Pokojové květiny, které milují slunce a teplo

Všechny pokojové rostliny jsou obvykle rozděleny na odstíny tolerantní a milující světlo. Vedení patří těm, kteří dávají přednost jasnému osvětlení, protože pro ně jsou tradičně přiděleny parapety.

Kvetoucí pokojové květiny, které milují slunce

Tato skupina rostlin potěší pravidelným kvetením pupenů s náležitou péčí a osvětlením.

Anthurium

Patří do početné rodiny Aronievů. Takové květiny jsou obvykle bylinné, ale vyskytují se horolezectví a dokonce i stromy. Většina kultivarů jsou epifity, které pocházejí z Jižní Ameriky. Potřebují teplotu asi 20–25 ° C, vysokou vlhkost (80–100%), jasné, ale rozptýlené osvětlení.

Kvetoucí šarlatový anthurium

Nejčastěji dorůstají do výšky 30-50 cm, ale existují i ​​větší formy. Listy jsou lopatkovité se zaoblenými nebo špičatými okraji, členité, ale vždy se zesílením na konci řapíku (geniculum). Květenství má jádro ve tvaru ucha a závoje, malované v bílé, červené, zelené a dalších barvách.

Hippeastrum

Jsou součástí rodiny Amaryllis. V překladu z latiny znamená název „jezdec“ a „hvězda“, často zaměňovaný s amarylisou, ačkoli se jedná o omyl, rostliny spojuje pouze společná rodina. Vytrvalá cibulovitá rostlina kvete od srpna do září velkými jasnými květy, podobně jako lilie různých odstínů. Corollas trvá 10 dní.

Pro vaši informaci! Po odkvětu zůstávají boxy plné semen se 100% klíčivostí.

Teplota obsahu by měla být 17-25 ° C, zalévání pánví, osvětlení je jasné, ale rozptýlené. Jihozápadní a jihovýchodní okna jsou vhodná.

Hippeastrum různých odstínů

Sinningia

Patří do rodu Gesnerievye, jako je gloxinia. Má kořenový systém uzlíku a velké pubertální listy shromážděné v růžici. Zvonovitá šestiboká korunka o průměru až 10 cm může mít téměř jakoukoli barvu, včetně jednoduché, polodvojité a dvojité. Teplota během aktivního období vyžaduje 22-28 ° С a během odpočinku - asi 12-13 ° С. Osvětlení je vyžadováno jasné a rozptýlené, ale přímo ráno a večer. Ideální je východní nebo západní okno.

Kvetoucí sinningia

Dendrobium (Dendrobium)

Vytrvalé orchideje krásně rostou ve sklenících a na parapetech. Luxusní květiny a příjemná vůně s nenáročným obsahem jsou hlavními výhodami rostliny. Jeden pseudobulb může růst stonky nesoucí až 70 květů. Každá koruna trvá až dva měsíce. Vyžaduje jasné rozptýlené osvětlení po dobu až 12 hodin. Nejvhodnější jsou západní a východní okna. Od poledního slunce je nutné stínování.

Dendrobium květ

Sluncemilné pokojové rostliny se jmény

Tyto domácí květiny potřebují hodně slunce. Na jižních oknech a vedle nich se všichni cítí skvěle.

Kaktusy (Cactaceae)

Obrovská rodina vytrvalých kvetoucích rostlin zahrnuje 127 rodů a 1750 druhů. Všichni pocházejí z pouští. Téměř všechny jsou kmenovými sukulenty, které se vyznačují extrémně pomalým růstem a schopností akumulovat uvnitř velké množství vlhkosti. Pro normální vývoj a kladení poupat potřebují velmi jasné slunce a rovnoměrné teplo.Ale i v částečném stínu na severní straně bude kaktus schopen dlouho přežít.

Crassula

Druhé jméno je tlustá žena a také jej rádi nazývají stromem peněz. V rodině je považováno za dobrou tradici, která ji udržuje v dohledu. Sukulentní rostlina má silné, masité listy zaobleného tvaru a snadno tvoří vynikající korunu stromu.

Poznámka! Na východním, jižním a západním parapetu se cítí dobře, může dokonce potěšit kvetením, které není nijak zvlášť krásné.

Dospělý Crassula

Ficus

Patří do rodiny Mulberry. V pokojové kultuře se pěstují pouze vždyzelené odrůdy fíkusů. Potřebují jasné světlo po celý rok. Chcete-li v zimě zachovat dekorativní vzhled, zajistěte podsvícení. Největší pestrobarevné odrůdy, které vyžadují až 15 hodin slunce denně.

Velmi velké listy - vizitka fikusu

Aloe

Vytrvalá bylinná, stromovitá nebo keř sukulentní s dlouhými trnitými listy naplněnými hodnotnou a léčivou šťávou patří do rodiny Asphodel. Celkem se v Africe a Arábii nachází 500 druhů. U některých druhů list dorůstá až do délky 60 cm. Nenáročné na péči. Po většinu roku se cítí dobře při normální pokojové teplotě, má rád časté zalévání. V zimě je nutné podsvícení, zalévání se sníží a teplota může být snížena na 14 ° C.

Užitečné a nenáročné aloe šťavnaté

Sansevieria

Stálezelená vytrvalá bylina patřící do čeledi Asparagus. Je velmi nenáročný, může růst na jasném slunci a v částečném stínu a je ceněn pro svou schopnost absorbovat oxid uhličitý ze vzduchu v noci a škodlivé látky během dne.

Důležité! Dokonce i květina zapomenutá na půl měsíce na lodžii vydrží takový test bez většího poškození.

Obzvláště působivě vypadá v aranžování květin. Existují odrůdy s jednotnou zelenou barvou listů, pestré, se žlutým okrajem.

Sansevieria, různé odrůdy

Pokojové rostliny, které milují přímé sluneční světlo bez postřiku

Mnoho domácích květin musí pravidelně zvlhčovat své listy nebo udržovat vysokou vlhkost. Pro ty, kteří se rostlinám nemohou věnovat hodně, jsou vhodné druhy, které preferují suchý obsah.

Dolarový strom nebo zamioculcas (Zamioculcas)

Jeden jediný druh, který pochází z Afriky a patří do rodiny Aroidů. Teplomilná rostlina preferuje teplotu 18-26 ° C. Snadno snáší sucho a nevyžaduje zvlhčování vzduchu. Zalévejte až po úplném vyschnutí půdy.

Poznámka! Může růst v částečném stínu, ale svůj velkolepý vzhled s lesklými listy získává pouze na jasném slunci.

Zamioculcas

Kalanchoe

Sukulentní z rodiny Tolstyankovů s holými nebo pubertálními listy, na nichž často rostou pupeny a dávají nové rostliny (děti). Existuje celkem asi 200 druhů. Některé mají vzhled zakrslých keřů, jiné jsou bylinné. Květenství roste na tlustých stoncích a vypadá jako deštník bílých, žlutých, fialových nebo červených odstínů.

Velké množství jasného světla je hlavní podmínkou pro správný vývoj a krásné kvetení. Po většinu roku se cítí dobře v bytě při teplotě 18-26 ° C, ale v zimě potřebuje odpočinek při 14-16 ° C. Může růst bez postřiku. Zalévání se doporučuje přes paletu a velmi střídmě.

Kvetoucí Kalanchoe

Pelargonium

Vytrvalá bylina nebo keř pocházející z Jižní Afriky. Stonky mohou být rovné nebo plíživé. Květina má jednoduchý dlaňovitý nebo prstem členitý list s dospíváním. Je velmi podobný pelargónii, ale má genetický rozdíl.

Pro vaši informaci! Křížením opylováním pelargónie a pelargonia nevzniknou životaschopná semena.

Roste dobře na záhonech, parapetech, v závěsných květináčích. Kvete i při 12 ° C. Květina, na rozdíl od pelargónie, má pět okvětních lístků, z nichž dva jsou větší než ostatní.Deštníkové květenství spojuje mnoho korun.

Důležité! Pelargonium nikdy není modré.

Pohání až 20 květenství za sezónu. Miluje příliv čerstvého vzduchu. Kvůli nedostatku osvětlení rychle ztrácí svůj dekorativní efekt. Většinu roku se udržuje při teplotě 20–25 ° C, ale v zimě potřebuje odpočinek při teplotě přibližně 12–15 ° C během dne a až 6 ° C v noci. Svěží koruna je pravidelně tvarovaná a omlazovaná.

Růžové pelargonium

Břečťan vnitřní (Hedera)

Vždyzelený popínavý keř patří do rodiny Araliev. Výhonky mají kořeny podobné přísavce, které se snadno připevní k jakékoli vhodné podpoře. Pohromy mohou dosáhnout délky 30 m. Kožovité, lysé a lesklé listy jsou tmavě zelené a pestrobarevné se žlutými skvrnami.

Důležité! Květina by se neměla často přenášet z místa na místo, to má na ni špatný vliv.

V létě je pro něj optimální teplota 22–24 ° C, v zimě 12–14 ° C. Půda v květináči by měla být velmi vlhká, vždy velmi vlhká. Vystačí si s postřikem, ale pak si občas potřebuje zajistit koupání pod teplou sprchou. Vrchní obvaz se provádí dvakrát týdně. Reprodukuje se velmi snadno, stačí odříznout výhonek a přilepit ho do nádoby s výživnou půdou.

Mezi obrovskou paletou dekorativních domácích květin, které milují slunce, si každý může najít vhodnou volbu pro sebe. Nebojte se experimentů, ale před nákupem do vašeho domu stále stojí za to objasnit, která konkrétní rostlina se vám líbí, vyžaduje vlhkost, osvětlení a teplotu.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada