Hydrangea paniculata - nejlepší odrůdy pro moskevský region

Každý se snaží vylepšit své stránky, takže se neobejde bez výsadby dřevin, květin a keřů. Letní obyvatelé věnují zvláštní pozornost kvetoucí výsadbě, díky nim jsou zahrady voňavé a pohodlnější. Jedním z nich je hortenzie. Z velkého sortimentu druhů a odrůd si můžete vybrat ty správné pro Moskevskou oblast.

Hydrangea paniculata nejlepší odrůdy pro moskevský region

Luxusní rostlina s krásnými svěžími pupeny - hortenzie laty. Tento luxusní keř má krásné květenství až do délky 25 cm. Má hortenzie pro moskevský region nejlepší odrůdy:

 1. Limelight - má poměrně silné výhonky, díky nim si keř získal popularitu v krajinářském designu. Svěží květenství na těchto stoncích dobře drží a neklesá do stran. Květenství - lata. V závislosti na místě výsadby má na začátku kvetení jinou barvu pupenů. Pokud keř roste ve stínu, jeho květy budou mít zelenkavou barvu (vápno, odtud název), pokud je na slunci - bílá. Pupeny postupně změní svůj tón, dokud nebudou úplně růžové. Listy jsou lehce pýřité a působí sametově. V létě jsou zelené, na podzim se mění na jasně fialovou.

  Hortenzie

 2. Pinky Winky (Pinky Winky) - lze nalézt v přírodě jako keřová verze rostliny a ve formě nízkého stromu. Jeho koruna je široce zaoblená, každý rok se zvětšuje o 20–30 cm. Rostlina se zamilovala do silných stonků, které drží květenství, které vypadají jako lata dobře. Na začátku kvetení jsou květiny namalovány v bílém tónu, ale postupně zpočátku získávají růžový odstín a na konci podzimu se stávají růžově fialovými. Dekorativní jsou také listy nejlepší hortenzie pro Moskevskou oblast. V letní sezóně jsou zelené, na podzim mění svůj tón na fialově červenou.
 3. Phantom (Phantom) - nejlepší odrůda pro moskevský region, který má svěží pupeny s jemnou vůní medu. V létě mají květiny jemný světle krémový odstín, na podzim jsou narůžovělé, které na vrcholcích získávají mírně nažloutlý tón.
 4. Vanilla Fraise je vysoký keř, který může dosáhnout výšky až 2 m. Tato odrůda je vhodná pro kompozitní výsadbu, často se používá při terénních úpravách ve velkých květinových záhonech. Květenství mírně připomíná fialové pupeny. Květy na jednom keři mohou mít různé barvy: od světle krémové až po jasně karmínovou.

  Hydrangea paniculata

 5. Lední medvěd je vynikající odrůda hortenzie hortenzie odolné vůči zimě pro moskevský region. Dobře snáší nízké teploty (do -40 ° C). V dětském pokoji můžete pozorovat změnu barvy na každém keři od pistácií po bílou, od krémové po růžovou. Každé květenství může dosáhnout až 40 cm.

Nejlepší odrůdy hortenzie pro moskevský region

Ne příliš vysoký, velkolistý keř (výška může dosáhnout od 1 do 2 m). Má tenké výhonky s pupeny a zeleno-modravými listy. Květenství připomíná velké štíty až 15 cm.

Populární odrůdy:

 1. Annabelle je nepříliš vysoký keř (vysoký 1-1,5 m), který má velké a těžké květenství (až 25 cm) bílé barvy. Rostlina se šíří, na šířku může dosáhnout až 3 m, velmi často se pod váhou pupenů pozoruje ukládání výhonků.
 2. Sterilis (Sterillis) je středně velký keř s velkými a těžkými květenstvími. Pod hromadou pupenů se výhonky ohýbají k zemi, takže je nutné instalovat podpěry a táhnout provázek. Květy mají zeleno-bílý tón, který se postupně mění na čistě bílou, na konci kvetení získají růžový odstín.

  Hortenzie

 3. White House (White Dome) - podměrečný keř (od 80 do 120 cm na výšku), který má klenutou korunu. Výhonky jsou velké, vzpřímené. Mají světle zelené listy a objemné sněhově bílé pupeny.

Zimně odolné odrůdy pro střední pruh

Doslova před několika lety si střední pásmo Ruska mohlo dovolit pěstovat na svých pozemcích hortenzii. Díky zdlouhavým šlechtitelským procesům byly vyvinuty nové odrůdy a některé již existující odrůdy byly přizpůsobeny drsnému zimnímu podnebí.

Velkolisté odrůdy pro střední zónu a Moskevskou oblast

Mezi obrovskou paletou druhů hortenzie pro moskevský region a střední pruh je to ten, který zahradníkům dává přednost pěstovat na svých pozemcích. Jeho svěží, listová "čepice" láká nejen svým kvetením, ale také dekorativními listy.

Ochotný. Je to tento druh, který se liší od ostatních v široké škále barev. Pupeny jsou schopné měnit svou barvu nejen po celou sezónu, ale také na půdě, ve které rostlina roste. Stejný keř, který má svou původní bílou barvu, může při přesazení změnit svou barvu na jasně modrou nebo světle růžovou. Paleta barev je ovlivněna minerálním složením obvazů, jejich množstvím.

Kromě nenáročnosti při pěstování keře je velmi důležité, aby:

 • Rostlina snadno snáší dlouhodobé poklesy teploty až na -30 ° C. Při nižších kapkách je nutné keř zakrýt;
 • Rostlina se velmi rychle zotavuje s různými zraněními;
 • Všechny odrůdy jsou odolné vůči škůdcům a chorobám.

Zimolez hortenzie velkolistá Blue Bird

Nízká rostlina s oválnou korunou. Vyvíjí se pomalu a dosahuje výšky pouze 1 m. V létě jsou listy zelené barvy, na podzim jsou mírně načervenalé. Pupeny mohou mít různé barvy (od růžové po modrou), což závisí na kyselosti půdy, kde rostlina roste.

Hortenzie velkolistá

Zimolistá hortenzie velkolistá Nikko Blue

Rostlina roste jen 1,5 m. Pupeny mohou měnit barvu z bílé na jasně modrou. Pro zachování bohaté barvy pupenů je nutné udržovat kyselost půdy na 5,5-7. Odrůda je vhodná pro vnitřní pěstování.

Zimolistá hortenzie velkolistá Papillon

Nízký keř s jemnými dvojitými okvětními lístky květin. Pupeny mohou mít různé barvy (od růžové po zeleno červenou). Vhodné pro vnitřní pěstování.

Odrůdy zoubkované hortenzie pro střední pruh a Moskevskou oblast

Na rozdíl od jiných odrůd jsou pupeny ve tvaru zoubkované hortenzie ve tvaru koule. Každá květina má rovnoměrné okvětní lístky, jejichž okraje jsou mírně zvlněné. Výška keře je pouze 1,5 m. Listy mají na okrajích výrazné zoubkování.

Hydrangea Sargente (Sargentiana)

Všechny odrůdy druhů dobře snášejí nízké teploty až do 30 ° C. Mezi nimi existuje několik populárních odrůd, jejich stručný popis níže.

Sargentiana

Vysoká odrůda s mohutnými výhonky se štětinami. Může dorůst až do výšky 3 m. Na lícové straně listů je mírné dospívání. Na začátku kvetení mají pupeny jasné barvy (od lila až po fialovou), ke konci jsou méně nasycené a získávají modravé odstíny.

Rosalba

Nízká rostlina (pouze 1 m), která má stejné středně velké pupeny od světle růžové po malinové a modré květy. Na jednom keři se mohou současně vytvářet květy různých barev. Roste dobře na jakékoli půdě, velmi miluje vlhkost.

Různé odrůdy vám umožní vybrat si ten správný pro vaše stránky. Každý z nich je svým způsobem krásný, některé vyžadují instalaci podpěr, aby pupeny neskončily na zemi.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada