Jak strom peněz kvete doma

Jak strom peněz kvete, najdete v článku. Tento jev je vzácný, ale při správné péči o rostlinu ho lze pozorovat.

O stromu peněz

Rozkvět bastarda (Crassula) musí dodržovat ne každý majitel rostliny. Je nenáročný na péči a krásný vzhled. Rostlina má hustý kmen. Jeho listy připomínají mince, jsou masité a lesklé. Crassula v latině znamená „tlustá“, odtud název „Tlustá žena“. Rostlina se také nazývá „Strom lásky“, „Strom štěstí“, „Opičí strom“. Odkazuje na sukulenty. Tlustá žena málokdy kvete. Aby mohla začít, potřebuje příznivé podmínky.

Co ovlivňuje tukovou ženu a její kvetení

Jižní Amerika je považována za rodiště květu podobného stromu. Lze najít v Africe, Arábii, na Madagaskaru. V přírodních podmínkách květina dorůstá do 1,5-2,5 m. Je to keř nebo strom. Reprodukce je snadná: z padlého listu, výhonku, stonku. V povaze tlusté ženy je kvetení vidět docela často. Optimální jsou pro něj jasné sluneční paprsky, vysoká teplota po celý den.

Dodatečné informace. Předpokládá se, že peněžní strom přináší finanční štěstí. Když kvete, znamená to, že bohatství pro majitele bude po dlouhou dobu.

Květy jsou od bílé po bledě růžové, na jednom kartáčku - několik pupenů. Rostlina se vyznačuje nejen svou krásou, ale také léčivými vlastnostmi: antivirová, protiplísňová, antibakteriální. Crassulas uvolňují do ovzduší prospěšné látky, které zlepšují lidské zdraví. Také listy květu mají léčivý účinek.

Kvete doma a kdy

Crassula může doma uvolňovat pupeny, ale tento jev je velmi vzácný. Ne všichni milovníci rostlin toho mohou dosáhnout. Tlustá žena je považována za nenáročnou květinu, ale musí se vytvořit optimální podmínky, aby se pupeny mohly objevit.

Peníze strom může dorůst až 50 cm

Crassula potřebuje světlo a teplo. Stimulují normální vývoj a růst květu. Přebytek jasného slunce může tučné ženě ublížit. Musíte si vybrat místo na parapetu, abyste zabránili popálení listů a stonků. Rostlině se daří bez zalévání, protože vlhkost se ukládá v jejích listech. Zralé rostliny dobře snášejí sucho. Bez vlhkosti vydrží až 4 týdny.

Doma roste strom až na 50 cm, tlustá žena kvete, pokud jsou splněny všechny výše popsané podmínky. Po výsadbě se pupeny obvykle objevují na 6-8 letech.

Jak kvete tlustá žena? Květy se shromažďují v latách. Připomínají strukturu hvězdičky. Jádro pupenu je narůžovělé. Hlavní barva je bílá, žlutá, růžová, červená. Pupeny pěkně voní, květinová vůně je jemná a jemná.

Proč strom peněz nekvetou

Důvodem nepřítomnosti pupenů mohou být nemoci dresu a nesprávné podmínky růstu.

Poškození listů

Hlavní problémy péče:

 1. Poškození houbami nebo jinou infekcí.
 2. Nalezení květiny na příliš osvětleném místě. Aby Crassula kvetla, musíte ji umístit na parapet v severní části domu.
 3. Pokud je poškozena škůdci, tlustá žena neuvolní pupeny.
 4. U květu musí být půda v květináči mírně kyselá.K tomu můžete přidat speciální látky i fosforová hnojiva.
 5. Rostlina nevyžaduje hojné zalévání. Při nadměrné vlhkosti se tvoří světle hnědé hrboly. Je třeba přesadit nemocnou květinu. Zdravou tlustou ženu musíte zalévat jednou za 7 dní.

Nesprávné podmínky zadržení

Špatná péče zahrnuje:

 • Zalévání studenou vodou, příliš málo vlhkosti. Signalizuje to spadané listí.
 • Listy jsou světlé a uschlé - přebytečná vlhkost. Pokud listy uschnou a ztmavnou, zalévání je nedostatečné.
 • Suché hnědé skvrny naznačují nedostatek vlhkosti.
 • Pokud kmen shnije, kořeny se začaly zhoršovat. Proto je vrchol rostliny odříznut a znovu zasazen. Zbytek by měl být vyhozen.
 • Když je v zimě podmáčená nebo květina na tmavém místě, stonek stromu peněz se začíná prodlužovat, ztenčovat a být ošklivý.

Všechny zasažené, zvadlé listy musí být odstraněny.

Dodatečné informace. Z pozorování květiny bylo zjištěno, že když její majitel onemocněl, pak se sám začne zhoršovat.

Chcete-li získat dobrý strom peněz a kvetení, musíte jej začít pěstovat z nejmenšího výhonku, vložit do něj duši a starat se o něj správně.

Květinové nemoci

Péče o strom peněz je jednoduchá, ale jako každá rostlina má nemoci.

Hlavní nemoci tlusté ženy:

 1. Proč listy zbledly a spadly? Možné možnosti jsou nedostatek nebo přebytek vlhkosti, stresový stav květu. Jak pomoci? V prvních případech upravte rychlost vlhkosti a snižte množství hnojiva. Zalévání studenou vodou mohlo způsobit stres. Proto jej musíte zalévat teplou, usazenou vodou nebo pokojovou teplotou.
 2. Stonka se natáhla. Důvodem je nedostatek světla. Rostlina se začíná táhnout nahoru. Řešením je přemístit toho parchanta na světlejší místo nebo zajistit další osvětlení.
 3. Zastavení růstu. Důvodem je nedostatek živin, špatné zalévání, spící období v zimě, nedostatečné osvětlení. Řešením je zalévat, hnojit a ukládat na osvětlené místo.
 4. Letargie listy. Důvodem je stísněný hrnec, nesprávné zalévání. Řešení - v prvním případě se rostlina přesadí do větší nádoby. Ve druhé musíte zkontrolovat kořeny, zda nevykazují známky rozpadu. Odřízněte špatné kořeny a přesaďte květinu. Pokud Crassula znovu uschne, budete muset proces odtrhnout a znovu zasadit strom.
 5. Hnijící kořeny, zvrásnění listů. Pokud při přesazování padlého květu kořeny ztmavnou a zhnijí, řešením je opláchnout kořeny teplou vodou, odříznout poškozené oblasti a problémové oblasti držet v manganistanu draselném po dobu 15-20 minut.

Tlustá žena upustila listy

Důležité! Před výsadbou musíte vzít novou půdu. Hrnce umyjte mýdlem na prádlo a opláchněte vroucí vodou.

Vzhled černých skvrn. Listy mohou zčernat od spálení sluncem a infekce. Popáleniny se objevují pouze v místě vystavení jasným paprskům. Musíte jen přeskupit hrnec. Pokud jsou skvrny na místech, kde nespadá sluneční světlo, je třeba rostlinu zachránit.

Problém se objevuje v zimě, protože rostlina je oslabená, je ovlivněna chladem a vysokou vlhkostí. Při zalévání nemá půda čas vyschnout. Je obtížné určit typ infekce doma. Chcete-li květinu zachránit, musíte jednat rychle. Řešení - nejprve se léčí na houbovou infekci, pokud to nepomůže, pak se používají léky na bakterie.

Plísňové infekce. Toto je plísňová infekce listů. Je nutné omezit zalévání, větrat místnost, přesazovat rostlinu. Chcete-li zachránit tlustou ženu, musíte při transplantaci vzít v úvahu všechny nuance: opláchněte kořeny teplou vodou, odřízněte zkažené oblasti, držte crassulu v roztoku manganu asi 20 minut, opláchněte nádobu mýdlem na prádlo a opláchněte vroucí vodou, nalijte novou půdu. Pokud je poškození větší než polovina, pak již nelze květinu zachránit. Musíte odříznout zdravé výhonky a zasadit je.

Bakterie.Pokud jsou přítomny, objeví se na listech hnědé skvrny. Toto onemocnění je obtížné odlišit od houby. K léčbě se používají silné léky. Smíchejte 10 g fungicidu s 10 l vody a ošetřete rostlinu. Používá se také antibiotikum, penicilin. Lze podávat injekce, zpracovávat listy.

Důležité! Tlustá žena dobře snáší antibiotikum i při vysoké dávce.

Zčervenání listů. Objevuje se při vystavení přímému slunečnímu světlu. Rostlina musí být přeskupena ve stínu.

Důležité! Listy se zarudnutím se neodlamují.

Vzhled bílé (stříbřité) desky. Důvodem je stres. Osoba nemusí zasahovat, rostlina se sama zotaví. To je za předpokladu, že neexistují žádné další příznaky, například práškový výtok v axilách listů. Tak se objevují známky škůdců.

Bílý květ

Mealybug. Infikuje rostliny se slabou imunitou. Vyskytuje se v podpaží kořenů a listů. Pokud je nalezen, musíte opláchnout strom peněz pod kohoutkem a opláchnout škůdce. Poté květ ošetřete česnekovým roztokem, alkoholem.

Dodatečné informace. Ošetření lze provést vatovým tamponem namočeným v roztoku.

V prodeji jsou speciální přípravky na ošetření rostlin: Actellik, Fufanon.

Když se na rostlině objeví pavučina, je ovlivněna roztočem. Na listech se také objevují červené nebo šedé chyby. Bojí se vysoké vlhkosti. K ošetření můžete použít následující metodu: připravte mýdlový roztok z mýdla na prádlo, naneste na rostlinu, opláchněte ji a poté zakryjte crassulu celofánem. Postup opakujte po 7 dnech. Můžete také použít drogu Apollo.

Štít. Jedná se o škůdce ve formě hnědého tuberkulózy. Musí být z rostlin ručně odstraněny, odstraněny. Ošetřete rostlinu mýdlovou vodou. Poté podle pokynů aplikujte lék Fitoferm.

Jak rozkvétat strom peněz

Péče o tlustou ženu je jednoduchá. Peníze strom kvete správnou výsadbou, zaléváním, krmením, prořezáváním. S výhradou těchto podmínek, stejně jako některých dalších nuancí, můžete dosáhnout hojnosti pupenů.

Teplotní podmínky

Čerstvý vzduch je pro tlustou ženu dobrý. Ale netoleruje náhlé změny teploty. Proto je nutné jej v létě umístit na balkon nebo zahradu, když je venkovní i venkovní pokojový teplotní režim téměř stejný.

V letních měsících jsou příznivé teploty pro Crassulu 20-25 stupňů. V zimě - 10-15

Pro rozkvět tlusté ženy musíte v létě vytvořit následující podmínky:

 • Zůstat ve světle pro peníze strom by měl být od 8 do 10 hodin;
 • Teplota by měla být konstantní, v rozmezí 19-25 stupňů;
 • Květinu je třeba nakrmit.

V podzimních měsících je lepší umístit květinu na izolovaný balkon, kde není jasné slunce. Teplota musí být udržována mezi 5 a 15 stupni. Neměl by být povolen silný pokles, aby crassula nezmrzla.

Hrnce a půda

Aby strom peněz rozkvetl, musíte najít dobrou nádobu na výsadbu. Rostlina roste rychle, takže je třeba ji včas transplantovat. Hrnec by měl mít stejný průměr a objem jako korunka. Aby nedošlo k pádu květu, je lepší vzít keramické nádoby. Zarostlá koruna musí být přivázána k podpěře.

Důležité! Když strom roste, plastové hrnce se snadno obracejí.

Při přesazování by měla být nádoba o 1 centimetr širší než ta předchozí. To stimuluje toho parchanta k rozkvětu. Musíte také dát květinu na lodžii bez jasného slunce v létě, aby mohla být větrána. Nebo ji nechte v místnosti, ale budete muset častěji otevírat okno a také otřít listy z prachu vlhkou bavlněnou podložkou. Opatrně odstraňte hliněnou hrudku z hrnce, abyste nepoškodili kořenový systém. Je lepší přesazovat kořenovou půdu z předchozí nádoby nebo alespoň její část. Přidejte novou půdu podobného složení.

Výběr hrnce

Aby tlustá žena v zimě kvetla co nejdéle, musíte odstraňovat sušené pupeny častěji.

Příprava zalévací směsi:

 • 1 díl písku;
 • 1 kus listnaté půdy;
 • 4 díly drnu;
 • nalijte drenáž na dno hrnce;
 • do směsi přidejte práškové uhlí.

Po přesazení potřebuje rostlina mírné zalévání.

Prořezávání a krmení

Pravidelné krmení je pro strom peněz výhodné. Hnojiva lze aplikovat 1 nebo 2krát každých 30 dní. Rostlina patří k sukulentům nebo kaktusům. Hnojiva jsou tedy vhodná pro tukovou ženu stejně jako pro tyto druhy. Ve třetím roce se krmení pro strom peněz neustále provádí. Pro hnojení se používají formulace s minerálními složkami.

Důležité! Po nákupu musíte rostlinu přesadit, aktualizovat její kořeny a připravit půdní směs s hnojivy a speciálními složkami.

Ke stimulaci kvetení je nutné bastarda správně zastřihnout, protože vývoj stonku ovlivňuje také pučící. Tento postup také obnovuje a prospívá crassule. Chcete-li to provést, musíte odříznout horní část stromu a boční větve, které přestaly růst, stejně jako když rostlina dosáhne výšky 30 centimetrů. Takové akce vedou k normálnímu vývoji kořenového systému, vzhledu náhodných řízků, nastavení pupenů, vytvoření krásného kmene a koruny a stimulaci růstu tlusté ženy.

Prořezávání lze provést tak, že dáte stromu jiný tvar. Může to být druh kopule, koule, osmičky, čtverce, plošiny jakéhokoli tvaru. Při svírání bude koruna tlusté ženy silnější. To podporuje větší tvorbu pupenů.

Dodatečné informace. Květy tlusté ženy obsahují trochu arzenu. Je to jedovatá složka. Proto je nemohou jíst zvířata a lidé.

Dodržováním všech doporučení můžete rozkvétat strom peněz. Jeho pupeny vás potěší krásou a dokonce přinesou štěstí ve financích. Co víc si můžete přát, abyste byli vlastníkem tak neobvyklého šťavnatého!

Video

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada