Coral begonia květina doma

Rodina Begoniev zahrnuje více než tisíc různých druhů a odrůd. Ze všech odrůd si pěstitelé květin zamilovali korálovou begonii, která je oblíbená nejen pro svůj jasný a atraktivní vzhled, ale také pro snadnou péči.

Popis rostliny Begonia Coral (Begonia Corallina)

Tato odrůda roste vzpřímeně. Jeho maximální výška doma je 1 m, průměr je 0,5 m. Coral begonia může také růst na zahradě, pak se táhne až do výšky 2,5 m.

Zblízka ukazuje listy korálových begonií

Stonka je lysá, listy oválného střihu jsou protáhlé, na zeleném pozadí jsou rozptýleny světle stříbrné skvrny. V létě spodní část listu zčervená. Díky listím má begonia dekorativní vlastnosti nejen během kvetení, ale po celý rok.

Květenství rostliny je velké, má červeno-korálový odstín, období květu padá na jaře, avšak při dodržení všech podmínek růstu můžete dosáhnout celoročního otevření pupenů. Květenství visí z větví ve shlucích.

Jak zajistit řádnou péči doma

Coral begonia je jednou z těch dekorativních rostlin, které vyžadují minimální péči o sebe. Stačí vytvořit nezbytné podmínky pro růst, po kterých již nejsou nutná žádná zvláštní opatření.

Výběr a krmení půdy

Květina miluje výživnou, porézní půdu, do které bude snadno absorbována vlhkost. Begonia bude také dobře reagovat na univerzální půdu, půdu pro vnitřní nebo kvetoucí rostliny, ideální je směs pro fialky.

Pro vaši informaci! Můžete si samostatně vyrobit substrát na bázi listové zeminy, do kterého se přidá rašelina, písek a perlit. Druhou možností je směs úrodné zahradní půdy se suchou rašelinou, pískem a kompostem.

Dno hrnce je vybaveno otvory, je také důležité nezapomenout na drenážní vrstvu. Půda by neměla přispívat ke stojaté vodě, protože to může vést k rozpadu kořenového systému a negativně ovlivnit proces kvetení.

Rostlina je aktivně krmena v období jaro-léto, tekutá hnojiva se aplikují každé 2 týdny. V zimě je půda hnojena každých 1-1,5 měsíce. Květina reaguje pozitivně na roztoky s vysokým obsahem draslíku.

Důležité! Hrnce se mění s růstem rostliny, ale doporučuje se měnit půdu každý rok.

Jak správně zasadit do květináče

Rostlina se přesazuje na jaře nebo v létě. Pokud byla květina zakoupena dříve, jsou pro ni kdykoli zajištěny nezbytné podmínky. Hrnec je vybrán v takové velikosti, aby nezbylo mnoho nevyužité půdy, protože to je plné tvorby hnilobných procesů. Přeprava se provádí metodou překládky.

Begonia během kvetení

Pravidla pro zalévání a udržování vlhkosti

Begonia miluje mírné zalévání, proto bude pro něj nepřijatelné zamokření a sucho. Pokud to nemá vliv na krásu listů, pak je pro kvetení porušení zavlažovacího režimu plné negativních důsledků. Zalévání se provádí, jak vrchní vrstva půdy vysychá. Během období květu je begonia napojena častěji, půda by měla být neustále vlhká.

Květina miluje vlhký vzduch, ale přímý postřik zničí krásu listů. Pokud je vzduch v místnosti suchý a není zde žádný zvlhčovač, můžete na parapet umístit nádobu s vodou.

Teplota a osvětlení

Coral begonia miluje světlo, ale spalující slunce může spálit jeho listy. Pro pěstování je vhodný okenní parapet z jakékoli strany, s výjimkou jihu.

Optimální teplota vzduchu pro pěstování je od 14 ° C do 24 ° C. V létě lze květináče vyvézt na balkon nebo lodžii, do zahrady, ale stojí za to chránit výhonky a květenství před popáleninami. Lze použít čistý tyl, baldachýn atd., Rostlina snáší stín snadněji než jasné slunce.

Poznámka! Když teplota venkovního vzduchu klesne pod 13 ° C, rostlina se přivede do domu. Begonia bolestivě reaguje na průvan a studený vzduch.

Prořezávání

Prořezávání není nezbytným předpokladem pro existenci begónií. Postup je nezbytný ani ne tak pro omlazení rostlin, jako pro vytvoření keře. Aby rostlina rostla do šířky, a ne nahoru, sevřete horní výhonky.

Výhonek je stříhán přibližně po třetí internodii, je možné dále, pokud to vyžaduje tvar a velikost keře. První prořezávání se provádí, když keř dosáhne výšky 12 cm.

Po vyblednutí begónie se také odříznou sušící kartáče. To je nezbytné, aby nedošlo k plýtvání živinami.

Pravidla prořezávání:

  • použijte čistý, ostrý nůž;
  • silné výhonky nejsou oříznuty, ale pouze zkráceny;
  • po prořezání stojí za to aktivně se o rostlinu starat: hnojit, zajistit vlhkost a stabilní teplotní režim.

Jak a za jakých podmínek kvete

Pokud rostlina nebolí, bude na jaře kvést. Květní stonky nejen vypadají krásně, ale také vydávají příjemnou vůni.

Coral begonia je nenáročná rostlina, pokud si vyberete správné místo pro pěstování, zajistíte optimální teplotu vzduchu a hnojíte včas, pak se květenství mohou objevit po celý rok.

Proč by Begonia nemohla kvést? Příčinou jsou často nutriční nedostatky.

Doporučení pro domácí chov

Doma je begónie pohodlnější a nejrychlejší k šíření řízky. Manipulaci lze provádět kdykoli během roku, kromě zimy. Výhonky se oddělí a umístí do nádoby s čištěnou vodou nebo mokrým pískem. Po několika dnech se objeví kořeny, po kterých může být výhonek transplantován do země.

Mladý výhonek begónie

Pro lepší růst jsou pro klíček vytvořeny skleníkové podmínky, to znamená, že jsou pokryty filmem nebo sklenicí (nádobou), napojenou, když vrchní vrstva půdy vyschne.

Poznámka! Aby výhonek nenapadl houbu černých končetin, místo, kde se stonek dotýká země, je posypáno popelem z dřeva.

Dalším snadným způsobem šíření begónie je rozdělení oddenku. Manipulace se provádí během transplantace. Z jedné rostliny tedy můžete získat dva.

Coral begonia je úžasně krásná květina, která potěší oko i toho nejlenivějšího pěstitele. Světlá místnost a teplý vzduch jsou vše, co rostlina potřebuje pro plnohodnotný život.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada