Jak množit ampelous pelargónie doma

Šíření pelargónie je skutečná mini věda, která zahrnuje schopnost pracovat se zemí a manipulovat s rostlinami. Existují dva způsoby, jak zasadit květinu - zasít semena nebo kořenové řízky. Dalším nepostradatelným postupem je sevření větví jednoho druhu pelargónie do jiného keře. Rostlina je nenáročná a péče o ni nezabere mnoho času.

Reprodukce: ampelous geranium nebo pelargonium

Aby parapet kvetl tři sezóny, musíte se o rostlinu pečlivě starat a zasadit ji správně. Pokud existuje touha šířit muškáty různých typů (pelargonium, jak se také nazývá), musíte znát několik jednoduchých pravidel:

 • můžete pěstovat sazenici pomocí semen nebo řízků. Upřednostňuje šíření pelargónie břečťanem řízky podle stejného principu jako ampelous;
 • rostlina miluje nasycenou půdu, mírně jílovitou, z několika složek;
 • můžete zasadit klíčky na zahradě. Ale stojí za to zasadit řízky do země, s přihlédnutím k určitým podmínkám péče.

Unikátní květina s jasnými pupeny

Aby se klíčky zakořenily, je žádoucí mít určitou zásobu znalostí a být schopen pracovat se zemí. Je nutné přemýšlet nad každým krokem akce. Každý pěstitel si může zvolit vlastní metodu šíření pelargonia.

Metody chovu pelargónie

Ivy geranium: péče a reprodukce

Aby rostlina mohla normálně růst a vyvíjet se, musíte znát určitá pravidla. Ivy pelargónie je téměř vždy přijímána. Existuje několik tajemství, která pomohou zabránit tomu, aby muškáty vyschly, padající listí, takže pokojová rostlina kvete a roste. Péče o tento druh rostlin je zcela totožná s péčí o zemědělské plodiny na zahradě.

Péče o pelargónie Ivy ampel, reprodukce vyžaduje následující:

 • aby se břečťan pelargonium cítil dobře, musíte si připravit speciální půdu. Následující složky by měly být přítomny ve stejném poměru: rašelina, písek, drn a listová zemina;
 • v létě musíte pelargónie zalévat dvakrát denně. Musíte použít vodu při pokojové teplotě. Pozemek by měl být ošetřen stříkací lahví;
 • pravidelně musíte ořezávat keře květu a odstraňovat spodní větve. Měli byste získat mini strom s bohatě kvetoucí korunou;
 • před zimou je nutné ořezávání všech výhonků, kromě centrálního, na kterém není umístěno více než 6 listů.

Péče o sazenice pelargónie

Pro vaši informaci! Hlavní podmínkou je frekvence akcí. Nezapomeňte na zalévání, prořezávání větví, někdy hnojení půdy. Péče o břečťan pelargonium není obtížná, pokud budete postupovat podle těchto pravidel.

Pěstování ze semen

K šíření pelargónie může docházet ze semen. Klíčení sadby nastává za 1–2 týdnů za normálních podmínek. Aby sazenice přesně vyklíčily a byly silné, musíte vzít v úvahu několik nuancí:

 • vyberte kvalitní sadbový materiál. Každé semeno by mělo být hnědé. Každý vzorek by měl být pevný a mírně podlouhlý;
 • příprava semen. Pokud je materiál zakoupen, nebudou s tím žádné problémy, protože semena již byla zpracována. Domácí kopie musí být broušeny brusným papírem, ošetřeny speciálními prostředky a namočeny ve vodě;
 • připravte volnou půdu, která by měla mít vhodné složení. Je lepší koupit hotový v zemědělském obchodě;
 • vyzvednout kontejner pro setí. Musíte si vybrat ne příliš vysoké květináče. To usnadní zakořenění rostliny;
 • jak se provádí setí: na dno dejte drenáž, zakryjte půdu a potom semena ve vzdálenosti 5 cm od sebe, posypte je 2 cm zeminou a postříkejte z postřikovače. Poté položte květináč na parapet a zakryjte sklem.

Pěstování muškáty ze semen

Poznámka! Je lepší koupit sadbový materiál ve specializovaném obchodě. Nákup bude stát víc, ale kvalita bude 100%.

Samotný proces pěstování je základní: navlhčete půdu podle potřeby, otevřete sklenici několik minut denně. Jakmile se objeví první výhonky, provádí se standardní péče jako u běžných sazenic.

Šíření ampelous pelargónie řízky doma

Geranium se také může množit vysazováním řízků. Tato možnost je relevantní pro začínající květinářství. Je lepší řezat řízky na jaře. V tomto okamžiku dochází nejen k odštěpení procesů, ale také k pěstování rostliny. Pokud není nutné ořezávat přebytečné větve, můžete odřezky odříznout na podzim nebo v zimě.

Nejprve musíte větev řádně oříznout, což se později stane procesem. Řezání ampelous pelargonium se provádí v souladu s následujícím algoritmem:

 1. Vyberte větvičku. Výhonek by měl být dlouhý 10–12 cm a mít alespoň 5 listů.
 2. Střih se připravuje. Po oddělení odřízněte řez pomocí speciálního nástroje. Položte na papír větvičku osušte. Dost 6 hodin.
 3. Připravte půdu naplněním do nádoby. Na dně nádoby musí být již vytvořen drenáž.
 4. Vykopejte každou větvičku hlubokou 1–1,5 cm. Dobře utlačte Zemi kolem kmene.
 5. Navlhčete zem rozprašovací lahví.

Propagace řízky

Poznámka! Stopka by neměla být umístěna do vody. Větvička nenechá kořeny jít, ale jednoduše zhnije.

Sazenice se zakoření za 2-3 týdny. Během této doby mohou 1-2 listy zožltnout a spadnout. Pokud kmen začne vysychat, rostlina přijme příliš mnoho vlhkosti.

Jak vykořenit břečťan pelargonium

Mnoho zahradníků má spoustu otázek, jak zakořenit pelargónie břečťanu bez ztráty klíčků. Existuje několik doporučení, která rostlinu zachrání před smrtí:

 • aby se výhonek rychleji zakořenil, musíte sbírat půdu s vysokým obsahem rašeliny. Někdy se navíc používají rašelinové tablety;
 • nemusíte příliš zvlhčovat půdu. Stačí jen postříkat půdu a nadzemní část květu. To by však mělo být provedeno v závislosti na vysušení vrchní vrstvy Země;
 • barva přímého slunce pomáhá květině dobře se zakořenit. Nevyžadují se žádné skleníky ani skleníky. Geranium nemá příliš rád vytváření umělého tepla.

Co musíte udělat, abyste zakořenili rostlinu

Můžete zkontrolovat, jak se břečťan pelargonium zakořenil do 1 týdne po výsadbě. Nejprve musíte věnovat pozornost stavu větve, která bude fungovat jako nový výhonek.

Jak sevřít ampel pelargónie

Pokud jste museli řezat keř určitého druhu pelargónie, pak nemůžete vyhodit větve, ale naroubovat další keř. Získáte rostlinu, která v době kvetení rozdá palice různých barev a tvarů. Vyvstává otázka, je nutné štípnout břečťan pelargonium?

Rostlinu můžete sevřít a v některých případech dokonce musíte. Pokud je keř silný a velký, ale rychle ztrácí listy a z nějakého důvodu nekvete, může postup zachránit situaci. Pro provedení stojí za to zvolit přesně podzim nebo zimu, aby květina v době řezání neztratila hodně šťávy.

Pravidla sevření pelargónie

Je nutné větvičku odříznout a lehce ji osušit, ošetřit speciálním nástrojem.Dále by měl být vytvořen malý zářez, do kterého je vložena větvička ostříhaná v ostrém úhlu. Místo přetočte lepicí páskou. Získáte domácí verze rostliny s originálním kvetením.

Jak zasadit ampelous pelargónie do květináče

Velmi oblíbenou možností pro zahradní nádoby na výsadbu rostlin jsou květináče. Muškáty lze také zasadit do tohoto druhu zařízení. Cache-pot je vyroben ze speciální cementové malty pomocí speciální technologie.

Důležité! Neustálé pěstování květiny v takové nádobě je nežádoucí. Rostlinu můžete na chvíli zasadit do květináče, ale ne více.

Krok za krokem algoritmus pro výsadbu pelargónie v květináčích:

 1. Dno musí mít odtokové otvory. Rostlina nemá ráda vlhkost, proto se při zalévání musí zbývající voda autodestrukovat, jinak kořen zhnije a rostlina zemře.
 2. Ve spodní části sázecího stroje je položena drenážní vrstva malých oblázků.
 3. Nalijte půdu do nádoby, která je poměrně obohacena rašelinou a ošetřena prostředky od parazitů a hmyzu.
 4. Můžete zasadit stonku nebo plně tvarovaný keř.
 5. Během období zakořenění a po zbytek času stačí postříkat půdu. Zalévání je volitelné.

Geranium v ​​květináčích

Poznámka! Aby se zabránilo zmizení rostliny, je vhodné umístit květináč na slunce. Cementový základ neobvyklého květináče může zůstat vlhký po dlouhou dobu, takže slunce by mělo dobře zahřát Zemi a odpařit přebytečnou vlhkost.

Aby byl parapet rozkvetlý a „živý“, měli byste si jako pokojovou rostlinu zvolit pelargónie. Je to ona, která bude dobrou volbou, pokud chcete neustálé kvetení, ale není čas se o květináče starat. Muškáty se snadno chovají a dobře zakořenují za správných podmínek.

host
0 komentáře

Pokojové rostliny

Zahrada