Jak se jmenuje pokojová květina s červenými listy

Každá rostlina, jejíž listy mají odstín červené, vypadá neobvykle jasně a mimořádně. Zvláštní pozornost je věnována pokojovým květům. Jsou nenahraditelnou součástí designu. Nejčastěji je vnitřní květina s červenými listy akcentovým bodem v interiéru.

Květy s jasnými listy na koruně

Rostlina s jasnou barvou listů je cílem každého pěstitele. Pokud v bytě ještě žádný zázrak není, můžete si vybrat jednu z uvedených instancí:

 • vánoční hvězda;
 • cordilina;
 • irezin;
 • nidularium;
 • oxalis trojúhelníkový.

Vnitřní květina s červenými listy - originální prvek interiéru

Toto je seznam nejpopulárnějších rostlin, které mají nahoře červené listy. Aby vnitřní rostliny neustále potěšily oko, jejich barva nezmizí, je nutné se seznámit s nuancemi péče.

Vánoční hvězda

Poinsettia, nebo vánoční hvězda, jak se jí lidově říká, je druh Euphorbia. Druhé jméno pochází z přítomnosti jasně červených listů v horní části čepice, které se obvykle objevují na začátku zimy. Rostlina pochází z Mexika a Střední Ameriky. Má řadu poddruhů:

 • sférický;
 • rohatý;
 • šumivé.

Vánoční hvězda

Poinsettia je vybíravá ohledně péče. Hlavní věcí je umístit rostlinu na místo bez průvanu a zbavit se silných teplotních změn. Cítí se nepříjemně ve velmi horkém počasí, nemůže vydržet silné stínování. Vyvíjí se dobře v rozptýleném osvětlení. Musí zajistit hojné zalévání a neustálé postřikování. V zimě vrhá listy. Během tohoto období to vypadá nepředstavitelně. Rozmnožuje se řízky - výhonky obsahující nejméně pět listů.

Důležité! Šťáva Euphorbia poinsettia je jedovatá. Může způsobit lehké popáleniny kůže. Všechny postupy prořezávání a přesazování se provádějí v rukavicích.

Cordilina

Keř z rodiny Agave z tropů připomíná palmu. Ale s palmami to nemá nic společného. Spíše příbuzní dracaeny. Dorůstá do výšky až půl metru.

Přitahuje svým neobvyklým vzhledem, nebo spíše podlouhlými červenými listy, které jsou navzájem hustě umístěny. Jak roste, spodní listy spadnou a horní tvoří nádherný klobouk. Existují odrůdy cordilina, které se liší barvou listů:

 • zelená;
 • červená a bílá.

Cordilina

Cordilin musí být umístěn na teplém místě, kam dopadají paprsky rozptýleného světla. Nelíbí se mu časté zalévání. Optimální teplota:

 • v letním období 20-23 ° С;
 • v zimě 13-17 ° С.

Dokonale reaguje na systematickou hydrataci a každoroční transplantace. Zamokření je pro cordilinu škodlivé.

Irezine

Neobvykle jasná květina z rodiny Amaranth. Nejčastěji se vyskytuje u listů, které mají epileptický tvar a červeno-vínovou barvu. Kromě toho existují odrůdy se nazelenalými listy s karmínovými žilkami.

Irezine

V péči je irezine nenáročný. Vyvíjí se dobře v rozptýleném světle, nereaguje na mírné změny teploty. Snáší údaje o suchu a nízké vlhkosti.

Nidularium

Domácí rostlina pocházející z tropů. Patří do rodiny Bromeliad. Květina se vyznačuje absencí stonku. Ostré zelené listy pocházejí přímo ze základny.V horní části rostliny se během období květu objevují červené listové desky.

Nidularium

Po rozkvětu růžice zmizí a na jejím místě se objeví několik nových výhonků, které také začnou kvést. Tímto způsobem se nidularium rychle množí.

Důležité! Rostlina musí být chráněna před přímým slunečním zářením, často napojena a udržována na vysoké vlhkosti.

Trojúhelníkový oxalis

Rostlina je stopková, patří do čeledi Kislichny, populárně známé jako zajíc. Listy jsou vyřezávané jako jetel, červené s fialovým odstínem. Ve dne mají listy tendenci stoupat a večer začínají padat. Má jiné jméno - Madame Butterfly kvůli tvaru listu, který připomíná motýla.

Trojúhelníkový oxalis

Uvnitř se nachází na dobře osvětleném místě. Jinak se barva listí změní, ztmavne a přiblíží se nazelenalému odstínu. Zalévání by mělo být mírné. Pravidelně na jaře a v létě se krmí tekutými hnojivy. V zimě v klidu buduje korunu.

Rostliny s červenozelenými listy

Výběr pokojových rostlin s pestrými barvami v červených tónech není příliš velký. Existují rostliny s různými barvami - skvrnité, pruhy, pruhy.

Nejoblíbenější pokojové květiny s červeno-zelenými listy jsou:

 • kroton;
 • coleus;
 • aglaonema;
 • královská begónie;
 • cryptantus;
 • hypestézie;
 • caladium.

Každý z nich má své vlastní vlastnosti, a to jak ve vzhledu, tak v péči.

Rostliny s červenou barvou nahoře

Pokojové květiny s originální barvou listů vypadají efektně. Jejich horní část má jasně červeno-růžový odstín a spodní část se blíží zelené.

Begonia královská

Vypadá docela působivě a potěší oko vínově červenou barvou listové desky. Mezi svými příbuznými je lídrem v domácím chovu. Velikost listů je velká, ve tvaru srdce. Rostlina dosahuje výšky asi 40 cm.

Begonia královská

Odchod je nekomplikovaný. Transplantace a hnojení jsou vzácné a nevyžadují postřik. Upřednostňuje teplou místnost, dobré osvětlení a výživnou půdu. Nesnáší zamokření půdy a pokles teploty na -10 ° C.

Croton

Pokojová rostlina s červeno-zelenými listy, která patří do rodiny Molochaev. Má jasnou barvu horní části listoví, na červeném pozadí, kontrastní vzor žlutých nebo bílých žil. Pod listem je zelená.

Croton

Vyžaduje neustálou péči, bojí se průvanu a jasného osvětlení, zejména přímých paprsků slunce. Optimální teplota v létě je 20 ° C. V zimě se cítí skvěle při 15 ° C. Croton musí být pravidelně napojen, neustále stříkán. V období jaro-podzim vyžaduje měsíční krmení.

Důležité! K vytvoření krásné koruny krotonu je rostlina neustále sevřená. Procedura je zahájena, když rostlina dosáhne výšky 15 cm.

Coleus

Pokojová rostlina coleus se lidově nazývá kroton chudáka. Nejprve kvůli své podobnosti s krotonem, pestrými barvami a za druhé, snadná péče. Patří do rodiny Lipo, má vyřezávané listy s bizarní barvou.

Coleus

Dorůstá až do výšky 40 cm a může se množit semeny i řízky. Miluje teplo a vysokou vlhkost, pravidelné krmení.

Květy s jasnou barvou níže

Zajímavě vypadají vzorky rostlin neobvyklé barvy: spodní část je červená a horní část pestrá. Aglaonema je nápadným představitelem tohoto typu.

Ve vzhledu to připomíná dieffenbachii. Vlast - Indie, Čína a jižní Asie. Květina je bez stopky, ale postupem času se vytvoří krátká stopka. Spodní část listu je červeně zbarvená a nahoře uprostřed je světle růžový proužek na zeleném pozadí.

Aglaonema

Upřednostňuje rozptýlené osvětlení, vyvíjí se dobře při teplotě 20-25 ° C.V létě je nutné pravidelně zalévat, v zimě jen mírně zvlhčovat půdu.

Pokojové rostliny se skvrnitou barvou

Mnoho ze stávajících pestrobarevných odrůd je skvrnitých nebo pruhovaných. Takové vzorky také vypadají zajímavě a mají své obdivovatele.

Codiaum

Květina z čeledi Euphorbia je náročná na podmínky zadržení. Proto ho zřídka vídáte v bytě nebo v domě. Cítí se skvěle ve sklenících nebo zimních zahradách. Je to keř, který v přírodních podmínkách dorůstá až 3 m, ve sklenících nepřesahuje 1,5 m. Má několik poddruhů, které se od sebe liší barvami korun. Na červeném pozadí listů jsou skvrny žluté, oranžové a bílé. Vždy existují pruhy kontrastní barvy. Díky tomu je rostlina ještě zajímavější.

Codiaum

Poznámka! Musíte udržovat dobré osvětlení, ale vylučujte přímé sluneční světlo. Zajistěte pravidelné zalévání. Je lepší, když je hrnec položen na podnos s oblázky navlhčenými vodou. Během kvetení vyžaduje další postřik.

Cryptantus

Květina pochází z Brazílie a patří do rodiny Bromeliad. Stonky chybí, listová čepel pochází z kořenové báze. Listy mají tvar hvězdice s ostrým okrajem. Barva je jasná: základna listu je jasně karmínová s přítomností nazelenalých nebo šedých pruhů ve formě pruhů.

V kultivaci je cryptantus nenáročný. Miluje teplo, miluje vysokou vlhkost a časté zalévání.

Hypestes

Bylinná trvalka patřící do rodiny Acanthus. Listy jsou červeno-zelené, pokryté tečkovaným vzorem v chaotickém tvaru. Roste dobře, dosahuje výšky 50 cm, má silné a pevné stonky, hustě pokryté listy.

Hypestes

Miluje časté zalévání a dobré osvětlení. Ve stinných oblastech listy blednou a ztrácejí na atraktivitě.

Důležité! V závislosti na podmínkách zadržení a množství obvazů mohou gipesty změnit barvu listů.

Všechny prezentované druhy pokojových rostlin s červenými listy jsou originální a mají svou vlastní atraktivitu. Každý z nich může zředit interiér bytu a stát se jasným přízvukem. Zbývá jen vybrat si rostlinu, která se vám líbí, a zajistit jí nezbytné podmínky.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada