Money Tree - vědecký název a místo, kde roste

Tato kultura je považována za nejpopulárnější talisman, který má vlastnost přitahovat do domu bohatství a prosperitu. Mnoho milovníků domácích rostlin získá takového „mazlíčka“ s masitými listy, něco podobného jako mince. Květina má další dvě jména: crassula nebo tlustá žena. Má také léčivé vlastnosti - její listy se používají k léčbě nehtů.

Vědecký název stromu peněz

Pokud mluvíme o vědeckém jménu, pak to v latině zní jako Crassula, samotná rostlina je zástupcem rodiny Tolstyanka. To zahrnuje 300–350 různých druhů, jejichž stanoviště se nachází v Jižní Africe.

Peníze strom, vzhled

Některé rostliny jsou také běžné v tropické Africe, na Madagaskaru a na Arabském poloostrově.

Užitečná rada. Doporučuje se každý měsíc utírat prach z listů stromu. Rostlina tento postup velmi miluje. Někteří majitelé pro květinu dokonce uspořádají sprchu s teplou vodou, nezapomeňte však zeminu zalévat plastovým sáčkem nebo fólií, aby přebytečná vlhkost nepoškodila kořenový systém.

Rostlina je velmi známá mezi milovníky květin. V zásadě nezáleží na tom, jak tomu říkáte: Crassula nebo Fatty - to vše je jedna rostlina. Další materiál bude zajímat ty, kteří se takovou květinou ještě nezabývali, ale chtějí ji pouze zakoupit.

Popis stromu květinových peněz

Stojí za to přejít k vzhledu samotné rostliny. Crassula, jinak ji lze nazvat tlustou ženou, je šťavnatá, tj. rostlina, která může přežít ve vyprahlých oblastech a vytvářet zásobu tekutin v listech. V tlustých listech domácího stromu je skutečně velké množství vody.

Crassula nebo tlustá žena

Rodina Tolstyankovye zahrnuje asi 350 odrůd podobných rostlin. Některé z nich mají velmi malou výšku asi 5 cm, jiné dorůstají až 3 metry. Existují plaziví a vodní zástupci, všechny jsou spojeny listy působivé tloušťky. Jejich tvar závisí na odrůdě, existují rostliny s listovými deskami:

 • ovál;
 • válec;
 • kosočtverec;
 • kopinatý tvar.

Nejčastěji strom peněz umístěný doma nebo v kanceláři vypadá jako strom se silným kmenem. Čím je květina starší, tím silnější je její kmen.

Listové desky jsou zajímavé nejen svým různorodým tvarem, ale také barevnými variacemi: od obvyklé jasně zelené barvy po stříbrnou nebo dokonce skvrnitou.

Jak roste strom peněz v přírodě

V přírodních podmínkách dosahuje rostlina výšky 1 až 2 metry, její kmen je asi 30 cm silný.Listy jsou malé, mají tvar elipsy, barva desek je jasně smaragdová, u některých druhů může být červeným okrajem po obvodu. U domácích druhů peněžního stromu je kvetení neobvyklé, ale pokud se vyskytne takový vzácný jev, objeví se malé bílé květy shromážděné v květenstvích - deštníky. Rodiště stromu je v Transvaalu. Tato rostlina se také nazývá ovata.

Peníze strom v přírodě

Purslane Crassula je variací předchozí rostliny.Kmen a větve pokrývají vzdušné kořeny. Zpočátku jsou bílé barvy, postupně tmavnou. Kvetení pro takovou rostlinu je velmi vzácné, vyskytuje se ve zralém věku. Květy jsou malé, shromažďují se v panikulárním květenství. Okvětní lístky jsou bílé a růžové.

Jak pěstovat strom velkých peněz

V přírodních podmínkách existuje jen několik odrůd rostlin, které mohou dosáhnout velkých velikostí. Pokud má majitel domácích květin v úmyslu pěstovat obřího Crassulu, pak se doporučuje dodržovat následující doporučení:

 1. Tlustá žena potřebuje určitou půdu. Nejlepší možností je země vhodná pro kaktusy. Obsahuje všechny komponenty potřebné pro peněžní strom. Jak "mazlíček" roste, bude muset být transplantován. Tento postup se provádí každé 2-3 roky.
 2. Kapacita pro výsadbu je vybrána v takové velikosti, aby byla vhodná pro objemný kořenový systém. Při výběru hrnce se dívají na průměr koruny; měl by odpovídat průměru hrnce.
 3. Postup sevření pomůže získat velký strom, jinak rostlina poroste, protože je pro ni pohodlnější, což je neatraktivní.
 4. Vrchní obvaz se přidává každý měsíc jejich přidáním k zemi. Potřebná hnojiva se nakupují ve specializovaných prodejnách.

  Velké peníze strom

 5. Zajištění správného osvětlení. Nebudete moci získat velkou kulturu, pokud nebude mít dostatek světla. Zde stojí za zapamatování, že strom peněz pochází z afrického kontinentu, proto vyžaduje hodně slunečního světla.
 6. Crassula potřebuje mírné zalévání. Provádějí se, jak Země vysychá. Nadměrné množství vlhkosti vede k tomu, že listové desky získávají měkkost a bledou barvu. Bez nápravy situace rostlina jednoduše zemře.
 7. Doporučuje se denní postřik květu, protože je velkým znalcem vlhkosti.

Důležitý bod. Před zasazením velké tlusté ženy se musíte postarat o přítomnost silného odtoku na dně hrnce. Jinak strom kvůli hmotnosti koruny jednoduše spadne.

Jak dlouho žije strom peněz

Podmínky růstu přímo ovlivňují délku života. Pokud se pro peněžní strom vytvoří vhodné mikroklima, bude růst déle než deset let a bude se úspěšně rozšiřovat. Existují zástupci rodiny a padesát let, otázkou je, bude mít majitel dost trpělivosti na tak dlouhou péči?

Odrůdy

Nejoblíbenější odrůdou tlusté ženy je ovál; zahrnuje odrůdy ve velkém množství. Listové desky jsou 6 cm dlouhé a 3 cm široké. Řapík chybí, samotná deska je připevněna k stonku.

Barva listů může být bohatě zelená nebo mít stříbřitý lesk, jejich okraje jsou zdobeny červeným okrajem. Květy oválného bastarda jsou růžové nebo bílé. Hlavní výhodou této odrůdy je považována za nenáročnou na péči.

Strom crassula

Na výšku může strom dosáhnout výšky 1,5 metru. Šedé listové desky, také orámované červeným okrajem. Délka listů je asi 9 cm, šířka je 4.

Crassula strom

Květy jsou bílé; postupem času získává růžový odstín. Doporučuje se umístit zástupce stromu na západní nebo východní okno.

Tlustá žena Schmidt

Listy se vyznačují kopinatým tvarem se špičatými špičkami. Horní část listu je stříbřitě zelená, rub je červený. Květy keře jsou také červené. Tato odrůda je populární v evropských zemích; je vysazována každou sezónu jako jednoletá rostlina.

Tlustý Schmidt kvete

Na notu. Přímé sluneční světlo na květině vede k tomu, že začnou zčervenání, vadnutí a padání listů.V létě se doporučuje přemístit rostlinu na balkon, s nástupem chladného počasí ji umístit na parapet směřující na jih.

Puffy crassula

Rostlina má masité, úzké listy s ostrým hrotem podobným šupinám. Barva květů je žlutá, ale kultura je ceněna pro původní větve visící z hrnce, jak roste.

Drůbeží odrůda

Na výšku bastard dorůstá až 25 cm, někteří milovníci pokojových květin jej zasazují do stejné nádoby s dalšími sukulenty, aby získali velmi krásné kompozice. Péče o tento druh je jednoduchá, protože rostlina je nenáročná. Očekávaná délka života je více než 10 let. K reprodukci dochází jak listy, tak řízky.

Skalní crassula

Je to zástupce plazivých rostlin, dosahující výšky 0,5 m. Stonky jsou tenké, s malými tlustými listy, zdobené červeným okrajem.

Rocky

Květy mohou být narůžovělé nebo žluté barvy.

Bod tlustá žena

Je to keř s listovými čepelemi blízko stonku. Samotné listy jsou vejčité a mají v horní části ostrý hrot. Jsou nazelenalé barvy, má stříbrný odstín a tmavé skvrny. Kultura bude kvést bílými květy.

Spot Crassula

Dobré vědět. S nástupem chladného počasí se peněžní strom dostává do klidového stavu, po tuto dobu se doporučuje umístit jej do místnosti, kde je teplota asi + 5 ° C. Zalévání se provádí každých 20 dní.

Purslane Crassula

Má jasně lesklé zelené eliptické listy se střední zesílením a na okrajích tenčí. Jak se výhonky začínají vyvíjet, zesilují. Na výšku může taková rostlina dosáhnout 2 metrů.

Šrucha

Tlustý Cooper

Obzvláště zajímavé jsou výhonky této rostliny. Spodní část se vyznačuje svislým růstem a horní část je skloněna dolů. Čím více rostou (výhonky), tím více jsou přitlačovány k zemi. Listy květu jsou podlouhlé, s červenými tečkami, což dodává kultuře velmi elegantní vzhled.

Tlustý Cooper

Péče o ni je stejně snadná jako o zbytek rodiny.

Péče

Výsadba domácí kultury v otevřené půdě se nedoporučuje. Pokud je dobré počasí, můžete hrnce přemístit ven na čerstvý vzduch. Tento postup bude mít příznivý účinek na pohodu rostliny.

Stojí za to vědět! Být na ulici v živém vzduchu často končí útokem mšic na strom peněz. Abychom včas rozpoznali problém a začali bojovat proti škodlivému hmyzu, je nutné kulturu pravidelně kontrolovat.

Navzdory skutečnosti, že Crassula má ve své domovině poměrně drsné životní podmínky, existují některé aspekty, které stojí za to vědět, aby se v domě pěstovala zdravá květina. Péče o peněžní strom:

 • Tlustá žena miluje světlo, ale přímé sluneční světlo rostlině nevyhovuje. Pro zajištění rozptýleného osvětlení květu se doporučuje umístit strom na stojan nebo na polici pod oknem. V letním období stojí za zvážení zastínění skla (zejména pro jižní a jihozápadní okna). Na severní straně je rostlina umístěna přímo na parapetu;
 • Suchý vzduch není problémem pro sukulenty; kvůli častým změnám vlhkosti se mohou vyvinout různá onemocnění. Rostlina se obtížně přizpůsobuje často se měnícím podmínkám;
 • Dospělý Crassula má negativní postoj k transplantacím, proto, pokud neexistují žádné zásadní indikace, je nejlepší nechat rostlinu samotnou;
 • Nadměrné zalévání vede k rozpadu kořenového systému, který končí smrtí květu. Na jaře a v létě se plodina zalévá jednou týdně. Voda se používá měkká, usazená, při pokojové teplotě;
 • Rovněž je třeba zlikvidovat časté krmení. Pro rostlinu bude stačit, že bude oplodněna jednou za šest měsíců;
 • Kontraindikace - průvany, vyvolávají nemoc.Pokud je v zimě nutné místnost vyvětrat, doporučuje se na tuto dobu květinu z místnosti vyjmout nebo zakrýt. Dlouhodobé vystavení chladnému vzduchu vede k tomu, že se listy začnou rozpadat z kultury.

Na notu. Muchomůrka není proti tomu, aby se usadila na stromě peněz, což přinese jak samotné rostlině, tak jejímu majiteli velké potíže. Pravidelné prohlídky květu a provádění preventivních opatření tomu pomohou zabránit. Pokud byl přesto nalezen škodlivý hmyz, budete muset k ošetření rostliny použít insekticidní prostředky.

Teplota obsahu

Na jaře a v létě je optimální teplota pro Crassulu +20 - 25 ° С. S nástupem vhodných povětrnostních podmínek se doporučuje vzít květinu na ulici nebo na balkon, protože strom reaguje špatně na nedostatek čerstvého vzduchu.

Mealybug

V zimě je nejpohodlnější režim + 15 ° С a níže, ale ne méně než + 4 ° С. Pokud organizujete zimování peněžního stromu při pokojové teplotě, můžete čelit tak nepříjemným okamžikům, jako je vadnutí a padající listí. Nedoporučuje se umístit hrnec vedle radiátoru ústředního topení.

Díky nenáročnosti toho parchanta se strom peněz stal oblíbeným u mnoha pěstitelů květin. Pokud budou dodržena všechna doporučení pro péči, rostlina bude vypadat skvěle, potěší majitele po celá desetiletí a nebude potřebovat léčbu.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada