Peníze strom - je možné chovat doma, co přináší, může být rozdáno

Rostliny se vyskytují téměř v každém domě. Díky nim je pohodlnější a dekorativní. Kromě toho mají rostliny svou vlastní energii, která může ovlivnit stav člověka. Například se předpokládá, že některé pokojové květiny přitahují bohatství, lásku nebo pohodu. To jsou vlastnosti, které strom peněz vlastní. Ale ne každý zástupce flóry může být pěstován doma. Z tohoto důvodu se mnoho milovníků vegetace zajímá o otázku: může být peněžní strom uchováván doma?

Můžu zůstat doma?

Lidé nazývají tukovou ženu stromem peněz. To je způsobeno společnými příznaky, že rostlina přerostla:

 • Hledání květiny doma přitahuje materiální pohodu;
 • Pokud každou středu řeknete stromu o vynaložených výdajích a vydělaných částkách, pomůže to znásobit a provést všechny plány. Dřevo vám navíc pomůže vyhnout se zbytečným nákupům;
 • Sladké a silné listy jsou známkou pozitivní energie v domácnosti. V takovém prostředí budou peníze vždy přítomny;
 • Pád velkého počtu listů naznačuje možný materiální odpad, který bude neplánovaný. Po dlouhou dobu se věřilo, že padající listí od tlusté ženy varuje před ztrátou peněz;
 • Pro dobrý růst rostlin a zlepšení materiální situace se doporučuje zakopat 3 mince do hrnce se zemí. Podle značek taková akce nedovolí vyprázdnění peněženky;

Tlustá žena je symbolem hmotného blahobytu

 • Někteří věří, že hmotného blahobytu lze dosáhnout zavěšením bankovek na větve stromu peněz. Bankovky je třeba čas od času vyměnit za nové. Ti, kteří viseli, utrácejí za osobní potřeby, není třeba je ukládat. Jedná se o druh spuštění peněžního oběhu;
 • Strom potřebuje znovu zasadit podle potřeby. To se zpravidla provádí jednou ročně. Aby se nezhoršilo materiální blaho, potřebuje rostlina během tohoto období další péči. Neměl by chřadnout, nový hrnec je vybrán prostornější než ten předchozí;
 • Když je někdo z domu nemocný, rostlina se hromadí sama o sobě negativní a začíná chřadnout. Po zotavení získá zástupce flóry svůj původní vzhled.

Mnoho lidových znamení je spojeno se stromem peněz

Strom má také další výhody: přítomnost baktericidních vlastností, nepřítomnost alergických sloučenin ve vzduchu. Jen málo lidí ví, že tlustá žena se používá v tradiční medicíně. Jeho dávka by však měla být minimální, protože strom obsahuje jed. Listy se používají k léčbě kožních onemocnění, vyrážek, angíny. K tomu jsou připraveny speciální odvary. Míza rostliny pomáhá zbavit se modřin a strií.

Důležité! Jumbo list je vynikající nouzová pomoc pro bodnutí včel. List je řezán a aplikován na ránu.

Péče o strom peněz není snadný úkol, zvláště pokud rostlina uschne.

Škoda tučné ženy

Někteří lidé věří, že doma nemůžete mít strom peněz. Hlavním důvodem je opět pověra:

 • Smrt rostliny naznačuje finanční zkázu. Je třeba mít na paměti, že to může být varování, ale nikoli příčina této události;
 • Podle Feng Shui strom nese energii jin (je to samičí rostlina). Pokud jsou většina rostlin sukulenty, vytváří se přebytek ženské energie. To může vést ke zhoršení nálady, apatie, neochoty dělat cokoli, pesimismu. Situaci není těžké napravit: je nutné přidat květinu s mužskou energií („jang“).

Pokud je sukulentní uschlý, můžete očekávat finanční ztrátu

Důležité! Samičí rostlina má zaoblené květy a listy, výhonky se šíří. Samec - má trny, špičaté listy a květy.

Z objektivních důvodů, proč je nemožné držet peněžní strom doma, je jen jeden - listy obsahují arsen. Látka je jedovatá, ale otravy lze dosáhnout pouze při konzumaci listů. Aby se zabránilo nepříjemným následkům, rostlina by neměla být přístupná zvědavým zvířatům a malým dětem.

Jed na peníze

Strom obsahuje arsen. I přes malé dávkování je třeba dbát zvláštní opatrnosti, jsou-li v domě děti. Jed je pro ně nebezpečný v jakémkoli množství. Snědený list může způsobit nejen průjem a zvracení, ale také závažnou alergickou reakci. V některých případech může dojít ke ztrátě vědomí. Zabránění problému je snazší než jeho odstranění. Když se objeví děti, strom je přemístěn na nepřístupné místo nebo se ho zbaví.

Peníze strom bude obsahovat jed, je lepší ho skrýt před malými dětmi

Kde by měla květina stát

Při výběru byste měli dodržovat tato doporučení:

 • Místnost by neměla být studená ani horká, přítomnost velkého množství prachu je vyloučena. Pokud náhodně vložíte domácí strom, může uschnout. Stojí za připomenutí, že strom peněz není plevel;
 • Květina netoleruje prudký pokles teploty a průvany. Z tohoto důvodu by měl být ve větrané místnosti, kde bude teplota kolísat od 19 do 24 stupňů;
 • Suchý vzduch není vhodný pro zástupce flóry, proto nejsou vhodná ani místa poblíž radiátoru nebo krbu. Vysoká vlhkost umožňuje rostlině směrovat energii do domu. Skvělé místo - vedle akvária. Kontinuální výpary vytvoří optimální prostředí. Dalším vhodným místem je koupelna. Neměly by s tím být žádné problémy. Netěsné potrubí způsobí únik peněz z domu;
 • V místnosti je určena oblast odpovědná za přilákání materiální pohody. K tomu můžete použít síť Bagua. Místnost je konvenčně rozdělena na 9 částí. V pravém dolním rohu bude bezpečné místo. Jedná se zpravidla o jihovýchodní zónu místnosti.

Důležité! Stín stěn také záleží. Nemělo by to být červené. Stojí za to upřednostňovat zelené, fialové, lila barevné odstíny.

Peníze strom v ložnici

Abyste ze stromu peněz získali co nejvyšší hodnotu, musíte si vybrat správné místo. V bytě (nebo domě) by mělo být hodně tepla a světla, ale zejména v létě je třeba se vyhýbat přímému slunečnímu záření. Horký letní vzduch zničí rostlinu.

Vložit strom do ložnice je dobrý nápad. Rostlina pohltí nepříjemné pachy a vyčistí vzduch. Z tohoto důvodu se bastard sukulentní často nazývá strom filtrů. Při umístění stromu do ložnice stojí za to pamatovat na množství světla. Pokud je v této místnosti hodně stínu, je lepší dát květináč na jiné místo.

Nejlepší místo pro tlustou ženu je osvětlená a větraná ložnice

Je možné dát / vyhodit tlustou ženu

Stěhování, potřeba změnit prostředí a další důvody mohou způsobit potřebu vyhodit strom peněz. Lidé, kteří věří ve znamení, jsou toho názoru, že by se to nemělo dělat s tlustou ženou.

Pokud rostlina žila v domě dlouhou dobu a přinášela radost, nashromáždila přebytečnou energii od každého člena rodiny.Je zakázáno ji jen tak vyhazovat, je třeba vrátit květinu do přírody, například ji vynést ven a zahrabat do země.

Když má bastardská květina špatný kmen, je dovoleno ji odhodit a nechat si výhonek pro sebe.

Aby strom nepřitahoval potíže a nedostatek peněz, musíte se ho správně zbavit:

 • odejít u vchodu;
 • zahoďte starou květinu do koše a nechte si jeden klíček pro sebe;
 • dát tlustou ženu tomu, kdo se o ni chce starat.

Před kteroukoli z výše uvedených akcí byste měli psychicky poděkovat květině za čas strávený v domě. Nezáleží na tom, jak dlouho byla rostlina v rodině. Teprve po takovém rituálu může být odhoden.

Dáte strom z domova

Tlustá žena, pěstovaná podle všech pravidel, slibuje majiteli bohatství a prosperity. Z tohoto důvodu bude rostlina vynikajícím dárkem pro každou příležitost.

Důležité! Aby šťavnatá rostlina přinesla bohatství, musí být pěstována sama. Zakoupená rostlina nepřinese do domu pozitivní energii.

Chcete-li se seznámit s významem takového daru, pomůže vám několik znamení:

 • Malá tlustá žena se stane garantem malého, ale stabilního růstu příjmu pro toho, komu je dar darován;
 • Přijetí nemocného stromu jako dárek je známkou toho, že člověk nebo rodina má závistivé a špatné přání. Projevují negativní emoce týkající se hmotného blahobytu. Člověk by se měl od takových známých izolovat. Navzdory negativitě stojí za to vyvinout úsilí k vyléčení rostliny. Pokud se vám to podaří, znamená to, že se v domě najdou peníze, a to i přes závist a intriky známých.

Tlustá žena je skvělý dárek k narozeninám

Co přináší dům šťavnaté

Peníze strom přináší domů finanční a duchovní pohodu. Bere lidem choroby a používá se k přípravě odvarů. Stojí za to zdůraznit několik dalších znaků spojených s rostlinou:

 • Při nákupu nebo darování velkého stromu peněz byste neměli okamžitě očekávat finanční zisk;
 • Pokud strom spadl ze svého místa, ale listy se nerozpadly, brzy se zvýší příjem. Pokud se během pádu zem rozpadla z hrnce a on sám havaroval, lze očekávat ztrátu pohody;
 • Pokud květina onemocní, musí být co nejdříve obnovena. Pokud tak neučiníte, mohou nastat finanční problémy;
 • Na listech by se neměl dlouho hromadit prach. Odnáší pozitivní energii.

Důležité! Crassula kvete velmi zřídka. Pokud se objeví květenství, stojí za to vyslovit přání týkající se finančních zdrojů. Mnoho lidí věří, že to může být splněno v krátké době.

Proč se tlustá žena nazývá strom peněz

Tlustá žena se již mnoho let nazývá stromem peněz. Pokojová rostlina byla dlouho považována za talisman, který přitahuje rodinu a prosperitu. Věc je, že zástupce flóry má husté kulaté listy, podobné mincím (stříbrným dinárům).

V různých zemích lze strom nazvat jinak: strom štěstí, africký opičí chlebovník, strom se stříbrnými dolary.

Skutečnost, že strom peněz přitahuje finanční blahobyt, uznává také Feng Shui. Tato skutečnost je ale vysvětlena trochu jinak. Věří se, že listy uchovávají energii, kterou lze použít k přilákání bohatství. Je třeba dodržovat některé podmínky:

 • kvalitní péče;
 • víra ve schopnost rostliny přilákat materiální pohodu;
 • umístění květiny v jihovýchodní části obydlí.

Listy toho parchanta mají tvar mincí.

Je tu ještě jedna věc - měli byste začít s „rostlinnou magií“. Chcete-li to provést, proveďte několik akcí:

 1. Na větvích jsou zavěšeny bankovky a mince jsou pohřbeny v zemi.
 2. Říkají rostlině o svých finančních úspěších, zatímco žehlí listy.

Peníze lze spočítat pod stromem.

Největší peněžní strom

Tlustá žena dosahuje velikosti skutečného stromu pouze v přirozeném prostředí doma (v Jižní Africe, Arábii, na Madagaskaru). Doma nebude získání vysoké rostliny fungovat. Na světě existují vzorky, které dosahují výšek od 1 do 1,5 metru. Je však velmi obtížné dosáhnout takového výsledku, bude to trvat nejméně 20 let.

Peníze strom se může stát talismanem pro přilákání pohody, ale pouze pokud je o něj náležitě postaráno: pravidelné zalévání, hnojení a opětovná výsadba. Tlustá žena se může stát rodinným lékařem, zmírnit bolesti v krku, bolesti kloubů. Můžete to rozdat poděkováním za čas strávený v rodině.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada