Květ bouvardie: metody domácí péče a propagace

Aby byl dům pohodlný, lidé zdobí místnost, často k tomu používají čerstvé květiny. Mohou žít jak na parapetu, tak na stole, policích atd. Článek vypráví o nádherné květině - bouvardii. Jedná se o kompaktní vždyzelený keř, který se pěstuje již více než století a stal se velmi oblíbeným mezi milovníky exotických květin.

Hlavní typy

Bouvardia je směs 30 druhů květin z čeledi Madder. Nejoblíbenější pěstované zahradníky jsou:

  • Dlouhé květy. Voňavá rostlina, jejíž výška dosahuje 90 cm, stonky a květiny jsou delší než u všech ostatních druhů. Listy jsou protilehlé, tenké, podlouhlé. Barva je bílá nebo světle růžová. Květy jsou od sebe vzdáleny.
  • Žlutá. Druh, který se chlubí svou jasně žlutou barvou a kopinatými listy. Květy k sobě těsně přiléhají.

Bouvardia růžová

  • Hladce květované. Dosahuje výšky pouze 60 cm. Vejcovité listy vypadají dobře s květem corymbose. Barva se pohybuje od jasně oranžové po tmavě červenou.
  • Domov. Malý keř (až 30 cm) se sférickými květenstvími, kde se chlubí květy od růžových po karmínové odstíny.
  • Jasmínový květ. Malý květ (až 30 cm), který přitahuje hustotou bílých květů. Vůně se od ostatních zástupců liší tóny jasmínu.

Jakýkoli typ bouvardie je velmi krásný, takže zahradníci s nimi rádi zdobí svůj pozemek. Jsou také oblíbené u chovatelů, kteří chovají nové odrůdy ke zlepšení barvy, tvaru a chuti.

Různé druhy bouvardie

Květina Bouvardia: domácí péče

Každá rostlina potřebuje péči, ale na pozadí ostatních je květ bouvardie nenáročný.

  • Teplota

Pokojová teplota (20–25 stupňů) je vhodná pro bouvardii, takže se v domě bude dobře cítit.

V zimě je však lepší, aby teplota klesla na 12-15 stupňů. Pokud majitelé žijí v soukromém domě, pak v létě může být rostlina bezpečně vyvedena na ulici nebo na verandu.

  • Vlhkost vzduchu

Květinu nemusíte stříkat, někdy ji můžete umýt od prachu. Postup není považován za pravidelný a provádí se podle potřeby nebo na žádost majitele.

  • Půda

Můžete si koupit pozemek - obchod je vhodný pro dekorativní kvetoucí rostliny.

Další možností je smíchat sami, přičemž vezmete listovou, lehkou vlhkou půdu a písek v poměru 2: 2: 1.

Důležité! Výsadbová kapacita potřebuje malou a mělkou. V masivních květináčích je rostlina ztracena.

  • Zalévání

Zalévejte střídmě, jinak rostlina začne hnít. Můžete pochopit, že ten čas přišel, když se podíváte na horní suchou nebo mokrou vrstvu.

V chladném období je zalévání sníženo o jeden a půl až dvakrát.

  • Osvětlení

Pro bouvardii je potřeba hodně světla. Bez něj se květiny nevyvíjejí, takže okna směřující na sever by byla špatná možnost pěstování.

Transplantace rostlin

Ačkoli je rostlina považována za trvalou, v průměru se znovu pěstuje každé 2-3 roky. Transplantace se provádí na jaře. Řízky jsou zakořeněny v čerstvé, čisté půdě a poté jsou ošetřeny jako obvykle.

Pro referenci: stará rostlina může být zasazena někde na ulici (není to pravda, že se zakoření) nebo jednoduše vyhodit.

V zimě se bouvardie může natáhnout. Bude to třeba řezat a nešetřit. Jinak na jaře prostě nemusí kvést. Připnutí je také prospěšné.

Reprodukce

Bouvardii můžete šířit dělením keře nebo řízků. Na první metodě nezáleží, protože pro obyčejné lidi je extrémně obtížná. Doma dávají přednost druhému.

Bouvardia

Apikální řízky snadno zakoření jak v půdě, tak ve vodě. Teplota by měla být pokojová. Přidání tekutého hnojiva je prospěšné.

Mšice a roztoči mohou rostlině ublížit. To je však velmi vzácné. Kontrola škůdců zahrnuje použití specializovaných chemikálií zakoupených v obchodě.

Bouvardia je květina, kterou chcete pěstovat kvůli své jednoduchosti, kráse a vůni. Nepotřebuje vážnou údržbu, a proto přitahuje pozornost začínajících milovníků květin. Je také důležité, aby byla rostlina k dispozici ke koupi, protože květinářství ji často používá k vytváření kytic.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada