Domácí pokojové květiny kvetoucí po celý rok

Pokojové květiny, které kvetou po celý rok, vypadají slavnostně a prospívají tím, že čistí vzduch. Některé stále kvetoucí květiny domu navíc nevyžadují vážnou péči. Může je pěstovat i začátečník.

Druhy nenáročných stále kvetoucích pokojových rostlin.

O některé květiny se snadno starají, ale po celý rok vypadají luxusně.

Jejich popularita je způsobena dvěma důvody:

 • Snášejí nepravidelné zalévání. To znamená, že se majitel může bezpečně vydat na služební cestu nebo jednoduše zapomenout zalévat květiny.
 • Nepotřebují stálé osvětlení a zvlhčování.

Květiny

obrázek 2.geranium

Takové květiny si vybírají nejen zaneprázdnění lidé, ale i ti, kteří nemají rádi květinářství. Dlouhodobě kvetoucí pokojové květiny potěší oko po celý rok s krátkými přestávkami na odpočinek.

Mezi nimi lze zaznamenat tři nejoblíbenější:

 • Geranium, známé od dob našich babiček. Kvete velmi jasně a často. Při pravidelné péči, každoročních transplantacích a omlazení může kvést téměř po celý rok. Pokud se aktivně nestaráte, ale jednoduše vodu, může také kvést, ale ne tak hojně.
 • Phalaenopsis. Jeden ze zástupců orchideje se skrývá pod komplexním jménem. Navzdory skutečnosti, že tato krásná květina je tropická, péče o ni je jednoduchá. Kvete tři měsíce.
 • Hoya. Často ji lze vidět na veřejných místech. Svým vzhledem připomíná břečťan.

Mezi oblíbené patří také begónie, clivia, abutilon, spathiphyllum, fuchsie a ibišek.

Druhy a odrůdy květin s dlouhou dobou kvetení

Důležité! Kvetoucí rostliny jistě potěší oko. I celoročně kvetoucí rostliny však potřebují malé přestávky, aby se zotavily.

Níže je tucet nenáročných rostlin. Kvetou po celý rok:

 1. Abutilon nebo vnitřní javor. Musí být často napojena a umístěna na slunné straně. Kvetení je možné při teplotách mezi 18 a 25 ° C. Na jaře je javor zkrácen o třetinu. Dusičnan draselný a superfosfát mu mohou pomoci rozkvétat.
 2. Anthurium. Miluje vysokou vlhkost a časté zalévání. Kvete však výhradně při dostatečném osvětlení. Hnojiva jsou potřebná ve formě organických hnojiv.
 3. Balzám. Upřednostňuje rozptýlené světlo, milující stín. Vyžaduje vlhké prostředí a pravidelné stříkání.
 4. Begónie. Může kvést při teplotách nad 16 ° C. Roste dobře v teplých a vlhkých podmínkách bez dalšího postřiku. Aby byl keř objemný a svěží, musí být horní části rostliny odříznuty.
 5. Ruelle. Cítí se dobře při častém zalévání a bez vystavení přímému slunečnímu záření. Hrnec je umístěn na paletě s expandovanou hlínou a sphagnem.
 6. Pachistáza. Potřebuje pravidelné prořezávání, zalévání, vysokou vlhkost. Vrcholy vyžadují pravidelné svírání.
 7. Tygří barva. Stín milující a zároveň milující neustále vlhkou půdu. Krmí se každý měsíc hnojivem pro orchideje.
 8. Ibišek nebo čínská růže. Miluje každodenní postřik, pravidelné zalévání a spoustu slunce. Je třeba ji každoročně přesazovat a krmit jednou za 2–3 týdny.
 9. Pelargónie. Nenáročný a vyžadující světlo. V létě se můžete přestěhovat na balkon. Zalévání by mělo být řídké, ale velmi hojné.
 10. Pelargonium královský. Péče je stejná jako u muškáty. Navíc musíte brzy na jaře stříhat.

Balzám

Jak prodloužit dobu květu některých dlouho kvetoucích pokojových rostlin

Dokonce i stále kvetoucí vnitřní rostliny potřebují zvláštní podmínky, aby prodloužily dobu květu.

Osvětlení je důležité pro kvetení, přesněji řečeno jeho jas a trvání. Slunce neposkytuje v zimě dostatek světla.

Důležité! Některé rostliny, například gloxinia, stephanotis, fialová, pelargonium, balzám, kvetou pod vlivem umělého světla. K tomu můžete použít fytolampy nebo zářivky.

Naopak jiné rostliny, jako je vánoční hvězda, cyklámen, Kalanchoe, prvosenka, musí snížit expozici světlu. Existují pro ně speciální čepice. Doporučuje se je používat večer. Také můžete uspořádat květináče těchto druhů květin na místech se slabým osvětlením. Jejich pupeny se ve tmě tvoří mnohem lépe.

Aby se prodloužilo kvetení téměř všech pokojových rostlin, je nutné sledovat uschlé květiny a listy a včas je odstranit. To umožňuje rostlině udržet si svoji sílu.

Domácí dlouho kvetoucí květiny musí být krmeny výběrem hnojiva vhodného pro daný typ.

Populární pokojové rostliny, které kvetou po celý rok se správnou péčí

Každá rostlina potřebuje vlastní péči. Chcete-li pěstovat krásnou květinu, musíte znát základní vlastnosti a potřeby. Hlavní jsou teplotní podmínky a frekvence zavlažování. Je také důležité vědět o frekvenci krmení a přesazování rostlin. Dodržování pravidel svým výsledkem potěší i nezkušeného pěstitele.

Důležité! Z obzvláště populárních stále kvetoucích pokojových rostlin lze zmínit ty nejnáročnější, které byly diskutovány výše. Zahrnují také cyklámen, jasmínovou růži, cossandru, draslík, saintpaulia.

Způsoby způsobení kvetení na příkladu populárních pokojových rostlin

Obecným pravidlem pro podporu kvetení je dočasné snížení teplot a snížení zálivky. Uměle vytvořená stresující situace způsobí, že rostlina přejde do klidového stavu, později může kvést ještě hustěji. Toto obecné pravidlo funguje do určité míry ve vztahu k jakékoli rostlině.

Například pelargónie. Při správné péči kvete po celý rok. Pokud kvetení stále nepřichází, můžete zkusit následující aktivity:

 • Zorganizujte zimování s poklesem zálivky a výživy.
 • Vytvářejte poklesy teploty bez mrazu nebo průvanu. Toho lze dosáhnout jednoduchým pravidelným vystavováním hrnce na balkon.
 • Krmte síranem hořečnatým. Pozitivně působí na tvorbu pupenů.
 • Jódové injekce. Mají příznivý účinek na mnoho květinových rostlin.

Balzám

U phalaenopsis se doporučují další akce:

 • Zalévání nahraďte několika kousky ledu.
 • Vytvořte poklesy teploty.
 • Umístěte hrnec na tmavé místo po dobu pěti dnů.
 • Krmte fosforečným hnojivem.
 • O tom, kterou z těchto metod zvolit, rozhoduje sám květinářství.

Pokojové květiny kvetoucí po celý rok přinášejí svým majitelům estetické potěšení. Některé rostliny lze uspořádat do kompozic a dát jim požadovaný tvar. Takové kompozice vypadají v interiéru velmi módní a relevantní.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada