Aichrizonová květina: péče a kvetení doma

Příbuzným populárního stromu peněz je aichrizonový květ - rostlina, která patří do rodiny jumbo. Tato květina je nízký sukulentní keř, který dosahuje výšky až 30 cm a průměru až 20 - 27 cm. Stonky jsou vysoce rozvětvené a těžko lignifikované.

Popis zařízení

Aichrizon indoor je populárně přezdíván velmi romantický a půvabný - strom lásky. To přímo souvisí se skutečností, že jeho listy, které jsou pokryty malým bílým chmýřím, připomínají tvar srdcí, které se shromažďují v typických rozetách.

Aichrizon - strom lásky

Vlasti takové neobvyklé rostliny je ostrov Madeira, který se nachází v Atlantském oceánu. Čas od času roste Aichrizon (strom lásky) na Kanárských ostrovech nebo na Azorských ostrovech v Portugalsku. V současné době ji pěstuje mnoho milovníků vnitřních rostlin.

S touto pokojovou rostlinou je spojeno mnoho různých znaků.

To je zajímavé: mnozí věří, že rostlina může kvést pouze na místě, kde je úplné porozumění mezi manželem a manželkou a milují se navzájem.

Proto se mezi lidmi objevil název „strom lásky“. Věřilo se, že pokud se vztah ve dvojici zhorší, bude obtížný, pak Aichrizon onemocní. Když se v rodině vyskytnou hádky, přestane kvést, listy spadnou a kořenový systém hnije.

Oblíbené typy

Dnes pěstitelé květin znají mnoho druhů aichrizony. Jejich chov má určité nuance, které je třeba vzít v úvahu. Rod Aichrizon má 15 odrůd sukulentních rostlin a některé z nich jsou považovány za trvalky, zatímco jiné jsou letničky. Mezi všemi typy aichrizonu jsou nejznámější následující.

Aichrizon domů

Malý keř může dorůst až 30 cm, průměr koruny často dosahuje 25-30 cm.

Jedná se o hybridní kultivar, který byl získán křížením a navinutím aichrizonů, má klubkovité listy. Jsou malé, do 2 cm dlouhé a do 1 cm široké a jsou sestaveny do malých rozet. Jejich zbarvení je sytě zelené.

Květy jsou malé, žluté, s intenzivní vůní. Domácí aichrizon může dlouho kvést: toto období čas od času dosáhne 6 měsíců.

Aichrizon domů

Aichrizon Laxum

Aichryson laxum je malý sukulentní keř čtvercového tvaru: výška a průměr mohou dosáhnout 40 cm.

Listy jsou pokryty sněhově bílými malými chlupy a jsou uzavřeny v růžicích. Listy ve tvaru kosočtverce na dlouhém řapíku jsou 1,5–3 cm dlouhé a až 1 cm široké.

Šestiměsíční období květu začíná na jaře. Květenství jsou velké kartáče, jejichž délka dosahuje 30 cm, květy jsou zlatožluté barvy. U volného aichrizonu je vlastní odhodit většinu listové hmoty po úplném cyklu kvetení. Samotná vnitřní květina nezemře současně.

Aichrizon Laxum

Aichrizon Tortuozum

Vnitřní květina Aichryson tortuosum je malý dekorativní keř, ve kterém je průměr listových rozet a výška procesů stejná - 25-30 cm.

Listy jsou světle zelené a ve tvaru kosočtverce. Stejně jako ostatní druhy je listová hmota vybavena bílým okrajem.

Charakteristickým rysem tohoto druhu jsou krátké řapíky. Sukulentní kvetení začíná brzy na jaře a trvá až 6 měsíců.

Aichrizon Tortuozum

Aichrizon pestrý

Vždyzelený sukulentní keřový typ, má rozvětvené výhonky, na nichž jsou již vytvořeny listové růžice.

Na okrajích listů okrasného stromu jsou narůžovělé, béžové nebo dokonce bílé pruhy, které odlišují aichrizon pestrobarevný mezi jinými druhy.

Pokojová rostlina kvete malými nažloutlými květy. Květenství je malé.

Aichrizon pestrý

Domácí péče

Pokud je rostlina stále mladá, pak pravidelně během vegetačního období je nutné ji přenést do větší nádoby.

Chcete-li pěstovat aichrizon, nemůžete si vybrat příliš velké květináče, protože jeho kořenový systém se nešíří. Rostlina navíc vypadá mnohem hezčí, když je koruna větší než hrnec.

Poslední překládka musí být provedena nejpozději do konce srpna - květina potřebuje čas, aby její kořeny zvládly další objem půdy. Pokud mluvíme o správném vývoji květu aichrizonu, je domácí péče popsána níže.

Teplota

Optimální teplota pro vegetativní vývoj aichrizonového stromu je od +20 do +25 stupňů. Průměrná teplota zimní údržby je od +10 do +20 stupňů. Minimální průměrná teplota je +8 stupňů.

Obsah aichrizonu na podzim / zimu při vyšších teplotách povede ke zvýšení délky internodií. Výsledkem je, že sukulentní se roztáhne poměrně rychle a ztratí svou přitažlivost a dekorativní efekt. Se zvýšením teploty pěstování květu nad +30 stupňů rostlina spadá do stavu letního klidu, to znamená stagnace.

Osvětlení

Optimální osvětlení pro normální vývoj květin:

 • od října do března - přímé sluneční světlo;
 • od dubna do září - ráno - přímé sluneční světlo a po - rozptýlené sluneční světlo.

S poklesem osvětlení klesá pravděpodobnost kvetení. Rostlina by měla dostávat minimálně 6 hodin nepřetržitého slunečního záření.

Důležité! K vytvoření pouzdra správného tvaru se pokojová rostlina každý týden otočí o čtvrtinu otáčky kolem své osy.

Pestré formy kultury jsou nejcitlivější na intenzitu světla.

Půda a hnojení

Optimální kyselost směsi půdy: pH 6,1-6,5. Následující složení je považováno za ideální zalévací směs:

 • ve stejných částech drnu a listové půdy, perlit;
 • 10% uhlí a humusu;
 • kostní mouka.

Zalévání

Frekvence zalévání pokojové rostliny zvané „Strom lásky“:

 • v jarním a letním období - s lehkým sušením zemské kómy mezi zaléváním;
 • v podzimním a zimním období - s mírným vysycháním země, kde roste aichrizon, mezi zaléváním.

Zalévání aichrizonu při pěstování v místnosti se zavlažováním nad hlavou. Zalévání zdola je pro tuto rostlinu nepřijatelné. Přebytečnou vodu, která vytéká do jímky, je třeba neustále odstraňovat. Nejlepší je zalévat rostlinu měkkou a dobře oddělenou vodou při pokojové teplotě. Je důležité, aby voda nebyla příliš studená.

Poznámka! Potřebu zalévání lze určit mírným přitlačením na listy rostliny v oblasti rostoucího bodu: pokud jsou pružné, musíte počkat se zaléváním, pokud je list mírně letargický, je čas voda.

Metody reprodukce

Aichrizon lze šířit třemi hlavními způsoby, jejichž popis je uveden níže.

Výstřižky

Odřízněte řízky z nekvitnoucí rostliny. Části květu, které jsou odebrány během kvetení nebo po něm, bude téměř nemožné zakořenit.

Důležité podmínky pro pěstování klíčků:

 • frekvence zavlažování - s lehkým vysycháním země mezi zavlažováním;
 • období zakořenění - 14 dní;
 • teplota: od +20 do +25 stupňů;
 • osvětlení - rozptýlené sluneční světlo;
 • zakořenění půdy - směs půdy, jejíž složení je stejné jako u dospělých rostlin.

Listy

Propagace listy aichrizonového květu se provádí stejným způsobem jako řízky.Mladé a silné listy jsou odříznuty od vrcholu rostliny. Aby se listy mohly zakořenit, používá se jako půdní směs mokrý písek nebo běžný substrát pro sukulenty.

Propagace květin

Semena

Vezměte prosím na vědomí, že klíčení semen trvá 5 let. Nepoužitá semena se nejlépe uchovávají v chladu.

Podmínky pro množení rostliny semeny:

 • doba klíčení: 5-10 dní;
 • vlhkost vzduchu: 100%;
 • půda: standardní, jako u dospělé rostliny;
 • substrát musí být po celou dobu klíčení neustále vlhký;
 • okolní teplota: od +18 do +20 stupňů;
 • osvětlení: rozptýlené sluneční světlo nebo dokonce částečný stín.

Kvetoucí aichrizona

Květina lásky aichrizon kvete pouze se správným obsahem, a to jak v předchozím spícím období, tak v současném vegetačním období.

Začátek kvetení je duben nebo květen. Samotné kvetení trvá až šest měsíců. Během kvetení ztrácí pokojová rostlina až 90% své listové hmoty. Po skončení kvetení lze aichrizon zlikvidovat. Aby se rostlina zachovala, měly by být stopky okamžitě na začátku vývoje odstraněny, aby se zabránilo přechodu rostliny do této fáze.

Důvody, proč nekvete

Vzhled barvy přímo závisí na podmínkách, ve kterých se aichrizon pěstuje. Pokud milovník exotických rostlin poskytuje správnou péči o květ aichrizonu, pak začne kvést brzy na jaře.

Rostlina v době kvetení navzdory náležité péči odhodí listovou hmotu, ze které ztrácí svoji přitažlivost. Tento proces však není zahájen všemi majiteli exotických rostlin a pak vyvstává otázka, proč aichrizon nekvete. Zkušení pěstitelé květin říkají - znamená to, že se vyvíjí ve špatných podmínkách.

Je nutné ji přesadit do užší nádoby a změnit péči:

 • vložte květináč do chladné, ale světlé místnosti;
 • změňte frekvenci zavlažování.

Poznámka! Tento druh je při řádné péči odolný vůči řadě nemocí. Drobné změny podmínek zadržení, častěji vysoký obsah vlhkosti v hliněném kómatu, však mohou přispět k rozpadu kořenového systému a rostlinných procesů.

Tato situace ve skutečnosti vede k šíření šupinatého hmyzu a roztočů.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada