Jak pěstovat mango ze semen doma

Parapet můžete zdobit nejen všemi druhy dekorativních plodin, ale také exotickými stromy. Mnozí o tom přemýšleli, když byl na stole talíř s ovocem nebo ovocný salát. Pěstování tropické rostliny není ve skutečnosti tak obtížné, jak se na první pohled zdá.

Je možné, že nepřinese ovoce, ale vnese do interiéru nádech sofistikovanosti. Například pro pěstování manga ze semene doma je důležité splnit řadu jednoduchých podmínek.

Mango v bytě

Ve skutečnosti se to, co se prodává v obchodech, skutečně nazývá mango, ale strom, na kterém ovoce dozrává, se nazývá mangifera. Je to tento strom, který by se měl objevit po zasazení semene sladkého ovoce.

Díky ovocným výsadbám bude interiér jedinečný

Před zasazením exotického ovoce byste si měli v obchodě zakoupit slušnou kopii. Upřednostňuje se zralé ovoce.

Důležité! Pokud si koupíte nezralé pevné mango, můžete ho nechat dozrát. Za tímto účelem je ovoce vloženo do papírového sáčku a ponecháno několik dní.

Ze zralého ovoce je odstraněna kost. Je velká. Jsou na něm klky. Kosti se umyjí, klky se ořezávají, čistí. Kosti se zkoumá prasklina, která by měla být od konce. Kosti se na několik dní umístí do vody. Do vody lze přidat kořenotvorný prostředek, například Zircon, Kornevin, Epin.

Po 3-4 dnech je kost odstraněna. Trhlina na boku by se měla zvětšit. Pomocí nože je kost rozdělena na 2 části. Z ní je vyjmuto semeno. Připomíná to skořápku.

Semeno je umístěno v úrodné, prodyšné půdě. Hrnec by měl být středně velký. Semeno umístěte vodorovně. Posypeme 1-2 cm zeminy. Pokud se to udělá správně, po několika týdnech se vylíhne výhonek manga.

Květ manga má příjemnou jemnou vůni

Parapet zdobí malý mangový strom. Je to podlouhlá rostlina s podlouhlými tmavými smaragdovými listy. Zelená hmota je svěží. Bush má jádrový oddenek. Za příznivých podmínek kořen rychle roste. Během několika let se na kmeni objeví bílé květy. Mají příjemnou vůni. Vůně je trochu jako vůně lilie.

Pravidla pro klíčení ovocných rostlin

Klíčení semen

Některá ovoce nerostou, dokud se semenem neprovedete nějaké předběžné práce. Příliš tvrdá kůže zabrání klíčení semene. Proto jsou kosti nejčastěji namočené v teplé vodě.

Výběr správné instance

Semeno je odebráno z nejčerstvějšího ovoce. Ovoce by nemělo obsahovat promáčkliny, hnilobu ani podezřelé otvory. Na dotek by měla být středně měkká, ne tvrdá, zralá.

Kosti jsou pečlivě odděleny. Nemůžeš to poškodit. V případě potřeby se semena nebo semena umyjí.

Příprava půdy

Půda pro ovocné stromy je vhodná z velké části univerzální. Tašky se prodávají v obchodech.

Priming

Substrát by měl obsahovat písek, směs rašeliny, sadu živin.

Hrnec

Přednost se dává hrncům z přírodních materiálů. V takovém kontejneru vnitřní exotické dýchá, vyvíjí se lépe.

Zalévání

Téměř všechny ovocné rostliny milují vlhkost, ale ne stagnaci. Zalévání by proto mělo být konstantní, ale ne hojné.

Teplota

Exots milují teplo. Během období růstu a plodu by teplota měla být alespoň + 20 ... + 26 stupňů. Během odpočinku - + 14 ... + 18 stupňů. Každá rostlina má své vlastní preference.

Informace! Například tomel klidně toleruje pokles teploty na +2 stupně, zatímco mangostan zemře i při +10.

Plodit

Každý chce, aby strom vyrostlý z kosti přinesl ovoce. Většinou se to při správné péči stává.

Podmínky pro růst a zdraví

Aby se rostlina cítila dobře, rychle se rozvíjela, je důležité zajistit jí teplo, vlhkost, výživu a chránit ji před průvanem. Za stejných podmínek přinese ovoce.

Vášeň doma

Podle recenzí lidí, kteří mají rádi exotické rostliny, je mučenka nebo mučenka jedním z nejvíce houževnatých a snadno pěstovatelných plodů. S tímto úkolem se dokáže vyrovnat i začínající hostitelka.

Mučenka ohromuje svými květinami

Řada podmínek pro pěstování ovocného stromu:

 1. Měla by být zakoupena zralá kopie. Můžete najít takové ovoce stisknutím na jeho skořápce. Pokud se dá snadno prorazit, lze ovoce koupit.
 2. Doma je marakuja nakrájena na dvě poloviny. Buničina se sní. Černý hrášek, semena se vloží do misky s vodou.
 3. Zatímco jsou v misce, hrnec je připraven. Mělo by to být malé. Můžete si vzít kontejner s otvory ve spodní části.
 4. Odtok je položen na dně. Může to být oblázky, polystyren, keramzit atd.
 5. Dále je položena univerzální rašelinová směs.
 6. Semena z vody se přenesou do půdy a posypou 0,5-1 cm zeminy.
 7. Výsadba je zalévána malým množstvím vody.

Poznámka! Někteří zahradníci trvají na tom, že je nutné nádobu zakrýt plastem, aby se tam vytvořily skleníkové podmínky. Jiní ne. V každém případě má mučenka (jiný název pro mučenky) vysokou klíčivost, většina z nich určitě vyraší.

Passionflower je réva. Aktivně se roztahuje a rychle roste. Jeho květiny patří mezi nejneobvyklejší a nejkrásnější na planetě. Pěstování mučenky doma znamená zároveň nekomplikované. Jakmile se stonka začne táhnout, měla by být upevněna na mříži nebo podpěře. To by mělo být provedeno dříve, než se stonek zalesní. Jinak se rostlina rozbije.

Domácí tomel

O něco déle než s mučenkou budete muset pohrávat s tomelem. Pokud však víte, jak pěstovat mango z kamene doma, nebude těžké pěstovat tomel. Jeho semena jsou převzata ze zakoupeného ovoce.

Postupný postup pěstování ze semene tomelu:

 1. Kosti se omyjí pod tekoucí vodou. Jsou zalité vroucí vodou.
 2. Na jeden den jsou semena namočena ve slabém roztoku manganistanu draselného.
 3. Poté jsou zabaleny do vlhké gázy. Měli by být v této poloze po dobu 7-10 dnů. Gáza musí být neustále vlhká. To je nezbytné pro vyklíčení semen.
 4. Po týdnu a půl lze na tmavých semenech vidět drobné klíčky. To znamená, že tomel je připraven k výsadbě.
 5. Semena jsou umístěna do květináče s drenáží a volnou půdou.

  Domácí tomel nejen vyzdobí interiér, ale také poskytne ovoce

 6. Jsou zaseknutí v zemi hranou. Po posypání 1 cm zeminy.
 7. Je vhodná univerzální rašelinová půda pro pokojové rostliny. Pytly na půdu se prodávají ve specializovaných prodejnách.
 8. Výsadba je zalévána malým množstvím vody. Můžete přidat stimulant růstu.
 9. Poté, co má tomel v místnosti 2 silné listy, je každá drobná rostlina přesazena do samostatné nádoby.

Pěstování kiwi

Kiwi se stane skutečnou pýchou květinářství. Jedná se o silnou révu, která bez problémů roste v bytě.Jediným problémem je najít pár pro rostlinu, aby kvetla a plodila. Při pěstování a pěstování vinné révy není nic obtížného. Klíčivost semen je téměř 100%.

Rostoucí doporučení:

 1. Sadivovým materiálem jsou semena zralého ovoce.
 2. Pečlivě jsou odloupnuty z buničiny. Pak je zabalen do látky a omyt pod kohoutkem.
 3. Semeno se umístí na vlhkou gázu, pokryje se skleněnou miskou a umístí se na parapet. Gáza je pravidelně navlhčena.
 4. Po týdnu každé semeno vyroste.
 5. Půda pro výsadbu je neutrální. Nejlepší je použít citrónovou výživnou půdu.
 6. Semena jsou zasazena do mělké půdy, zalita vodou a pokryta potravinářským filmem, aby se vytvořil skleníkový efekt.
 7. Vyskladnění proběhne jeden měsíc po přistání. Každý vzorek je umístěn v samostatné nádobě. Kiwi má velké listy, pokud jsou rostliny zasazeny do jedné nádoby, budou se navzájem stínovat.

  Kiwi v bytě

 8. Chcete-li začít pěstovat kiwi doma, měli byste si vybrat správné místo. Místo by mělo být světlé a teplé. Nad exotikou můžete instalovat zářivky.
 9. Liana je krmena několikrát ročně. Do hrnce se přidá kompost.

Dodatečné informace. Dalším důležitým bodem péče je sevření horní části vinné révy. Takový krok bude stimulovat vývoj listoví ze stran.

Vykostěná meruňka doma

Výsadba meruněk doma je úkolem zkušených květinářů a zahradníků. Toto ovoce má své vlastní vlastnosti.

Rostoucí doporučení:

 1. Lekce o pěstování meruňky z kamene doma začíná odstraněním semen z ovoce. Poté jsou namočeny ve sklenici s vodou po dobu 48-72 hodin.
 2. Dále je důležité provést stratifikaci. Tato fáze se také provádí, pokud se člověk rozhodne pěstovat broskev. Kosti se vloží do nádoby s mokrým pískem a vloží se do chladničky.
 3. Po 90 dnech se semena zasadí do země. Předtím můžete otevřít kosti a vyjmout semena, nemůžete to udělat.

  Domácí meruňka

 4. O rostlinu byste se měli pečlivě starat: včas ji zalévat, hnojit, odříznout všechny zbytečné věci, uvolnit zem. Při správné péči se plody objeví za 5 let.

Liči doma

Plody thajského liči jsou ceněny pro svou sladkost, měkkost a samotná rostlina je ceněna pro svou vždyzelenou elegantní korunu. Rostlina vyzdobí jakýkoli domov.

Tipy pro pěstování ze semen:

 1. Kosti se z ovoce vyjmou a promyjí. Poté je několik dní namočen ve vodě. Můžete použít vlhkou gázu.
 2. Jakmile se klíček objeví, kost se zasadí do univerzální rašelinové půdy a zalévá se.
 3. Nádobu můžete zakrýt obalem. Jakmile se pouzdro objeví, balíček je odstraněn.
 4. Ošetřování vylíhnutých rostlin je třeba provádět opatrně. Zalévá se jednou za několik dní, první krmení se provádí až po 5 měsících.

Liči v přírodě

Můžete vidět, jak liči rostou v divočině v Thajsku, Vietnamu, Indii a dalších horkých zemích. Pod širým nebem roste obrovský vždyzelený strom.

Liči v přírodě

Plody na něm visí ve shlucích, jako velmi velké hrozny.

Olivovník doma

Milovníci experimentování se mohou pokusit pěstovat olivu doma. Chcete-li to provést, musíte si zakoupit stonku olivovníku a zasadit ji do vlhké půdy. K dispozici jsou také čerstvé nebo na slunci sušené olivy. Konzervované - nebude fungovat.

Kosti jsou několik dní namočené. Tupý hrot je propíchnut nožem. Je v něm vytvořen malý otvor. Potom jsou kosti zasazeny do univerzální půdy a napojeny.

Olivová zahrada v bytě

Olivový výhonek lze vidět za několik týdnů.

Domácí feijoa

Feijoa je užitečná rostlina. Byt se rychle zakořenil. Rychlost klíčení semen feijoa, stejně jako například papáji, je dobrá. Nejprve se z ovoce odstraní malá semínka. Semena jsou okamžitě připravena k výsadbě. Jsou rozloženy v hrnci půdy. Půda se skládá z písku a listnaté zeminy. Snímky se objevují rychle. Další péče zahrnuje umístění na světlém místě, ale bez přímého slunečního záření.

Rostlina rychle bere živiny ze země.Proto by mělo být každé 3-4 měsíce krmeno. Je lepší dát přednost obvazům, ve kterých je dusík, draslík, fosfor. Klíček lze také krmit všestrannými doplňky.

Mangosteen doma

Exotické ovoce může být obtížné vyrazit domů, ale zkušení pěstitelé květin to mohou vyzkoušet. Semenný materiál je vybrán a zasazen do vlhké, volné půdy. Hrnec je pokryt fólií. Sazenice se objeví za několik dní. Poté se však růst zpomaluje.

Poznámka! Až do 3 let je lepší rostlinu zastínit, po 3 letech potřebuje otevřené horké slunce.

Klíčky vyžadují zvláštní péči. Rostlina miluje teplo. Pokud teplota vzduchu v místnosti prudce poklesne o 7-10 stupňů, keře zemřou. Pro vývoj je také důležitá vysoká vlhkost. K tomu je třeba zakoupit zvlhčovač.

Ovocné rostliny vyzdobí byt a upoutají pozornost hostů domu. Každý strom však potřebuje svůj vlastní přístup. Pokud pochopíte všechny složitosti výsadby a pěstování exotických rostlin, můžete z části bytu udělat zelený sad.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada