Jak doma polévat peněžní strom

Jednou z populárních domácích rostlin v Rusku je Crassula, lépe známá jako strom peněz. Jeho husté, zaoblené baculaté listy jsou velmi podobné mincím. Kromě zdobení interiéru se věří, že láskyplně vyrostlý strom může přinést domu štěstí a finanční pohodu.

Tlustá žena je obecně nenáročná rostlina; je snadné se o strom starat i pro začínající pěstitele květin nebo ty, kteří jsou vždy zaneprázdněni. Hlavním a hlavním prvkem péče o tukovou ženu doma, zajišťující její zdraví a úspěšný růst, je kompetentní zalévání. Vrchní obvaz se provádí speciálními směsmi každých půl měsíce a pouze v létě, kdy se rostlina aktivně rozvíjí.

Zalévání funkcí

Čím bujnější je koruna stromu a masité jeho listy, tím aktivněji podle blahobytu rodiny roste blahobyt rodiny, tvrdí stoupenci Feng Shui. Bohatá zeleň Crassuly navíc neutralizuje negativní energii. Správné a včasné zalévání, prováděné s dobrou náladou a láskou, může proměnit mladý výhonek v plnohodnotný peněžní strom.

Tato rostlina, stejně jako každý živý organismus, má své vlastní požadavky na kvalitu vody. Například jeho kořenový systém netoleruje studenou zálivku z kohoutku. Před navlhčením půdy v květináči nechte vodu usadit a zahřát na pokojovou teplotu. Mělo by být skladováno v otevřené nádobě, aby umožnilo erodování přidaného chloru do vody z vodovodu. Ještě lépe, zalévání roztavenou vodou získanou zmrazením v mrazáku a následným rozmrazením ovlivní zdraví květu - tímto způsobem se z něj odstraní chemické nečistoty škodlivé pro rostliny.

Zalévání stromu peněz konevem

Zalévání rostliny by mělo být velmi mírné, doporučuje se provádět z konev s podlouhlým výtokem, voda by měla proudit pomalu, aniž by se v kořenové zóně vytvářely kaluže. Pokud tekutina prosakuje do pánve pod nádobou, měla by být vypuštěna hadrem (a neměla by být znovu nasycena, jako je tomu u jiných pokojových květin) několik desítek minut po zalévání.

Dodatečné informace. Po navlhčení musí být vrchní vrstva půdy uvolněna, aby se do kořenů dostal vzduch.

Druhým způsobem, jak polévat peněžní strom, je dodávat vodu paletou v několika průchodech, dokud není substrát zcela impregnován. V tomto případě je nutné zajistit, aby v něm nezůstala přebytečná vlhkost, jinak by mohly kořeny začít hnít.

Zalévání tlusté ženy v různých ročních obdobích

Aby byl strom bohatství vždy svěží a příjemný pro oči, měly by se podmínky a intenzita zalévání lišit v závislosti na ročním období.

Být africkým domorodcem a představovat rod sukulentů, může peněžní strom pomocí listů, větviček a hlavního kmene ukládat velké množství vlhkosti, aby mohl být během suchých období trochu vyčerpán. Pro zdraví tlusté ženy je proto snášenlivost nedostatečné vlhkosti snadnější než její přebytek.

Zalévání stromu peněz přes paletu

V chladném období má rostlina spící dobu. Je třeba zadržet, aby nedošlo k opětovnému zalití „ubohého květu“, i když půda poblíž kmene vypadá úplně suchá.

Když přijde jaro, strom peněz, stejně jako většina rostlin, zahájí aktivní tok mízy, začne růst a aktivně tvoří nové listy. Během tohoto období je nutné zvýšit počet zalévání v závislosti na podmínkách růstu a typu tlusté ženy.

Tlustá žena se bez vody obejde docela dlouho, v žádném případě by se neměla zalévat denně. Dvě zalévání týdně jsou dost, v chladném období dokonce méně (požadované minimum je několikrát za měsíc). Je však nutné zaměřit se především na stav půdního substrátu v květináči pro každou konkrétní rostlinu: suchou nebo stále mokrou. V ideálním případě by měl zůstat vlhký uprostřed a suchý v horních vrstvách.

Jak často v létě zalévat strom peněz

Jak často potřebujete zalévat strom peněz během léta? Mnoho nezkušených milovníků vnitřních květin věří, že během této doby by měla být rostlina napojena co nejčastěji. Je však vhodné omezit množství zvlhčování několikrát každých deset dní.

V létě je strom peněz napojen častěji.

Je nutné sledovat stav půdního substrátu v kořenové zóně, protože může být suchý, zatímco půda pod ním je stále vlhká. Pokud zároveň začnete strom peněz znovu zalévat, kořeny mohou hnít, protože jsou velmi citlivé na přebytečnou vlhkost.

Důležité! Pokud rostlina v horkém létě přesto začala ztrácet zeleň v důsledku hniloby kořenů, lze ji znovu oživit odstraněním odumřelých částí a přesazením do suchého substrátu a postupným navlhčením do celé hloubky květináče.

Zalévání v období podzim-zima

V období po horkém létě je vhodné uchovávat půdu v ​​nádobách, kde strom peněz roste v suchém stavu. Zalévání se provádí jednou týdně, protože podzim je považován za přípravu na zimování rostliny se zpomalením toku mízy a přechodem do vegetačního klidu.

V zimě je frekvence smáčení podkladu výrazně snížena. Pokud strom přezimuje při pokojové teplotě, na teplém místě, stačí mu dát vodu jednou za měsíc. Pokud rostlina během tohoto období stojí v chladné místnosti, nemůžete ji vůbec zalévat.

Peníze strom v zimě téměř není třeba zalévat

V tomto ročním období (od listopadu do března) květina odpočívá a získává sílu pro novou sezónu. Na konci zimy je tlustá žena znovu přenesena do teplých podmínek a zalita častěji.

Pokud se o rostlinu postaráte tímto způsobem, zelený mazlíček aktivně vytvoří masitou zelenou hmotu listů - „mince“.

Je možné nastříkat peněžní strom

Kromě přímého zavlažování oblasti kořenového systému vyžaduje mnoho pokojových rostlin (například spathiphyllum, tradescantia, chlorophytum atd.) Čištění listů od prachu a zvlhčení vzduchu kolem nich postřikem z rozprašovací lahve.

Peníze strom není tak vybíravý, není vůbec nutné jej pravidelně stříkat. Pokud je však místnost příliš horká nebo je suchý vzduch, můžete rostlinu trochu postříkat z lahve s rozprašovačem jednoduše stojící (nebo lépe rozpustit) vodou bez přímého slunečního záření.

Poznámka! Při postřiku je vhodné zakrýt půdu v ​​kořenové zóně a blízkém kmeni kouskem polyethylenu, aby vlhkost nepronikala do podkladu a nevedla ke zbytečné vlhkosti.

Někdy můžete listy bastarda nastříkat stříkací lahví

Listy ve tvaru mince lze pravidelně utírat z nahromaděného prachu vlhkým hadříkem. Je také nutné zajistit správné proudění vzduchu, tj. vyvětrejte místnost, kde je hrnec s tlustou ženou.

Jak zjistit, zda strom potřebuje zalévat

Je docela snadné odpovědět na tuto otázku pro začínající květinářství - stačí se podívat na půdu a jemně to zkusit prstem. Pokud cítí sucho hlubší než jedna falanga, je nutné strom zalévat.

Pokud se budete řídit pouze externím vyšetřením, můžete se mýlit, protože horní vrstva půdy může často vypadat suchá a pod kůrou bude substrát dokonce podmáčený. V takové situaci nepotřebuje tlustá žena další zalévání, ale uvolnění horní vrstvy.

Pamatuj si! V chladném období bude půda vysychat pomaleji (proto je v zimě počet zalévání výrazně snížen) a v horkém letním období rychleji.

Pokud není možné toho parchanta zalévat (například když odjíždíte na dovolenou), můžete na zem nalít vlhkou expandovanou hlínu. Vysuší přebytečnou vlhkost a v případě potřeby ji vrátí.

Optimální teplota a vlhkost v místnosti

Rozhodujícím faktorem při rozhodování, jak často polévat tukovou ženu, jsou podmínky pro její kultivaci. Takže v létě, když je nádoba s rostlinou na balkoně, v horkém vzduchu, bude muset být častěji napojena kvůli zvýšené rychlosti vysychání půdy.

Optimální teplotní indikátory pro aktivní růst peněžního stromu jsou od 19 do 25 stupňů Celsia. Pokud teplota překročí tento limit, výhonky peněžního stromu se příliš podlouhnou a zaoblené listy se stanou malými. Pro podzimní období lze teplotu snížit na 15 stupňů, v zimě, kdy je květina zaslána k zimování, stačí udržovat plus pět stupňů tepla. Při nižších teplotách však může rostlina zemřít.

Tlustá žena se venku cítí skvěle.

Dostatečná úroveň osvětlení také ovlivňuje úspěch růstu nových „mincí“ - listů, jinak rostlina začne ztrácet listy a vysychat. V tomto případě je nutné zajistit, aby přímé sluneční světlo nespadalo na tlustou ženu, jinak se na listech objeví popáleniny. Chcete-li se vyhnout takové situaci, v létě můžete snížit rostlinu z parapetu na podlahu poblíž okna, protože tam bude o něco chladnější, ale optimální úroveň osvětlení zůstane.

Čerstvý vzduch se jim líbí, takže květináče s nimi lze umístit na balkon nebo na zahradu ve stínu koruny stromu.

Jak zalévat strom peněz po transplantaci

Potřeba transplantovat peněžní strom nastává, když jsou kořeny rostliny tak dlouhé a rozvětvené, že zapletou celou hliněnou hrudku v květináči. Takové rostliny se přesunou do nádoby s větším průměrem. Mladé tlusté ženy by měly být vysazovány každý rok na novém místě, starší rostliny - jednou za tři až čtyři roky. Neměli byste dělat chybu, která je běžná pro začínající pěstitele - okamžitě zasaďte mladou květinu do velké nádoby. Ve skutečnosti se v takové nádobě po každém zalévání kvůli pomalému sušení hromadí vlhkost, což významně zvýší riziko hniloby kořenového systému a smrti rostliny. Transplantace se nejlépe provádí na jaře, kdy se ve stromu obnoví aktivní tok mízy.

Po transplantaci tlusté ženy je důležité dodržovat postupný zavlažovací plán. Hlavním pravidlem je, že je lepší dávat méně vlhkosti než ji přenášet.

Pamatuj si! Peníze strom snadno snáší sucho, zatímco podmáčení ho může zničit.

Po transplantaci se zalévání provádí dvěma způsoby:

  • V případě nouzové resuscitace (například po zatopení) a vysušení poškozených kořenů rostlinu zalévejte velmi málo a ihned po umístění oddenků do substrátu;
  • S plánovanou transplantací nezapomeňte zalévat nového „nájemce“ za den nebo za pár. V tomto případě se půdní směs trochu usadí, měla by být nalita na požadovanou úroveň a znovu napojena (aby se zabránilo stagnaci vody v pánvi).

Zalévání po transplantaci by mělo být provedeno za jeden nebo dva dny

V mnoha domech se na okně chlubí tlustý peněžní strom nebo Crassula. Předpokládá se, že přináší štěstí a finanční pohodu. Obecně je tato rostlina nenáročná, hlavní je správně ji zalévat a dodržovat teplotní režim.Počet zalévání se liší podle ročních období: v létě, v teple, je to několikrát týdně, v zimě, kdy květina přejde do hibernace, stačí jednou za měsíc. Pokud jsou tyto podmínky dodrženy, strom potěší své majitele svěžími "masitými" listy ve formě mincí.

Video

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada