené jasné světlo. Přímé, silné paprsky mohou listy spálit. Optimální teplota je + 24 ... 26 ° С, v zimě - asi + 16 ° С. Keř roste v suchých podmínkách, ale květenství se zmenší.

Clivia

Transplantujte keř clivia pouze podle potřeby

Listy obsahují hodně vlhkosti, takže clivia může nějakou dobu žít bez zalévání (zejména v zimě). Zavlažování se provádí po vyschnutí horních vrstev půdy.

Anthurium

Nenáročná pokojová rostlina s luxusními květinami, nejvhodnější pro byty a kanceláře. Upřednostňuje rozptýlené světlo a negativně reaguje na přímé sluneční světlo. Tento keř pochází z tropického pásma a miluje vlhké podmínky pro růst. Je třeba jej stříkat co nejčastěji, navlhčit vzduch a otřít listy.

Kulturu je nutné hojně zavlažovat, ale až po vyschnutí horních vrstev půdy. Pokud v pánvi zůstane voda, je lepší ji vypustit, aby kořeny nehnily. Bush je odolný vůči chorobám.

Důležité! Anthurium je jedovaté, proto s ním musíte být opatrní, nenechávejte děti blízko rostliny.

Ibišek

Populární okrasná rostlina, která pronikla do Ruska z východu. Pokud s ním umístíte hrnec na parapet a zajistíte keři pravidelné mírné zavlažování, může bez velkého úsilí ze strany majitele kvést po celý rok.

Kultura reaguje negativně na průvan a nachlazení. Při silných poklesech teploty keř odhodí pupeny a listy, po obnovení normálních podmínek se obnoví.

Poznámka! Další název pro kulturu je čínská růže.

Abutilon

Jedná se o rostlinu, která potěší své majitele bohatým kvetením každé podzim. Toto období může trvat až rok, kdy je třeba květině zajistit hojné zavlažování. Když kvetení skončí, zalévání se provádí mírněji.

Abutilon reaguje negativně na náhlé změny teploty a osvětlení, průvan. Poskytne-li jí správné podmínky pro růst, může vyčistit vzduch v budově.

Balzám

Rostlina je známá svou snadnou péčí a přežití i za nevhodných podmínek. Kvete za velmi slabého světla, pokud okna bytu směřují k severní straně.

Bush se cítí dobře v suchých podmínkách. Nepotřebuje mnoho tepla, rostlina dobře snáší teplo. V létě se pravidelně zavlažuje, ale až po vyschnutí ornice. V zimě je zavlažování zastaveno.

Pokojové rostliny kvetou po celý rok

Krásné pokojové rostliny, kvetoucí po celý rok a nenáročné na kultivační podmínky, každé květinářství by chtělo mít. Trvale kvetoucí plodiny jsou vhodné do bytů, domů a kanceláří.

Begónie

Keř má dostatek rozptýleného světla pro silné kvetení. Přímé paprsky slunce listy spálí. Rostlina musí být udržována při normální pokojové teplotě.

Begónie

Begonia se krmí každé dva týdny, počínaje jarem a koncem podzimu

S aktivním růstem begónie je zapotřebí hojné zalévání, v zimě je sníženo.

Pelargónie

Rostlina roste v létě při teplotách do + 30 ° С, v zimě při + 12 ° С. Kvete dobře za normálního světla, vydrží sluneční paprsky na listech.

Nedostatek světla je špatný pro kvetení. Květy zblednou, zmenší se a začnou slabší vůně. Keř roste normálně v suchém podnebí bez postřiku. V létě jsou zalévány mocně, ale pouze při vysychání půdy. V zimě se zavlažování prakticky neprovádí.

Pelargonium královský

Rostlina je v mnoha ohledech podobná muškátům. Rozdíl spočívá ve zvětšené velikosti květů a téměř úplné nepřítomnosti zápachu. Péče o keř se příliš neliší od prací prováděných na pelargónie.

Coleria

Nenáročný keř, který vyzařuje příjemnou chutnou vůni. Prosperuje v částečném stínu a při mírném zavlažování.Upřednostňuje vysokou vlhkost, ale zároveň negativně reaguje na postřik listů. Květináče by měly být umístěny na podnosy naplněné expandovanou hlínou a vodou.

Během kvetení by teplota měla být + 23 ... 26 ° С, v zimě ji lze snížit na + 16 ° С. Měsíční koleriya je krmena tekutými hnojivy pro orchideje.

Pachistachis

Rostlina, která o sebe prakticky nevyžaduje žádnou péči. Stačí mu zajistit hojné zavlažování, pravidelné prořezávání a vysokou vlhkost. Je pro něj vhodná teplota + 20 ... 26 ° C. Pokud je keř v teplejších podmínkách, prodlužuje a vystavuje stonky, v chladu listí spadne z rostliny rychleji.

Osvětlení by mělo být rozptýlené. Pachistachis preferuje čerstvý vzduch, ale bez průvanu. Pozitivně reaguje na postřik listů. Jak rostlina roste, vrcholy by měly být sevřeny a zkráceny.

Ruellia

Bush preferuje rozptýlené, ale jasné osvětlení. Přímé sluneční paprsky jsou pro něj kontraindikovány. V zimě roste při teplotě + 20 ° С, v létě při + 24 ° С. Zavlažování je hojné, ale jak půda vysychá. Rostlina potřebuje vysokou vlhkost.

Pro vaši informaci. Na suchém vzduchu as průvanem se listy rozpadají poblíž keře. Při prořezávání musíte z rostliny udělat vinnou révu nebo keř.

Pokojové rostliny tolerantní k suchu

Tolerance sucha je důležitá pro pokojové rostliny. Často musí růst v horkém a suchém vzduchu.

Chlorophytum

Zařízení vhodné k čištění vzduchu. Odrůdy s pestrými listy potřebují silné osvětlení, ale mohou prospívat i ve stínu.

Chlorophytum

Chlorophytum se krmí měsíčně.

Při nedostatku světla se keř roztáhne, často zahodí listy. Je třeba zalévat každé 1-2 týdny. Zamokřená půda chlorofyt ničí, takže jí musíte dát čas, aby uschla. Transplantace se provádí s růstem kořenového systému.

Slon yucca

Pouzdro dobře snáší suchý vnitřní vzduch. Zavlažování by pro něj mělo být mírné. V létě se zalévá dvakrát týdně, v zimě stačí jednou. Postřik listů rostliny je volitelný.

Yucca je jednou z mála indoor plodin, které mohou být vystaveny přímému slunečnímu záření. V období jaro-léto roste při + 18 ... 26 ° С, v zimě - při + 10 ... 12 ° С. Oplodněte kaktusy každý měsíc. Transplantujte podle potřeby, zkraťte boční stonky.

Tlustá žena

Rostlina, známá také jako crassula a strom peněz, vyniká pomalým růstem. Z tohoto důvodu může být transplantace provedena velmi zřídka. Keř je třeba krmit jednou za měsíc.

Tlustá žena dobře roste za sucha, aniž by postřikovala. Časté hojné zalévání rostlině škodí, po určitou dobu může vůbec žít bez zavlažování. Půda musí obsahovat vermikulit a perlit.

Pelargonium zonal

Rostlina normálně snáší suchý vzduch. V létě dává přednost hojnému zalévání, v zimě je lepší to omezit. Zamokření půdy je pro keř škodlivé. Stříkání listů není nutné.

Pelargonium preferuje rozptýlené sluneční světlo. Přímé sluneční světlo může způsobit popáleniny. V létě roste při + 20 ... 25 ° С, v době klidu - při + 12 ... 15 ° С. Transplantace každé dva roky, prořezávání na jaře.

Ficus Elastic

Pouzdro je odolné proti suchému vzduchu. Zavlažování by mělo být mírné, s vysycháním půdy. Postřik se provádí pouze v létě za použití usazené vody.

Osvětlení by mělo být rozptýlené. Rostlina se pěstuje při pokojové teplotě, chráněná před průvanem. Transplantace se provádí podle potřeby, na jaře.

Hoya

V létě je keř hojně napojen; v zimě stačí jedno zavlažování týdně. Roste dobře za mokra i za sucha, odolný vůči teplotním extrémům.

Silný nedostatek vlhkosti v létě bude mít špatný vliv na listy a květiny. Nicméně po určitou dobu bez zavlažování může být keř stále relativně normální.

Euphorbia Mil

Bush potřebuje světlé oblasti s rozptýleným osvětlením. Zavlažování se provádí každý týden. Rostlina musí být krmena každý měsíc.

Euphorbia Mil

Během období nečinnosti, které trvá přibližně 1–2 měsíce, může dojít k vylučování listů.

Roste pomalu, takže jej můžete transplantovat každé 3-4 roky.

Spathiphyllum

Rostlina vykazuje odolnost proti suchému vzduchu v zimě, ale v létě je velmi vlhká. V období jaro-léto musí být plodina hojně zavlažována; v zimě je intenzita zavlažování snížena. Keř roste dobře v rozptýleném světle, zatímco normálně snáší stín a částečný stín. Je lepší ji pěstovat při teplotě + 18 ... 23 ° C. Rostlina je přesazována každé jaro.

Video

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada